Glavni razgovor #10

Započeo cristiane, Jul 05, 2011, 13:10:19 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Since 19.6.2011 - P!xel
                                  

- Skripter
- Maper
- Web Developer


Upravo sam zavrsio testiranje jedne funkcije iz plugina Math Plugin by JernejL, nasao sam samo jedan bug neradi u filterskriptama plugin, ali mnogima ce posluziti kad ga stavi na download odnosno kad zavrsi sve...

Citat: _Stranger poslato Jul 21, 2011, 12:47:33 POSLE PODNE
Upravo sam zavrsio testiranje jedne funkcije iz plugina Math Plugin by JernejL, nasao sam samo jedan bug neradi u filterskriptama plugin, ali mnogima ce posluziti kad ga stavi na download odnosno kad zavrsi sve...

Sto se tice JernejLa, mnogi ne znaju da je jedan od najuspesnijih SA:MP BETA testera, ima svoj server - PartyServer TDM koji je takodje veoma uspesan, takodje napravio je i Real Map editor koji je mozda i bolji od MTA Map editora, a pored toga je i Slovenac i zna da prica srpsko/hrvatski, nagovarao sam ga da dodje na Balkan SA:MP ali nece :)
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

ne kuzim cemu taj plugin :O
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √



Citat: [SG] Tickoâ,,¢ poslato Jul 21, 2011, 15:41:44 POSLE PODNE
Citat: ●°John°● poslato Jul 21, 2011, 15:02:02 POSLE PODNE
Citat: System32 poslato Jul 21, 2011, 13:04:54 POSLE PODNE
ne kuzim cemu taj plugin :O

I ja se to pitam  ::) ?
Ma svi se pitaju  :(
Pa math valjda znate sta je?

Evo vam i funkcije tako da neznam sta vam je nejasno:

   native MPGetVehicleDriver(vehicleid); // gets vehicle driver id or invalid player id - does a quick reverse vehicle to player id lookup.
   native MPGetVehicleDriverCount(vehicleid); // returns number of drivers a car has (important to solve 2 drivers 1 car issue - if you wrote any decent anticheat you know what i mean)
   native Float:MPDistanceCameraToLocation(Float:CamX, Float:CamY, Float:CamZ, Float:ObjX, Float:ObjY, Float:ObjZ, Float:FrX, Float:FrY, Float:FrZ); // calculates how distant target aim is from camera data pointed towards a certain point
   native MPGetAimTarget(PlayerID); // returns player that this player is aiming at or invalid player id if no player in target area.
   native MPProjectPointOnVehicle(vehicleid, Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz, worldspace = 0); // projects a point on vehicle's rotation on all 3 axes.
   native Float:MPGetVehicleUpsideDown(vehicleid); // returns values such as 1.0 as pointing up, -1.0 is totally upside down. returns -5.0 if car id is not 1..2000.
   // pure math
   native MPCrossProduct(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz);
   native Float:MPDotProduct(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z);
   native MPInterpolatePoint(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz, Float:distance);
   native Float:MPDistancePointLine(LineSx, LineSy, LineSz, LineEx, LineEy, LineEz, PointX, PointY, PointZ); // [url]http://paulbourke.net/geometry/pointline/[/url]
   native Float:MPDistance(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z);  // distance between 2 points
   native Float:MPFDistance(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z); // distance between 2 points (faster but less precise)
   native MPFNormalize(&Float:vx, &Float:vy, &Float:vz); // fast float normalization of a vector to unit-length (makes whatever vector 1.0 long, purely to preserve direction and be able to scale it controllably)
   native Float:MPFSQRT(Float:value);  // Faster sqrt (google the 0x5f3759df method)
   native Float:MPClamp360(Float:value);
Poslednja Izmena: Jul 21, 2011, 16:14:53 POSLE PODNE od _Stranger

Citat: _Stranger poslato Jul 21, 2011, 16:08:34 POSLE PODNE
Citat: [SG] Tickoâ,,¢ poslato Jul 21, 2011, 15:41:44 POSLE PODNE
Citat: ●°John°● poslato Jul 21, 2011, 15:02:02 POSLE PODNE
Citat: System32 poslato Jul 21, 2011, 13:04:54 POSLE PODNE
ne kuzim cemu taj plugin :O

I ja se to pitam  ::) ?
Ma svi se pitaju  :(
Pa math valjda znate sta je?

