Smešnotine balkanskih modova | Premijerna epizoda | S01

Započeo Mergevos, Septembar 25, 2023, 16:13:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Smešnotine balkanskih modova

Pozdrav dragi prijatelji,
kao autor ovog prelepog satiričnog zajedno sa Crownshot , poželeo bih Vam ugodno čitanje ovog
sadržaja edukativnog karaktera.
Artikal je čistog satiričnog sadržaja, nije nam cilj ikoga da uvredimo već da se jednostavno prisetimo kako je to bilo pre.
Kako je to bilo pre kada smo bili mali i pisali modove, a neki bili veliki i opet pisali modove, je l' da?
Smešnotine balkanskih modova je čista komedija i smeh te ćemo Vam kroz humor i satiru čisto objasniti kako bismo mi,
inače veoma poznati skripteri na balkanskoj sce.. *kašalj* uradili. *kašalj x2*
Uživajte u jubilarnoj epizodi koja će zbog visoke zainteresovanosti kasniti, ali verujte mi, vreme će Vam se isplatiti.

- open.mp regional coordinator -

Epizoda 1 | SCMTA

Pozdrav dragi prijatelji,
Za danas samo za vas, u jubilarnoj prvoj epizodi ovog magazina, smešnotina SCMTA.

Šta je SCMTA?
Pa to mi je majk *kijanje, veliko kijanje sa krikom*
Pardon dragi prijatelji zanelo me slučajno. Da se vratimo na temu prijatelji,
Nećemo otkrivati ime ovog prelepog balkanskog moda, to ću možda ostaviti za neke druge epizode, jer smo sada tek počeli i još se zagrevamo.

SCMTA je smešnotina koja ima sasvim pristojan broj provera, kada vam život da limun, vi napravite limunadu. Tako i kada vam programski/skriptni jezik da if, vi napravite provere.
Današnji gost, SCMTA izvolite!
*SCMTA ulazi*
Pozdrav SCMTA predstavi nam se, pokaži nam svoj kod i predstavi nam se odakle dolaziš.
- Pozdrav Mergevose, veoma mi je velika čast biti s Vama u ovoj emisiji. Ja sam SCMTA, moje zamenice su To/To. Ja sam česta smešnotina balkanskih
modova. Ja sam:
[/b][/pre]
[pawn]
stock SCMTA(COLOR, string[])
{
  if(strlen(string) > 0)
  {
    foreach(new i : Player)
    {
      if(UlogovanIgrac == 1 && PI[pRegister] == 1)
      {
        SCM(i, color, string);
      }
    }
  }
}
[/pawn]

Ihaha , primetili smo neocekivan broj provera, *zujanje u ušima*
Oprostite dragi moji prijatelji, nešto mi nije dobro, preći ćemo na blok reklama.
- open.mp regional coordinator -

Dragi gosti prelazimo na reklame.
Milenko iz Bosilegrada prodaje kravu po jeftinoj ceni od $300, javite se na broj telefona 064/184-2981.
U Maxiju možete da kupite Ariel koji je na popustu, jeftiniji za 50 dinara, a vi možete da kupite.
Nataša Bekvalac se udala po 24. put.

Završili smo sa reklamama - stigli smo do kraja današnje epizode, javljamo vam se sutra sa novom smešnotinom naših balkanski napisanim kodovima.
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

Citat: Mergevos poslato Septembar 25, 2023, 16:40:39 POSLE PODNE
Epizoda 1 | SCMTA

Pozdrav dragi prijatelji,
Za danas samo za vas, u jubilarnoj prvoj epizodi ovog magazina, smešnotina SCMTA.

Šta je SCMTA?
Pa to mi je majk *kijanje, veliko kijanje sa krikom*
Pardon dragi prijatelji zanelo me slučajno. Da se vratimo na temu prijatelji,
Nećemo otkrivati ime ovog prelepog balkanskog moda, to ću možda ostaviti za neke druge epizode, jer smo sada tek počeli i još se zagrevamo.

SCMTA je smešnotina koja ima sasvim pristojan broj provera, kada vam život da limun, vi napravite limunadu. Tako i kada vam programski/skriptni jezik da if, vi napravite provere.
Današnji gost, SCMTA izvolite!
*SCMTA ulazi*
Pozdrav SCMTA predstavi nam se, pokaži nam svoj kod i predstavi nam se odakle dolaziš.
- Pozdrav Mergevose, veoma mi je velika čast biti s Vama u ovoj emisiji. Ja sam SCMTA, moje zamenice su To/To. Ja sam česta smešnotina balkanskih
modova. Ja sam:
[/b][/pre]
[pawn]
stock SCMTA(COLOR, string[])
{
  if(strlen(string) > 0)
  {
    foreach(new i : Player)
    {
      if(UlogovanIgrac == 1 && PI[pRegister] == 1)
      {
        SCM(i, color, string);
      }
    }
  }
}
[/pawn]

Ihaha , primetili smo neocekivan broj provera, *zujanje u ušima*
Oprostite dragi moji prijatelji, nešto mi nije dobro, preći ćemo na blok reklama.
Ako zanemarimo idiotizam sa skracenicama, vjerovao ili ne ta funkcija cak ima smisla...Jednostavno je napravljena tako da igraci koji nisu ulogovani ne mogu da vide poruke sa servera...Sta vise koristi foreach, i ima proveru da li je string prazan...
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.



