[PITANJE] Gamemod

Započeo []Flynâ„¢, Avgust 24, 2010, 20:23:53 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

nastoe

Sa 3 mj. naucis osnove? Nebi bas reko to moze reci onaj koji nezna kakva polja obuhvaca PAWN jezik
Citat: Kruno1407 poslato Avgust 24, 2010, 21:24:25 POSLE PODNE
Uzmes bilo koji pa prevadjas..ali moja preporuka je GF

Najbolje je po meni poceti sa prevadjanjem..pa sa dodavanjem objekata..
pa onda kuce bizovi i tako..ogranizacije..

Preporucam GF
Ti nisi upoznat sa PAWNCC kompajlerom jer da jesi onda bi znao kakve rezltate nekon kompajla ima GF mode pogledaj ovo

Header size:           5904 bytes
Code size:          1100348 bytes
Data size:          4429832 bytes
Stack/heap size:      16384 bytes; estimated max. usage=5103 cells (20412 bytes)
Total requirements: 5552468 bytes


5103 NE ISKORISTENIH cellova !!!
Poslednja Izmena: Avgust 25, 2010, 20:29:04 POSLE PODNE od ExtremePower

Mislim da nije 5103 cellova nego da je 1007. Ali nek neko iskusniji u tom polju odgovori. Ali u svakom slucaju 1007 cellova!??!?!?!?!? OMFG


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

ZicMortal

Citat: ExtremePower poslato Avgust 25, 2010, 20:23:52 POSLE PODNE
Sa 3 mj. naucis osnove? Nebi bas reko to moze reci onaj koji nezna kakva polja obuhvaca PAWN jezik
Citat: Kruno1407 poslato Avgust 24, 2010, 21:24:25 POSLE PODNE
Uzmes bilo koji pa prevadjas..ali moja preporuka je GF

Najbolje je po meni poceti sa prevadjanjem..pa sa dodavanjem objekata..
pa onda kuce bizovi i tako..ogranizacije..

Preporucam GF
Ti nisi upoznat sa PAWNCC kompajlerom jer da jesi onda bi znao kakve rezltate nekon kompajla ima GF mode pogledaj ovo

Header size:           5904 bytes
Code size:          1100348 bytes
Data size:          4429832 bytes
Stack/heap size:      16384 bytes; estimated max. usage=5103 cells (20412 bytes)
Total requirements: 5552468 bytes


5103 NE ISKORISTENIH cellova !!!


Ja ne dobivam takve rezultate (ja editam godfather, nema koristi od toga da ga skinem i buljim u njega).

Pa ti si ga bio optimizirao, jos sam ti govorio kako.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Probaj početi sa ovom skriptom:
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=153719

Nisam je nešto koristio, ali vidim da ima oko 1k redova pa bi si mogao shvatiti par stvari ...



@LordShigi, kako si dobio brojku 1007?

Oduzeo byteve koristene i kolko ih je oslobodeno i podjelio s 4(veličina cella).


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Correlli

Citat: LordShigi poslato Avgust 25, 2010, 21:07:31 POSLE PODNE
Mislim da nije 5103 cellova nego da je 1007. Ali nek neko iskusniji u tom polju odgovori. Ali u svakom slucaju 1007 cellova!??!?!?!?!? OMFG

Piše sve - 5103 cells (20412 bytes).

CitatProbaj početi sa ovom skriptom:
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=153719

Nisam je nešto koristio, ali vidim da ima oko 1k redova pa bi si mogao shvatiti par stvari ...

Po mogucnosti RP skripta! :D

nastoe

Da tako ces bas nauciti a neznas niti stunt mode napraviti  :-\ daj jednom pocnite graditi temelje a ne odma krov raditi -.-

Pa vidite. Ja sam dao par predloga, (doduše u ovoj temi sam napisao jedan, a još dva sam napisao ovde: http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=11959.0 )

Pa vi birajte na kojem ćete učiti. Ja sam učio na GFu, ali smatram da je na manjim modovima bolje početi učiti.


(LakÅ¡e je prvo zavrÅ¡iti osnovnu Å¡kolu pa onda ići u srednju, nego odma ići u srednju :)  jeste [cenzura] primer, ali jasno pokazuje ono Å¡ta sam hteo reći)
Poslednja Izmena: Avgust 27, 2010, 00:34:19 PRE PODNE od mikec

nastoe

Nije stvar, lakse ce nauciti GF nego kako napraviti kvalitetnu kodu, GF nije uopce toliko komplikovan koliko je "neuredan" i GF mode je cisti primjer loseg skriptanja zato bolje poceti sa blank modom do svog vlastitog RP moda

oKe oKe!! Moze ovde LOCK! Msm da je ovo dovoljno informacija! Hvala svima   8)

Citat: ExtremePower poslato Avgust 27, 2010, 00:53:18 PRE PODNE
Nije stvar, lakse ce nauciti GF nego kako napraviti kvalitetnu kodu, GF nije uopce toliko komplikovan koliko je "neuredan" i GF mode je cisti primjer loseg skriptanja zato bolje poceti sa blank modom do svog vlastitog RP moda
A ti editaš GF -.-

ZicMortal

ÄŒovjek ide napravit server (najvjerovatnije) i baÅ¡ se sad njemu da radit neki stunt mode (ako oće RP) i baÅ¡ mu se dade neki mode od 0 radit ako nema pojma o skriptanju  :-\ To je moje misljenje.

ZicMortal

Citat: Luka P. poslato Avgust 27, 2010, 17:04:07 POSLE PODNE
Citat: ZicMortal poslato Avgust 27, 2010, 16:15:18 POSLE PODNE
ÄŒovjek ide napravit server (najvjerovatnije) i baÅ¡ se sad njemu da radit neki stunt mode (ako oće RP) i baÅ¡ mu se dade neki mode od 0 radit ako nema pojma o skriptanju  :-\ To je moje misljenje.
LoÅ¡e ti je miÅ¡ljenje, to je moje miÅ¡ljenje.  :)

Misli ti šta oš, al ajde reci... jesi ti kad si počinjao skriptat odma radio mode od 0 bez ikakve pomoći ijednog drugog moda?