GoMilano Roleplay - OTVARANJE U NEDELJU - gomilano.net/samp

Započeo Markoj96, Mart 09, 2015, 20:50:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

GoMilano Roleplay v1.0 - OTVARANJE U NEDELJU 15.03.2015. - 20:00h
Forum: www.gomilano.net/samp
IP: 37.187.77.46:7786


Pre svega, zamolio bih svakoga ko je otvorio ovu temu tj vec cita ovu recenicu, izdvoji 5-8min i procita temu do kraja.
Nakon nekog vremena, dosao je trenutak da se otvori novi RolePlay Server i proveri kako ce se igraci odazvati na nas mod.
Mod je radjen od nule. Cilj nam je da sa jednostavnoscu i unikatnoscu privucemo populaciju i pruzimo im maksimalnu zabavu i uzivanje.
Nismo zeleli da pretrpavamo mod sa objektima, reklamama, mapama i drugim stvarima, vec smo koristili samo sto je potrebno za normalnu igru.
Trudili smo se da ne skrecemo mnogo od normalnog San Andreasa, s toga smo koristili sto vise 'default' lokacija. (koristili smo gta.wikia.com za informacije)
Za sve sto bude prikazano u ovoj temi, imacete i odgovore na neke od najcesce postavljanih pitanja.
Pre nego sto prikazemo Server, samo zelim da napomenem:
- Trenutno je na modu uradjeno samo osnovno, potrebno da se ostvari RolePlay. Bice cestih updejtova, najmanje 1 nedeljno.




Registracija je jednostavna, u dialozima. Jer nas je cilj da sa jednostavnoscu olaksamo igracima da se snadju na serveru.







Govorite o unikatnosti, a za spawn koristite Aerodrom, koji se koristio na vecini servera?
- Dvoumili smo se gde da stavimo spawn, a da bude RP. Dakle, gledali smo kada se igrac registruje,
da to bude kao da se selite u novi grad, zapocinjete novi zivot.
S toga su nam opcije da igrac dolazi Avionom, Vozom, Taksijem, Brodom.
Sada vecina novijih servera koristi Zeleznicku stanicu kao Spawn, Taxi bazu ili neku Luku (custom map).
A mi smo resili da ostavimo Aerodrom



L.S.P.D.
F.B.I. (uskoro)
Hitman (uskoro)

Koja je razlika tj ce biti razlika izmedju L.S.P.D. i F.B.I. ?
- L.S.P.D. (Los Santos Police Department) ce biti zaduzen samo za kriminalce koji se krecu Los Santosom.
Nece biti u mogucnosti da lociraju igraca, vec ce im za to biti potreban Detektiv.
Za razliku od L.S.P.D.-a F.B.I. ce biti zaduzen za hvatanje kriminalaca u svim gradovima.
Bice u mogucnosti da lociraju kriminalca, te im zato nece biti potreban Detektiv.
Za sada F.B.I.-a nema, do tada ce L.S.P.D. biti zaduzen za pokrivenost svih gradova.
Prvim updejtom F.B.I. ce biti ubacen



Grove Street Families

Ballas

Varrious Los Aztecas

Los Santos Vagos


Zasto samo 4 bande?
- Za pocetak mislimo da je to dovoljno. Na mali broj igraca, veliki broj bandi bi izazvao veliki DM.

Zasto bas ove bande, njihove lokacije i vozila?
- Ove 4 bande su 'default' bande u San Andreasu, u Los Santosu.
Njihova vozila u lokacije su uzete sa (gta.wikia.com), i bande su medjusobno povezane.
Grove Street Families & Varrious Los Aztecas vs Ballas & Los Santos Vagos






Sistem poslova se sastoji u tome sto svaki posao ima 3 Levela koji su kao vrste radnika.
U zavisnosti od tog Levela zavise i mogucnosti posla tj sta cete raditi i koliko zaradjivati.
Svaki uspesno odradjen posao, povecava poene za posao +1. Nakon dostizanja odredjenog broja poena, bicete unapredjeni na naredni Level.



