15. Obljetnica vojno-redarstvene akcije 'Oluja

Započeo SlicK, Avgust 04, 2010, 23:22:30 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

IZVEDBA i posljedice akcije nisu bile bezgreÅ¡ne, ali Oluja je jedan od najbitnijih dogaÄ'aja i najveća vojna pobjeda u hrvatskoj povijesti.

U 5 sati ujutro 4. kolovoza 1995. topničko-raketnom pripremom Hrvatske vojske i zračnim udarima Hrvatskog ratnog zrakoplovstva po snagama pobunjenih Srba na bojiÅ¡nici dugoj 630 kilometara od Jasenovca u Posavini do Vrlike u Dalmatinskoj Zagori, započela je akcija kojom je za pet dana osloboÄ'eno 18 posto povrÅ¡ine Hrvatske (10.500 kilometara četvornih) koja je viÅ¡e od četiri godine bila pod okupacijom pobunjenih hrvatskih Srba, odnosno dijelovi Dalmacije, Like, Banije i Korduna.

Tzv. Krajina, koju je branilo 40 tisuća vojnika, nestala je za pet dana pod naletom oko 130 tisuća pripadnika profesionalnih gardijskih brigada (1., 2., 4., 7., i 9.) i specijalnih jedinica MUP-a (koje su iznijele najveći teret i postigle najznačajnije uspjehe u akciji), redovnih brigada HV-a i domobranskih pukovnija.

Prema službenim podacima Ministarstva zdravstva RH, u akciji je poginulo 211 pripadnika Hrvatske vojske i policije, a oko 500 ih je teÅ¡ko ranjeno. Å to se tiče gubitaka na srpskoj strani, procjene broja poginulih vojnika Srpske Vojske Krajine kreću se od 560 (HHO) do 750 (vlada Srbije), dok se broj srpskih civila poginulih u napadu na okupirana područja i umrlih u izbjegličkim kolonama koje su se kretale prema dijelu BiH kojeg su kontrolirale srpske snage, kreće izmeÄ'u 680 do čak 1.200 (vlada Srbije).

[http://www.youtube.com/watch?v=kEWtOrNp_uA&feature=player_embedded


Ovako ovo nisu nikakve provokacije, kome se ne svida neka uopce ne krece citat ovo, niti postat nista.

Izvor: www.index.hr

Poslednja Izmena: Avgust 04, 2010, 23:33:18 POSLE PODNE od Slick_Crack
Mysterious roleplay

A kad bi ja napisao o Srbima il nesto . Izbrisete
Stavio sam pesmu baja malog knindza uopste vas nevredja brisete. A fora je u tome sto ste vi svi hrvati pa zato nedate malo i mi Srbi da pisemo o nasima.!
CroPlay Owner
[/b][/color=red]
RPG- 178.63.17.210:7777
[/b][/color=red]
STUNT- 178.63.17.210:7778
[/b][/color=red]

Slobodno ti pises o srbima ali ne tako da vrijedas neki drugi narod...Ja sam ovo stavio samo da se zna,citajte malo : "
Ovako ovo nisu nikakve provokacije, kome se ne svida neka uopce ne krece citat ovo, niti postat nista."
Mysterious roleplay

CitatA kad bi ja napisao o Srbima il nesto . Izbrisete
Stavio sam pesmu baja malog knindza uopste vas nevredja brisete. A fora je u tome sto ste vi svi hrvati pa zato nedate malo i mi Srbi da pisemo o nasima.!


gore piše "Ovako ovo nisu nikakve provokacije, kome se ne svida neka uopce ne krece citat ovo, niti postat nista." samo se slavi nezavisnost Hrvatske države koje ne bi ni bilo da nije bilo Oluje

Correlli

BaÅ¡ sam htio napisati temu ali nije joÅ¡ 5. kolovoz pa si me ti preduhitrio. :) BaÅ¡ na taj dan mi je roÄ'en sestrič, tako da moram i njemu čestitati roÄ'endan. :)
Sretan dan pobjede i domovinske zahvalnosti svim Hrvatima.

Citat: Mladenko.Srbija.mp3 poslato Avgust 04, 2010, 23:25:31 POSLE PODNE
A kad bi ja napisao o Srbima il nesto . Izbrisete
Stavio sam pesmu baja malog knindza uopste vas nevredja brisete. A fora je u tome sto ste vi svi hrvati pa zato nedate malo i mi Srbi da pisemo o nasima.!
Slobodno piÅ¡i o Srbima i Srbiji ako nije protiv pravila foruma ali Baju Malog "Knindžu" mi nećeÅ¡ stavljati na ovaj forum zato jer 80% njegovih pjesama protiv Hrvata i ostalih nacija. I sam si rekao da si Hrvat koji živi u Srbiji, tako da ne znam Å¡ta te sada pogaÄ'a ili si se asimilirao pa te ne zanimaju viÅ¡e tvoji preci.
Poslednja Izmena: Avgust 04, 2010, 23:42:45 POSLE PODNE od Don Correlli

