Balkan-Paradise [ BP ] GameMode

Započeo мσмαк. ^ [5]., Maj 10, 2010, 13:12:39 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav,

Prije svega da napomenem da Balkan-Paradise još nije 'ostvaren cilj'; tojest da nije otvoren kao server. Ovo je samo jedna "izložba" uradenih stvari, tako da znate šta možete ocekivati kada se server otvori. BP ( Balkan-Paradise ) server nema zakazano vrijeme otvaranja, niti smo ikome obecali da cemo otvoriti u odredeo vrijeme, a razlog je samo jedan : Ne žuri nam se. Želimo da sve bude u najboljem redu kada otvorimo server, da igraci budu zadovoljni, da ne bude bugova i slicno. I još samo prije opisa servera želim u ime ove zajednice da se zahvalim Sopranu, Corelliu i ostalim clanovima Balkan-Sampa koji su omogucili postojanje ove stranice. Balkan-Samp nas je puno naucio i bez njega nebi znali koliko znamo danas. Dakle, Hvala.


Balkan - Paradise  [  BP  ]

Vlasnik : Haris Hadzic & Alen Mekic
Skripter : Haris Hadzic
Forum :Balkan-Paradise Forum!
Kontakt : Alen - [email protected]
             Haris - [email protected]

Balkan Paradise GameMode je, odma na pocetku da napomenem, Veoma dobro ( Po mom miÅ¡ljenju )  editovan GM. Mode je editovan, ali biznisi,kuce,auta,vecina poslova i organizacija/bandi su napravljene a ne samo editovane.Mjesto radnje je Las Venturas, tako da ce vecina stvari biti smjeÅ¡tena baÅ¡ u tom gradu. Na server Vas ne planiramo privuci davanjem Admina, GameMastera niti lidera, nego trudom, dobrim stvarima i finim odnosom sa igracima. Admina / GameMastera / Lidera necete dobiti ako budete prvi koji ude na server, niti ako budete prvi koji bude pitao za to; Taj specijalni status ce dobiti samo ljudi u koje mi steknemo povjerenje. Pa, da krenemo u malo detaljniji opis servera, tj. GameMode-a.





- Biznisi

Biznisi su jedna stvar kojom se možemo pohvaliti. Trudili smo što više RP razlišljati, smišljajuci i one najmanje biznise, koji postoje u našoj stvarnoj zajednici. Raznolikost biznisa je velika, a ovdje cemo vam navesti neke. Tu još ima puno posla, tako da ce ih biti još puno.

- Sex Shop
- Oruzarnica
- Klubovi
- Hoteli
- Razni Å tandovi
- Restorani
- Iznajmljivanje Auta
- Benzinske Pumpe

I još njih koje imamo u vidu, ali još nismo završili; Ili se jednostavno nisam mogao sjetiti da napišem sada Vama.

-->  Sex Shop

Opis : Mislim da je ovo jedan od bizzeva koji vecina imaju tako da nemam ništa specijalno da pricam. Trenutno postoje 3 sex shopa na našem serveru. Unutar imate mnoštvo predmeta za kupiti kao što su vibratori, kondomi itd. Vlasnik biznisa dobija novac od robe koju je prodao.

-->  Oružarnica

Opis : Prodavnica Oružja. Rasporedene su po gradu, tako da možete kupiti oružje radi samoodbrane ili drugih razloga. Unutar oružarnice se kupuje oružje koje želite, a vlasnik za to dobija pare. Moci ce se kupiti mnoštvo oružja, za šta cete morati platiti realnu cijenu.

-->  Klubovi

Opis : Razni disko klubovi, strip klubovi.... Tu ce se uglavnom moci kupiti pice, za Å¡ta placate takoder realnu cijenu. Vlasnik biznisa u svoju kasu dobija pare.

-->  Hoteli

Opis : Ovdje se nema šta reci, jer je to biznis koji se vida na svakom serveru. Hoteli su tu za iznajmljivanje soba, a korisnik tih soba placa svoj smještaj vlasniku tog biznisa [ Hotela ].

