[ANKETA] Balkansko Engleski Unilkatni Team Survivor

Započeo Acke, Jun 07, 2015, 14:48:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Pa ovako, dosao sam na ideju da uradim skriptu koja se zasniva na unapredjenju vaseg tima,Tu bi bila 2 tima koja bi se medjusobno borila  za vlast. Skripta bi bila nesto slicno poznatoj igri Rise of Nations

Tim 1 i Tim 1

Igraci bi morali ici po sumama te seci drva i sakupljati drva te ih donositi u staniste tima.
Igraci bi morali ici u planinama i tamo uzimati kamen, te ga nositi u staniste tima.
Igraci bi morali ici u pecinama i traziti zlato, te  ga nositi u staniste tima.

Kasnije bi igraci od sakupljenih elemenata (drvo,zlato,kamen) gradili gradjevine (Odrambene kule itd), Takodje kada tim izgradi "Gun Shop" u njemu moze kupovati, stitove, "kacige(stit za glavu) itd..."

Svaki od Dvorca ima opciju nadogradnje, svaki tim krece od 0 (tacnije nagoradnja je na 0%), kasnije Vodja tima, ce moci koristiti komandu /upgradedvorac,za nadogradnju ce morati koristiti : (novac,drva,zlato,kamen).

Npr za prvi upgrade upgrade vodji tima bi trebalo: Drva (500), Novac(500), Zlato(100), Kamen(700)

Kada se dvorac upgrade sledeci upgrade ce se moci raditi tek za 5 sati.
Kada se dvorac upgrade tom timu se unapredjuju oruzija,povecava se jacina stitova(armour) povecava se damage od kog zavisi koliko ce helta biti oduzeto jednim udarcem,otvara se mogucnost gradnje novih gradjevina...

Znaci svaki od timova ima svoji Dvorac (koji je ujedno i "srce" tog tima, ako protivnicki tim unisti vas dvorac onda je vas tim gubitnik u toj rundi. Nebi postojala vozila,ali postajalo bi nesto slicno tome.
Videcemo to u daljem radu.

Ovo je naravno najkrace moguce napisan tekst.

Skriptu sam poceo da radim od 0,pa sam hteo da vas pitam dali bi mozda bilo nesto od ovoga?
Dali bi igraci hteli da igraju da ovakvom serveru?
Rescpect for:Gagi,Denis_Lapi,C++

Ima jako mnogo tema sa ovakvim idejama, mogao si ih procitati i sve bi ti bilo jasno..
Mnogi su pokusavali sa jako unikatnim idejama za vrstu servera da otvore ali nikada nikome na Balkanu nije uspelo.
Jednostavno kod nas uspeva samo RP i RPG, nista sem te dve vrste..

Tvoja ideja mi se mnogo svidja, i jako bi voleo da igram na tom serveru ali pitanje je da li bi bilo igraca..takvu skriptu kakvu si opisao je verujem jako tesko uraditi i do sada nisam vidjao nigde, pa cak ni kod zemalja preko, takvu vrstu servera..

Necu da kazem da neces imati igraca, ali ako se bas jako potrudis, budes radio 24/7 na skripti kao i na marketingu onda ces uspeti, a veruj mi toliko vreme da rizikujes za nesto sto ti se nece isplatiti mnogo nije bas pametno..

Ne mozemo ti mi toliko pomoci koliko ti sam moras da sednes i razmislis o tome, mi mozemo da kazemo svoje misljenje, a svako ima drugacije misljenje o tome, oni neiskusni ce ti reci da je to "COOL" "EKSTRA" "OTVARAJ SERVER ODMAH" i sl. dok ce ti iskusni pisati razna misljenja kako je to rizicno i da ti treba jako dobar tim da uspes s tim, ti ne mozes sam da uspes sa ovakvim projektom.. :)

Odluci sam, moje misljenje je MOZDA  ::)  ;)

Naravno znam ja sve to, skriptu takvu mozda i nije bas toliko tesko uraditi,skripta bi bila dvojezicna (balkanski i engleski( mozda bude samo engleski ). Treba jako puno rada i volje naravno nije nemoguce moze se uraditi, ma nije to za dzabe ja to radim zato sto volim :) Evo npr ti kao dobar maper bi mogao pomoci u razvoju projekta sto se tice mape ?
Poslednja Izmena: Jun 07, 2015, 15:09:39 POSLE PODNE od Acke
Rescpect for:Gagi,Denis_Lapi,C++

Citat: Acke poslato Jun 07, 2015, 15:07:13 POSLE PODNE
Naravno znam ja sve to, skriptu takvu mozda i nije bas toliko tesko uraditi,skripta bi bila dvojezicna (balkanski i engleski( mozda bude samo engleski ). Treba jako puno rada i volje naravno nije nemoguce moze se uraditi, ma nije to za dzabe ja to radim zato sto volim :) Evo npr ti kao dobar maper bi mogao pomoci u razvoju projekta sto se tice mape ?