Gledajte ljudi, vi sad slavite taj dan u Hrvatskoj, a sta je sa vise od 100.000 Hrvatskih Srba koji su izbegli na isti datum 95. godine ? Gde su sad oni, vecina mrtvo. A oni koji su preziveli snalaze se kako znaju i umeju. Ja u mom gradu znam dosta ljudi koji su izbegli iz Knina,Gline i jos dosta gradova. Njihova prica uopste nije laka. Sto vise stare to se vise osvrcu na te godine. I nije mi lako gledati vas kako slavite i gledati druge kako pate zbog protera iz Hrvatske.
Hvala.









Citat: Zan Mandic
Mi smo ovdje radi zabave, zabave ne samo nas nego i svih igrača koji igraju na našem serveru, zato nemojte banati ako vam neto kaže njube, cheateru ili tako nesta. Budite UZORNI, budite kao gns ili trmka.
|Head Admin svih CH CS servera | SAMP DM Administrator | CS Forum Administrator | SAMP Forum GMOD | CH CS Klan Leader ( Steam i Non Steam |

Citat: Trmka poslato Avgust 04, 2010, 23:45:55 POSLE PODNE
Gledajte ljudi, vi sad slavite taj dan u Hrvatskoj, a sta je sa vise od 100.000 Hrvatskih Srba koji su izbegli na isti datum 95. godine ? Gde su sad oni, vecina mrtvo. A oni koji su preziveli snalaze se kako znaju i umeju. Ja u mom gradu znam dosta ljudi koji su izbegli iz Knina,Gline i jos dosta gradova. Njihova prica uopste nije laka. Sto vise stare to se vise osvrcu na te godine. I nije mi lako gledati vas kako slavite i gledati druge kako pate zbog protera iz Hrvatske.
Hvala.

ÄŒuj nije ni nama bilo lako gledati kako ljudi umiru u Vukovaru jel ? :S

Opet gore piše "Ovako ovo nisu nikakve provokacije, kome se ne svida neka uopce ne krece citat ovo, niti postat nista."

Znaći ako nemaš šta pametnog da kažeš niti nemoj

nastoe

Citat: Mladenko.Srbija.mp3 poslato Avgust 04, 2010, 23:25:31 POSLE PODNE
A kad bi ja napisao o Srbima il nesto . Izbrisete
Stavio sam pesmu baja malog knindza uopste vas nevredja brisete. A fora je u tome sto ste vi svi hrvati pa zato nedate malo i mi Srbi da pisemo o nasima.!

Brkas pojmove, jedno je domoljublje a drugo je nacionalizam/fasizam, na ovom forumu je domoljublje dozvoljeno ali nacionalizam i fasizam nije a ova tema nebi trebala nikoga vrijedjati jer svi znaju sta se dogadalo 90-tih

Opce necemo i tome sad bilo pa proslo. Ali gle oni su napali nas, mi njih, pa oni nas, pa mi opet njih. Tako rat funkcionira.

Uglavnom to je proslost i sad to vise nije bitno pa molim da prestanete flejmati u temi.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

nastoe

Ova tema ce dovesti do svade vec vidim jer ipak smo mi balkanci  tako da bi mozda bilo najbolje lockati temu i tko hoce citati neka cita tko nece nemora takoder sam zaboravio reci

Citat: Mladenko.Srbija.mp3 poslato Avgust 04, 2010, 23:25:31 POSLE PODNE
Stavio sam pesmu baja malog knindza uopste vas nevredja brisete.
I onda ti kazes da on radi provokaciju a ti ides stavljati na forum pjesme od velikog cetnika

joj trmka sad bi ja tebi rekao a sta je sa hrvatima iz srema i vojvodine koji su protjerani od pocetka rata(i ja sam medju njima)? Mi nista nismo dobili, niti cemo ikada dobiti, a iz tih podrucja o kojima ti pricas su ljudi naseljavali hrvatski dio srema(od Vukovara do iloka jer ta sela nisu bila unistena) nadajuci se da ce sve ostati kako je!

Nisam nikakav nacionalista ali mrzim glupe rasprave o tome kak ste bas vi srbi napadali i sada ste jedini jadni sto ne znate sta cete sa izbjeglicama koje je Sloba sam dovodio u Srbiju...

