[help] objekti

Započeo | MARKO |, Avgust 26, 2010, 20:03:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Nez tacno,al sasvim dovoljno za RP servere...

a ocu sad na svakom objektu morat dodavat na kraju 300 ili?

Citat: CocaCola poslato Avgust 26, 2010, 23:23:42 POSLE PODNE
ja koristim MidoStream..meni je nekako on najbolji..


Ajmo iskreno. Zašto i koliko ga koristiš i koje si druge streamere probao?



Citat: filip_pnv poslato Avgust 26, 2010, 23:45:19 POSLE PODNE
a ocu sad na svakom objektu morat dodavat na kraju 300 ili?

Kažem ti, koristi ovo:
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=102865
Ovde ne moraš dodavati 300 na kraj. (Samo ovde je umesto CreateObject stavljaš CreateDynamicObject). (kod ovog streamera možeš imati BESKONAČNO mnogo objekta, samo je ograničenje što kod 0.3b možeš videti samo 399 obejkta (tj. na jednom mestu ne možeš imati više od toga), napr možeš imati kod pda 399objekta, malo se pomeriš, opet možeš 399, opet se malo pomeriš opet može 399, itd itd. Ali danas retko ko koristi i 200vidljivih obejkta na nekoj lokaciji, tako da ne brini, zadovoljiće sve tvoje potrebe)

Naravno, tvoj izbor, ja ti preporučujem ono šta ja smatram da je najbolje, ali ti imaš dve ponude, na tebi je da izabereš šta želiš.
Poslednja Izmena: Avgust 27, 2010, 00:10:26 PRE PODNE od mikec

znaci da ubacim u uporabu taj streamer, i da umjesto CreateObject stavim CreateDyinmicObject, i onda ako je CreateDyinmicObject onda ne moram stavaljat na kraj 300?
tak sam ja tebe shvatio

Upravo tako!

Jedino moraš pre instalirati streamer. A instalira se na izuzetno lagan način.
- Skineš ga.
- Staviš odgovarajuće fajlove na odgovarajuće mesto:
a) streamer.dll (za windows) ili streamer.so (za linux) staviš u fasciklu plugins (ako je nemaš napravi je, mora se nalaziti u default fascikli od sampa, tamo gde su fascikle (folderi) gamemodes, scriptfiles, filterscripts itd)
b) preko notepada uÄ'eÅ¡ u file server.cfg (nalazi se u default fascikli od sampa) i dodaÅ¡ na kraj plugins streamer (ako već ti neki red počinje sa plugins, onda samo na kraj tog reda dodaÅ¡ streamer) (za linux umesto streamer, dodajeÅ¡ plugins streamer.so)
c) datoteku streamer.inc dodaš u Pawno\Includes
d) u gamemod na početak (posle #include <a_samp> i svih ostalih includeova) staviš: #include <streamer>
e) sve CreateObject zameniš sa CreateDynamicObject (Edit -> Replace je najbrže rešenje)
f) GOTOVO! :)

Naravno, upustvo imaš i u toj temi, ali ovde sam ti sve detaljno objasnio.

hvala mikec, you are the best. moze sada lock. hvala vam svima

Kažem ti, koristi ovo:
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=102865
Ovde ne moraš dodavati 300 na kraj. (Samo ovde je umesto CreateObject stavljaš CreateDynamicObject). (kod ovog streamera možeš imati BESKONAČNO mnogo objekta, samo je ograničenje što kod 0.3b možeš videti samo 399 obejkta (tj. na jednom mestu ne možeš imati više od toga), napr možeš imati kod pda 399objekta, malo se pomeriš, opet možeš 399, opet se malo pomeriš opet može 399, itd itd. Ali danas retko ko koristi i 200vidljivih obejkta na nekoj lokaciji, tako da ne brini, zadovoljiće sve tvoje potrebe)

Naravno, tvoj izbor, ja ti preporučujem ono šta ja smatram da je najbolje, ali ti imaš dve ponude, na tebi je da izabereš šta želiš.
[/quote]

sad sam te i ja shvatio ali nije mi sad jasno, sta da radim sa mido sream dali da ga maknem ili ostavim i jos sta da radim sa CreateStreamObject jeli tu isto stavim CreateDynamicObject ili to ostavim

