[POMOC]Errori

Započeo Dane, Jun 02, 2011, 20:59:05 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:GF
Detaljan opis problema:Ja sam napravio kucni server i sada imam errore i nemam ništa za GameMastere kako napravit sada komandu /gamemasteri da se vide gamemasteri online i /pomoc za pomoc da se pošalje GameMasterima i Adminama nezz ako može da se to napravi za admine /aon /aoff za onduty i offduty tako i za GM-ove /gmon /gmoff da se napravi ako može pomoć ja bih bio zahvalan imam ove errore:
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16208) : error 037: invalid string (possibly non-terminated string)
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16208) : error 017: undefined symbol "prijavi"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16209) : warning 217: loose indentation
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16209) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16209) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16209) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16209) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Danijel\My Documents\Mapa za skriptanje\Kucni_Server\gamemodes\gf.pwn(16210) : warning 217: loose indentation
Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.
Dio skripte://
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno)://

stavi te svoje errore u: errori

daj nam te linije di su errori

ja bi ovo ja bi ono,  ja bi sto eura pa ih nidje

daj nam te linije, to ti je ovaj broj u zagradi ovo (16208)

i drugi put stavljaj u [ code=c ] pa kod [ /code ]

samo sve zajednoo
Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 21:09:55 POSLE PODNE od [AG] System32
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Sad su mi errori ovo ja probajem stait da igrač uÄ'e u neku zgradu itd.. sa enter ili shift EVO LINIJA:
public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
return 1;
}
}

Citat: Non-Stop Samper poslato Jun 02, 2011, 21:11:35 POSLE PODNE
Sad su mi errori ovo ja probajem stait da igrač uÄ'e u neku zgradu itd.. sa enter ili shift EVO LINIJA:
public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
return 1;
}
}


jel se meni samo privida il ti nisi stavio kordinate? :S
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


Citat: [GT]Dexy poslato Jun 02, 2011, 21:18:54 POSLE PODNE
Citat: Non-Stop Samper poslato Jun 02, 2011, 21:11:35 POSLE PODNE
Sad su mi errori ovo ja probajem stait da igrač uÄ'e u neku zgradu itd.. sa enter ili shift EVO LINIJA:
public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
return 1;
}
}


jel se meni samo privida il ti nisi stavio kordinate? :S

xD znam da nisam nezz Å¡ta treba Ä'e??

Citat: Non-Stop Samper poslato Jun 02, 2011, 21:20:07 POSLE PODNE
Citat: [GT]Dexy poslato Jun 02, 2011, 21:18:54 POSLE PODNE
Citat: Non-Stop Samper poslato Jun 02, 2011, 21:11:35 POSLE PODNE
Sad su mi errori ovo ja probajem stait da igrač uÄ'e u neku zgradu itd.. sa enter ili shift EVO LINIJA:
public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
return 1;
}
}


jel se meni samo privida il ti nisi stavio kordinate? :S

xD znam da nisam nezz Å¡ta treba Ä'e??
a loooooooooooooooooooooooll bogovati pa nezna pawno gdje ti zelis uci ako mu ne napises :SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
si cuo za komandu /save sto ima svaki GM ?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Pa nezz reko sam vam hoću da ulazi sa Shift u svaku prodavnicu itd...I kako ubaciti Anti-Cheat i za AFK ako je igrač duže od 10minuta da ga kick sa server?
Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 21:28:23 POSLE PODNE od Non-Stop Samper

i kako ovo i kako ono? Da kucas malo na google anti cheat for samp i tako nesto?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Jbg nemogu nać ništa jel mi morete reć za ovo da se ulazi sa Shift u sve zgrade prodavnice banke itd..??

HaHaHaHa nemozes naci anticheat za samp,ima ih na milioneeeeeeeeeee na forum.sa-mp.com pod FilterScripts a 2 miliona linkova ako ukucas na google samp anticheat

Jaooooooooo pa potrudi se malo covjece ima 100 tutova kako pocet sa skriptanjem,procitaj malo a ti se nimalo ne trudis,sve bi na gotovo...

dragan12

OFF: Je System 32 ti sve odmah osudjivas pomogni ako mozes ako ne zaobidji temu u koju god temu da udjem stalno ti nesto pises, a nista posebno nepomazes.
ON: Vidi da bi stavi neke kordinate ti ih logicno moras prvo uzeti. Zato udjes na svoj server i odes do tog mesta gde igrac moze da pritisne to i da se onda uradi to (ako me razumes) i kada si stigao tamo gde hoces da bude to kada igrac pritisne tu tipku kucas /save [pa sada ovde mozes nesto da stavis kao komentar da bi znao sta je to].


