Komp i osiguraci..

Započeo [MX] MineCraft Kruno1407 SoaD Macaskill.cpp, Avgust 20, 2010, 15:30:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako..imam problem sa osiguracima..(ono sta imate na broilu..) meni stalno ti osiguraci pregaraju..sad..kazu ljudi iz hepa da je nest u sljusu..sad sumnjam na komp..da zbog njega mozda ne izbacuje..sta vi mislite..jel je na kompu kakav sljus i da probam reinstalat windowse..hard disk mi je skoro do cepa pun..pa mislim da se toga rijeim..mozda onda nece izbacivat..eto pitanje za elektricare

ZicMortal

Ja sam elektricar i kazem ti da nemoze otic osigurac samo od kompa. Svaki komp ima napon koji zahtjeva. Isto tako imaÅ¡ razne vrste osigurača koji podržavaju do odreÄ'enog broja struje tj. napona koji prolazi kroz njega. Kad proÄ'e viÅ¡e nego Å¡ta osigurač može podržati desi se Å¡ta? Osigurač pregori.

A osigurač ti može pregorit ako imas više višenaponskih trošila spojenih odjednom. Primjerice, imaš veš mašinu koja radi, jedan/dva kompa spojena, recimo aparat za varenje. I vjerujem ako to sve odjednom popališ može se desit da ti osigurač pregori. Zavisi kakav osigurač imaš.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Osigura%C4%8D

Ti imaš onaj rastalni.Tu ti i pišu vrijednosti za svaki osigurač svakako pogledaj.

Nema ti to veze kolko ti je hard pun ili neznam sljus wtf.


hmm nije ti samo radi kompa... mozda je ako na jednoj uticnici imas jako puno produznih tj. na produznom spojenih puno uredaja ;) probaj iskljuciti neke.... ili staviti jaci osigurac ili ako si punoljetan i imas imalo znanja sta mislim da nemas xD napravi jos koju uticnicu naci od razvodne kutije dovedi jos par uticnica i biti ce bolje :D bar je meni bilo tako :D

======ஜ۩۞۩ஜ======
â—,,███â–"â–' FucK oFFâ–'â–"███►
======ஜ۩۞۩ஜ======



:D Fala kurcu imamo i nekih pametnih ljudi na forumu :D

Posjetite:
TUTORIALS 4 ALL NA HRVATSKOM










ZicMortal

Ne, nesmije se stavljat jaci ja mislim. Kakvo brojilo imas takav osigurac... meni je stari rekao kao da kad se jednom stavi neki model osiguraca kao da se nesmije mijenjat  :-\

I ja idem za elektricara ... pa mozda vuces previse struje (tj vise nego ti Limitatori dopustaju) .. a to sto ces ti reinstall windows nema ti Apsloutno nikakve veze sa osiguracima -.-

EDIT: Osigurac se smije mjenjat po potrebi .. ja sam vec promjenio dosta osiguraca .. sve ovisi o potrebi .. recimo za elektro motor sam umjesto 12 A stavio na 16A jer inace ce izbacivat .. jedino se limitatori nesmiju dirat (to smije samo elektra) jer su zaplombirani!
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2010, 16:34:18 POSLE PODNE od [ST]ivex → ♫
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !


Citat: Kruno1407 poslato Avgust 20, 2010, 16:40:36 POSLE PODNE
i sta da ja sad ucinim

Pa za pocetak nemoj gurat prste u uticnicu i pozovi strucnog elektricara da ti pogleda di je kvar (sigurno neces ti popravljat! -.-)
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !

ako mislite da samo zbog kompa nemoze izgorit osigurac varate se, jer je moj brat cijelu jednu fazu izbacio bas zbog kompa jer jedna zica nije bila tam gdje bi trebala bit. A to je i najcesci problem da imas negdje spojene zice ili neki kurac


Citat: Bruno_Venuti poslato Avgust 20, 2010, 16:47:26 POSLE PODNE
ako mislite da samo zbog kompa nemoze izgorit osigurac varate se, jer je moj brat cijelu jednu fazu izbacio bas zbog kompa jer jedna zica nije bila tam gdje bi trebala bit. A to je i najcesci problem da imas negdje spojene zice ili neki [cenzura]


Pa normalno sve je moguce (osim drvene peći xD).. nego kazem da ako reinstalira winse da to nece popraviti ako imas kratki spoj .... kazem neka ti starci pozovu strucnu osobu a ne da ti ides prckat
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !

ZicMortal

Citat: [ST]ivex â†' ♫ poslato Avgust 20, 2010, 16:27:04 POSLE PODNE
I ja idem za elektricara ... pa mozda vuces previse struje (tj vise nego ti Limitatori dopustaju) .. a to sto ces ti reinstall windows nema ti Apsloutno nikakve veze sa osiguracima -.-

EDIT: Osigurac se smije mjenjat po potrebi .. ja sam vec promjenio dosta osiguraca .. sve ovisi o potrebi .. recimo za elektro motor sam umjesto 12 A stavio na 16A jer inace ce izbacivat .. jedino se limitatori nesmiju dirat (to smije samo elektra) jer su zaplombirani!

Osigurac se moze mijenjat kolko os, ali mora uvijek biti isti model. Procitaj moj post iznad.

Greska u Å¡tampanoj vezi :D
Zic mortal koliko imas godina?
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2010, 20:39:30 POSLE PODNE od קlเשค

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


Uzmes automatske osigurace i jebe ti se zivo.

ZicMortal

Citat: קlเשà¸,, poslato Avgust 20, 2010, 20:36:32 POSLE PODNE
Greska u Å¡tampanoj vezi :D
Zic mortal koliko imas godina?

15 - sacu 16... btw. sad idem u 2. elektro tako da...  :-\

Citat: John poslato Avgust 20, 2010, 20:50:08 POSLE PODNE
Uzmes automatske osigurace i jebe ti se zivo.

To je isto puno pametnije nego ovaj obican, mada jest skuplje ali samo trebas ponovo stisnut na sklopku.