Smešnotine balkanskih modova | Premijerna epizoda | S01

Započeo Mergevos, Septembar 25, 2023, 16:13:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Vasic poslato Oktobar 07, 2023, 21:21:53 POSLE PODNE
Molim da ubuduce najavljujete program kako bih spremio kokice!

Hoćemo dragi prijatelju Vasiću. Izvinjavamo se što jednim delom nismo opravdali Vaša očekivanja i najavljivali program da biste mogli da se mastite i odvaljujete od kokica. Uskraćena su nam bila tv prava juče, danas izlazi jubilarna 10a epizoda.
- open.mp regional coordinator -

Epizoda 10 | Jubilarna epizoda | Kraj prve sezone | GetNearesBussines(2)

Pozdrav dragi prijatelji, danas na programu za vas samo ja opet, jebi ga. Crownshota ovim tempom nećemo videti ni
u šestoj sezoni. Stvarno ne znam koji je čoveku vrag.

Izvinjenje dugujemo vama dragi prijatelji, a posebno dragom prijatelju Vasiću koji, eto nažalost nisam znao, odvaljuje se od kokica kao nemoralne žene od one stvari, ali nema veze. Mi smo krivi.

Danas za vas u režiji valyria moda, poznatog balkanskog moda, ponovo smešnotina jedna koja se sastoji od 2 funkcije. 2 sestre funkcije. Poznate funkcije svim balkanskim modovima, ali jebi ga, mi smo je pronašli u gore pomenutom poznatom balkanskom modu.

Možemo videti smešnotinu ispod.

[pawn]GetNearestBussines( playerid ) {
    for( new b = 1; b < sizeof(BussinesInfo); b++) {
        if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, BussinesInfo[bEnterX], BussinesInfo[bEnterY], BussinesInfo[bEnterZ ] ) ) return b; }
    return -1;
}
GetNearestBussines2( playerid ) {
    for( new b = 1; b < sizeof(BussinesInfo); b++) {
        if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 6.0, BussinesInfo[bEnterX], BussinesInfo[bEnterY], BussinesInfo[bEnterZ ] ) ) return b; }
    return -1;
}
[/pawn]
Dugo vremena skripteri ovih prostora prave nepotrebne funkcije koje ponavljaju kod, je li tako? Tako je.
Jednostavno mi nismo klase kao ovi strani skripteri, ali umemo da vičemo kako je kod drugih sve bolje. Nema veze, stranci nemaju ono što mi imamo, isti kod u 2 funkcije, dobro ne smaraj, range je gore 3.0 a dole 6.0, ali ovde nailazimo na još jedan biser. A taj ćemo videti posle reklama, ali samo za vas danas, zbog jubilarne 10te epizode, umesto reklama počastićemo vas pesmom Željka Joksimovića - lane moje ovih dana.

Samo za vas dragi prijatelji - Željko Joksimović!
- open.mp regional coordinator -

Kad na te pomislim
bojim se da te opet zavolim
u modre usne zarijem zube
da pravu bol zaboravim

Lane moje, ovih dana
vise i ne tugujem
pitam samo da l' si sama
ljude koje ne cujem

Lane moje, nocas kreni
nije vazno bilo s kim
nadji nekog nalik meni
da te barem ne volim

Nek' neko drugi
usne ti ljubi
da tebe lakse prebolim

Lane moje, ovih dana
vise i ne tugujem
pitam samo da l' si sama
ljude koje ne cujem

Da te vise ne volim
- open.mp regional coordinator -

Haahahahah, dragi prijatelji, bio je to Željko Joksimović na bitu samo za vas u ovoj jubilarnoj 10oj emisiji prve sezone,
smešnotine balkanskih modova, hahahah, Željko hvala ti, a mi se vraćamo na smešnotinu ove epizode.

Videli smo 2 funkcije, biseri ovog divnog moda, ali sada prelazimo na još veći biser. Pravi smart move.

Naime, kako razlikujemo GetNearestBussines od GetNearestBussines2, tako što ovaj kasnije pomenuti proverava sve isto, ali mu je range postavljen na 6.0. Znači možete biti dalje od koordinata ulaza.

A naš bata skripter ovo pravi.

[pawn]
CMD:prodajvoce( playerid, params[] ) {
   new IDFirme = GetNearestBussines2( playerid );
   if( IDFirme == -1 ) return GRESKA( playerid, "Morate biti na ulazu marketa da bi ste prodali voce.");
       // ostatak koda
[/pawn]
Kako vidimo početak ove komande, naš dragi prijatelj skripter kako sebe naziva verovatno, dobija igračev najbliži biznis koristeći GetNearestBussines2 funkciju, a zatim šalje GRESKA igraču da mora biti na ULAZU.

A sada pogledajmo početak jedne druge komandice.

[pawn]CMD:kupifirmu( playerid, params[] ) {
   new id = GetNearestBussines( playerid );
   if( id == -1 || id == 0 ) return GRESKA( playerid, "Niste blizu firme!" );
[/pawn]
Naš pijun ovde provera da li je igrač blizu firme, to jest dobija igračev najbliži biznis sa rangeom 3.0. Ako nije blizu uzvraća GRESKA da igrač nije blizu FIRME.

Znači razlikujemo 2 termina. Firma i ulaz. Ulaz je ono kroz šta ulazite u firmu, a firma je ono u šta ulazite. Zar nije logičnije da koristimo tu funkciju sa manjim rangeom za komandu prodajvoce gde nam govori da nismo blizu ulaza, a za kupifirmu nam apsolutno i nije bitno da li smo blizu ili malo dalje, kako preferirate več ili jednostavno da koristimo jednu funkciju za sve, ali možda je naš skripter ovo hteo da u budućnosti koristi kao boilerplate za neke nove projekte. Ne znamo šta mu je bilo na umu.