Evo vam i funkcije tako da neznam sta vam je nejasno:

   native MPGetVehicleDriver(vehicleid); // gets vehicle driver id or invalid player id - does a quick reverse vehicle to player id lookup.
   native MPGetVehicleDriverCount(vehicleid); // returns number of drivers a car has (important to solve 2 drivers 1 car issue - if you wrote any decent anticheat you know what i mean)
   native Float:MPDistanceCameraToLocation(Float:CamX, Float:CamY, Float:CamZ, Float:ObjX, Float:ObjY, Float:ObjZ, Float:FrX, Float:FrY, Float:FrZ); // calculates how distant target aim is from camera data pointed towards a certain point
   native MPGetAimTarget(PlayerID); // returns player that this player is aiming at or invalid player id if no player in target area.
   native MPProjectPointOnVehicle(vehicleid, Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz, worldspace = 0); // projects a point on vehicle's rotation on all 3 axes.
   native Float:MPGetVehicleUpsideDown(vehicleid); // returns values such as 1.0 as pointing up, -1.0 is totally upside down. returns -5.0 if car id is not 1..2000.
   // pure math
   native MPCrossProduct(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz);
   native Float:MPDotProduct(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z);
   native MPInterpolatePoint(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z, &Float:resx, &Float:resy, &Float:resz, Float:distance);
   native Float:MPDistancePointLine(LineSx, LineSy, LineSz, LineEx, LineEy, LineEz, PointX, PointY, PointZ); // [url]http://paulbourke.net/geometry/pointline/[/url]
   native Float:MPDistance(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z);  // distance between 2 points
   native Float:MPFDistance(Float:v1x, Float:v1y, Float:v1z, Float:v2x, Float:v2y, Float:v2z); // distance between 2 points (faster but less precise)
   native MPFNormalize(&Float:vx, &Float:vy, &Float:vz); // fast float normalization of a vector to unit-length (makes whatever vector 1.0 long, purely to preserve direction and be able to scale it controllably)
   native Float:MPFSQRT(Float:value);  // Faster sqrt (google the 0x5f3759df method)
   native Float:MPClamp360(Float:value);


Fala vise nista nije nejasno  ???  8)  :)

Nebi trebalo da ti bude nista tesko da razumes ukoliko znas malo engleskog jezika, koji je dosta potreban da bi mogao da skriptas...

drugim rijecima s matematickim funkcijama koje u pluginu rade brze nego nativno u pawnu  ;)

Citat: _Stranger poslato Jul 21, 2011, 17:31:18 POSLE PODNE
Nebi trebalo da ti bude nista tesko da razumes ukoliko znas malo engleskog jezika, koji je dosta potreban da bi mogao da skriptas...


Mislim da znam dovoljno engleskog jezika sa mojih 15 godina ..

@●°John°● jel gotova slika?
btw eto skriptao bi nesto za fb poker čipove hitno mi treba... :D

Ljudi, evo ovako na jedno pitanje, sta mislite jel bi mogla na Balkanu da uspeju ovakva 2 servera:

1. MiniGames
2. Football Manager - Ovo mi je malopre palo na pamet pa bih se mozda bacio na posao da uradim tako nesto, fora bi bila u tome sto bi za pocetak bilo iskriptano i izmapovana 5-6 stadiona i klubova, sto znaci 5-6 menadzera (trenera) itd.. Oni bi "zaposljavali" igrace za svoj klub, odredjivali bi im cenu za prodaju sledecem klubu itd, naravno tu bi bilo i ugovora i ostalih stvari sto se tice fudbala, jedina mala zamerka bi mozda bila to sto se ne moze bas dobro igrati fudbal, imate na samp forums onaj fudbal gamemode pa pogledajte (mada bih pokusao da sredim i optimizujem to do maksimuma).


Sta vi mislite o tome ? Pa da ako zavrsim to otvorimo neku Balkan SA:MP Ligu koja bi trajala par meseci bas kao one u RL  :D
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Ovaj drugi predlog se meni svidja,mada ne verujem da to moze uspeti na Balkanu..
Ljubitelj sam serijala FM, kao i svih drugih fudbalkih igrica,i to je najveci razlog zasto mi se svidja predlog.

Citat: Aleksandar? poslato Jul 21, 2011, 19:19:32 POSLE PODNE
Ovaj drugi predlog se meni svidja,mada ne verujem da to moze uspeti na Balkanu..
Ljubitelj sam serijala FM, kao i svih drugih fudbalkih igrica,i to je najveci razlog zasto mi se svidja predlog.

Hmm zasto ne ?

Pazi, to nece biti RP server, DM ili to da ce igraci biti svakog dana, nego ce igraca biti samo kada su utakmice (po 5-6 igraca u timu), takodje bice i kada budu treninzi, tj menadzer (trener) pozove igrace na trening. Svaki tim bi imao svoju administraciju (direktora i ostale) koji bi zaposljavali menadzera, davali mu sredstva za kupovinu novih igraca tokom prelaznog roka itd. Na utakmicama bi prisustvovali i navijaci tako da bi moglo da se napuni dosta igraca tokom jedne utakmice :)
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri