Smešnotine balkanskih modova | Premijerna epizoda | S01

Započeo Mergevos, Septembar 25, 2023, 16:13:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Epizoda 4 | SCM
Pozdrav dragi prijatelji,
Danas sa vama na programu Crownshot, koji se izlečio posledica rana kurjih očiju.

Danas vam predstavljamo verovatno i najlegendarniju, najkorišćeniju, i najjaču smešnotinu koji je Balkan ikada video, dame i gospodo - SCM.
[pawn]stock SCM(playerid, color, string[])
{
    if(strlen(string) > 0)
    {
           return SendClientMessage(playerid, color, string);
    }
    return false;
}[/pawn]
Kao što možete da vidite, prosto i jednostavno imati ovako nešto u modu danas je neophodno, ne možete sebe da zovete skripterom ako makar jednom niste koristili, ili ako ne koristite SCM.

Prelazimo na reklame iz razloga što su mi se inficirale rane kurjih očiju.
Poslednja Izmena: Septembar 28, 2023, 18:11:43 POSLE PODNE od Crownshot
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

REKLAME:
Noblice, noblice. Siđite sa police. Ajde sad u domu momu da delimo tu aromu. Noblice, noblice. Oble kao oblice. Apsolutno suuuper steeee.
Plazma, ne pušta te da odrasteš.
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

Dame i gospodo, evo mene opet, rešio sam problem sa ranama. Ovde bih stavio tačku na današnju epizodu, a mi se vidimo sutra u novom, 5. izdanju smešnotina balkanskih modova.
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

Citat: Mergevos poslato Septembar 26, 2023, 16:55:36 POSLE PODNE
Epizoda 2 | protected

Pozdrav dragi prijatelji, 
dobrodošli u novu epizodu smešnotine balkanskih modova.
Danas nažalost, samo ja u ovom izdanju, mom kolegi Crownshotu se raskiselila rana na tabanu, imao je kurje oko do juče, pa mu je majka grickalicom za nokte obrezala. Nije to sad tema. *pogled u papir odakle se čita sadržaj*

Danas za vas predstavljamo novu smešnotinu balkanskih modova. *pogled u kameru*
Smešnotina po imenu "protected". Citiraćemo našeg velikog prijatelja ChatGPT-a:
Je l to znači da nam to omogućava klase?
Ne..

[pawn]#define protected%0(%1)  forward%0(%1); \
                         public%0(%1)[/pawn]

Da, dobro vidite...
No, nešto što nam je sasvim opšte poznato, kako naši ljudi to rade je, kad vide neku reč iz drugog jezika ili neku zanimljivost, oni to pokušaju da primene :) bez i da vide šta to nešto radi.
protected je čest primer kako bolest nije sve što boli,
ali pošto mislimo da je samo kada boli, daleko smo dogurali,
ali kao iz vedra neba stigla je vest da se Adem Ljajic vraća na vruće terene čaršije Novoga Pazara.
Kako će on pomoći svojim pulenima, videćemo, ali balkanskim modovima ni 3 Adema neće pomoći.
Ne brinimo, još ima kvalitetnih ljudi koji se trude, ali nestaju kao i Sulejmani najoštrijim startom u istoriji marakane godinama u nazad.
Imamo blok reklama pa se vraćamo na odjavnu špicu.

zar je moguce da je neko protected koristio kao rijec?

Razumijem se u skriptanje ko neka zena u neku krivu stvarku, ali mi je komedija citat komentare na komande i sâmo 'skriptanje.' Gazda {FFFFFF}  :D :D
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD

Citat: Slade poslato Septembar 28, 2023, 20:41:56 POSLE PODNE
zar je moguce da je neko protected koristio kao rijec?
Osnovica naših detinjstava.

Citat: Voldigoad poslato Septembar 28, 2023, 23:34:27 POSLE PODNE
Razumijem se u skriptanje ko neka zena u neku krivu stvarku, ali mi je komedija citat komentare na komande i sâmo 'skriptanje.' Gazda {FFFFFF}  :D :D

Hvala izvolte. Ljubimo sve naše gledaoce i pratitelje.
- open.mp regional coordinator -

Citat: Crownshot poslato Septembar 28, 2023, 18:10:13 POSLE PODNE
Epizoda 4 | SCM
Pozdrav dragi prijatelji,
Danas sa vama na programu Crownshot, koji se izlečio posledica rana kurjih očiju.

Danas vam predstavljamo verovatno i najlegendarniju, najkorišćeniju, i najjaču smešnotinu koji je Balkan ikada video, dame i gospodo - SCM.
[pawn]stock SCM(playerid, color, string[])
{
    if(strlen(string) > 0)
    {
           return SendClientMessage(playerid, color, string);
    }
    return false;
}[/pawn]
Kao što možete da vidite, prosto i jednostavno imati ovako nešto u modu danas je neophodno, ne možete sebe da zovete skripterom ako makar jednom niste koristili, ili ako ne koristite SCM.