-->  Razni Å tandovi

Opis : Kao Å¡to se cesto vidi u gradu, na reklamama, filmovima i slicno, Å¡tandovi na kojima se prodaju pica, hot-dogovi, palacinke itd. To ce biti neki biznisi za igrace koji tek pocnu, tako da nece ni biti skupi. Vlasnik biznisa dobija pare kada neko pride Å¡tandu i kuca /pice ili /jelo    ( Zavisno od toga Å¡ta taj Å¡tand drži ). Zarada nije velika, ali za igraci koji su tek doÅ¡li, svaki dolar je bitan.

-->  Restorani

Opis : Restorani, Picerije, Fast Food-ovi i slicno... I to ce biti biznisi, gdje ce vlasnici zaradivati kada korisnici kupe nešto za jelo, cime ce sebi povecati HP. Tu spada i par Burg-ova.

-->  Iznajmljivanje Auta

Opis : Rent Car. Vjerovatno ste vec culi za to. Po gradu ce biti više mjesta gdje možete iznajmiti auto, a vlasnici tih Rent Car biznisa dobijaju pare od toga.


-->  Benzinske Pumpe

Opis : Vlasnici benzinskih dobijaju pare od goriva koje vozači kupuju, da bi mogli voziti svoja vozila.

Otprilike smo završili sa biznisima. Ima tu još dosta u planu, ali pošto je ovo tema o onom šta je vec uradeno....





Na našem serveru postoji trenutno 6 organizacija. To su Policija, Bolnicari, CIA, Hitmans', Venturas Boys i Silent Assassin Family [ SAF ]. To su koje su dosada završene, a u planu su još dvije bande, te novinari.

Policija - Održavaju mir i red u gradu, ali se drže malih akcija,
Bolnicari - Oni imaju mogucnost lijecenja drugih, te ukazuju pomoc onima kojima je potrebna.
CIA - Oni pomažu i ukljucuju se tamo gdje lokalna policija više ne može ( Organizovani kriminal i sl. )
Hitmans' - Placene Ubice. Igraci mogu platiti da se izvrši ubistvo na nekome, za šta hitmani preuzimaju odgovornost.
Venturas Boys - Banda koja se uglavnom bavi dilanjem auta i droge. Ne prave vece belaje, jer ne žele da ih policija otkrije.
SAF - Bogataška porodica koja se bavi ubistvima, otmicama... Ne rade ništa za pare, jer ih imaju, ali ne vole da im se iko mješa u posao.




- Poslovi

Trudili smo se da sve bude realno, kako plate, tako i napor koji morate uložiti da bi dobili pare.
Poslovi na serveru ( Dosad uradeni ) su :

- Kamiondija    /  Vozi kamion po raznim mjestima i kada zavrÅ¡i rutu dobija pare.
- Vozac Busa  / Vozi bus po stanicama.
- Pilot            / Vozi avion po aerodromima.
- Tjelohranitelj / Å titi ljude i za to dobija pare.
- Bokser         / Ima meceve sa drugim bokserima, postaje Å¡ampion i tako zaraduje pare.
- Smetljar     / Vozi smetljarsko auto, kupi smece i tako dobija pare.
- Kurva        / Naplacuje sexualne usluge.
- Advokat     / Vadi ljude iz zatvora, za odreÄ'ene pare.

To su neki poslovi koji su vec dovršeni, ali biti ce ih još.





- Eventi

Što se tice evenata i zabavljanja igraca, pokušali smo biti što kreativniji, maštovitiji i zabavniji. Eventi na serveru su :

- Street Race   /   Ulicna trka. Samo jedan CP [ CheckPoint ], ide se ravno. Sve je do toga koliko dobro startujete.
- Aero Race     /    Ovo je race na starom aerodromu izvan grada. Takoder samo pravo, ali ovaj put po drugom tlu.
- Atletski Kup   /   Ljudi koji se prijave se trkaju kroz grad, ko prvi do cilja - pobjednik.
- Tour de Andreas   /    Trka oko skoro cijele mape San Andreasa.
- Parkour    /   Skakanje po zgradama/preprekama.

