єʟєɱєƞτąʟ scripting - Premium Deluxe Vehicles(online kupovina)

Započeo elemental., Januar 20, 2015, 20:16:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 27, 2015, 00:45:07 PRE PODNE
Novi dizajn za kupovinu vozila je tu. Razlog promjene je taj što je prošli dizajn puno izgledao kao onaj što je @C++ napravio, a ne bi htio da kopiram. Slika:
http://i.imgur.com/CPBafqe.png?1

Dobar je i ovaj, pretpostavljam da moze klikom misa da se pomera vozilo i vidi kakvo je iza i sa strane..ako je tako onda ti je svejedno da li je onako ili ovako,bravo  ;)

Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 27, 2015, 12:59:04 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 27, 2015, 00:45:07 PRE PODNE
Novi dizajn za kupovinu vozila je tu. Razlog promjene je taj što je prošli dizajn puno izgledao kao onaj što je @C++ napravio, a ne bi htio da kopiram. Slika:
http://i.imgur.com/CPBafqe.png?1

Dobar je i ovaj, pretpostavljam da moze klikom misa da se pomera vozilo i vidi kakvo je iza i sa strane..ako je tako onda ti je svejedno da li je onako ili ovako,bravo  ;)

Može, tačnije kamera se miče, sa strane, pa nazad, pa opet sa strane :D


Citat: Kriso_Anderson poslato Januar 27, 2015, 16:17:13 POSLE PODNE
Auu kako mi se svidja cista desetka

Hvala.
Uglavnom, zahvaljujući novom updateu u kojem je došla funkcija GetPlayerCameraTargetObject, dobio sam ideju za modificiranje vozila. Kad kliknete na objekt - ta vam se modifikacija doda na vozilo. Ukoliko to ikako bude moguće, sa obzirom na samo značenje funkcije.

EDIT: Na post jednog korisnika koji je napisan dole, malo detaljnije opisujem kupovinu vozila preko neta, dostavu, realizaciju klime, prozora, retrovizora.

Korisnikov post:
CitatKažu ljudi samp je mrtav...dok ima ovakvih skriptera i ideja ne bi baÅ¡ rekao. Svaka čast na ideji ali i na realizaciji. SviÄ'a mi se Å¡to razraÄ'ujeÅ¡ ideje do kraja i paziÅ¡ i na najmanje detalje...

Sama ideja naručivanja vozila putem neta mi se sviÄ'a..naravno nadam se da to podrazumijeva neki timer gdje nakon naručivanja moramo pričekati neko vrijeme da vozilo doÄ'e tj. da se prilagodi naÅ¡oj narudžbi. Nije mi baÅ¡ jasno kako misliÅ¡ realizirati funkcionalnosti retrovizora i klime, no valjda ti znaÅ¡...
Paljenje guma isto odlična RP ideja i  joÅ¡ bolja realizacija...
Da ne bi bilo da samo hvalim moram reći da mi se mapa ne sviÄ'a...ima dosta presijavnja koliko sam vidio na video i nekako mi je prejednostavna..

Uglavnom samo tako nastavi bit će ovo jako zanimljivo...I ovi tvoji radovi stvarno znače postizanje neke nove razine....ako realiziraš 50% onoga što si naveo posebice servisi, mijenjanje brzina bit će fenomenalno...


PS: nemojte covjeku zamjeriti dp samo neka on razvija sistem mi cemo rado pogledati :D

Moj odgovor:
CitatZa prvi pasus, hvala :D.
Eh, sada, kažeš treba neki tajmer. Naravno da je tajmer tu. Treba čekati 20 minuta da se vozilo doradi ukoliko imate modifikacije, da se sve postavi. Ukoliko odeš do autosalona, Vaše vozilo će biti u ovoj garaži. Što se tiče dostave, biti će prikazana mapa Los Santosa i navedene ulice u kojima možete odrediti da vam se vozilo dostavi. Ako imate kuću, možete izabrati da se dostavi ispred kuće. Realizacija retrovizora i prozora nije ništa posebno, samo je razlika u /me komandama. Naprimjer, kod elektronskih prozora neće biti /me spušta prozor, nego /me pritišće gumb i spušta prozor. Ništa posebno. Što se tiče realizacije retrovizora, kada vas zaustavi policija i vi mu date podatke od vozila biti će mu prikazano da li su retrovizori podešeni igraču, ukoliko ne, pa valja platiti globu :).
Klima će raditi na principu, da ukoliko ste mokri, a pod mokri podrazumijevam da ste u prethodnih 10-15 minuta bili u moru/padala je kiÅ¡a, ukoliko uÄ'ete u vozilo i upalite klimu, vaÅ¡a će se odjeća osuÅ¡iti duplo brže nego Å¡to bi se osuÅ¡ila nego bez klime. Å to se tiče mape, sve sam nekako na brzinu sklepao, nije ispala kako sam se nadao da će ispasti. IÅ¡ao sam na izgled "Premium Deluxe Motorsport" iz GTA V, a vidiÅ¡ da se i sam salon zove Premium Deluxe Vehicles. Servisi, naravno da će biti realizirani :), mijenjanje brzina, ako ne promjenite brzinu duže od 7-10 sekundi, motor vozila bi vam se mogao zapuÅ¡iti :D.
Poslednja Izmena: Januar 28, 2015, 12:47:43 POSLE PODNE od єʟєɱєƞτąʟ

