Å to biste voljeli vidjeti u novoj verziji SA:MP-a?

Započeo BloodMaster, Jul 28, 2011, 15:40:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Eh da...Lepo je rekao Pacijent...
Samo sto to nema veze sa SAMP-om, vec sa Map Editorom (MTA)

Da samp ima svoj editor, a ne od MTA


|| Mappam Besplatno PM me ||
|| Trebam Pomocnog Skriptera ||

Moje Mape


samo bih voljeo vidjeti ad mogu koristi ENB Series za SA:MP, mislim mogu ga i ovako imat samo moram tri puta uci na server :S i da mogu s njim imati onu lijepu vodu kao na obicnom SM-u
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

ja bi voleo da se resi problem lagga, kad bi to bilo moguce, mislim na onaj lag u toku VS-a. da kad pucas direkt u igraca da mu se skida hp a ne da moras dva metra ispred njega da pucas.
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2011, 18:45:26 POSLE PODNE od Dushan_Balesevic

Citat: Dushan_Balesevic poslato Avgust 05, 2011, 18:43:53 POSLE PODNE
ja bi voleo da se resi problem lagga, kad bi to bilo moguce, mislim na onaj lag u toku VS-a. da kad pucas direkt u igraca da mu se skida hp a ne da moras dva metra ispred njega da pucas.

Zelis reci da se napravi bolji sync, nesto ko u MTA?
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

bilo bi dobro da se modovi mogu ubacivati tako da si ne mora svatko posebno ubacivat, npr. nove zgrade ili citavi dijelovi grada...
netko je spomenio da se ubaci da tekst mozes stavljat u svaki kut ne samo u gornji lijevi, mozda bi se moglo razdijeliti da IC chatovi budu na lijevoj strani, a OOC chatovi na desnoj...
da se sredi ona mala mapa u kutu, ili da se izbaci, trebalo bi iz nje makniti da se vide sive kockice za vozila i jos neke stvari...
nemam sad inspiracije pa nisu bas neke ideje :/

EDIT:

evo dajgoro (ST owner) ima par ideja

u createplayerobject dodat scale za velicine po x y z da se mogu smanjit ili povecat objekti

CreateText(id, string, xa,ya,za, xb,yb,zb,color) za spawnat tekst kao objekt npr. grafit na zid

LinkObjects(id,ida,idb,idc,idd,ide,idf...) da se moze vise objekata spojit u jedan

SetWindSpeed(speed) za brzinu vjetra
SetSkyColors(col1,col2) za mijenjanje boje neba
SetSkyIllumination(value); za postavljanje osvijetljenja

SetWaponDamage(weaponid,damage) za podesavanje damagea oruzja

da ima jedan fajl kod server exe fajlova i unutra da budu custom handlinzi za vozila i kad se logira igrac ucitamu handlinge npr za stunt da vozila mogu ic 300 Dajgoro Labinac: za rp neke druge izmjene i tako

EDIT:
da se doda novih boja za auta, iznad 160 je sve nesto isto, samo neke zelene i ljubicaste nijanse

kad budeCreateExplosion da ti se trese ekran ko kad auto rokne

by dajgo: imati ona komanda neka za omogucit prjelaz vrmena npr iz kise u sunce nako bude postepeno razvedravanje al to samo radi ako stavis onaj sat ko ingame di je 1 minuta 1 sekunda to bi trbalo da bude synced i da uvjek radi xD
da objecti mogu ko na mtaimat opciju da se vide s obije strane ne s jedne da su nevidljivi tipa 8661 SetObjectRotating(objid,rx,ry,rz,speed); da se rotira do tih rotacija tom brzinom i naravo i za player object
da botovi mogu npr. Walk(x,y) ili Drive(x,y) pa da samo idu u tom pravcu i onda sam namjestas koordinate i da mogu isto Shoot(playerid) pa da mogu pucat na ljude to mogu biti i npc cuvari onda

EDIT:
set komandi za pravit tracnice za vlak i tramvaj, npr. za pravit tramvaj linije po ls i sl.
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2011, 19:50:36 POSLE PODNE od [ST] saBo aKa DieseL


