[GM] West Lights Rol3Play mod od 0 | MySql R39-2 | y_commands | sscanf | foreach

Započeo GreenG, Januar 27, 2015, 08:21:41 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


West Lights RolePlay


Specifikacije:

  • Procesor  komandi: y_commands ( Y_Less )
  • Sistem sremanja: MySql R39-2 ( BlueG  )
  • Loop: foreach ( Y_Less )
  • Spliter: sscanf ( Y_Less )
  • Timeri: y_timers ( Y_Less )
  • Globalne varijable: GVar ( Incognito )
  • Streamer: Incognitov streamer ( Incognito )

Sistemi:

Citat
CitatRegister Login sistem
Sistem cuvanja/citanja kod ovog sistema je MySql.
Sistem je uradjen prilicno jednostavno ali lijepo. Kada se igrac prijavi na server u koliko njego ime nije u bazi podataka izbacuje mu se dijalog sa pravilima i uslovima servera. Da bi nastavio registraciju igrac mora prihvatiti ta pravila. Nakon sto ih prihvati servera ga pita za zeljenu sifru koju zeli koristiti ( Sifra se enkriptuje u bazu tako da je zna samo vlasnik accounuta ).
Sifra mora imati od  4 do 15 slova/brojeva i ne smije sadrzavati nikakve znakove.
Nakon odabira sifre slijedi odabir spola. Vrlo jednostavno igrac odabere "Musko" ili "Zensko" pritiskom na tipku.
Poslije toga potrebno je unijeti koliko igrac  ima godina.
Nakon unosa godina potrebno je jos samo unijeti email adresu. Nakon unosa emaila izbacuje se dijalog u kojem se nalaze sve informacije koje je igrac  odabrao i trazi se igraceva potvrda da se nick registruje.
Poslije toga slijedi tutorial [ Mini tut :D ( Igrac je na spawnu i sa Y prebacuje tutorial ) ]
Sistem je zavrsen 100%.


Citat
CitatCOS sistem
Takodje sistem cuvanja/citanja je MySql.
Sistem je potpuno dinamican ( admin IG bez restarta moze dodati, izbrisati,  parkirati... vozilo za prodaju ).
Svaki igrac moze posjedovati do 5 vozila s tim da slot 3 i slot 5 mora odobriti admin. Cijene svih vozila su predefinisane tako da prilikom kreiranja admin ne mora voditi racuna o tome koju ce cijenu staviti( njegovo je smao da odabere model, ostalo je automatsko ).
Osim sto vozila moze kreirati admin, vozila se mogu kupovati i u salonu( samo odredjena ) ali po cijeni 50% vecoj od cijene onih vozila sa pijace ( ona koje je admin napravio ).
Svako vozilo moze imati do 700h neaktivnosti, nakon toga se prodaje.
U slucaju da se igracu vozilo vozilo proda zbog neaktivnosti ili da ga proda admin, prilikom ulazka na server slot na kojem mu je to vozilo bilo ce biti automatski oslobodjen.(U slucaju da je igrac online dok admin prodaje ili brise  vozilo, server ce mu odma ocistiti slot i ispisati mu poruku). Neaktivnost vozila se skida prilikom dobijanja plate(PayDay).
Sistem je gotov 80%. Potrebno je jos komande za farbanje, tune saving i registracija ( tablice imaju ).

Citat
CitatIntovi i firme
Sistem snimanja oba sistema je MySql.
Firme i interijeri su povezani tako sto je na primjer svaki int binca u vlasnistvu jedne firme(Binco).
Ulazak u enterijer je besplatan a firme nemaju enterijera.
Oba sistema su dinamicna mada sam se zeznuo jer je sistem firmi mogao biti i statican jer se moze napraviti samo po jedna firma jedne vrste ( ali ce zato svaki posao, svaka trafika, sve biti po jedna firma ).
Trenutno imate samo komandu /buy u  marketima konzum i bingo da vidite kako sistem funkcionise.
Obavezno napraviti posao dostavljaca produkata(po intovima)(malo kod pregledajte pa da vidite kako to sve radi).

Citat
CitatPorez
Svi znate sta je porez u RL. Tipa odem u radnju i kupim cips. U koliko je prodavac imao zaradu 1â,¬ na tom cipsu odbice 17% ili koliko je gdje porez i dati drzavi a njemu ostaje 0.83â,¬.
Eh tako je isto i na serveru. Znaci kada igrac kupi cigarete. U koliko one kostaju 5â,¬, zarada marketa bi npr trebala biti 2â,¬, od tih 2â,¬ se odbije 17% ili koliko je vec definisano i ide u budzet drzave.
Trenutno sa tim budzetom ne mozete nista, ali pogledajte opet komandu /buy da vidite kako to funkcionise.