Napominjem nemam nista protiv srbije i srba, ali nemoj izvrtat istinu...

nastoe

Upravo to djuro, sada ispada da su srbi nevini u tom ratu a po hrvatskoj i hrvatima se pljuje vi to htjeli priznati ili ne ali mladenko ti si svojim rijecima gore to dokazao

Citat: Dude poslato Avgust 04, 2010, 23:52:26 POSLE PODNE
joj trmka sad bi ja tebi rekao a sta je sa hrvatima iz srema i vojvodine koji su protjerani od pocetka rata(i ja sam medju njima)? Mi nista nismo dobili, niti cemo ikada dobiti, a iz tih podrucja o kojima ti pricas su ljudi naseljavali hrvatski dio srema(od Vukovara do iloka jer ta sela nisu bila unistena) nadajuci se da ce sve ostati kako je!

Nisam nikakav nacionalista ali mrzim [cenzura]e rasprave o tome kak ste bas vi srbi napadali i sada ste jedini jadni sto ne znate sta cete sa izbjeglicama koje je Sloba sam dovodio u Srbiju...

Napominjem nemam nista protiv srbije i srba, ali nemoj izvrtat istinu...

Povjesne činjenice, jest da se samo govori o izbjeglicama u Srbiji i kako je bilo ubojstava nad njima, ali opet nitko ne govori šta je bilo sa Slavonijom i Podunavljem - Vukovar za početak i dolje u Dalmatinskoj zagori

Zaboravih napomenut da je uskoro izricanje presude Gotovini, nadajmo se da će biti oslobaÄ'ajuća presuda
Poslednja Izmena: Avgust 04, 2010, 23:56:02 POSLE PODNE od straksi

Citat: Dude poslato Avgust 04, 2010, 23:52:26 POSLE PODNE
joj trmka sad bi ja tebi rekao a sta je sa hrvatima iz srema i vojvodine koji su protjerani od pocetka rata(i ja sam medju njima)? Mi nista nismo dobili, niti cemo ikada dobiti, a iz tih podrucja o kojima ti pricas su ljudi naseljavali hrvatski dio srema(od Vukovara do iloka jer ta sela nisu bila unistena) nadajuci se da ce sve ostati kako je!

Nisam nikakav nacionalista ali mrzim [cenzura]e rasprave o tome kak ste bas vi srbi napadali i sada ste jedini jadni sto ne znate sta cete sa izbjeglicama koje je Sloba sam dovodio u Srbiju...

Napominjem nemam nista protiv srbije i srba, ali nemoj izvrtat istinu...
Gle, mi ne slavimo datum kada se desilo to po Vojvodini. I ja sam samo izneo cinjenicu kako je u Srbiji nakon "Oluje".Ni ja nisam nacionalista, takve najvise mrzim. Najbolje bi bilo da se nista od toga nije desilo. Bas nista, ni Srebrenica,ni Oluja, ni Vukovar nista od toga. Ko zna gde bi sada bili.









Citat: Zan Mandic
Mi smo ovdje radi zabave, zabave ne samo nas nego i svih igrača koji igraju na našem serveru, zato nemojte banati ako vam neto kaže njube, cheateru ili tako nesta. Budite UZORNI, budite kao gns ili trmka.
|Head Admin svih CH CS servera | SAMP DM Administrator | CS Forum Administrator | SAMP Forum GMOD | CH CS Klan Leader ( Steam i Non Steam |

Citat: Trmka poslato Avgust 04, 2010, 23:56:43 POSLE PODNE
Citat: Dude poslato Avgust 04, 2010, 23:52:26 POSLE PODNE
joj trmka sad bi ja tebi rekao a sta je sa hrvatima iz srema i vojvodine koji su protjerani od pocetka rata(i ja sam medju njima)? Mi nista nismo dobili, niti cemo ikada dobiti, a iz tih podrucja o kojima ti pricas su ljudi naseljavali hrvatski dio srema(od Vukovara do iloka jer ta sela nisu bila unistena) nadajuci se da ce sve ostati kako je!

Nisam nikakav nacionalista ali mrzim [cenzura]e rasprave o tome kak ste bas vi srbi napadali i sada ste jedini jadni sto ne znate sta cete sa izbjeglicama koje je Sloba sam dovodio u Srbiju...

Napominjem nemam nista protiv srbije i srba, ali nemoj izvrtat istinu...
Gle, mi ne slavimo datum kada se desilo to po Vojvodini. I ja sam samo izneo cinjenicu kako je u Srbiji nakon "Oluje".Ni ja nisam nacionalista, takve najvise mrzim. Najbolje bi bilo da se nista od toga nije desilo. Bas nista, ni Srebrenica,ni Oluja, ni Vukovar nista od toga. Ko zna gde bi sada bili.

Čuj stari da nije bilo Oluje danas ne bi bilo slobodne Hrvatske države, makar propada iznutra zbog političara

I mi to slavimo jer je to dan osloboÄ'enja od terora i okupacije
Poslednja Izmena: Avgust 04, 2010, 23:58:44 POSLE PODNE od straksi