Zavisi od toga kakav si skripter..takodje za dvojezicnu skriptu treba vremena jer prevodjenje na drugi jezik oduzima vremena..
Svidja mi se to sto radis zato sto volis skriptanje, kao i ja sto mapam zato sto volim to i imam zelje da to radim.
Sto se tice mog statusa mapera, trenutno sam zauzet na jednoj zajednici vec tako da nemam vremena za dodatne projekte :)


bryant, moze objasnjenje za nas neuke? Koja je razlika izmedju RolePlay i RolePlayGaming  ::)  :-[

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2015, 16:25:37 POSLE PODNE

bryant, moze objasnjenje za nas neuke? Koja je razlika izmedju RolePlay i RolePlayGaming  ::)  :-[

Naravno da moze objasnjenje, kod nas na Balkanu se te dve reci ne prevode tako kako si ti preveo nego:
RP - Pravi roleplay ili kako bi ga neki nazvali HardRoleplay..
RPG - roleplay gde ima zabave, pomalo DMa, nije tesko zaraditi, jednostavno zabava a uz to i roleplay-anje malo..

Veoma lepa ideja.
Ovakva skripta bi uspela da je na engleskom i da je u hostedu, i naravno da imas dobru reklamu.
Kod nas bi retko ko igrao ovakvo nesto, mada ne mogu tacno da tvrdim.
I ja sam planirao da radim slicno nesto ovakvom kao sto ti planiras, ali jednostavno ne mogu sam to.
Ja bih igrao. :)



Citat: bryant ãƒ,, poslato Jun 07, 2015, 16:37:34 POSLE PODNE
Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2015, 16:25:37 POSLE PODNE

bryant, moze objasnjenje za nas neuke? Koja je razlika izmedju RolePlay i RolePlayGaming  ::)  :-[

Naravno da moze objasnjenje, kod nas na Balkanu se te dve reci ne prevode tako kako si ti preveo nego:
RP - Pravi roleplay ili kako bi ga neki nazvali HardRoleplay..
RPG - roleplay gde ima zabave, pomalo DMa, nije tesko zaraditi, jednostavno zabava a uz to i roleplay-anje malo..
bryant ãƒ,, Ajde ljubim te mani se gluposti. To ti je apsolutno jedno isto. Taj ko ti je to rekao je cist idiot. Pozdravi ga od mene!

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2015, 16:43:47 POSLE PODNE
bryant ãƒ,, Ajde ljubim te mani se [cenzura]osti. To ti je apsolutno jedno isto. Taj ko ti je to rekao je cist [cenzura]. Pozdravi ga od mene!

Ja se slazem s tobom da je to cista glupost, ali bilo kojeg SA:MPera da pitas on ce ti to reci, imas jako mnogo primera od servera za to sta je RPG, a sta je RP server..
To nije odredio jedan covek nego svi tako kazu, mada i meni je sve to samo RP i ne razumem ni ja zasto RPG, ali uputi se malo i videces, vidim da si pauzirao neko vreme sa SA:MPom i pracenjem istog tako da bi trebalo da se uputis malo.. ;)


Citat: TiXoR_ poslato Jun 08, 2015, 15:21:54 POSLE PODNE
@lapi @gayant nije gov.no nego se pas posra

O tome ja pricam, od jedne iste stvari napravili pojam moze knjiga da se napise. Glupost cista.

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Citat: Denis_Lapi poslato Jun 08, 2015, 17:01:56 POSLE PODNE
Citat: TiXoR_ poslato Jun 08, 2015, 15:21:54 POSLE PODNE
@lapi @gayant nije gov.no nego se pas posra

O tome ja pricam, od jedne iste stvari napravili pojam moze knjiga da se napise. [cenzura]ost cista.

RP i RPG nije isto. U RolePlay igri ti poštuješ sva pravila iste, počevši od MGa, pa do RPanja supermena, dok su u RPGu neka pravila izostavljena poput MGa, PGa i slično.