Citat
CitatPoslovi
Poslovi su staticni ali ne u potpunosti. Zasto ne? U koliko pravite novi posao jednom linijom odredjuete njegovu lokaciju, njegov skin, njegovo mjesto za uzimanje opreme, sta je potrebno za njega... samim tim se automatski kreiraju labeli i pickupi, tako da vama ostane da skriptate samo radnju posla.
Trenutno u modu ima jedna posao da vidite kako je to zamisljeno.
Vozac kamiona: On ima ulogu veleprodajnog dobavljaca robe. Robu dostavlja manjim dostavljacima(tu treba napraviti poslove koji ce dobavljati robu intovima) koji tu robu razvoze do enterijera.
Posao je uradjen tako da igrac ne moze koristiti cheat dok radi. U koliko igrac zamjeni prikolicu ili kamion posao ce mu se prekinuti. U koliko igrac izadje iz pickupa dok cega da se roba istovari ili utovari takodje ce mu biti prekinut posao a vozilo respawnovano.

Citat
CitatAnticheat
Server ima zastitu od sledeceg:

  • Anti money hack  ( ne probojan )
  • Anti world hack
  • Anti int hack
  • Anti teleport hack ( radi sa na kucom srw i to za onog ko ga pokrene ) inace zbog laga kicka bez razloga
  • Anti Sobeit/Goc - Prilikom spawna ac vrsi  dvije provjere. Prva provjera je ona koju je c++ objavio na forumu ali doradjena tako da nije moguce proci na srw sa nekim hackom. Druga provjera je ona stara pomocu vektora kamere ali se  ona moze probiti ( naravno zato imamo prvu :D )
  • Anti bullet crash
  • Anti tune hack

Citat
CitatVending macihine
FS koja je skinuta sa samp foruma.
Znaci ovo sam skinuo zbog healt hacka, tako da kada budete pravili ac za healt hack mozete ga vrlo jednostavno napraviti ( isti princip kao i int i world hack samo sto ovdje vrsite provjeru helti a ne inta i worlda).
Znaci  ovo su sprunkovi u cijelom San Andreasu. Cijena soka je 5$.
Sistem je statican.

Citat
CitatAdmin sistem
Postoji 10 admin levela + RCON(rcon je vrlo vazan):

  • 0: Civil
  • 1 do 3: Promoteri
  • 4 do 5: Helperi
  • 6 do 10: Admini
  • RCON: sve vaznije komande mozete izvrisiti jedino sa admin lvl 10+RCON

Citat
CitatPayDay
Igrac dobija platu nakon 60 minuta igre ( 60 minuta njegove igre a ne svima zajedno )Na platu igracu lijeze novac koji je zaradio radeci na radnu knjizicu tako da onda taj novac moze podici ( u banci na salteru 3 )

Citat
CitatOstalo
Najbolje bi bilo da skinete mod i vidite sami sve. Imate komandu /help i tu mozete vidjeti sve komande..


Vazno:

- Za loop kroz vozila morate koristiti foreach(Vehicles, varijabla), jer ima vozila koja su kreirana ali se ne koriste ni zasta, tipa u koliko je
max_buy_vehicles 100, a kreirano 10 vozila, i onih 90 je kreirano(rc vozila u pm) ali se ona ne mogu koristiti. Tek kada admin napravi
neko buy vozilo ono ce se zamjeniti sa tim rc vozilom...
- Za loop kroz buy vozia korisite foreach(BuyVehicles, varijabla)
- Za loop kroz intove korisite foreach(Interijeri, varijabla)
- Za loop kroz firme korisite  foreach(Firme, varijabla)
- Pratite vrijednost makro definicija tipa max_players, vehicles, buyveehicles i to jer su smanjene...



Boja moda:
Sve sto vidite plavo na slikama mozete promjeniti jednom definicijom (  pogledajte SBoja u modu za vise informacija ), znaci sve ( label, textdraw.... osim chata ).


Download:
Evo vam  skinite ovaj pwn jer je u njemu popravljen problem sa snimanjem igraca nakon registracije
( tutorial i sve ostalo se nije moglo snimiti ako je igrac prvi put na serveru )
4shared -  http://www.4shared.com/file/jUPFXj4mba/sa-mp.html
sendspace - https://www.sendspace.com/file/5yekvj



Slike:
Album fotografija


Credits:
Testiranje: Mirza i Ante_Bazinga
Ostalo: Autori fs, incova, pluginova,.... te NDrake(iz njegovog moda sam uzeo 2 textdrawa i mapu autoskole )


Svi oni koji ne znaju kako pokrenuti mod ce  dobiti uputstvo u folderu(i bazu naravno :D)
Samo da kazem da skirpta ima 161xx redova, i da nije poznat ni jedan bug ( sve popravljeno prilikom testiranja, naravno moguce je da ipak postoji neki sitni )
Poslednja Izmena: Januar 27, 2015, 11:29:02 PRE PODNE od Sioux

postavi slike, lockat će ti temu odmah
što se tiče moda testirao sam, samo mi ovaj tutorial pokazuje više puta na loginu to mora da je greška. Extra mod, poslužit će naravno!
Poslednja Izmena: Januar 27, 2015, 08:54:23 PRE PODNE od ZIJO
Klikni na sliku :)

Citat: ZIJO poslato Januar 27, 2015, 08:53:16 PRE PODNE
postavi slike, lockat će ti temu odmah
što se tiče moda testirao sam, samo mi ovaj tutorial pokazuje više puta na loginu to mora da je greška. Extra mod, poslužit će naravno!