Stižemo do hall of shame sekcije i privodimo ovu prelepu epizodu kraju.

Ažuriramo hall of shame sekciju.

1. MySQL_Load_String/MySQL_Load_Int
2. protected
3. Ono čudo s dijalozima
4. GetNearestBusiness(2)
5. Komanda aaa
6. Kladioničarske funkcije
7. SendGazdaMessage
8. SCMTA
9. SCM

Dragi prijatelji, za vas za kraj ove jedne prelepe epohe, odjavnu špicu preuzeće legenda pop-folk i folk muzike, gospodin Sejo Kalač sa pesmom Biscanka.

Aman, aman, biscanko
iz Dzeneta djevojko

Kraj Bihacke stare kule
seta Elma Salih pase
od Sarajeva pa do Bisca
za njom momci uzdisase

Aman, zivota mi mog
aman, rob sam srca tvog
aman, aman, biscanko
iz Dzeneta djevojko

Oci su joj vrelo Une
usne sladje i od meda
mojoj sreci nema kraja
dok me Elma kradom gleda

Aman, zivota mi mog
aman, rob sam srca tvog
aman, aman, biscanko
iz Dzeneta djevojko

Aman, zivota mi mog
aman, rob sam srca tvog
aman, aman, biscanko
iz Dzeneta djevojko



Hahahaha toooo, dragi prijatelji samo za vas na bitu Sejo Kalač sa hitom Bišćanka. Nažalost, stigli smo do kraja ove epizode, a samim tim i do kraja ove sezone.

Želeo bih i vama da se obratim normalno. Želeo bih svima da se zahvalim što ste ostavili komentar neki, kakav god da je.
Nadam se da ste vi novi naučili nešto novo iz ovih satiričnih epizodica i postova, a vi stariji da smo se pristetili kako je to bilo pre i koliko se promenilo od tada do sada, naravno, ne za sve možda. Nadam se da sam nekima izmamio malo osmeha na lice, jer na kraju krajeva, bitno je smejati se i gledati pozitivno. Možda je nekome bilo krindž, možda ne, ali svako na ovom svetu ima pravo da misli šta hoće. Svet je isti i pre i posle mišljenja.

Nisam imao nameru da se neko nadje uvredjen niti da nekoga uvredimo, ovde smo isključivo da se nasmejemo. Hteo bih da se izvinim svakome koga sam možda spomenuo u lošem svetlu.

Hvala što ste bili deo smešnotina balkanskih modova. Vidimo se uskoro u novoj sezoni sa novim smešnotinama dragi prijatelji. Pozdrav!
- open.mp regional coordinator -

Laskate mi vasim izjavama! Bas sam se odvalio od ovih kokica, uf.. :D
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Mergevos poslato Oktobar 05, 2023, 00:46:09 PRE PODNE
Epizoda 08 | Ne znam šta je Muma ovde hteo, reći ćemo animirani textdrawovi

Pozdrav dragi prijatelji, izvinite što vam nismo dostavili u vaš mozak
da nam je medijska kuća uskratila termine koje smo imali do sada, pa smo u situaciji da moramo da se snalazimo.

Danas za vas jedan biser Adema Ljajića pawn skripte poznatijeg kao Muma. Čuveni skripter naših prostora, veoma cenjen i hvaljen za svoje radove i svoje umeće koje mi nećemo osporavati, niti smo ikada nečije umeće osporavali, samo eto, smešnotina.

[pawn]//stock const m_RegisterModePetiRed[107] = "To_bi_bilo_to_za_sada,_zelimo_vam_sretnu_i_uspjesnu_igru_te_napominjemo_vam_da_ne_radite_probleme._Sretno!"; 
new m_RegisterMode_PrviRed[88][] = 

         "D", 
         "Do", 
         "Dob", 
         "Dobr", 
         "Dobro", 
         "Dobrod", 
         "Dobrodo", 
         "Dobrodos", 
         "Dobrodosa", 
         "Dobrodosao", 
         "Dobrodosao n", 
         "Dobrodosao na", 
         "Dobrodosao na Abyss", 
         "Dobrodosao na Abyss", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM s", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM se", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM ser", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM serv", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM serve", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server,", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, D", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, De", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Dev", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Deve", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Devel", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Develo", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Develop", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Develope", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer &", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & M", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Ma", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Map", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapp", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mappe", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper j", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je M", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Mu", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Mua", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muam", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muame", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer H", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Hu", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Hum", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humi", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic p", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic po", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poz", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic pozn", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic pozna", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznat", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznati", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatij", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji k", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji ka", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao M", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Mu", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Mum", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma.", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. N", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Na", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nad", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nada", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadam", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo s", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se d", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da c", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da ce", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cet", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete u", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uz", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uzi", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uziv", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uziva", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uzivat", 
         "Dobrodosao na Abyss RPG/DM server, Developer & Mapper je Muamer Humic poznatiji kao Muma. Nadamo se da cete uzivati." 
}; [/pawn]

Zbog limitacija naše fizičke mašine sa koje gledamo ovo, ne možemo sa sigurnošću tvrditi gde je ovo korišćeno i na koji način, ali jednostavno ovako nešto nismo očekivali. Napominjemo da već jedna skripta postoji za animiranje textdrawova u slučaju da nekome treba. Kratak predah i prelazimo na završnu špicu ove predivne emisije.
Aa dobar dobar iz 2017te, vidite šta iz 2013te nam priložite :D

Citat: Muma 2.0 poslato Oktobar 08, 2023, 18:43:31 POSLE PODNE
Aa dobar dobar iz 2017te, vidite šta iz 2013te nam priložite :D

Bice u drugoj sezoni, javicemo kad bude premijera
- open.mp regional coordinator -