Citat: DejanNK poslato Avgust 27, 2010, 13:36:44 POSLE PODNE
Kažem ti, koristi ovo:
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=102865
Ovde ne moraš dodavati 300 na kraj. (Samo ovde je umesto CreateObject stavljaš CreateDynamicObject). (kod ovog streamera možeš imati BESKONAČNO mnogo objekta, samo je ograničenje što kod 0.3b možeš videti samo 399 obejkta (tj. na jednom mestu ne možeš imati više od toga), napr možeš imati kod pda 399objekta, malo se pomeriš, opet možeš 399, opet se malo pomeriš opet može 399, itd itd. Ali danas retko ko koristi i 200vidljivih obejkta na nekoj lokaciji, tako da ne brini, zadovoljiće sve tvoje potrebe)
Naravno, tvoj izbor, ja ti preporučujem ono šta ja smatram da je najbolje, ali ti imaš dve ponude, na tebi je da izabereš šta želiš.

sad sam te i ja shvatio ali nije mi sad jasno, sta da radim sa mido sream dali da ga maknem ili ostavim i jos sta da radim sa CreateStreamObject jeli tu isto stavim CreateDynamicObject ili to ostavim
[/quote]


AJ JBT LJUDI JER VI CITATE STA SAM NAPISAO?!?!?!?!?!

Citat: filip_pnv poslato Avgust 27, 2010, 00:24:20 PRE PODNE
hvala mikec, you are the best. moze sada lock. hvala vam svima
Poslednja Izmena: Avgust 27, 2010, 13:43:53 POSLE PODNE od filip_pnv

filipe sto pises dzabe post nego pomozi ako znas



Citat: DejanNK poslato Avgust 27, 2010, 13:36:44 POSLE PODNE
sad sam te i ja shvatio ali nije mi sad jasno, sta da radim sa mido sream dali da ga maknem ili ostavim i jos sta da radim sa CreateStreamObject jeli tu isto stavim CreateDynamicObject ili to ostavim


CreateStreamObject je bibliotekča funkcija nekog streamera za stvaranje nekog objekta. Sve bibliotečke funkcije za stvaranje objekta stavi na CreateDynamicObject. Ukoliko želiš CP kreirati pomoću ovog plugina, svaki SetPlayerCheckpoint i sl, zameniš sa CreateDynamicCP, ili za pickupove svaki AddStaticPickup zameniš sa CreateDynamicPickup.

Znači za stvaranje CPa, objekta, pickupova, race CPa itd, koristi bibliotečke funkcije od ovog streamera, ma koji god da koristiš sada. (ukoliko želiš koristiti upravo ovaj streamer).

Mogli bi se malo više služiti wikipedijom, tamo vam zapravo sve piše :P

Citat: http://wiki.sa-mp.com/wiki/CreateObjectThis function has been modified in SA-MP 0.3b. Documentation for the 0.3b version is below.

CreateObject(modelid, Float:X, Float:Y, Float:Z, Float:rX, Float:rY, Float:rZ, Float:DrawDistance)

modelid The model you want to use.
Float:X The X coordinate to create the object at.
Float:Y The Y coordinate to create the object at.
Float:Z The Z coordinate to create the object at.
Float:rX The X rotation of the object.
Float:rY The Y rotation of the object.
Float:rZ The Z rotation of the object.
Float:DrawDistance (optional) The distance that San Andreas renders objects. 0.0 will cause objects to render at their default distances. 300.0 is the usable maximum.
Returns The ID of the object that was created.

mikec uradio sam sto si rekao. objekti koji su bili samo sa createobject vide se i nema problema a oni koji su dodati preko createstreamobject sada uopste nepostoje

Citat: DejanNK poslato Avgust 27, 2010, 14:47:09 POSLE PODNE
mikec uradio sam sto si rekao. objekti koji su bili samo sa createobject vide se i nema problema a oni koji su dodati preko createstreamobject sada uopste nepostoje

Pogledaj dali ima update tvog streamera za 0.3b verziju SA-MPa

ako ima samo updateaj, ako nema onda si jebo ježa u leÄ'a i moraÅ¡ maknut streamer i staviti objekte preko CreateObject