LEGALNI POSLOVI
Za pocetak ima 5 legalnih poslova. Vremenom i povecanjem brojem igraca bice vise.
Zaposljavanje se vrsi u Opstini, na salteru za Biro. Ugovor tj obavezan broj odigranih sati da bi se prekinuo i promenio posao je 4 sata.

DETEKTIV
Pronalazi igraca za odredjenu sumu novca. Dakle, odredjenom igracu pronalazi odredjenog igraca i prikazuje mu ga na mapi.
LEVEL 1 - Ne moze da prati igracevo kretanje i nije u mogucnosti da locira igraca ukoliko se nalazi u Banci, Opstini, Kuci, Biznisu i slicno
LEVEL 2 - Ne moze da prati igracevo kretanje ali je u mogucnosti da locira igraca gde god da se nalazi
LEVEL 3- Prati igraca naredna 2 minuta, u mogucnosti je da locira igraca gde god da se nalazi

KAMIONDZIJA
Dostavlja produkte, odredjeni teret ili gorivo na odredjene lokacije.
LEVEL 1 - Utovara i dostavlja produkte do biznisa
LEVEL 2 - Utovara i dostavlja terete po drugim gradovima
LEVEL 3 - Puni cisternu i dostavlja gorivo na pumpe





KOMUNALAC
Odrzava grad cistim i urednim.
LEVEL 1 - Cisti ulice vozeci Sweeper
LEVEL 2 - Cisti ulice, 'fleke' na putevima vozeci Utility van zajedno za Utility Trailer
LEVEL 3 - Cisti ulice, kupi smece i kontejnere vozeci Trashmaster





MEHANICAR
Vrsi popravku vozila i sipanje goriva
LEVEL 1 & 2 - Popravka i sipanje goriva
LEVEL 3 - Omogucava vucenje vozila







TAXISTA
Prevozi ljude
LEVEL 1 - Vozi Cabbie
LEVEL 2 - Vozi Taxi
LEVEL 3 - Vozi Stretch




ILEGALNI POSLOVI
Za pocetak ima 3 ilegalna posla.
Ilegalni poslovi nece biti u mogucnosti lociranja, s toga ce njima moci da se bavi samo onaj ko pronadje njihovo mesto zaposljavanja.

DILER DROGE I MATERIJALA
Ovaj posao jednostavno omogucuje sigurnu trgovinu droge i materijala

Mogu i bez ovog posla da trgujm s ovim, zasto poseban posao?
- Posao obezbedjuje sigurnu trgovinu, ponudu sa kolicinom i cenom, samim tim necete moci zeznuti nikog i obrnuto.

DILER ORUZJA
Proizvodi oruzje i trguje njim. Samo igraci sa ovim poslom ce moci da proizvode oruzja

Zasto ce samo sa ovim poslom moci da se proizvodi oruzje?
- Posao je sakriven, tesko ga je pronaci. Ko ga pronadje, imace veliku prednost i zaradu.
Ovim ce se ostvariti stalni kontakt prodavac - kupac, nekolicina ce biti dileri, a svi ostali kupci.



Svaki igrac moze da ima samo 1 Biznis.
Nije potreban nikakav level da bi ste kupili biznis, vec samo novac.
Komanda za upravljanje biznosom je /b(usiness) a dostupne komande u njoj su buy, sell, lock, fee, name



Koriscene su default lokacije za biznise.
24/7, Ammunation, Binco, Pro laps, ZIP, Pizza, Burg i drugi

Zasto nema trafika kao biznisa?
- Trafike bi znacajno promenile igru. Burg, Picerija i drugi restorani bi izgubili znacaj. Ovako da bi ste povratili snagu, morate jesti, a to mozete uciniti u restoranima.