To sam nesto zezno, popravit cu to danas pa postaviti pwn.
Slike postavljene.

Edit: Postavljen link .pwn faja sa popravljenim bugom.
Poslednja Izmena: Januar 27, 2015, 11:25:31 PRE PODNE od Sioux




Super po slikama
Ne moze da se digne kucni ? :/
Poslednja Izmena: Januar 27, 2015, 22:23:25 POSLE PODNE od dzenis


Joy

*

Po slikama i opisu cini se OK.Ako je tacno takav mod kao sto si opisao,nisi trebao objaviti.Trebao si nastaviti razvijati mod...

Citat: Kroni poslato Januar 27, 2015, 11:40:35 PRE PODNE
Po slikama izgleda fino

Hvala..

Citat: Sivilo ^^ poslato Januar 27, 2015, 18:14:45 POSLE PODNE
Ubacio sam opet tvoj novi " pwn " i ne radi, zašto?

Jesi compile sa pawnom koji dodje u folderu?

Citat: Ta[G]a poslato Januar 27, 2015, 21:13:28 POSLE PODNE
Lijep mod, nisi trebao objavljivat :3

Ma stacu s njega, niti imam namjeru otvarat srw, niti bi ko igrao na njemu. Na balkanu ti igraci samo lete za GF, da ima milion komandi, da je sve nekakvo sareno, zbugano...

Citat: dzenis poslato Januar 27, 2015, 22:11:00 POSLE PODNE
Super po slikama
Ne moze da se digne kucni ? :/

Imas li xampp, .net framework, c++, jesi bazu fino namjestio... Meni je sve uredu.

Citat: arnel avdic poslato Januar 27, 2015, 22:25:54 POSLE PODNE
lijep je mod , samo malo liči na NL

Iz NL-a su uzeta pravila(i to ne copy-paste), nego su prebacena u jedan string( bilo je 5-6 stringova )... Nista vise...

Citat: Joy poslato Januar 27, 2015, 22:29:30 POSLE PODNE
Po slikama i opisu cini se OK.Ako je tacno takav mod kao sto si opisao,nisi trebao objaviti.Trebao si nastaviti razvijati mod...

Ma nema se volje a ni vremena... Mod je tacno takav... Skidi pa pogledaj(nema virusa 100%).
Mod je u taj fazi da skripter sada moze napraviti gameplay kakav hoce a ako mu se nesto od trenutnog ne svidja ja sam siguran da to moze vrlo brzo promjeniti jer je sve radjeno na taj nacin da se jednom do dvije linije moze promjeniti cijeli neki proces ( npr stock Greska(...), stock Komanda(...) i ostali ) ....7
I samo da napomenem da imate komandu /setserver, tu mjenjate od register levela do pozicije default spawna..

Takodje skinite novi .pwn i compile ga sa pawnom koji ste dobili. U njemu je popravljen bug sa snimanjem svega sto igrac uradi nakon registracije i sredjeno jos to da se ne vrsi provjera za sobit/goc dok se gleda tut.
Poslednja Izmena: Januar 28, 2015, 04:48:12 PRE PODNE od Sioux


Stvarno ne znam mozes dati link od to xampp, .net framework, c++ da skinem :// ovo prvi put da ne znam . hah

Citat: castworld poslato Januar 28, 2015, 15:04:30 POSLE PODNE
Super je, nisi trebao objavljivat  ::)! a jel ce da ima update?

Hvala. Ne vjerujem ali ipak postoji mogucnost. Ako bude neki bug to cu popraviti sigurno, ali cisto sumnjam da ima. Sve je testirano detaljno.

Citat: dzenis poslato Januar 28, 2015, 18:55:22 POSLE PODNE
Stvarno ne znam mozes dati link od to xampp, .net framework, c++ da skinem :// ovo prvi put da ne znam . hah

Google cuda cini. Download xampp, Download .net framework, Download visual c++ redistributable i skinies sa prvih linkova. Framework i c++ su sa microsoftove stranice.


Citat: Mike_Smith poslato Januar 29, 2015, 15:31:34 POSLE PODNE
Bio bi dobar mod da se nemora spajati, dodje ti ko NL sad...

Nemas ti blage veze... Skini ti seb GTARP mod i udri, balkanci i ne zasluzuju dobar mod/server sa ovakvim razmisljanjem. Ovaj mod i NL ti nemaju nista zajednicko(osim pravila) i toga sto oba koriste mysql(moj gm r39-2 a NL r5 ili r6 plugin).
To sto ti ne znas spojiti mod sa bazom i sto ne znas koje su prednosti mysql ne znaci da neki mod nije dobar.