Zatim idi na to mesto gde hoces da ga stavi kada je pritisnuo tu tipku kada si otisao tamo kucas
/save [pa sada ovde mozes nesto da stavis kao komentar da bi znao sta je to] e sada kada si uzeo kordinate izadji sa servera i udji u My Documents >>> GTA San Andreas User Files >>> SAMP pa tu imas savedpositions e udji tu


E sada da ti pojasnim sta je sta tu
AddPlayerClass(111,362.0134,173.8111,1008.3828,90.2408,0,0,0,0,0,0); // Pa tvoj komentar ovde stoji
E ovo sto je je crnom bojom to ti je X,Y,Z
I tako ti je kod obe. E ti sada uzmes kordinate gde on to moze da pritisne i onda ih kopiras ovde umesto X,Y,Z
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) )


E sada uzmes kordinate gde da ga stavi kada pritisne tu tipku tako zamenis sa X,Y,Z
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z );


I jos stavi ako je u nekoj kuci id tog interiora umesto 15 pa koji je ali ako je ovaj default to ti je onda 0. Pod default mislim na mesta po mapi
SetPlayerInterior( playerid, 15 );
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
}
return 1;
}

Eto nadam se da si razumeo to sto sam napisao nije mi bio problem i ovako nz sta da radim ;)
Poslednja Izmena: Jun 02, 2011, 21:42:46 POSLE PODNE od Gagi_Corleone

Citat: FireMan poslato Jun 02, 2011, 21:41:25 POSLE PODNE
HaHaHaHa nemozes naci anticheat za samp,ima ih na milioneeeeeeeeeee na forum.sa-mp.com pod FilterScripts a 2 miliona linkova ako ukucas na google samp anticheat

Jaooooooooo pa potrudi se malo covjece ima 100 tutova kako pocet sa skriptanjem,procitaj malo a ti se nimalo ne trudis,sve bi na gotovo...
tako je, sve bi na gotovo, ovdje se posta ako si negdje zapeo a ne ako ti pitas kako ovo kako ono, to je isto koda nesto trazis a za to ima tema vec!


Lame!
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

dragan12


Citat: Gagi_Corleone poslato Jun 02, 2011, 21:42:04 POSLE PODNE
OFF: Je System 32 ti sve odmah osudjivas pomogni ako mozes ako ne zaobidji temu u koju god temu da udjem stalno ti nesto pises, a nista posebno nepomazes.
ON: Vidi da bi stavi neke kordinate ti ih logicno moras prvo uzeti. Zato udjes na svoj server i odes do tog mesta gde igrac moze da pritisne to i da se onda uradi to (ako me razumes) i kada si stigao tamo gde hoces da bude to kada igrac pritisne tu tipku kucas /save [pa sada ovde mozes nesto da stavis kao komentar da bi znao sta je to].


Zatim idi na to mesto gde hoces da ga stavi kada je pritisnuo tu tipku kada si otisao tamo kucas
/save [pa sada ovde mozes nesto da stavis kao komentar da bi znao sta je to] e sada kada si uzeo kordinate izadji sa servera i udji u My Documents >>> GTA San Andreas User Files >>> SAMP pa tu imas savedpositions e udji tu


E sada da ti pojasnim sta je sta tu
AddPlayerClass(111,362.0134,173.8111,1008.3828,90.2408,0,0,0,0,0,0); // Pa tvoj komentar ovde stoji
E ovo sto je je crnom bojom to ti je X,Y,Z
I tako ti je kod obe. E ti sada uzmes kordinate gde on to moze da pritisne i onda ih kopiras ovde umesto X,Y,Z
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) )


E sada uzmes kordinate gde da ga stavi kada pritisne tu tipku tako zamenis sa X,Y,Z
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z );


I jos stavi ako je u nekoj kuci id tog interiora umesto 15 pa koji je ali ako je ovaj default to ti je onda 0. Pod default mislim na mesta po mapi
SetPlayerInterior( playerid, 15 );
if( newkeys == KEY_SECONDARY_ATTACK ) // Ako igrac pritisne enter ili f  -->mozete umjesto KEY_SECONDARY_ATTACK staviti nesta drugo...npr.KEY_SPRINT
{
if( IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, X, Y, Z ) ) // ako je  igrac blizu kordinata koje postavite
{
SetPlayerPos( playerid, X, Y, Z ); // X, Y, Z - gdje ce se igrac spawnati u interijer(kordinate interijera)
SetPlayerInterior( playerid, 15 ); // 5
GameTextForPlayer( playerid, "Poruka", 3000, 1 ); // Salje igracu nekakvu poruku
}
return 1;
}

Eto nadam se da si razumeo to sto sam napisao nije mi bio problem i ovako nz sta da radim ;)

Žao mi je ali te nisam razumio!!