[Tutorial]Master of Roleplay - 12# Burza rada

Započeo BalkaNation, Novembar 02, 2013, 09:34:24 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Neka postaju. Ovako ja pomažem početnicima a to što tebi smeta što ne radim u zcmd i y_ini boli me briga. Ja ću njima objasniti za sada komande i kako privuči igrače na server. A kasnije ćemo raditi s y:_ini i zcmd koji su jako slični.

Citat: BalkaNation poslato Novembar 03, 2013, 15:03:19 POSLE PODNE
Neka postaju. Ovako ja pomažem početnicima a to što tebi smeta što ne radim u zcmd i y_ini boli me briga. Ja ću njima objasniti za sada komande i kako privuči igrače na server. A kasnije ćemo raditi s y:_ini i zcmd koji su jako slični.
Svako ima pravo radit tutorijal kako on želi
copyright 2007 - 2013

BalkanNation 10000/10000 svaka cast na svim tutorialima nista te ne mrzi , hoces svima da pomognes , da podelis znanje sa pocetnicima , svaka cast :)

================================================
Radovi:
[FILTERSCRIPT] Jetpack
[FILTERSCRIPT] Glasanje
[MAP] NG Hospital
[MAP] NG Ostrvo

================================================
NouZI Gaming Loading: 30% BaySide
================================================
POTREBAN MAPPER ZA MAPANJE ENTERIJERA
================================================

Gangula

Citat: BalkaNation poslato Novembar 02, 2013, 14:30:57 POSLE PODNE
Citat: [LG:RP]| Kris poslato Novembar 02, 2013, 13:30:41 POSLE PODNE
Citat: Kroni poslato Novembar 02, 2013, 11:49:26 PRE PODNE
Meni je pomogao najvise :D sve pratim njegovo
Pa vidim zato postati u vezi pomocu sa [cenzura]im strcmp koji gospod vise ne koristi a vi u mod od 0 koristite

Citat: xyzcod2 poslato Novembar 02, 2013, 13:49:57 POSLE PODNE
mozes li mi ikako objasnit zasto bizove radis u tekst dokumentu pobogu?
daj brate u 21. stoljecu smo, a ti radis sa strcmp, koristis najnazadniji biz sistem itd.? Probudi se i malo "moderniziraj", ostalo nije lose..

Ovako momci. Ja nisam samp skriptao zadnjih godinu dana i sada sam poceo, nisam u toku sa najnovijim procesorima komandi i sa spremanjima statistika u fileove itd.
Za jednostavni RolePlay system koji radim nije mi razlika dali mi se 100 bizzeva spremi u 0.5 sekundi ili 0.4 sekundi jer se to dešava svakih otprilike pola sata i ne radi mi lag na serveru.
Početnicima treba prvo strcmp objasniti kasnije ce oni samo uloviti zcmd i te procesore komandi...
Dalje SA:MP nije samo naskriptati skriptu od +80000 redova i nazvati je RolePlay (ili samo editati) nego je igranje s komandama da bi se igrači zadržali na serveru u vrijeme kada mi želimo, igranje s ljudskom psihom te ubacivanje elemenata koje igrače tjeraju da igraju ili pobuÄ'uju na ovisniÅ¡tvo o igrici (ali naravno ne pretjerivati kao WOW) itd.
Naravno vi o tome znate kao ja o najnovijim procesorima komandi i tim y_ini stvarima.

Ne mislim ja nista lose o Vama ali ja sam old school skripter i poceo sam skriptati jos kada je Godfather mod bio vrh.  Sada radim modove v1.0 u strcmp i obicnim spremanjem u fileove. Za 2.0 cemo ici na zcmd i poraditi na brzini ne brinite se vi :)
ZCMD postoji od 2009., a i YSI postoji odavno. Tako i da nisi skriptao zadnjih godinu dana, a poceo si jos na GF modu (i ja sam davnih godina na njemu radio) verovatno bi do sada naucio ZCMD. A ono nisam gledao tuteve ali opet pocetnici bi lakse shvatili ZCMD/YCMD i y_ini ili neki slican sistem cuvanja. Sve u svemu ajde da kazem opet lepo sto neko pocetnicima pokazuje makar nesto.

Gangula ja radim na svoj nacin. Mogu raditi i sa komandama 1000 puta sporijim od drugih i napravit cu dobar server koji nece lagati kao neki serveri. Imao sam prilike vidjeti par skirpta koje lagaju previse a isto koriste y_ini i zcmd jer postojoi 1000 nepotrebnih timera i funkcija.

Ti napravi svoj server s zcmd i y_ini a ja cu sa strcmp i dini pa cemo vidjeti ko ce skupiti vise igraca na serveru. To ti je ko motor na autu, nekad auto sa slabijim motorom pobjedi jer bolje vozi :)

Ja ih ucim odpocetka pa cemo kasnije krenuti sa zcmd, y_ini i mysql bazama :)

Gangula

Citat: BalkaNation poslato Novembar 07, 2013, 12:05:44 POSLE PODNE
Gangula ja radim na svoj nacin. Mogu raditi i sa komandama 1000 puta sporijim od drugih i napravit cu dobar server koji nece lagati kao neki serveri. Imao sam prilike vidjeti par skirpta koje lagaju previse a isto koriste y_ini i zcmd jer postojoi 1000 nepotrebnih timera i funkcija.

Ti napravi svoj server s zcmd i y_ini a ja cu sa strcmp i dini pa cemo vidjeti ko ce skupiti vise igraca na serveru. To ti je ko motor na autu, nekad auto sa slabijim motorom pobjedi jer bolje vozi :)

Ja ih ucim odpocetka pa cemo kasnije krenuti sa zcmd, y_ini i mysql bazama :)
Ja sam odavno otvarao svoje servere i neki su i culi i znaju pricu sta je bio problem zadnji put kada sam otvarao taj OG. Ali dobro novi clanovi me se ne znaju.

Ovaj BalkanNation jos te nezna Gagi vidi se da je neki novi, nema ovde ko nezna Gagija  :D

Citat: LG[Schwarz] poslato Novembar 07, 2013, 13:53:25 POSLE PODNE
Ovaj BalkanNation jos te nezna Gagi vidi se da je neki novi, nema ovde ko nezna Gagija  :D

Ovako decki. Meni se neda natezati tu. Da jesam novi nisam skriptao dugo ali sada radim svoj server. Kada ga otvorim ocjenite ga onda te ocjenite mene kao skriptera. Do onda uzivajte i ako zelite pratite moje tutoriale :D

Šta vas boli briga jel on radi u strcmp ili zcmd? BalkaNation imaš moj respekt
copyright 2007 - 2013