CH DM OTVARANJE NEDELJA 20h

Započeo Trmka, Februar 06, 2010, 18:07:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Pregled noviteta i novosti tjekom rada na DM serveru

Novosti ce se dodavati svaki dan.Zato citajte temu sto cesce.

Menu

Pocetak
Posto ja nisam od pocetka porjekta ukljucen u rad i ponasanje DM servera pocet cu neku svoji filozofiju rada na njemu posto mi je to kolega benjamin prepustio.Nezelim vamo biti neki sef ali hocu dok radim da me shvacate i da postivate moje vrijeme koje provodim radeci mod.Mod radim kontinuirano tako da sam sam sebi a i vama zadao uvjet da ce Mod biti gotov do Bozica odnosdno dan,dva prije.             

Razvoj
Na anketi koju sam otvorio podjednak je broj igraca koji zele DM s RPG dodacima,Strong DM ili DM for fun,meni je sinula ideja da to nekako sve objedinim u jedno tako da ce bit osobitih razloga za storng DM,relaksaciju na RPG i zabavu na For Fun.Ovaj do sada mod mi se cini vise ForFun ima stvarno zanimljivih stvari.
1.Cilj mi je ispravid dosadasnje bugove i napraviti mod na kojem se moze igrati bez obzira na operaciju koji radili u igri.
2.Dodati neke segmente za Strong DM kao sto su misije koje se dodjeljuju odredenoj bandi kako bi naskodila radu druge bande.
3.Napraviti neke stvari sto se tice RPG,primer poslovi za koje dobivate odredeni iznos novaca ukoliko ih uspjesno obavite.Vidjeo sam u prijedlozima da se po misljenju igraca vrlo lako zgrne velika lova e pa tu cemo stati na kraj.

Bugovi
Po postovima u Prijedlozima procitao sam da vas mnogo zapravo zeli ispraviti bugove,to zaista nisu prijedlozi.Bugove treba smatrati kao ono sto mod nesmije sadrzavati,a ne da nam cilj bude uklonit bug.
1.Bug koji me jako smetao je s objektima koji nestaju ili se duplaju nakon GMX-a i sve ostalo u vezi GMX-a od sada smatram rijesenim to sve savrseno radi tako da ja nemam primjerki na to.
2.Bugovi s komandama trenutno su u postupku.Zbog gomile komandi jednostavno mora se testirati svaka i pri tome se trosi mnogo vremena koje bi inace potrosio na razvoj,a ne na ispravak.Tu je i malo drugacia izvedba izvrsavanja komandi koja je brzi.
3.Lag vam je vjerovatno oduzimao i ono malo zelje koje vam je ostalo da s uzitkom igrate.Ovaj dio moda je u doradi jer dok je sve ostalo u razvoju i dok nebudemo imali potpuni mod,nemoze se ni ocekivati da se lag smanji.Tek nakon izvedbe moda moci cemo odrediti gdije i sto ga uzrokuje i svesti ga na sami minimum,sto je zapravo ocekujuce s obzirom na kvalitetu igre koju vam pruza ova zajednica.
4.Ostali bugovi ce biti ispravljeni tek nakon cjelokupnog testiranja i dovrsenja moda.Svaki dio Moda se radi zasebno i testiran vise puta pod raznim uvjetima.Ukoliko se pojave novi uvjeti tu dolazi do gresaka tek tada cemo moci ispravit.Za sada mod se radi s minimalnom mogucnosti pojave bugova.

Visual
Visualni izgled servera mi je jako bitan jer on poboljsava samu zainteresiranos za igru.Ako visualno poboljsam izgled servera to ce mnogima svidjeti i imat ce volje za igru.Na ovome podruciju sam vec dosta radio a i dosta sam nasao na modu.Napravio sam par SS da vidite o cemu pricam.Nadam se da ce se i vama ovo svidjeti kao sto je i meni i pokusat cu nastaviti raditi na ovome dok god budem imao ideje na koji nacin da iskoristim sve mogucnosti visualnog editiranja moda.

