X-Zone RPG Utorak - 10.08.2010. u 20h - Veliko otvorenje

Započeo tenkaloni, Jul 15, 2010, 21:50:37 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.




Opis servera



Pozdrav svima. Sada bih vam želio predstaviti novi SA:MP server po imenu X-ZONE.


  • IP: 188.40.57.132:7731 (Odkljucava se 10.08.2010. u 20h)

  • SLOTOVI: 100

  • OTVORENJE: 10.08.2010. u 20:00 sati

  • VRSTA SERVERA: RPG

   


Želio bih samo da napomenem, da server poštuje BRP pravila, koja možete pogledati ovde. Odlučili smo se za taj potez, jer želimo donjeti više zabave na serveru.






Organizacije:

Server ima 8 organizacija, tj. 3 legalne, te 5 ilegalnih:
          Legalne organizacije:

                  *Los Santos Police Department
                  *Auto Å kola
                  *Zone TV



          Ilegalne organizacije:
                  *Bratva (mafija)
                 *Triada (mafija)
                  *Grove Street Family (banda)
                  *Ballas (banda)
                  *Hitman Agency


Kao što možete i sami da vidite, imena mafija su jednaka kao i u RL:
   *Bratva predstavlja Rusku Mafiju.
   *Triada predstavlja Kinesku Mafiju.




*Los Santos Police Department:
-Zatvor je potpuno izmjenjen. Sve je napravljeno u vidu velike mape, sa oko 25 ćelija. Pored toga, biti će i zatvorsko dvoriste, namjenjeno    za zatvorenike. Zatvorenici će moći izaći iz ćelija, samo ako ih policajci puste (otvore vrata odreÄ'ene ćelije). Osim toga, bijeg iz zatvora   će biti moguć, tako Å¡to se može desiti da policajac zaboravi zatvoriti dvoja vrata zatvorskog dvoriÅ¡ta, te zatvorenici to iskoriste.
-Ubačena komanda /rccam, koja aktivara RC kameru (izgleda minijaturnog helikoptera na daljinsko upravljanje), kojom možete sa   sigurne udaljenosti pratiti zločince.
-Ubačena komanda /oprema (1,2,3 ili 4) kojom birate izmeÄ'u 4 različite kombinaciju oružja.
-Ubačena komanda /pancir (1,2,3 ili 4), kojom birate izmeÄ'u 4 različite vrste pancira (25,50,75 ili 100%).
-Ubačena komanda /barikada, kojom policajci postavljaju barikadu na odreÄ'enu poziciju (pozicija = pralelno mjesto gdje se nalaze).
-Ubacena komanda /znacka, kojom policajci pokazuju znacku, odreÄ'enoj osobi.


*Auto Å kola:
-Napravljen novi poligon, gdje su smjestena i razna vozila (motori, automobili duge limuzine, kamioni, te autobusi).

*Zone TV:
-Obogatili smo vozni park, sa mnogim novim vozilima (2 brza motocikla, 2 brza automobila, 2 helikoptera, 5 reporterskih automobila)
-Ubacena komanda /ztvcam koja aktivara RC kameru (izgleda minijaturnog helikoptera na daljinsko upravljanje), kojom možete sa   sigurne udaljenosti pratiti opasne situacije (velike policijske akcje, obračune bandi i sl.).


*Bratva & Triada â€" mafije:
-Mafije drogu i materijale nabavljaju po mnogo nižim cijenama, te je kasnije preprodavati dilerima po svojoj cijeni.

*Grove Street Family & Ballas â€" bande:
-Bande drogu i materijale takoÄ'e dobijaju po nižim cijenama, ali ne i jednako niskim kao i mafije. TakoÄ'e je preprodaju po svojoj cijeni.

*Hitman Agency:
-Ubacen sistem za uzimanje oruzja. Od sada oruzja nisu u paketu, nego preko komande /hoprema. Tada se igracu otvara dialog sa   izborom oružja.





Pored ovoga, želim da naglasim, da će ubrzo nakon otvorenja servera, doći i do mnogobrojnih update-a, s kojima će doći i mnogobrojne nove komande, koje će poboljšati kvalitetu igre.






Poslovi:

Na serveru je trenutno 12 poslova, tj. 7 legalnih i 5 ilegalnih.
      Legalni poslovi:

             *Odvjetnik
              *Detektiv
              *Mehaničar
              *Tjelohranitelj
              *Kosač trave
              *ÄŒistač ulica (komunalac)
              *GraÄ'evinar
              *Taxi/Bus služba


          Ilegalni poslovi:
              *Prostitutka
              *Diler droge
              *Diler oružja
              *Diler automobila
             *Kradljivac automobila
              *Å vercer materijala




*Odvjetnik:
-Posao odvjetnika je veoma jednostavan. Ima samo jednu komandu a to je /free, kojom po svojoj cijeni odreÄ'uje slobodu zatvorenika.