Dosada nismo trošili puno vremena na evente, ali cemo odsada malo više pažnje obracati na to, tako da cu update-ovat temu kada dodamo neki event. Ideje za evente su uvijek potrebne, pa ako neko ima neku dobru ideju, neka nam kaže u ovoj temi ili na msn.




- Ostale Sitnice

Mi smo se trudili da obracamo pažnju na sitnice, kako bi ovaj server što više bio roleplay. Evo nekih od tih sitnica :

- Mobitel ne dobijate pri registraciji, nego ga možete kupiti u prodavnici mobitela.
- Dok ne kupite mobitel, možete zvati nekoga preko govornice ( komanda /govornica ). Freezani ste dok pricate, da se nebi kretali.
- Donatorska auta rasporedena po gradu
- Nismo primjetili bugove, ali ako budete freezani, imate /stuck
- Veoma dobar /gps sistem, jer Vas je vecina navikla na radnju u LS-u. Kada kucate /gps otvori vam se dialog i imate da birate : "Javna Mijesta", "Klubovi", "Poslovi"... Ako izaberete poslove, možete birati izmedu svih poslova, i koji odaberete, cp vam se tamo stvori.
- Govornice rasporeÄ'ene po gradu
- Puuuno 3D Textova. Ispred javnih mjesta piše šta su, pišu komande, za lakše snalaženje itd.
- Već ima auta na prodaju, vehicle ownership bez bugova.
- Za sve bande/organizacije su uraÄ'ena vozila koja samo oni mogu voziti.
- Dodane neke komande za Admine.
- Pregledniji help meni za Admine.
- Komande /admini, /gamemasteri, /lideri
- Brzinometar u vozilima ( realna brzina ).
- Trenutno imamo samo 42 kuće na prodaju, ali ih planiramo još puno.

           




Eto to je otprilike to što smo dosada uradili ( vjerovatno sam neke sitnice zaboravio ), u planu nam je još puno toga. Ukoliko imate pitanja ili prijedloga, možete postati u ovu temu ili na msn koji sam dao na početku ove teme. Forum je u izradi i kada bude završen, update ću ovu temu. Izvinjavam se unaprijed zbog pravopisnih grešaka.

Hvala





-   UPDATE v.0.0.7   -


Ovako, da ne otvaram novu temu, ovdje ću napisati šta smo dodali na server, pa koga interesuje neka čita.

- Dodana Banda

Na serveru je dodana nova banda koju smo nazvali "Meksička" banda. Smješteni su malo dalje od centra Las Venturasa. Auta, Oprema, kao i njihov chat i sve ostale stvari potrebne za bandu su već završene.

- Dodana komanda /gledaj

U svakoj bazi, a biti će i u kućama, pored prozora je komanda /gledaj sa kojom gledate kroz prozor.  Ukoliko Vam baza gleda prema nekoj ulici, vi će te kroz prozor moći vidjeti tu ulicu. TakoÄ'er na krovu policijske stanice su dva dvogleda, gdje komandom /gledaj gledate kroz dvogled.

- Dialozi

Skoro sve je u dialozima, zbog lakÅ¡eg snalaženja. Login / Register je preko dialoga, /ah ( Adminhelp komanda ) je u dialogu zbog lakÅ¡eg pregleda, /gps je takoÄ'er dialog....

- GPS Sistem

GPS Sistem je usavrÅ¡en, tako da kad kucate /gps možete birati izmeÄ'u : "Poslovi", "Javna Mjesta", "Klubovi"... Ako izaberete poslove, možete odabrati svaki posao i cp će vas tamo uputiti. Ukoliko odaberete Javna Mjesta, tu su Vjecnica, Posta, Banka, Policijska Stanica, Kolodvor, Aerodrom, Mc'Donalds... Ako izaberete klubove, moći će te birati izmeÄ'u mnogo strip klubova, kafića, diskoteka....