ExpBar
Pojasnjenje:Ovaj ExpBar pokazuje svakome igracu koliko trenutno ima expiriance,a visualno docarava koliko je to zapravo.
Slika

DragBar
Pojasnjene:Smislio sam da bi an jos jedna nacin mogao Bar iskoristiti,a to je kao BurnOut tj morate zapaliti dovoljno gumu kako bi dobili potrebno ubrzanja na race-ovima.Tu ima jos jedna caka,osim bijele crta koja signalizira najbolji BurnOut,tu je i boja Progress-a koja isto tako utjece na najbolji BurnOut.BurnOut lako se postize tipkom space.Sve ce vam bit jasno vec pri prvom susretom s ovim.
Slika
Slika
Slika

GunShop
Pojasnjene:Pokupio sam neke ideje s officialnog sa:mp foruma a to je i ovaj RP GunShop system.Vrlo je praktican za upotrebu.Za sada ovaj system koristi oko 5 GS-a u LS-u ali nadogradnja ovog systema je jako jednostavna tako da uz malo vremena svaki GS moze koristiti ovaj system.Vlasnik GS-a moze odredjivati cijenu puske,ali ne i amma tj municje kao ni borj metaka koji igrac moze kupiti prilikom same kupnje oruzija koja se obavlja kada igrac pritisne "Enter".
Slika
Slika
Slika

TopKillers
Pojasnjene:Ovaj top killers vrednuje sve igrace koji su na serveru po broju njihovih killova.Na ovo neutjece broj umorstava nego samo broj killova koji vam se racunaju ukoliko ubijete nekoga na bilo koji nacin.O ovome nemam mnogo da kazem jer nije nista posebno.
Slika

Clothes Shop
Pojasnjene: Malo unapredjeni nacin biranja skinova.Ovdje se radi od 2 nova biza,a to su ProLaps i Victim u kojima mozete kupovati skinove neovisno kojoj bandi pripadate.System je takav da kad udjete u jedan od ta dva biza pojavim vam se Checkpoint unutra te jednostavno odete na njega i odaberete skin po svojoj zelji.
Slika

Gps System
Pojasnjene: Ovaj system sam vec predstavio na Balkan-samp tkao da nemam potrebe ovo objasnjavat ali cu reci par rijeci o ovome.Ovaj gps system,po onome sto ja znam,ima samo CH DM iako mi je par ljudi reklo da je slicnu skriptu vec napravilo.Gps je poseban po tome sto pored Checkpointa ima srtijelicu koja jasno pokazuje putanju do odabranog odredista i na dnu ekrana vidite udaljenost izmedju vas i odabrane pozicije.
Slika

Command
U ovom odjelju cu reci o par novih komandi,a i onih starih naravno ne svih ali nekih koje su po necemu posebne,da ne duljim.
/housesell-komanda koja sluzi kako bi igrac igracu prodao kucu po nekoj svojoj cijeni s tim da buduci vlasnik kuce posjeduje sve sto je do tada posjedovao bivsi vlasnik,HouseCar,Upgrade.
/bizzsell-komanda srodna komandi /housesell s tim da se radi o preprodaji Biza.
/ginfo-komanda koju cu spominjat u vezi GangSystema
/plata-isto kao i predhodna komanda.
/ouninvite ili ti /offuninvite-GangSystem
/gBank-GangSystem
/buyb-GangSystem
/gps-Komandom kojom pizivate Dialog te odabirete destinaciju na koju zelite doci

                                                                     
Bussines
Pregledao sam vecinu Bussines-a ali  sve sam vidjeo kad sma usao u prvi.Da bi od Bussines-a imali neku korist treba postojat vise unikatnih bussinesa.Tako primjerice u svakom Gun Shopu ce biti izmjenjena ponuda oruzija.Neki ce sluziti za nesto.Od sad i Biz Banka ima svoji svrhu a to je da 1 posto od svakog polaganja novca na banku  pripada vlasniku biza,a onome ko polaze odbija se od svote koju polaze.Uskoro ce doc novi revolucionarni bizovi koji stvarno imaju drugu svrhu osim gunshop-a.