Neznam , zelim samo jos vise RP stvari , vise animacija i svacega drugog . Uglavnom i ova verzija mi odgovara.  ;)
MTA Mapper | Counter Strike 1.6 Player | World of Warcraft Player






Citat: [ST] saBo aKa DieseL poslato Avgust 05, 2011, 19:10:02 POSLE PODNE
bilo bi dobro da se modovi mogu ubacivati tako da si ne mora svatko posebno ubacivat, npr. nove zgrade ili citavi dijelovi grada...
netko je spomenio da se ubaci da tekst mozes stavljat u svaki kut ne samo u gornji lijevi, mozda bi se moglo razdijeliti da IC chatovi budu na lijevoj strani, a OOC chatovi na desnoj...
da se sredi ona mala mapa u kutu, ili da se izbaci, trebalo bi iz nje makniti da se vide sive kockice za vozila i jos neke stvari...
nemam sad inspiracije pa nisu bas neke ideje :/

EDIT:

evo dajgoro (ST owner) ima par ideja

u createplayerobject dodat scale za velicine po x y z da se mogu smanjit ili povecat objekti

CreateText(id, string, xa,ya,za, xb,yb,zb,color) za spawnat tekst kao objekt npr. grafit na zid

LinkObjects(id,ida,idb,idc,idd,ide,idf...) da se moze vise objekata spojit u jedan

SetWindSpeed(speed) za brzinu vjetra
SetSkyColors(col1,col2) za mijenjanje boje neba
SetSkyIllumination(value); za postavljanje osvijetljenja

SetWaponDamage(weaponid,damage) za podesavanje damagea oruzja

da ima jedan fajl kod server exe fajlova i unutra da budu custom handlinzi za vozila i kad se logira igrac ucitamu handlinge npr za stunt da vozila mogu ic 300 Dajgoro Labinac: za rp neke druge izmjene i tako
Nevjerujem da ce se moc spajat objekti i da ces moc postavljat grafite. Grafiti su objekti btw...
windSpeed nikako nije moguce... Kvragu pa to je san andreas a ne battlefield :S

Citat: [Minecraft] Sonny poslato Avgust 05, 2011, 19:39:46 POSLE PODNE
Nevjerujem da ce se moc spajat objekti

Zašto ne?

Citat: [Minecraft] Sonny poslato Avgust 05, 2011, 19:39:46 POSLE PODNE
da ces moc postavljat grafite. Grafiti su objekti btw...

To je čak bezvezna ideja xd

Citat: [Minecraft] Sonny poslato Avgust 05, 2011, 19:39:46 POSLE PODNE
windSpeed nikako nije moguce...

Jao, vidi pesimiste, ništa mu nije moguće... Kako nebi bilo moguće...

Citat: [Minecraft] Sonny poslato Avgust 05, 2011, 19:39:46 POSLE PODNE
Kvragu pa to je san andreas a ne battlefield :S

Nope... To je SA:MP, a tu je velika razlika... A po funkcijama SA:MP-a, ispada da možeš napraviti BF server, lol...

a moze se i ubaciti sve ono sto mta ima, visina valova, podizanje razine vode, vatra i sva ta sranja


CitatSetWaponDamage(weaponid,damage) za podesavanje damagea oruzja

To se moze lako napravit preko fukcija..
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.


ako vam bude trebala pomoc sa prevodenjem svega ovoga na engleski kad budete isli postat temu samo recite


Ima negdje neki plugin ili nesto, ali bi bilo bolje napraviti bez toga
SetWeatherRadius or tako nesto..
Kada je igrac u LV pada kisa, dodje u LS sunce, nakon 10 minuta u LSu bude kisa

Uz to da se moze napraviti nesto kao CheckWeather funkcija, tako da moze bit recimo neka postaja gdje pratis vrijeme xD


Gorivo i ulje (slazem se s Jizzyem) ali da bude bas pravi realni sistem..


SetNpcShoot(playerid);
SetWeaponDamage(wepid, dmg);
SetPlayerInvisible(playerid, vrijeme);


Realni brzinomjer
Steta na autu poslje sudara