Prelazimo na reklame iz razloga što su mi se inficirale rane kurjih očiju.

poenta
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper


Epizoda 5 | Učitavanje string i int redova iz MySQL preko funkcija
Dame i gospodo vraćamo se nazad, na 5. izdanje smešnotina balkanskih modova.

Tokom proteklih istraživanja, moj kolega Mergevos i ja naišli smo na nešto vrlo interesantno - učitavanje string i int redova iz MySQL preko ručno napisanih funkcija.

Sve što moj kolega i ja imamo da kažemo na ovo, jeste #PEACE, a sad, vi to možete da tumačite kako želite.

[pawn]stock MYSQL_Load_Int(const table[], const what[], const where[], const where_sta[])
{
    new query[256],rows, iznos;
    if(IsNumeric(where_sta))
    {
        format(query, sizeof(query), "SELECT * FROM `%s` WHERE `%s` = %d", table, where, strval(where_sta));
        new Cache:functions_cache = mysql_query(SQL, query);
        cache_get_row_count(rows);
        if(rows) {
            cache_get_value_name_int(0,what,iznos);
        }
        cache_delete(functions_cache);
    }
    else
    {
        format(query, sizeof(query), "SELECT * FROM `%s` WHERE `%s` = %s", table, where, where_sta);
        new Cache:functions_cache = mysql_query(SQL, query);
        cache_get_row_count(rows);
        if(rows) {
            cache_get_value_name_int(0,what,iznos);
        }
        cache_delete(functions_cache); 
    }
    return iznos;
}

stock MYSQL_Load_String(const table[], const what[], const where[], const where_sta[])
{
    new query[256],rows, string[256] = "";
    if(IsNumeric(where_sta))
    {
        format(query, sizeof(query), "SELECT * FROM `%s` WHERE `%s` = %d", table, where, strval(where_sta));
        new Cache:functions_cache = mysql_query(SQL, query);
        cache_get_row_count(rows);
        if(rows) {
            cache_get_value_name(0,what,string, 256);
        }
        cache_delete(functions_cache);
    }
    else
    {
        format(query, sizeof(query), "SELECT * FROM `%s` WHERE `%s` = %s", table, where, where_sta);
        new Cache:functions_cache = mysql_query(SQL, query);
        cache_get_row_count(rows);
        if(rows) {
            cache_get_value_name(0,what,string, 256);
        }
        cache_delete(functions_cache);
    }
    return string;
}[/pawn]

Ne znam kako bi smo ovo mogli da ocenimo, ali od bolova u očiju moraćemo da pređemo na reklame.
Poslednja Izmena: Septembar 29, 2023, 17:03:57 POSLE PODNE od Crownshot
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

REKLAME:
Za našu decu - zaokružite 1! #AV
Novu tursku seriju - Kako vreme prolazi, možete pratiti ispred malih ekrana u terminu kada se ona emituje - sreda 20h.
Jedan od najpoznatijih novopridošlih pevača (a.k.a generacija zed) Nucci, danas izbacio novu pesmu pod nazivom ''Chigirigi''.

Dame i gospodo, došli smo do kraja reklama, a kako mi trenutno stižu određene informacije, moj kolega Mergevos želi da se uključi u današnju epizodu.

Kolega, izvolite.
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

Pozdrav dragi prijatelji, hvala Vam divni kolega.
*ulazi u studio sa zavojem na glavi, crownshot gleda*
Kako naši stari kažu, u svakom žitu ima kukolja, bukvalno značenje je da u svakom žitu ima kukolja.
A značenje izreke kao izreke je da u svetu ima loših ljudi. A naše značenje je da ima glupih skriptera i dalje, no mi nismo ovde da bi nekome sudili niti nekoga ismevali, već pokazali pravi put skriptanja, pravi put do puta do Marsa.
Nebitno, majka je jedna i daruje život svih živih bića, kao takva je specijalna osoba u našim životima, ali kako stvari stoje,
neke majka nije dovoljno udarala u glavu, pa smo naišli na neverovatne smešnotine.
Nedavno smo uveli Hall Of Shame sekciju u našu emisiju, a već se puni, nisam znao da će serijal dobiti ovoliko dobar odziv.
Kao što smo videli, ovaj predivni skripter, ko god da je, koristi ručno napisanu funkciju za učitavanje redova iz baze podataka.