Citat: Sniffie White poslato Septembar 25, 2023, 21:34:01 POSLE PODNE
Ako zanemarimo idiotizam sa skracenicama, vjerovao ili ne ta funkcija cak ima smisla...Jednostavno je napravljena tako da igraci koji nisu ulogovani ne mogu da vide poruke sa servera...Sta vise koristi foreach, i ima proveru da li je string prazan...

A šta će da bude ako je string prazan? Ništa, poslaće se prazna poruka :)
Ajde ovo za ulogovane igrače i okej donekle, ali njeno ime, katastrofa, SCMTA. Mogao je lepo da napravi svoju funkciju
tipa Message_Send ili nešto random. Davati imena da bi se skratilo kuckaranje je brate ne znam ono, pored svih modernih editora i govana, notepad++, st3, vsc, ne znam brda ima.

Citat: offset poslato Septembar 25, 2023, 21:51:06 POSLE PODNE
malo krindz
Trudimo se, nažalost.
Citat: ivanboskic1 poslato Septembar 25, 2023, 21:55:52 POSLE PODNE
Au ovo ko koristi ovakve kratice taj nije zdrav u glavu
Ima još sutra će nova epizoda, stay tuned
- open.mp regional coordinator -

Citat: Mergevos poslato Septembar 25, 2023, 22:38:22 POSLE PODNE
A šta će da bude ako je string prazan? Ništa, poslaće se prazna poruka :)
Ajde ovo za ulogovane igrače i okej donekle, ali njeno ime, katastrofa, SCMTA. Mogao je lepo da napravi svoju funkciju
tipa Message_Send ili nešto random. Davati imena da bi se skratilo kuckaranje je brate ne znam ono, pored svih modernih editora i govana, notepad++, st3, vsc, ne znam brda ima.
Trudimo se, nažalost.Ima još sutra će nova epizoda, stay tuned
Ma tupio sam svasta toliko puta da sam odustao brate moj...Od imena funkcija, do nizova i petlji. Davao vscode json sto koristim, davao 3.10.10 compiler u koji sam implement par fixeva, tupio milion puta da se uvek ubaci crash detect i to kao prvi plugin kako pise. Ali jebes ti to kad niko ne jebe ni dva posto. Dokle god znas da zamenis neki odredjeni TD u nekom odredjenom modu, ti si baja.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Sniffie White poslato Septembar 25, 2023, 22:53:28 POSLE PODNE
Ma tupio sam svasta toliko puta da sam odustao brate moj...Od imena funkcija, do nizova i petlji. Davao vscode json sto koristim, davao 3.10.10 compiler u koji sam implement par fixeva, tupio milion puta da se uvek ubaci crash detect i to kao prvi plugin kako pise. Ali jebes ti to kad niko ne jebe ni dva posto. Dokle god znas da zamenis neki odredjeni TD u nekom odredjenom modu, ti si baja.
zato i ovo :D
- open.mp regional coordinator -

Epizoda 2 | protected

Pozdrav dragi prijatelji, 
dobrodošli u novu epizodu smešnotine balkanskih modova.
Danas nažalost, samo ja u ovom izdanju, mom kolegi Crownshotu se raskiselila rana na tabanu, imao je kurje oko do juče, pa mu je majka grickalicom za nokte obrezala. Nije to sad tema. *pogled u papir odakle se čita sadržaj*

Danas za vas predstavljamo novu smešnotinu balkanskih modova. *pogled u kameru*
Smešnotina po imenu "protected". Citiraćemo našeg velikog prijatelja ChatGPT-a:
CitatU programskom jeziku C++, protected je jedan od tri osnovna pristupna moda koji se koriste za kontrolu pristupa članovima klase. Ova ključna reč se koristi unutar definicije klase kako bi se označili članovi klase koji su vidljivi samo unutar klase i njenih izvedenih klasa (podklasa), ali nisu vidljivi izvan tih klasa. Ovaj pristupni mod se često koristi za implementaciju enkapsulacije i zaštite podataka u objektno-orijentisanim programima.
Je l to znači da nam to omogućava klase?
Ne..