*Detektiv:
-Detektiv je takoÄ'e posao sa samo jednom komandom, a to je /find, pomoću koje traži odreÄ'enu osobu. Preciznost položaja tražene   osobe, ovisi o skillu.

*Mehaničar:
-Svaki igrač može pozvati mehaničara sa komandom /call 2233. Time dolazi obavjeÅ¡tenje svim mehaničarima na serveru. Komande za   mehaničare su /repair, /refill, te /duty. /refill komanda ovi o skillu mehaničara.

*Tjelohranitelj:
-Tjelohranitelj može nekome ponuditi zaÅ¡titu sa komandom  /guard, te može nadopuniti energiju svog Å¡tićenika, da ne bi doÅ¡lo do smrti.

*Kosač trave:
-Kosač trave da bi započeo kositi veliku zelenu povrÅ¡inu, mora biti u vozilu namjenjenom za to (kosilici). Kada udje u vozilo, mora kucati   /kosi,da bi se pojavili CPovi, kroz koje mora prolaziti. Kroz svaki proÄ'eni CP dobija $1, te kada ih sve proÄ'e, automatski napusta vozilo.   Reload time traje 30 minuta, s obzirom jer je zarada prilično velika.

*Čistač ulica (komunalac):
-Da bi ÄŒistač ulica mogao započeti svoju rutu, mora biti u vozilu predviÄ'enom za čišćenje ulica. Kada uÄ'e u vozilo, mora kucati /cisti, nakon   čega se pojavljuje pocetni CP. Ovaj posao nema Reload time, jer je potrebno obići skoto čitav Los Santos.

*GraÄ'evinar:
-Posao graÄ'evinara je smjeÅ¡ten u blizini LS-SF granice. Da bi graÄ'evinar moga započeti sa poslom, potrebno je da se nalazi u Dumperu,   koji je smjeÅ¡ten na gradiliÅ¡tu. Kada je u vozzilu, igrač treba da kuca /gradi, da bi započeo sa poslom. Mora prevoziti materijale (kamenje,   cigle i sl.), s jedne na drugu stranu gradiliÅ¡ta. Utovar traje oko 3 minute, a istovar 1 minutu.

*Taxi/Bus služba:
-Kao Å¡to možete primjetiti ova dva posla smo sastavili u jedan.  Kada dostignemo dovoljan broj igrača po danu, ta 2 posla ćemo rastaviti i   potpuno redizajnirati. Trenutna komanda je /fare 1-20. Svaki igrac može pozvati taxi sa komandom /call 1517

*Prostitutka:
-Smatram da svim poznaju ovaj posao, tako da mislim da je suvišno pričati bilo šta više. Jedina komanda je /SEX.

*Diler droge:
-Diler droge ima priliku nabavljati drogu, te je preprodavati po željenoj cijeni.

*Diler oružja:
-Diler oružja, može praviti razne vrste oružja od ilegalnih materijala. Da bo dobio materijale, potrebno je da ih kupi od tvornice ili od   Å¡vercera materijala (viÅ¡e o njemu kasnije). Komande su /materials i /sellgun.

*Diler automobila:
-Diler automobila, ima komandu /sellcar, kojoj može prodati ukradeno auto odreÄ'enoj osobi. Nakon toga ukoliko kupcu neko ukrade   automobil, on ima komandu /car, kojom porta kupljeni automobil do sebe.

*Kradljivac automobila:
-Kradljivac automobila, mora da ukrade neko vozilo, te ga odvuče na mjesto ilegalne trgovine. Tu ga prodaje sa komandom /dropcar. Sa   svakim skillom dobija sve viÅ¡e novca za ukradeno vozilo, te nakon 4. skilla može da ulazi i u zaključane automobile.

*Å vercer materijala:
-Å vercer materijala, dobiva materijale mnogo povoljnije od ostalih, te ih može prodavati po svojoj cijeni. Å to je veći skill, to za isti novac   dobija viÅ¡e materijala. Nažalost igrači koji se bave ovim poslom, nemaju sposobnost pravljenja oružja od tih materijala.  





Ponovo napominjem, da će ubrzo nakon otvorenja servera doći do mnogobrojnih updatea, koji će dovesti nove komande i mogućnosti,  kojima će se poboljÅ¡ati kvaliteta igre.   







Ostale informacije:
         *Za početak, server će imati oko 150 kuća, te 30 bizzeva, ali taj broj će se svakim updateom
          povećavati, Å¡to znači, da će uvijek biti bizzeva i kuća za kupovinu.
         *Po čitavom Los Santosu su postavljene Metro stanice, iz kojih možete ići na sva „poznatija“
          mjesta, po cijeni od $20.
         *Unutar PD stanice, neke prostorije su odvojene vratima, koja mogu otvoriti samo članovi Pda mogu otvoriti.
         *Ubačen Anti-cheat sistem za novac, oružje i automobile.
         *Ubačen IP&WEB address checker.
         *Po čitavom Los Santosu, ubačeni Vehicle Ownership vozila.
         *Po čitavom Los Santosu, ubačena vozila za rent.
         *Ubačeni razni eventi (DM,Stunt i Race kategorija)
         *Ubačen /engine sistem, te se auto ukljucuje pritiskom tastera „Shift“.
         *Ubačene mnogobrojne animacije, koje se mogu provjeriti na /animacije.
         *Od sada, leveli su besplatni. Kada skupite dovoljno respekta, samo kucate /levelup.
         *Dodana komanda /coin, kojom bacate novčić (pismo/glava).






