PARTNERI:

* Marketing

-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Pitanje/Savet] Adobe XD i web dizajn  (Pročitano 144 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jockz_Corleone

Adobe XD i web dizajn
« poslato: Maj 07, 2019, 19:43:01 posle podne »
Pozdrav svima, zanima me vase misljenje u vezi Adobe XD-a, i koji program vi korisite za web dizajn?
U mom slucaju kada pravim sajt nikad nemam web dizajn sajta, vec usput dok pisem kod smisljam dizajn, gledam po netu malo kao neku inspiraciju da dobijem i neki element pokupim, hocu da kazem da nikad nemam ceo sajt uradjen pre pisanja koda, ja gledam na to kao gubljenje vremena. Pa me zanima vase misljenje da li bi bilo bolje da uradim prvo ceo sajt u Photoshopu, ili kom vec programu, pa tek onda da pisem kod?

Van mreže ! Fiki !

Odg: Adobe XD i web dizajn
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2019, 22:08:21 posle podne »
Pozdrav svima, zanima me vase misljenje u vezi Adobe XD-a, i koji program vi korisite za web dizajn?
U mom slucaju kada pravim sajt nikad nemam web dizajn sajta, vec usput dok pisem kod smisljam dizajn, gledam po netu malo kao neku inspiraciju da dobijem i neki element pokupim, hocu da kazem da nikad nemam ceo sajt uradjen pre pisanja koda, ja gledam na to kao gubljenje vremena. Pa me zanima vase misljenje da li bi bilo bolje da uradim prvo ceo sajt u Photoshopu, ili kom vec programu, pa tek onda da pisem kod?
Ja sebi nekako ilustrujem u svoju tekicu, gde pisem te ideje oko web dizajna...
Web Designer

Van mreže #Kasperzi ツ

• High Roller
  • *
  • Broj zahvalnica: 83
  • Pol: Muškarac
  • Ako neÅ¡to možeÅ¡ sanjati, onda možeÅ¡ to i učiniti ツ
    • Kasperzi
Odg: Adobe XD i web dizajn
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2019, 09:21:42 pre podne »
"U mom slucaju kada pravim sajt nikad nemam web dizajn sajta" - prvo ovo malo glupo zvuci, kada pravis sajt nemas web dizajn sajta. Kažeš dan nemas "skicu" ili u prevodu sketch. Adobe XD je samo za skiciranje, skeleton UI design-a. Ja praktikujem urađenu skicu od koje se izvuče na kraju sasvim nešto drugo. Raditi od ruke i slično pretežno oteža posao jer onda još i smišljaj gdje će šta ići i kako bi izgledalo to nešto da ide drugo. Ukoliko radimo nešto striktno za klijenta, naravno da je logično da se odmah završi i slično. Nema onda "ofrlje".
RESPECT TO: Muma, ANDRIJEVIC, Nervozni, anDro™ ツ, Bašovski, LoOdaK, Cadilab, King2

Korisnici koji su se zahvalili: Jockz_Corleone