Administracija
Posto sam novi na ovom serveru i dobio sam od benjamina pravo na potpunu izmjenu pa tako i vodenje admina na serveru.Posto je mod novi i vrlo ce malo ostati od prosloga po meni je uredu da se admini odaberu po anketi od strane igraca.Ukoliko se radi u vecem broju igraca koji budu imali jedan broj glasova tu bi odluku prepustio sebi jer mislim da cu pravedno ocijeniti.
Zasto sad novi admini.Zato sto se mnogi zale na proslu administraciju i na njihov rad i postupke.Zelim da moj admin team cini par ljudi koji zapravo zanju sta administracija donosi.Mozda se mnogi nece sloziti samnom ali to je moja odluka.

Donatori i Donacije
Kao i administracija donatori i njihovi leveli nece se moci prenjeti na ovaj mod cisto iz razloga sto krecemo od pocetka.Buduci donatori ce imati jos vise povlastica na serveru i imati veci ugodjaj u igri.Zasto uopce postoje donatori.Svako na svoj nacin pokusava pridoneti ovoj zajednici pa tako i donacijama.Celni ljudi ove zajednice izdvajaju veliku svotu novca za dorzavanje zajednice i poboljsavanju communitya.U kratkim crtama bi se reklo "Koliko para toliko muzike".Ukoliko vas vise donira server ce biti bolji i mod ce se bolje razvijati,s time i cjeli community.

GangSystem
Ovaj system pruza puno vise mogucnosti clanovima bandi i njihovim liderima.Lider moze u svako doba da vidim popis njegovih clanova te ukupan novac na Gang Banci isto tako i placu koja se isplacuje igracima.Na Gang banku svaki clan bande moze da stavi novce.Ti novci sluze za isplatu placa svim clanovima bande ukoliko se nalaze na serveri,a isplata se vrsi po PayDay-u.Zato svaki Leader ima komandu /plata kojom postavlja velicinu plate u odnosu na rank 1.Ako je plata postavljena na 1000$ ako igrac posjeduje rank 2 ta ce placa biti 2000$.Ako se u banci ne nalazi svota dovolja za isplatu place ona vam se ni nece isplatit.Novac iz banke ito tako sluzi za kupovinu baze,s komandom /buyn,koju na pocetku niti jedna banda nece dobit vec ce je morati kupiti.Komandom /ouninvite leader moze da izbaci igraca koji nije na serveru tj. Online.Da bi Leader vidio detaljne podatke o sastavu njegove bande i napretku,stanju na banci te visini place koristi ce se komandom /ginfo.
Slika
Slika

Missions
U ovom odjeljku pisat cu o novim misijama i opcenito unapredjenju starih misija.Za sada ima 9 misija na serveru koje kao i prije imaju svoje nagrade.Za neke stare misije ce te dobiti SMS koji vam kaze ukoliko zelite obavljati misiju da posaljete poruku na /sms 555 da te ce vam misija biti pokrenuta.Da spomenem ovu novu msiju a to je FallOut.Ukratko radi se o misij u kojoj je cilj sto duze ostati na plocama koje u razliticim inervalima nestaju ili propadaju.Pobjednik ove misije je onaj tko Nepadne s ploca ili zadnji padne.
Slika

Completed
95%
CroHerzegovina Expres Team
Poslednja Izmena: Februar 06, 2010, 18:09:25 POSLE PODNE od Trmka









Citat: Zan Mandic
Mi smo ovdje radi zabave, zabave ne samo nas nego i svih igrača koji igraju na našem serveru, zato nemojte banati ako vam neto kaže njube, cheateru ili tako nesta. Budite UZORNI, budite kao gns ili trmka.
|Head Admin svih CH CS servera | SAMP DM Administrator | CS Forum Administrator | SAMP Forum GMOD | CH CS Klan Leader ( Steam i Non Steam |

