[TUT] Kako napraviti PORTFORWARD na bilokojem RUTERU [UpDated]

Započeo turker_kc, Septembar 10, 2009, 21:06:11 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

turker_kc

Znaci ovo je lagan tutorijal kako napraviti PORTFORWARD na vasem ruteru, ma koja god marka rutera bila  :)

1. Odete na stranicu www.portfoward.com

e sada ako idete prema dolje vidjet cete popis vise maraka rutera, a vi trebate naci vasu marku i tip rutera (na vecini rutera to je na donjem djelu)

Ja imam ruter Netopia 2240n-VGx pa sam taj i odabrao na popisu


slika izbora rutera


2. Kada ste odabrali ruter pojavit ce vam se reklama, vazno je da vi ne stisnete na reklamu (na kojoj pise kako BRZE forwardati jer nije istina - trebali bi prvo downloadat program za forwardanje i onda ga platiti i bla bla bla) vracamo se natrag na reklamu, a vi morate stisnut "Click Here to Skip this advertisment" - nalazi se gore u kutu desno.

slika


3. Sada ste dosli do liste igara i programa nekih, e sad to je lista na kojoj birate za sto bi zeljeli forwardati portove, vi ako zelite forwardati protove za SA:MP morate odabrati SA:MP Server

slika izbora


4. Sada kada ste odabrali igru/program za koji zelite forwardati portove bit ce vam opisano kako to napraviti na vasem ruteru, naravno za svaki ruter je drugacije pa vam to u detalje objasniti nemogu, ali vjerojatno cete shvatiti - za SA:MP Server morate forwardati UDP 7777 ali ako forwardate TCP i UDP 7777 nema veze...

slika
Poslednja Izmena: April 23, 2010, 12:15:07 POSLE PODNE od Panda

ja se ne mogu snaci u ovom zadnjem sav se izgubim  8) .....ma ne kuzim mos li ti pojasniti na hrvatskom??

turker_kc

Ahaaaa

kuzim na sta mislis, ovaj zadnji opis kako otvorit port  thumbsup

koristi google translate -> http://translate.google.com/

i onda stavi prvi jezik engleski, drugi hrvatski, i upisi URL tog djela koji ne kuzis, i eto ti sve na HRV  ;)

 aaa ne kuzim nis ode...a ako ovom budem imao frednovi ce mi moci dolaziti na kucni!!??                           







Poslednja Izmena: Septembar 12, 2009, 20:11:27 POSLE PODNE od Ramza


Trawis

Citat: Ramza poslato Septembar 12, 2009, 17:42:26 POSLE PODNE
aaa ne kuzim nis ode...a ako ovom budem imao frednovi ce mi moci dolaziti na kucni!!??
nemas sta ne kuzit :S
i da moci ce ti dolazit igraci na kucni ;)
Citat: sinaa poslato Septembar 13, 2009, 13:45:43 POSLE PODNE
Pa nema san andreasa na popisu!!!!!!!!!!!!!
ima samo si ti trebas kupit naočale ;) :D

Pa ne tu neg tamo skroz na zadnjem ono kad vec sve postavis na zadnjem skroz

ja sam sve napravio sa toga ... a upalim server dam IP frendu i nije mu upaljen... ja skinio onaj pf checker i pise mi da su mi portovi otvoreni  :(

Poslednja Izmena: Septembar 13, 2009, 14:30:20 POSLE PODNE od hipy

ma plzzz clickajte malooo :'(

Trawis

a koji si mu ip dao?
inače evo ti str na kojoj piše tvoja ip adresa te taj ip daj njemu
http://www.ipchicken.com/

Dajte mi link di da skinem PFchecker i ja dam IP frendu taj sa te stranice i nece mu kaze da je zatvoreno!!!!!!!!

turker_kc

trebas otvorit i TCP i UDP i onda ides na

http://www.ip-adress.com/

i kopiras to i ako si stavio port 7777 samo na kraj dodas :7777


turker_kc

Pa ako ti je PC ukljucen stalno ne, ali kod gasenja neta da

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wtf?
ono hosting device... nema mi vise onih brojeva...a kad idem ponovo PF onda stavim da nema broja i ne pise mi dole hosting devices :(

ma plzzz clickajte malooo :'(

Meni neradi kad bi pojasnio onaj tut na engleskom bilo bi lakse al ovak ne.. nikako da napravim SVOJ SAMP :S:S:S:S::S:S:S: