Smak SVIJETA - Nevjerovatno

Započeo Edin, Januar 06, 2011, 19:37:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Correlli

Citat: m@rio poslato Januar 06, 2011, 23:26:28 POSLE PODNE
n ija ne vjerujem u ovakva sranja...pogledajte sto je baba vanga rekla http://metro-portal.hr/3-svjetski-rat-pocinje-2010/12122
Pusti glu*osti jedne babe. Rekla je i da će početi 3. svjetski rat u studenome 2010, pa se nije ništa dogodilo koliko znam, i ne znam šta je sve nabrabonjala pa se nije desilo.

Citat: QuarTz poslato Januar 06, 2011, 23:59:28 POSLE PODNE
Jaoo ako vi vjerujete u ovo, nije tacno ja cu vam reci kada je Smak Svijeta....

SMAK SVIJETA ce biti kad Muslimanska Godina bude 2000, a do tada uzivajte i nemojte se plasiti od ovo jer ovo nije istina!
Ne pričaj glu*osti jer ni sam ne znaš kad će biti smak svijeta, ustvari nitko od nas ne zna kad će biti smak svijeta osim Boga, a on je jedan i jedini.

Citat: BrunoHP poslato Januar 07, 2011, 00:53:15 PRE PODNE
Joj nece biti Smak svijeta, ja tim Majama nevjerujem jer oni nisu ni postojali, ono sto su oni gradili to je sigurno neki ne popularni politicar sagradio da bude poznat.
Ma ja bolan, vjerujete li vi komunisti i u jednu stvar? Čuj to, Maji nisu postojali. Zašto ne? Možda zato što su najavili smak svijeta?
Postojali su, ali ako nekom narodu potekne kalendar, onda ne znači da će biti kraj svijeta i života kojeg poznajemo.
I šta je bilo sa tim tvojim "nepopularnim političarom koji je sagradio 1000 godina stare piramide", je li poznat? Da mu nije možda prezime Mesić?

Citat: BrunoHP poslato Januar 07, 2011, 00:53:15 PRE PODNE
Jedan govorio katolickom smaku svjeta, drugi o pravoslavnom, treci o muslimanskoj, neki ni nevjeruju.
Katolička i pravoslavna vjera su ogranci Kršćanstva, zato ne govore o različitom smaku svijeta, samo je razlika što jedni priznavaju Papu kao vrhovnog Poglavara Crkve kojeg je Isus Krist ostavio na zemlji da vjeruje na čelu sa ostalim vjernicima u njega, a drugi ne. I razlika je u kalendaru (gregorijanski, julijanski).
A i islamski smak svijeta se ne razlikuje od kršćanskog koliko znam. Obje religije sa Judaizmom spadaju u Abrahamske religije, znači da imaju istu osnovu.

Citat: BrunoHP poslato Januar 07, 2011, 00:53:15 PRE PODNE
E pa ja iako sam Krscan, nevjerujem ni u jedan religionalni smak svijeta jer ja vjerujem da ce smak svijeta cemo sami uzrokovati kada probijemo ozonski omotac jer stalno kupujemo AXE i Rexona i polovi se otope. Nece biti nikake 2000 godine, ni jedan grad nece ostati citav osim onih visokih, a Jeruzalem sigurno nije dovoljno visoko. Ugusiti cemo se u plinovima koje smo sami proizveli, ugljikov monoksid, dioksid... Ugusiti cemo se od vlastitih prdeza. A sada dosta i mirno zivite te nevjerujte nekim prorocima i politicarima!
Po glu*ostima koje si sada nabrabonjao mislim da ti nisi nikakav Kršćan, osim na papiru - a to nije isto naravno. Jedno je da li ti u to stvarno vjeruješ ili ti to piše samo na papiru.
Da si Kršćan onda bi znao da je Isus Krist govorio o smaku svijeta kao o apokalipsi kada bude Drugi Isusov Dolazak. Smak svijeta će se uzrokovati kad Bog odredi, a on jedini zna kad će to biti, čak ni Sin Božji (Isus Krist) sam ne zna kad će biti smak svijeta, samo Bog Otac. I nitko nije govorio o Jeruzalemu kao današnjem gradu, nego o Novom Jeruzalemu kojeg će Isus Krist stvorit za vjernike (http://en.wikipedia.org/wiki/New_Jerusalem).
Ali vjerojatno ni pola stvari nisi prokužio što sam napisao, a nazivaš se Kršćanom.

Citat: Classico poslato Januar 07, 2011, 00:56:40 PRE PODNE
Pa stize ta famozna 2012,pa sad traze iglu u plastu sijena kako bi potvrdili to njihovo prorocanstvo,zato sam ih spomenuo...
Eh, po njihovom je smak svijeta bio već 100 puta.





Citat: Otkrivenje
Kada Kristova posrednička služba u nebeskom Svetištu bude dovršena i vjerni Božji narod iz svih pokoljenja bude zapečaćen, prije samog Kristovog drugog dolaska nastupit će vrijeme koje Biblija opisuje kao Sedam posljednjih zala (Otkr.16). Ona će biti uzrokom sveopće katastrofe. Potresi, meteori, pomrčine, zatopljenje, poplave... uništit će mogućnost opstanka na Zemlji. Božji vjerni narod koji u to vrijeme bude živio bit će zaštićen Božjom rukom sve do Kristovog dolaska. I dok će ga živi vjernici dočekati s radošću, nepokajani grešnici će bježati od slave Njegovog dolaska (Otkr. 6, 16). Tisuću godina nakon drugog Kristovog dolaska, Zemlja će biti obnovljena kao vječno boravište bezbrojnog mnoštva Božje djece koju je Krist otkupio svojom žrtvom i koji su Mu predali svoj život (Otkr. 21).
Citat: Crkva Adventista sedmoga dana, ili Kršćanska adventistička crkva, je protestantska crkva čija su najistaknutija vjerovanja, koja definiraju i njihov naziv, vjera u Kristov drugi dolazak i svetkovanje biblijskog sedmog dana, odnosno Subote.
Kristov drugi dolazak

Adventisti vjeruju u neupitan, doslovan i univerzalno vidljiv drugi dolazak Isusa Krista koji će se dogoditi nakon vremena nevolje kada će pravedni biti progonjeni, a Antikrist će proÅ¡iriti svoju moć po cijelom svijetu. Učenje da će Kristov dolazak biti vidljiv cijelom svijetu istodobno, temeljeno je na tekstu iz Otkrivenja 1, 7 koji kaže: "i vidjet će ga svako oko". Vjeruju kako će tada uskrsnuti pravedni, a jedan od tekstova na kojem temelje to vjerovanje se nalazi u 1. poslanici Solunjanima 4, 16: "jer će sam Gospodin sa zapovjedničkim zovom, s glasom arkanÄ'ela i sa zvukom trube Božje sići s neba, i najprije će uskrsnuti umrli u Kristu." Problematiku univerzalno vidljivog dolaska (radi okruglog oblika Zemlje) ne mogu objasniti ljudskom logikom i kažu kako ono nadilazi razinu ljudskog shvaćanja, iako meÄ'u teolozima i laicima (uvjetno rečeno) postoje neke teorije koje otkrivaju mogućnosti različitih scenarija. Primjerice meÄ'u nekim adventističkim vjernicima, pogotovo mlaÄ'im, postoji nagaÄ'anje da će se prilikom Kristovog drugog dolaska otvoriti nova dimenzija koju do sada nismo vidjeli, niti u njoj mogli egzistirali, te će zbog toga prepreka trodimenzionalnog univerzuma u kojem sada živimo biti uklonjena ili će sam čin dolaska potrajati dovoljno dugo da se Zemlja okrene za 360 stupnjeva. No, to nisu službeni zaključci, već samo teme diskusija, te se univerzalna vidljivost standardno potkrepljuje vjerovanjem u Božju svemogućnost.

Vjeruju kako će pri Dolasku pravedni otići s Kristom na Nebo (20. poglavlje Otkrivenja), a Zemlja će ostati pusta, bez ljudskog stanovniÅ¡tva, i Sotona će ostati sâm sa svojim palim anÄ'elima bez čovjeka kojeg bi mogao kuÅ¡ati na grijeh. To razdoblje će trajati 1000 godina (TisućgodiÅ¡njica), te će za to vrijeme na Nebu biti prikazan život svake osobe koja nije spaÅ¡ena i izneÅ¡eni razlozi za to, a svi spaÅ¡eni će biti svjedoci tog prikaza. Nakon TisućgodiÅ¡njice, Krist će se vratiti zajedno sa spaÅ¡enima na Zemlju i to u Novom Jeruzalemu, Božjem gradu koji će se s Neba spustiti na Zemlju. Tada će uskrsnuti nepravedni, tj. nepokajani greÅ¡nici koje će Sotona povesti u napad na Novi Jeruzalem, no tada će Bog intervenirati i uniÅ¡titi sve nepravednike zajedno sa Sotonom i njegovim anÄ'elima (Otkrivenje 20, 9: "I oni uziÄ'oÅ¡e na Å¡iroku povrÅ¡inu zemlje i opkoliÅ¡e tabor svetih - ljubljeni grad. Tada siÄ'e vatra s neba i proguta ih.") U tom trenutku će biti uniÅ¡ten grijeh i svo zlo koje je proizaÅ¡lo iz njega. Tekstovi na kojima Adventisti temelje vjerovanje u dogaÄ'aje za vrijeme posljednjeg vremena i Kristovog dolaska, uglavnom se nalaze u Otkrivenju i Danijelovoj knjizi, no razasuti su i u mnogim drugim knjigama Biblije.
Citat: Crkva Adventista sedmoga dana, ili Kršćanska adventistička crkva, je protestantska crkva čija su najistaknutija vjerovanja, koja definiraju i njihov naziv, vjera u Kristov drugi dolazak i svetkovanje biblijskog sedmog dana, odnosno Subote.
Velika borba

Adventisti vjeruju kako se joÅ¡ od Luciferove pobune odvija velika borba izmeÄ'u dobra i zla, tj. Boga i njegovih anÄ'ela i Sotone i njegovih palih anÄ'ela (koji su zbačeni na Zemlju i kuÅ¡aju ljude na grijeh). Glavni Sotonin cilj je odvratiti ljude od Boga, te ih tako učiniti nespremnima za Kristov drugi dolazak kako ne bi bili spaÅ¡eni. Sva zla ovoga svijeta nisu samo posljedica ljudske greÅ¡ne prirode, već i djelovanja Sotone i demona koji ljude navode na ratove, kraÄ'u, ubojstva, izdaju, laž i općenito moralni pad, tj. odstupanje od Božjeg Zakona. Ljudi su psihički i fizički ograničeni, te zbog toga ne vide djelovanje Sotone i demona, ali ni anÄ'ele ni Duha Svetoga koji Å¡tite vjerne. Jedno od mogućih objaÅ¡njenja jest da kao tjelesno i intelektualno ograničena bića živimo u takvim dimenzijama koje možemo spoznati unutar naÅ¡ih ograničenja i zato nemamo mogućnost vidjeti anÄ'ele i demone koji su naprednija bića od nas i stoga vjerojatno egzistiraju u drugim dimenzijama (iako postoje svjedočanstva različitih ljudi o susretima s djelovanjem takvih bića u nama vidljivoj dimenziji, najčešće u obliku poltergeista).

Na temelju biblijskih proročanstava vjeruju kako će se u posljednje vrijeme sva navedena zla umnožiti, a meÄ'u njima će biti i prirodne katastrofe kao Å¡to su uragani, potresi, tsunamiji, itd. pa čak i udari asteroida u onom zaista posljednjem razdoblju povijesti spasenja ovog svijeta ("kraj kraja"). Mnogi Adventisti vjeruju da žive upravo u posljednje vrijeme i da su dogaÄ'aji koji se zbivaju u svijetu znaci posljednjeg vremena. RaÅ¡ireno je i vjerovanje da će veliki broj obalnih gradova (ponajprije veliki gradovi oceanskih obala) doživjeti poplave zbog globalnog zatopljenja i otapanja polarnog leda (Luka 21, 25 "Na Zemlji će narodi biti u tjeskobi i neizvjesnosti zbog huke morskih valova") ili udara meteorita.

Vjeruju da su znakovi posljednjeg vremena sveprisutna mržnja i opadanje morala (Matej 24, 12 "Razmahat će se bezakonje i ljubav će kod mnogih ohladnjeti"), a zatim i ubrzani rast Adventističke crkve (uključujući i svaku drugu kršćansku vjersku zajednicu evanÄ'eoskog predznaka) po cijelom svijetu (vidi podnaslov "Statistike") koja propovjeda Radosnu vijest o ljudskom spasenju i Kristovom dolasku (Matej 24, 14 "Ova Radosna vijest o Kraljevstvu propovijedat će se po svemu svijetu, svim narodima za svjedočanstvo, i tada će doći svrÅ¡etak").
Citat: Crkva Adventista sedmoga dana, ili Kršćanska adventistička crkva, je protestantska crkva čija su najistaknutija vjerovanja, koja definiraju i njihov naziv, vjera u Kristov drugi dolazak i svetkovanje biblijskog sedmog dana, odnosno Subote.
Ispovijed

Adventisti sedmog dana, sukladno Bibliji priznaju grijehe Bogu, uz posredništvo Isusa Krista.
Citat: Crkva Adventista sedmoga dana, ili Kršćanska adventistička crkva, je protestantska crkva čija su najistaknutija vjerovanja, koja definiraju i njihov naziv, vjera u Kristov drugi dolazak i svetkovanje biblijskog sedmog dana, odnosno Subote.
Poglavar crkve Isus Krist

Adventisti smatraju sukladno Bibliji da je Isus Krist poglavar sveopće Crkve, "Krist je i glava Crkvi, zato što je Crkva njegovo tijelo" (Kol 1,18); "I sve mu je podložio pod noge, a njega dade za glavu nad svim u Crkvi" (Ef 1,22)



Naravno, znanstvenici nikad neće potvrditi da je neke stvari uzrokovala viša sila (Bog), jer oni vjeruju samo u fiziku.



Ovaj forum se sve više udaljuje od skriptanja i SA:MP-a, a sve više približuje nekim glu*im člancima kojeg pišu novinari da bi dobili pare i preživjeli.
Poslednja Izmena: Januar 07, 2011, 14:55:08 POSLE PODNE od Dux Correlli