- Mobitel

Mobitel se neće dobijati pri registraciji. Mobitel za sada možete kupiti u PoÅ¡ti, a uskoro i joÅ¡ na par mjesta. TakoÄ'er ako želite da promjenite broj, to možete uraditi u PoÅ¡ti.

- Vatra

Ovo je jedna sitnica koja doprinosi RP-u. Ukoliko u prodavnici kupite novine i upaljač, možete upaliti vatru sa komandom /vatra .

- Internet Klub

E ovo je jedna stvar na koju smo ponosni, a koliko znam ovo joÅ¡ nema niko. PoÅ¡to u zadnje vrijeme je veća potražnja za DM, STUNT serverima, a RP servera ima puno, mi smo željeli da privučemo i igrače željne stuntova i DM-a na RP način i tako smo doÅ¡li na ideju Internet Kluba.  Kada uÄ'ete u int. klub, vidjet će te puno kompjutera i ako priÄ'ete jednom od njih i ukucate /igraj , Moći će te birati izmeÄ'u viÅ¡e igrica. To će da budu "Need for Speed", "Padobranac", "Counter Strike".... Ukoliko odaberete Need For Speed, teleportovat će vas na mjesto uraÄ'eno od strane naÅ¡eg MTA Tima, i tamo će te moći raditi stuntove sa vozilima. Ako izaberete Padobranac, portat će vas u zrak sa padobranom i morat će te sletiti na checkpoint... Counter Strike će vas portati u DM Arenu, ali poÅ¡to je to Multiplayer igrica, morat će te naći protivnika  ;)

- Prodaja Auta

Postoji viÅ¡e mjesta za prodaju auta, koja takoÄ'et možete naći preko /gps -a.... Old Timeri, Autosalon, Autopijaca.... Samo joÅ¡ da kažem da za kuće sve piÅ¡e u 3d. textu ... ( Vlasnik, Rent cijena, Opis... )


Toliko za sada, Vjerovatno sam zaboravio neke sitnice, jer se u zadnje vrijeme dosta dodaje pa nemogu sve upratiti   :D Koga interesuje, Updejtovat ću ovu temu pa može vidjeti kada se joÅ¡ neke stvari urade. Ukoliko imate prijedloge ili kritike za server, molio bih da kažete na msn ili ovdje u temu.



-  UPDATE v.0.0.8  -


*** Napravljene "KLIK Kapije" ***


Opis :
Kapije se viÅ¡e neće otvarati na dosadnu komandu /otvori, nego ako ste u autu, sve Å¡to trebate uraditi je prići kapiji, trubnuti i stražar će vas primjetiti i otvoriti vam vrata. Kapije se automatski zatvaraju. Ukoliko niste u autu, morat će te kucati /otvori.  

Napomena : Ne trubite na slovo "H" nego na "Lijevi Klik" mišem dok ste u autu.



*** Butici ***

Opis : Sada se odjeća kupuje mnogo jednostavnije! Sve Å¡to trebate uraditi je klikati Desnim dok ne doÄ'ete do željenog skina i onda Lijevi klik za kupiti.


*** "Dialogizacija :D" ***

Opis : Sveee je u dialozima!  Radi boljeg i lakÅ¡eg snalaženja, skoro sve je u dialogu !
      - Sistem podizanja para sa bankomata su u dialogu i samo trebate ukucati koliko para želite podići.
      - GPS je dialog i može se veoma lagano naći željenu lokaciju
      - Login / Register je u dialogu
      - Kupovina Mobitela je u dialogu
      - I joÅ¡ mnogo toga! ( Nisam kod kuće, pa nisam u mogućnosti ući na server i pogledati... Drugi put ću to objaviti  (: )


