Koji VPS da uzmem #2 xD

Započeo mmlinaric, Avgust 31, 2019, 00:01:32 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

ovako... posto je mod zakljucao temu moram novu radit.
znaci, @LANMY.pwN je rekao da uzmem kod OVH.
ja naravno otiso na njihov sajt, uzeo tamo ssd vps 2, ukucam podatke os kreditne i naravno odbijena.
sad me zanima, dal se isplati uzet kod evolution hosta. znam da SA tamo ima server (ko ne vjeruje nek vidi server.sa-rpg.com).
sad mi jedino nije jasno kod njih...
oni nude 512mb VPS, a cadilab je reko da bi za samp trebalo oko 400mb. (da se razumijemo, optimiziranost skripte level dimi, tako da jest lose optimizirana). uzmemo li jos u obzir da OS uzme nesto memorije, kako je onda moguce imat tako slab vps?

skupi jos para i uzmi kako treba

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

E vi posle pričajte kako je optimizacija nebitna ;)

1gb vps = 200 igraca.

Ali uzmi u obzir da nije uvek isto i da je od hosta do hosta tj do same mašine...

Nadam se da razumeš da igrači nisu isto što i server jer server uzme dosta memorije a svaki igrač nešto sitno..
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 31, 2019, 00:26:47 PRE PODNE
E vi posle pričajte kako je optimizacija nebitna ;)

1gb vps = 200 igraca.

Ali uzmi u obzir da nije uvek isto i da je od hosta do hosta tj do same mašine...

Nadam se da razumeš da igrači nisu isto što i server jer server uzme dosta memorije a svaki igrač nešto sitno..
zato i pitam, al mi nije janso sto je ovaj evolusltion host tolko skup. kod njih 512mb 5e (1gb 10e) dok npr na OVH dobim 4gb za oko 7e

bungeecloud.org 2e vps 1gb memorije, ja na njemu roko 200 igraca bez laga

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Citat: ʙᴜɴᴛᴀ ꜰᴜᴊɪᴡᴀʀᴀ poslato Avgust 31, 2019, 05:29:33 PRE PODNE
bungeecloud.org 2e vps 1gb memorije, ja na njemu roko 200 igraca bez laga
hmm, uzeo sam tam vps za test (https://imgur.com/a/nHn65Tc) pa cu kasnije upgrade.
a kakva je ddos protekcija? mislim jesu li te ikad rusili?

@mmlinaric bato, DDoS "protekcija" je overrated rečenica koju svakodevno čujem.

Pazi, svako može da sruši bilo šta jer ni jedna protekcija ne može da izdrži ni booter od 5e a gde na primer AMPNode koji imam ali nebitno. (pazi, ti za 5e dobiješ 15gbps do 20gbps a ovaj AMPNode paket je 200-250gbps pa uporedi).

Bitno je da se fino naprave firewall pravila, središ portove i ostaviš otvorene samo one koji ćeš koristiti.

DDoS mitigation na OVH je slab ako pogledaš koliko su jeftini DDoS paketi danas..

Jednostavno Anti-DDoS zaštita je preskupa i ni jednom hostingu se ne isplati da radi bez profita (da blokiraju ove jeftine pakete otišli bi u minus a gde ove skuplje pakete).
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 31, 2019, 11:20:53 PRE PODNE
@mmlinaric bato, DDoS "protekcija" je overrated rečenica koju svakodevno čujem.

Pazi, svako može da sruši bilo šta jer ni jedna protekcija ne može da izdrži ni booter od 5e a gde na primer AMPNode koji imam ali nebitno. (pazi, ti za 5e dobiješ 15gbps do 20gbps a ovaj AMPNode paket je 200-250gbps pa uporedi).

Bitno je da se fino naprave firewall pravila, središ portove i ostaviš otvorene samo one koji ćeš koristiti.

DDoS mitigation na OVH je slab ako pogledaš koliko su jeftini DDoS paketi danas..

Jednostavno Anti-DDoS zaštita je preskupa i ni jednom hostingu se ne isplati da radi bez profita (da blokiraju ove jeftine pakete otišli bi u minus a gde ove skuplje pakete).
pa, ukoliko se dobro podesi firewall nebi trebalo biti vecih problema. uzmimo za primjer da nitko sad nece bas napast moj server sa jacinom od 40gbps jer vecinom ko napada servere su dijeca (kazem za samp... vole se kurcit po fb) a nitko od njih nema bas toliko jaku masinu i net.

Ja sam do skoro bio reseller i kada sam rekao necu vise oni meni rekli da ce mi ostaviti pristup jer sam im doveo dosta likova kao zahvalnost, fini neki ljudi :D

Baj d vej ovaj moj rerne ruši ( Xunder na aparatima ( ROUND ROBIN SH*T CAOPOY ) )
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 31, 2019, 11:43:53 PRE PODNE
Ja sam do skoro bio reseller i kada sam rekao necu vise oni meni rekli da ce mi ostaviti pristup jer sam im doveo dosta likova kao zahvalnost, fini neki ljudi :D

Baj d vej ovaj moj rerne ruši ( Xunder na aparatima ( ROUND ROBIN SH*T CAOPOY ) )
xD

inace buntice zasto ovaj hosting nema opciju reinstall sunce im poljubim

Ima ba reinstall opciju, ja kada sam bio sa njim Any znam da je reinstall 20 puta :D
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 31, 2019, 11:46:47 PRE PODNE
Ima ba reinstall opciju, ja kada sam bio sa njim Any znam da je reinstall 20 puta :D
HAHAHAHAHAHAHAH znam na sta mislis.
al nema ono ko kad sam bio na e trail pa ima dolje ispod grapha onih opcije reinstall i sl.
edit... a evo manage tipkice jesu ju sakrili...
Poslednja Izmena: Avgust 31, 2019, 11:51:50 PRE PODNE od mmlinaric

moze mali help..
znaci, imam debian osmicu.
skinuo sam samp sa wget link, pa sam to tar -zxf, pa chmod +x samp03svr (isto za announce i npc).
uso u folder di je sve to i napisao ./samp03svr, i desi se ovo:
https://imgur.com/a/n7bWTyu
... da se zna, u busu sam pa slikam preko fona.


Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Citat: ʙᴜɴᴛᴀ ꜰᴜᴊɪᴡᴀʀᴀ poslato Avgust 31, 2019, 18:45:15 POSLE PODNE
https://linuxgsm.com/lgsm/sampserver/

koristi ovo jebo ga ja
fala al sam vec rjesio.. trebao sam jos jedan package install pa je proradilo.

edit: lock cu temu
Poslednja Izmena: Avgust 31, 2019, 20:47:49 POSLE PODNE od mmlinaric