[FS] Payday system

Započeo nastoe, April 26, 2010, 21:03:38 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

nastoe

============[ Payday system ]================

Evo update: FS nije vise zbugana da pace sada je UNAPRIJEDENA tako da nakon 1h online dobijes 15000$ ako izades is servera i ponovo udes timer ce samo nastaviti.....

DOWNLOAD: http://solidfiles.com/d/FpgO

Hvala: Djuro, DracoBlue

Kada udes na server i > scriptfiles < folderu se stvori tvoje ime i unutra se nalazi > Sekunde: [Koliko sekunda igras]  i nakon 3600 sekundi odnosno ( 1h ) dobijes placu..... Eto sada mozete skinuti perfektno radi....

==========================================
Poslednja Izmena: Maj 22, 2010, 01:29:04 PRE PODNE od ExtremePower

U.S.A

Ljepo napravljeno (Moze ki za RP samo se smanje cjene)

Dobra ideja svaka cast!!!

turker_kc

Citat: |GAMER| poslato April 27, 2010, 00:04:56 PRE PODNE
Ljepo napravljeno (Moze ki za RP samo se smanje cjene)

Dobra ideja svaka cast!!!

zerocoolos

cekaj si ti pogledao svoj kod malo?

vidim da nemas pojma o timerima...

no da ostalima objasnim sta tvoj fs radi:
1) svaki puta kada igrac udje pokrene se po jedan globalni timer sa 1800000 milisekundi
2)nakon sto odvrti taj timer za 1800000 pokrene se novi globalni sa 2000 milisekundi i nastavlja se stalno ponavljati svake 2000 milisekundi(2 sekunde) i tako u nedogled, a ako se recimo stalno pocnu konektirati igraci eto problema jer ces imati za svaki ulaz igraca po jedan novi timer od 1800000 plus kada predje 1800000 milisekundi stvorit ce se novi timer na 2000 milisekundi...

Sada recimo da je ova skripta na ch, i neka udje recimo 100 igraca to je 100 timera a nakon 1800000 jos 100 novih i ne prestaju se ponavljat, sta mislis gdje to vodi?

CRASH!

A da ne govorim da nemas niti jedan killtimer...
tvoji timeri:
SetTimer("Placa",1800000,true);
public Placa(playerid)
{
   SetTimer("Random",2000,true);
return 1;
}


vec dugo nisam vidio vece gluposti da netko napravi...


i da, prije nego koristis nesto u pawn jeziku, pogledaj malo wiki:
"SetTimer"
Sets a timer to call a function after some time.

Parameters:
(funcname[], interval, repeating)
funcname[] Name of the function to call as a string. Needs to be a public!
interval Inverval in milliseconds.
repeating Boolean if the timer should occur repeatedly or only once

Returns The ID of the timer that was started
Poslednja Izmena: April 27, 2010, 02:02:45 PRE PODNE od zerocoolos

iYoko

Svi grijese... Samo kad ga Ekstreme zjebe on ga ekstremno zjebe. :P

nastoe

Citat: zerocoolos poslato April 27, 2010, 02:00:18 PRE PODNE
cekaj si ti pogledao svoj kod malo?

vidim da nemas pojma o timerima...

no da ostalima objasnim sta tvoj fs radi:
1) svaki puta kada igrac udje pokrene se po jedan globalni timer sa 1800000 milisekundi
2)nakon sto odvrti taj timer za 1800000 pokrene se novi globalni sa 2000 milisekundi i nastavlja se stalno ponavljati svake 2000 milisekundi(2 sekunde) i tako u nedogled, a ako se recimo stalno pocnu konektirati igraci eto problema jer ces imati za svaki ulaz igraca po jedan novi timer od 1800000 plus kada predje 1800000 milisekundi stvorit ce se novi timer na 2000 milisekundi...

Sada recimo da je ova skripta na ch, i neka udje recimo 100 igraca to je 100 timera a nakon 1800000 jos 100 novih i ne prestaju se ponavljat, sta mislis gdje to vodi?

CRASH!

A da ne govorim da nemas niti jedan killtimer...
tvoji timeri:
SetTimer("Placa",1800000,true);
public Placa(playerid)
{
   SetTimer("Random",2000,true);
return 1;
}


vec dugo nisam vidio vece gluposti da netko napravi...


i da, prije nego koristis nesto u pawn jeziku, pogledaj malo wiki:
"SetTimer"
Sets a timer to call a function after some time.

Parameters:
(funcname[], interval, repeating)
funcname[] Name of the function to call as a string. Needs to be a public!
interval Inverval in milliseconds.
repeating Boolean if the timer should occur repeatedly or only once

Returns The ID of the timer that was started

Djuro hvala, sram me XD istina stavio sam dva timer kada jedan odbrojji drugi se pokrece....Evo popravit cu... tnx, i srry ljudi radio sam nekoliko stvari pa nisam ni razmisljao samo sam kliko i pisao srry... Hvala Djuro...I jos sta imam previse tih jednostavnih nekima korisnih FS tako da cu sada raditi malo jace FS npr. Raceove, Poslove staviti kuce za GF na download jer vidim da ih puno ljudi nezna dodavati, i sada kada zavrsim mode jedan stavit cu ga za download jer meni ovdje nije uopce svrha preseravanje kao sta se neki preseravaju sa svojim znanjem (Nemislim na Djuru ili tako nekoga) nego ja zelim malo i pokazati neke nove stvari & sada kada relesam te GM onda valjda ce neko dobiti neku ideju i za nes novo ne samo RPG. A to ako neko sada misli da je meni krivo sta sam pogjesio tj. ako mislite da sam se osramotio, ne ja to ne mislim ja svaku zamjerku uzmem u obzir i vec sam na pocetku rekao da sam ovu FS radio max. 5min samo me slikanje trajalo duze XD ali nije niti vazno, ovo je jedna sramotna pogreska i hvala djuro jos jednom....