[pawn]#define protected%0(%1)  forward%0(%1); \
                         public%0(%1)[/pawn]

Da, dobro vidite...
No, nešto što nam je sasvim opšte poznato, kako naši ljudi to rade je, kad vide neku reč iz drugog jezika ili neku zanimljivost, oni to pokušaju da primene :) bez i da vide šta to nešto radi.
protected je čest primer kako bolest nije sve što boli,
ali pošto mislimo da je samo kada boli, daleko smo dogurali,
ali kao iz vedra neba stigla je vest da se Adem Ljajic vraća na vruće terene čaršije Novoga Pazara.
Kako će on pomoći svojim pulenima, videćemo, ali balkanskim modovima ni 3 Adema neće pomoći.
Ne brinimo, još ima kvalitetnih ljudi koji se trude, ali nestaju kao i Sulejmani najoštrijim startom u istoriji marakane godinama u nazad.
Imamo blok reklama pa se vraćamo na odjavnu špicu.
- open.mp regional coordinator -

Dragi prijatelji, prelazimo na reklame

Milka Ademova nudi usluge oralnog zadovoljavanja, kaže da izvlači negativnu energiju, pozvati na broj
065/555-566
Balkan Bet, život je igra
Ariel, kapsule za Vaš veš, operite i najtvrdokornije fleke uz Ariel!
Vršimo usluge čišćenja stanova, podruma i svega što čovek može da zamisli. Pošteno prljamo ruke za zdravo zaradjen novac.
Milenko Barjaktarević-Šabanović, telefon 062/1111-33333
- open.mp regional coordinator -

I nakon reklama, došlo je ono najgore što svima pada, a to je odjava ove emisije.
Kako moj kolega voditelj trenutno nije tu, ima problema sa ranama kojima prethodi kurje oko, na mene je red da ovu emisiju privedem kraju.
Nemojte se ugledati na stare balkanske modove inače ćete ugasiti karijeru završiti kao Bojan Krkić, ali sam siguran da niste on, već poredjenja radi samo. Vidimo se sutra u novoj emisiji smešnotina sa novom smešnotinom balkanskih modova, hah, do sledećeg vidjenja, pozdrav!
- open.mp regional coordinator -

Epizoda 3 | SendGazdaMessage

Pozdrav dragi prijatelji,

Danas sa vama na programu ponovo ja, Crownshotu se inficirale rane kurjih očiju, majka mu stavlja obloge od komovice,
no nešto se zakomplikovalo, verovano će da mu peru ranu sa so i sirće, ali nema veze.

Danas za vas, uvodimo novu kategoriju. Kako u svetu postoji Hall of fame, kod nas smešnotina nema za šta da imamo fame, ali imamo nešto drugo *podsmevanje*, shame.

Tako je, po ugledu na svetski poredak 21og veka, uvodimo sekciju hall of shame. Svakog dana menjaćemo rang listu hall of shame-a.
Khm, danas za vas imamo SendGazdaMessage, prava smešnotina. HAHAHAHAHAHAHA čuj smešnotina hahahah genijalno.
SendGazdaMessage, logično gazda vam šalje poruku. Gazda, onaj koji vas jebe na poslu od 9 do 17. Ako ste kur *pip*, onda je to makro.
Ako ste direktor ili neka bitna pozicija, onda supervizor, ako ste supervizor onda ste gazda pa vi šaljete poruku. Kontaš?

Uglavnom[pawn]#define SendGazdaMessage(%0,%1) \
   SendClientMessageEx(%0, -1, "{36AB00}Gazda {FFFFFF}"%1)   [/pawn]

Blaga lepota videti ovako implementiranu funkciju jednim prelepim macro-om. Prelepo, danas kada ozbiljniji ljudi vide ovo, sami se sahrane i prevrnu 3 puta u grobu, postanu ventilator jer jednostavno ne mogu prestati da se okreću.

Uglavnom, kao što smo rekli, gazda šalje poruku. :D
Gazda je gazda jebi ga, alfa i omega, početak i kraj, u prevodu Bog. Sutra će biti SendBogMessage, jer eto *teleći pogled u pod i klimanje glavom*

Majka jedan život podari, ali nam podari da živimo mudro i sebe vodimo u svetu mudro donoseći pravilne odluke, ali naravno mi ne bismo bili ljudsko biće da ne pojedemo govna, da l smo ih mi izasrali ili ne.

Prelazimo na kratak predah, zbog tehničkih problema blok reklama je znatno skraćen.
Poslednja Izmena: Septembar 27, 2023, 23:52:11 POSLE PODNE od Mergevos
- open.mp regional coordinator -

REKLAME:
Afrička šljiva, ne pada. - Pre upotrebe pažljivo pročitajte uputstvo.
O indikacijama merama opreza i neželjenih reakcija na lek, posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom.
- open.mp regional coordinator -

Dakle, nemojte biti glupavi i kad editate mod, već otvarate isti, otvorite, ali sredjujte greške i zakržljale sisteme.
Abdetujte mod na najnovije verzije plugina i includeova. Koristite nove kompajlere i nove tehnologije. Budite pametni kada koristite i pravite servere. Koristite jednostavno mozak. Ovu funkciju mogli smo napisati na milion i jedan bolji način, nekoristeći odvratne makroe. Sam naming funkcije je odvratan, miksuje dva jezika.

Hall of Shame:
1. protected
2. SendGazdaMessage
3. SCMTA

Toliko za danas, nadamo se da će Crownshotu sutra biti bolje. Do sledećeg vidjenja dragi prijatelji pozdrav.
- open.mp regional coordinator -