Dolazim. Nego ovo "Completed" Å¡ta nebi trebao maknut?




probati cu doci posto sam poceo igrat upravo na tom serveru i nekako mi je uvjek u krvi :D
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


tako treba :) ipak je vecina trenutnih igraca pocela na ch rpg ili na ch dm tako da bi bilo lepo da isprate otvaranje sutra









Citat: Zan Mandic
Mi smo ovdje radi zabave, zabave ne samo nas nego i svih igrača koji igraju na našem serveru, zato nemojte banati ako vam neto kaže njube, cheateru ili tako nesta. Budite UZORNI, budite kao gns ili trmka.
|Head Admin svih CH CS servera | SAMP DM Administrator | CS Forum Administrator | SAMP Forum GMOD | CH CS Klan Leader ( Steam i Non Steam |

[CH]grudvo


ja sam poceo igrati na CH DM... jos joooj jako davno jos kad je bio mod lupi me lopatom :D kad su bili kocka i jos neki il kako vec vise :D ubiti znaci sutra u 20 h...
vidimo se onda najvrijerovatnije...
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


r4z0r

Znao sam da ce pliva odgodit za nedjelju , ocekivano stvarno .
Lijep gamemod ali sta rade igracima tog servera je jednom rjecju SRAMOTA !

Dolazim 100% po slikama i tekstu vidim da ce zakon mod bit...vec vizualno... :D

Vraca se CH DM ekipa  ;D Sa Srecom Sigurno cete uspeti  ;D

Citat: _JoKeR_ poslato Februar 06, 2010, 20:25:05 POSLE PODNE
Vraca se CH DM ekipa  ;D Sa Srecom Sigurno cete uspeti  ;D
hvala :) potrudicemo se









Citat: Zan Mandic
Mi smo ovdje radi zabave, zabave ne samo nas nego i svih igrača koji igraju na našem serveru, zato nemojte banati ako vam neto kaže njube, cheateru ili tako nesta. Budite UZORNI, budite kao gns ili trmka.
|Head Admin svih CH CS servera | SAMP DM Administrator | CS Forum Administrator | SAMP Forum GMOD | CH CS Klan Leader ( Steam i Non Steam |

Aj da kazem i ja dolazim 100%
DA malo skupimo i ovde postove :D

CH tek cekaju zlatna vremena,ali nazalost ima puno onih koji su naucili kako da igraju,skriptaju i ostalo na CH pa sada istu tu CH pokusavaju da oblate i uniste.Samo jos nisu ukapirali da niti njihov flood cheat niti bilo sta nece imati uticaj na rad i razvoj ovog servera,
a ovo je bas super ispalo nebrinite napunice se DM za mesec,dva ili tri ko zna ali makar smo sigurni u jedno da ce to biti ona nezrela
koji nisu zeljni samo 20+ lvl-a  admin pozicije i koji bi za admin lvl 1 se popisali po celoj ekipi sa kojom su igrali,vec oni koji zele dobru igru.

ja dolazim u 21h  ;D
Ex CroHerze DM HEAD Administrator

ocekujte me u 20.00 po prikazanom gore bice to dobro :)



OIOOOO  Suki,taman ti poso da nedodjes :D
Mod je bas Sexi :P

CH tek cekaju zlatna vremena,ali nazalost ima puno onih koji su naucili kako da igraju,skriptaju i ostalo na CH pa sada istu tu CH pokusavaju da oblate i uniste.Samo jos nisu ukapirali da niti njihov flood cheat niti bilo sta nece imati uticaj na rad i razvoj ovog servera,
a ovo je bas super ispalo nebrinite napunice se DM za mesec,dva ili tri ko zna ali makar smo sigurni u jedno da ce to biti ona nezrela
koji nisu zeljni samo 20+ lvl-a  admin pozicije i koji bi za admin lvl 1 se popisali po celoj ekipi sa kojom su igrali,vec oni koji zele dobru igru.

Čak će vam i WhitE doć tak da budite počašćeni.