Popravljeno PAWN: http://solidfiles.com/d/RYY7
AMX: http://solidfiles.com/d/V8uu
Poslednja Izmena: April 27, 2010, 10:44:09 PRE PODNE od [LG]ExtremePower

zerocoolos

ali opet ti ne valja...

public OnPlayerConnect(playerid)
{
    SetTimer("Placa",1800000,true);
    SendClientMessage(playerid,0xF0F0F0FF,"Payday system se uspijesno ucitao....( ExtremePower )");
return 1;
}


opet kada se igrac konektira pokrene se novi timer od 1800000 milisekundi... bolje is napravti varijablu koja ce mjeriti za svakog konektiranog igraca koliko je na serveru i to npr na timeru od 1 minute...

jer ovako ce se nakon nekog vremena pokrenuti velik broj timera i znas vec sta slijedi...


ili koristi SetTimerEx

nastoe

Citat: zerocoolos poslato April 27, 2010, 12:33:42 POSLE PODNE
ali opet ti ne valja...

public OnPlayerConnect(playerid)
{
   SetTimer("Placa",1800000,true);
   SendClientMessage(playerid,0xF0F0F0FF,"Payday system se uspijesno ucitao....( ExtremePower )");
return 1;
}


opet kada se igrac konektira pokrene se novi timer od 1800000 milisekundi... bolje is napravti varijablu koja ce mjeriti za svakog konektiranog igraca koliko je na serveru i to npr na timeru od 1 minute...

jer ovako ce se nakon nekog vremena pokrenuti velik broj timera i znas vec sta slijedi...


ili koristi SetTimerEx
Joj da pa ja sam fkt glup jbt -.- uopce niti ne razmisljam vidis djuro ti si fkt potkovan nisam niti razmisljo da je SetTimer na takvim stvarima jako zbugan XD za odredenog igraca moram staviti SetTimerEx jer ovako ako se ovaj prikljuci njemu ce se pokrenuti timer i onda kada dode drugi igrac opet ce pokrenuti timer i onda onaj prvi ce dobiti dvije place u razmaku vremena kada se ovaj drugi prikljucio.....Issee djuro hvala glup sam majkemi

NEMOJTE SKIDATI DO POPRAVKA IMAM TURNIR SADA :( KADA DODEM POPRAVLJAM ;)
Poslednja Izmena: April 27, 2010, 12:47:04 POSLE PODNE od [LG]ExtremePower

Citat: zerocoolos poslato April 27, 2010, 12:33:42 POSLE PODNE
ali opet ti ne valja...

public OnPlayerConnect(playerid)
{
    SetTimer("Placa",1800000,true);
    SendClientMessage(playerid,0xF0F0F0FF,"Payday system se uspijesno ucitao....( ExtremePower )");
return 1;
}


opet kada se igrac konektira pokrene se novi timer od 1800000 milisekundi... bolje is napravti varijablu koja ce mjeriti za svakog konektiranog igraca koliko je na serveru i to npr na timeru od 1 minute...

jer ovako ce se nakon nekog vremena pokrenuti velik broj timera i znas vec sta slijedi...


ili koristi SetTimerEx
Dobro Djuro nemoj ga tolko ruzit :D Polako nisu svi kao ti i Correli ;D
Now on CroHerza Roleplay/DM.

Nikad zaboravit: rk01, Capone, GooD, WixxeR, ShoX, Trmka, Leon, putic, Suki,Dane,  eRasmos, EMIR,Dupi, LUksa, Max, Amina, Jovana,Don Corleone,  Shooter..

Ludi Grad <3...

Nekad Ludi Grad Head Admin..

RazoR aka Razor_Sky aka RazoRSkY aka DestinY aka MoneY aha The Game aka Laquilla....

zerocoolos

pa ne ruzim ja nista, samo kazem ocite greske u kodu...

r4z0r

Ako je FS bio bi potreban kill timer za load i unload FS-e bez crasha :P

nastoe

Citat: zerocoolos poslato April 27, 2010, 14:43:35 POSLE PODNE
pa ne ruzim ja nista, samo kazem ocite greske u kodu...
Nije to ruzenje niti nista nego je ljepo prijavio gresku i ne vidim zasto bi se imao zasto duriti, ja mislim da svatko moze pogrjesiti ( dobro ali ovo je fkt jadno XD ) i ja smatram da ja imam poprilicno VELIKO znanje u pawn i uopce ne zamjeram djuri ili bilo kome ako kaze gresku, djuro hvala jos jednom ;)


M-Gun


nastoe

Ja sam ga trazio jer sam upravo updateao skriptu.....Sada radi perfektno bez bugova i jos je unaprijedena, vise info gore....