Nadamo se da ćete na otvorenje doći u što većem broju, te da ćemo se svi zajedno dobro zabaviti !






Poslednja Izmena: Avgust 02, 2010, 20:40:55 POSLE PODNE od The Langdon
Citat: Originally Posted by WackoX
Originally Posted by WackoX
If i steal a television at a store, am i still legal if i put a sign on it saying "COPYRIGHT © ELECTRONIC STORE"?

Car :D...

The Writer

Svi ste dobro doÅ¡li na foruma a i server, ukoliko imate pitanja posjetite naÅ¡ forum -> www.x-zone-samp.com ili se javite na naÅ¡ email [email protected]

S poštovanjem
X-ZONE 1338 Team


Docu vidjeti SRV...Sretno...

Ali JBT Nisi trebao staviti mjesec dana prije otvorenja tu...trebo si pod
Najnovije informacije o SA:MP serverima
Poslednja Izmena: Jul 15, 2010, 22:00:14 POSLE PODNE od GTA Carrera

Citat: GTA Carrera poslato Jul 15, 2010, 21:58:43 POSLE PODNE
Docu vidjeti SRV...Sretno...

Ali JBT Nisi trebao staviti mjesec dana prije otvorenja tu...trebo si pod
Najnovije informacije o SA:MP serverima

Zelim da napravim sve kao organizacije, ako me kontas ?...prijavve ce biti otvorene, odmah nakon izbora lidera, te ce se odmah nakon otvorenja inviteat igraci...zbog toga sam to uradio....


EDIT: THX :)
Poslednja Izmena: Jul 15, 2010, 22:03:42 POSLE PODNE od The Langdon
Citat: Originally Posted by WackoX
Originally Posted by WackoX
If i steal a television at a store, am i still legal if i put a sign on it saying "COPYRIGHT © ELECTRONIC STORE"?

Car :D...


Prvi opis koji sam pročito od prvog slova, do zadnjeg slova..
Odličan opis, nadam se da će bit takav server

Citat: ╬Devilni Vilkoâ,,¢â•¬ poslato Jul 16, 2010, 09:27:56 PRE PODNE
Prvi opis koji sam pročito od prvog slova, do zadnjeg slova..
Odličan opis, nadam se da će bit takav server


Hvala.....drago mi je da vam se sviÄ'a....nadam se da ćete doći u Å¡to većem broju na otvorenje da se svi zajedno zabavimo hehe...
Citat: Originally Posted by WackoX
Originally Posted by WackoX
If i steal a television at a store, am i still legal if i put a sign on it saying "COPYRIGHT © ELECTRONIC STORE"?

Car :D...



The Writer

Hvala na ovim riječima, sad je na nama  :)

Ne brinite pak ovo je dio servera bit ce tu još mnogo stvari koje ćete moći vidjeti
Poslednja Izmena: Jul 16, 2010, 12:59:57 POSLE PODNE od NaneK


Odličan opis, nadam se da će bit takav server

Citat: Nicky_Boss poslato Novembar 13, 2010, 10:51:20 PRE PODNE
tako su i mene nasli...nasli moj ip ujutro pokucaju na vrata ja otvorim jbt policajci ja se čudim zasto su došli, oni meni kaze jesi ti Micke_Boss sa san andreasa ja kazem da, morate poči sa nama da vam postavimo neka pitanja, jbt morao sam laggat da necu ic na sudove itd..
Citat: Nik Delgad poslato Jul 27, 2010, 15:25:39 POSLE PODNE
DoÄ'u ti japanci obučeni u nindže i masakriraju te!
:P :P

Odlican opis, svaka cast!
Zelim vam od srca srecu, i nadam se da cete uspijeti.
Doso bi vidit server, ali vise ne igram SA : MP, ali ovo mi se cini ok, pa mozda uvhatim vremena i dodem vidit.
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

Opis odlican server mislim da je isto odlican forum solidan... Mislim da ce te imati puno igraca. Mafije realne poslovi realni organizacije takoder realne nemam sta reci osim: SVAKA CAST I SRETNO!!
Little Devil will burn you


The Writer

To je vise upoznavanje sa igracima. Forum je otvoren ranije i zbog prijava da bi mogli postaviti lidere organizacija itd.
Bitno je da znamo svakog igraca (ne bas bukvalno) i da znamo koga postavljamo na neku poziciju, da kasnije ne bi imali problema.
:)