Zanimljivo je što kao i svaki skripter sa ove predivne i dugo održavane scene, ima obavezu da meša više jezika, do sada sam vidjao u imenima, ali u argumentima kao argumentima, nikada do sada. Neverovatan prizor zaista.

Osvrnimo se prvo na argumente.
1. table[] - okej, dobro
2. what[] - šta?
3. where[] - gde?
4. where_sta[] - gde šta?

Imena su prilično objašnjiva, sama objašnjavaju šta radi. Iako je lakše ovako nego da smo recimo izabrali više "whatova" iz baze, mi smo odabrali jedan ili onoliko "whatova" koliko nam treba, prosto, koristeći funkcije koje već imamo, naši ljudi su otišli korak dalje, odabiraju sve iz baze i onda učitavaju jedno polje. Ne, prelepo. *gutljaj vode*.

Došli smo do Hall of Shame sekcije, ažuriramo istu.
1. MySQL_Load_String/MySQL_Load_Int
2. protected
3. SendGazdaMessage
4. SCMTA
5. SCM

Kolega i ja sada posle uspešne emisije idemo da kupimo lekove sa antiseptičkim dejstvima, juče sam razbio glavu. Pao sam s merdevine kod babe u selu kad sam nosio plast sena na tavan. Moram da dezinfikujem rane, a kolega da me previje.

Do sledeće emisije, dragi prijatelji, veliki pozdrav od mene i Crownshota, hvala na gledanju.
Poslednja Izmena: Septembar 29, 2023, 17:31:17 POSLE PODNE od Mergevos
- open.mp regional coordinator -

Epizoda 06 | Nešto s dialozima

Pozdrav dragi prijatelji.
Javljamo se posle kratkog predaha ovog vikenda, trebali smo da imamo
epizodu u subotu, ali zbog uskraćenih tv prava ove medijske kuće nismo.

No nema veze, do nas je.
Danas za vas dragi prijatelji, nova smešnotina. Smešnotina koja se smeška sama po sebi, blista od smeha i humora.

Smešnotina ova nema ime, ovo je više referenca iz neke rokstarove igra možda ili igre nekog drugog izdavača. Pogledajmo šta ovo imamo.

[pawn]```

#define D:                       = 0
#define Dialog:                    _:DIALOG_

enum
    Dialogs
    {
        Dialog:Info        D:,            Dialog:Register     D:+1,     Dialog:Login    D:+10,
        Dialog:ACP      D:+20,
    }

```[/pawn]

Dragi moji, ovo je lično od mog prijatelja. Nikada nisam verovao da je imao ovako teško detinjstvo. Nažalost mod je closed source, tako da ovu smešnotinu možete videti dok nam epizode ne pobrišu iz arhiva. 

Prelazimo na kratke reklame.
- open.mp regional coordinator -

REKLAME:

Milenko Smehotres - danas, samo za vas, uz vas! Svakog radnog dana od 22:00.
Albanska Salata - nevidjena, kupite u ideji i svim maloprodajnim objektima na teritoriji grada Novog Pazara
- open.mp regional coordinator -

Ne znamo da li je ovaj moj drug imao srećno detinjstvo, da li je žrtva nasilja u porodici ili nekog drugog vida istog, samo znam da sada mirno spava noću, popravio se i svestan je okoline. Dobro radi mali. To je to za danas, do sledećeg vidjenja, pozdrav
- open.mp regional coordinator -

Citat: Mergevos poslato Oktobar 02, 2023, 16:44:48 POSLE PODNE
Epizoda 06 | Nešto s dialozima

Pozdrav dragi prijatelji.
Javljamo se posle kratkog predaha ovog vikenda, trebali smo da imamo
epizodu u subotu, ali zbog uskraćenih tv prava ove medijske kuće nismo.

No nema veze, do nas je.
Danas za vas dragi prijatelji, nova smešnotina. Smešnotina koja se smeška sama po sebi, blista od smeha i humora.

Smešnotina ova nema ime, ovo je više referenca iz neke rokstarove igra možda ili igre nekog drugog izdavača. Pogledajmo šta ovo imamo.

[pawn]```

#define D:                       = 0
#define Dialog:                    _:DIALOG_

enum
    Dialogs
    {
        Dialog:Info        D:,            Dialog:Register     D:+1,     Dialog:Login    D:+10,
        Dialog:ACP      D:+20,
    }

```[/pawn]

Dragi moji, ovo je lično od mog prijatelja. Nikada nisam verovao da je imao ovako teško detinjstvo. Nažalost mod je closed source, tako da ovu smešnotinu možete videti dok nam epizode ne pobrišu iz arhiva. 

Prelazimo na kratke reklame.
Tu sam samo da claim ovaj biser. Jeste da ima preko 10 godina da je napisan, ali je svejedno biser :D
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.