*** Tutorial ***

Opis : Ovo je samo nagovjeÅ¡taj kakav će tutorial da bude, jer se na tome joÅ¡ nije radilo, ali će se doći najvjerovatnije i do toga, kada Haris bude i ako bude imao vremena. Znaći, Neće biti dosadan tutorial, sa kojega jedva čekate da siÄ'ete ! Puno truda je uloženo u to i trebalo bi mi viÅ¡e vremena da vam tačno opiÅ¡em kakav će da bude, samo znajte da kada se zavrÅ¡i, objavit ću video tako da sve vidite  : )



TakoÄ'er tu su i sistem teretane i treniranja u kojem vam pusti film u kojem vi trenirate....Biti će i puno kuća sa textdrawom... Obračali smo pažnju i na cijene koje će biti prilagoÄ'ene pravom životu itd... Kasnije ću dodati joÅ¡ toga, ne mogu sad da se sjetim, jer se u zadnje vrijeme svaÅ¡ta dodaje  :$




Napomena : Na v.0.1.0 se otvara server  (:

Objavio i Uredio : Alen Mekić
Skripter : Haris Hadzić


Vaš, Balkan-Paradise Tim.


Poslednja Izmena: Avgust 26, 2010, 21:09:25 POSLE PODNE od [βР] AlєєN MєкA
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Super...  ;)


Ajde Kad Se Otvori BP Jedva Cekam Da vidim... xD
Poslednja Izmena: Maj 10, 2010, 13:40:06 POSLE PODNE od [BM]Roby

Hm...nije lose...vidim stalo vam je do servera  :)
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

Odlican opis a videcemo server kad stigne  ;)


Srecno sa servom!!
Michael Lamont | Grove Street | B-Mich[r1]









Opis je odlican, moram server doc vidjet. SviÄ'a mi se i mislim da ste se puno trudili oko njega. Samo mi se nesviÄ'a "Parkour", njega sam već vidio na jednom serveru, ali mi nije za RP jer se skače po zgradama, bilo bi realno samo ako se server zove Spiderman RP xD...To mi se ne sviÄ'a...
Poslednja Izmena: Maj 10, 2010, 15:22:56 POSLE PODNE od CroSector | Tequila
MAP:

[MAP]Mall Caffe Bar
[MAP]Predsjednikova kuća
[MAP]Zatvor






Respect: Correlli, Momak, Zic, Nik, Blood, Neno, joxy, Hawks, Soprano ...


Moram priznati u posljednjih 1 mjesec,ovo je najbolji server po opisu ;)

Sretno i mislim da vam nece trebati puno srece jer ako je ovakav gamemod,privuci ce igrace

Po opisu sam skuzio da nemas sta reci i nije smetljar nego smetlar.

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno



Hvala svima.

@pliva Zavisi u kojoj državi care  ;)  U BIH je Smetljar.  Ako nemam Å¡ta za reći, kako sam ovoliko opisao ? Tebi je draže izgleda kad neko samo stavi ip i kaže doÄ'ite  -.-  Al nema veze, svako ima pravo na svoje miÅ¡ljenje.

@Tequila Hvala za opis, Parkour sam vidio na CH cini mi se.... I jeste RP, pošto čak imaju klubovi koji to treniraju + ima Yamakashi ( mislim da se tako zove ). Neće to biti neko veliko skakanje po zgradama, samo neke prepreke i tako to.

@Roby Nice vid.
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Srecno ssa server neka ti je srecno dobar je gamemod ektra je jedva cekam da se otvori  8) 8) xD SRecno opet  >:(
UNBAN konacno a back sam se aaa :DLos City StatePlay posetite nas!
FORUM: www.los-samp.info

Potpis u izradi,a do tada ce ovo da stoji jbg :D


Trudio si se da ovo napises jos samo da slike objavis od ovih pojedinih sitnica :D
Poslednja Izmena: Maj 10, 2010, 21:34:47 POSLE PODNE od Haris Hadzic


[BP] HeLoX ba! ^^
Forum: balkan-paradise.info- Još u izradi!