Svaki igrac moze imati 1 Specijalan biznis.
Za svaki specijalan biznis se donira, mesecno ili za stalno.
Neki od specijalnih biznisa su rent, pumpe, MT:S, Taxi, Parking i drugi



Svaki igrac moze imati 1 kucu i 1 stan.
Stanovi su izvedeni kao poseban tj odvojen sistem
Komande za upravljanje kucama i stanovima:
/h(ouse) buy, sell, lock, putgun, takegun, putdrug (ili stavi drogu), takedrug (ili uzmi drogu), putmats (ili stavimaterijale), takemats (ili uzmimaterijale)
/a(partment) buy, sell, lock, putgun, takegun, putdrug (ili stavi drogu), takedrug (ili uzmi drogu), putmats (ili stavimaterijale), takemats (ili uzmimaterijale)



Svaki igrac moze imati po 3 vozila, donatori vise.
Izdvojeno je par vozila koja se ne mogu kupiti, vec se za njih mora donirati.
Komande za upravljanje vozilom su: /v(ehicle) buy, sell, park, lock, color, paintjob, save



DODATAN OPIS SERVERA:
- Na serveru se radi sa malim ciframa. Ne vrti se mnogo hiljada a kamoli miliona para
- Banka je na jedinstvenom mestu
- Veliki parking za polovna vozila
- Za svaki prijavljen bug nagradjujemo 500$
- Za svaki prihvacen predlog nagradjujemo 500$
- Za svaku prihvaceno kritiku tj ispravljenu stvar koja je navedena pod kritikom nagradjujemo 500$































Dakle, ono sto cete se svi zapitati, zasto su stavljene ove Lokacije bandi, Kupovine vozila, Banka itd a to je da nismo zeleli da odstupamo od klasicnog GTA San Andreasa, vec smo se drzali svega sto je po defaultu, koristli smo gta.wikia.com
I za forum smo se drzali jednostavnosti, da olaksamo igracima rukovanje njime. Zbog toga je instaliran SMF bez mnogo dodataka.
Tema ce biti updejtovana svake nedelje, a opis mozda bude i bolje sredjen.
Zeleo bih da cujem komentare onih koji su pogledali celu temu i hvala im na izdvojenom vremenu.

Pozdrav,
vas GoMilano Team

Opis je odlican, sama skripta i nije toliko unikatna ali mi se svidja sto se drzite default-a San Andreas i sto hocete da bude slicno kao i u pravom SA.
Mape su mogle da budu mnogo bolje odradjene, nesto vise objekata nece uopste smetati, niti ce praviti lag..

Srecno vam i da ime vam je veoma zanimljivo i bas me zanima zasto to ime..  ;)

Sto se tice skripte, nisam igrao SA-MP godinu dana, ali sam odlucio da napravim mod.
Drugovi koji su mi pomogli u testiranju su rekli da nisu videli mnogo stvari ni na jednom serveru.
Dok sam igrao SA-MP, iskreno, mnogo stvari nisam video koje ce biti ovde. Mozda Dealershipovi nisu unikatni, jer se oni koriste jos od Ravensa.

Sto se tice objekata, u svakom updejtu ce biti nesto novo, kao sto sam rekao, ovo je samo osnovno da se zapocne sa radom.
Ima jos toga da se pokaze, ali sam to ostavio da se sami uverite.

Hvala jos jednom sto si pogledao ceo post, i izneo svoje misljenje :)
Svaki predlog, kritika, pohvala je dobrodosla

Citat: Markoj96 poslato Mart 09, 2015, 21:06:03 POSLE PODNE
Sto se tice skripte, nisam igrao SA-MP godinu dana, ali sam odlucio da napravim mod.
Drugovi koji su mi pomogli u testiranju su rekli da nisu videli mnogo stvari ni na jednom serveru.
Dok sam igrao SA-MP, iskreno, mnogo stvari nisam video koje ce biti ovde. Mozda Dealershipovi nisu unikatni, jer se oni koriste jos od Ravensa.

Sto se tice objekata, u svakom updejtu ce biti nesto novo, kao sto sam rekao, ovo je samo osnovno da se zapocne sa radom.
Ima jos toga da se pokaze, ali sam to ostavio da se sami uverite.

Hvala jos jednom sto si pogledao ceo post, i izneo svoje misljenje :)
Svaki predlog, kritika, pohvala je dobrodosla

Evo preporucicu ti neke projekte da pogledas na fejsu kao i na ovom forumu, koje smatram da su mnogo unikatni i da upravo to sto oni rade treba da bude unikatan i dobar server.. Zenolo Roleplay, Sapphire Roleplay, Afrika Roleplay, vec postojeci City of Angels Roleplay i sl.  ;)