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 11:09:21 PRE PODNE
Za prvi pasus, hvala :D.
Eh, sada, kažeš treba neki tajmer. Naravno da je tajmer tu. Treba čekati 20 minuta da se vozilo doradi ukoliko imate modifikacije, da se sve postavi. Ukoliko odeš do autosalona, Vaše vozilo će biti u ovoj garaži. Što se tiče dostave, biti će prikazana mapa Los Santosa i navedene ulice u kojima možete odrediti da vam se vozilo dostavi. Ako imate kuću, možete izabrati da se dostavi ispred kuće. Realizacija retrovizora i prozora nije ništa posebno, samo je razlika u /me komandama. Naprimjer, kod elektronskih prozora neće biti /me spušta prozor, nego /me pritišće gumb i spušta prozor. Ništa posebno. Što se tiče realizacije retrovizora, kada vas zaustavi policija i vi mu date podatke od vozila biti će mu prikazano da li su retrovizori podešeni igraču, ukoliko ne, pa valja platiti globu :).
Klima će raditi na principu, da ukoliko ste mokri, a pod mokri podrazumijevam da ste u prethodnih 10-15 minuta bili u moru/padala je kiÅ¡a, ukoliko uÄ'ete u vozilo i upalite klimu, vaÅ¡a će se odjeća osuÅ¡iti duplo brže nego Å¡to bi se osuÅ¡ila nego bez klime. Å to se tiče mape, sve sam nekako na brzinu sklepao, nije ispala kako sam se nadao da će ispasti. IÅ¡ao sam na izgled "Premium Deluxe Motorsport" iz GTA V, a vidiÅ¡ da se i sam salon zove Premium Deluxe Vehicles. Servisi, naravno da će biti realizirani :), mijenjanje brzina, ako ne promjenite brzinu duže od 7-10 sekundi, motor vozila bi vam se mogao zapuÅ¡iti :D.

Mnogo mi se svidjaju te ideje, samo i dalje ne razumem sta postizes ovime sa klimom, kako to uraditi ustvari, pomalo zbunjujuce, ali samo napred sa realizacijom tog sistema, pratim sve tvoje radove, a i slozicu se sa misljenjem tog korisnika o mapi..samo cepaj  ;)

Znas sta mi je prvo kad dodjem na ovaj forum....
Prvo pogledam jesi neku sliku ili video dodao ovde, znaci big big respect

Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 13:57:45 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 11:09:21 PRE PODNE
Za prvi pasus, hvala :D.
Eh, sada, kažeš treba neki tajmer. Naravno da je tajmer tu. Treba čekati 20 minuta da se vozilo doradi ukoliko imate modifikacije, da se sve postavi. Ukoliko odeš do autosalona, Vaše vozilo će biti u ovoj garaži. Što se tiče dostave, biti će prikazana mapa Los Santosa i navedene ulice u kojima možete odrediti da vam se vozilo dostavi. Ako imate kuću, možete izabrati da se dostavi ispred kuće. Realizacija retrovizora i prozora nije ništa posebno, samo je razlika u /me komandama. Naprimjer, kod elektronskih prozora neće biti /me spušta prozor, nego /me pritišće gumb i spušta prozor. Ništa posebno. Što se tiče realizacije retrovizora, kada vas zaustavi policija i vi mu date podatke od vozila biti će mu prikazano da li su retrovizori podešeni igraču, ukoliko ne, pa valja platiti globu :).
Klima će raditi na principu, da ukoliko ste mokri, a pod mokri podrazumijevam da ste u prethodnih 10-15 minuta bili u moru/padala je kiÅ¡a, ukoliko uÄ'ete u vozilo i upalite klimu, vaÅ¡a će se odjeća osuÅ¡iti duplo brže nego Å¡to bi se osuÅ¡ila nego bez klime. Å to se tiče mape, sve sam nekako na brzinu sklepao, nije ispala kako sam se nadao da će ispasti. IÅ¡ao sam na izgled "Premium Deluxe Motorsport" iz GTA V, a vidiÅ¡ da se i sam salon zove Premium Deluxe Vehicles. Servisi, naravno da će biti realizirani :), mijenjanje brzina, ako ne promjenite brzinu duže od 7-10 sekundi, motor vozila bi vam se mogao zapuÅ¡iti :D.

Mnogo mi se svidjaju te ideje, samo i dalje ne razumem sta postizes ovime sa klimom, kako to uraditi ustvari, pomalo zbunjujuce, ali samo napred sa realizacijom tog sistema, pratim sve tvoje radove, a i slozicu se sa misljenjem tog korisnika o mapi..samo cepaj  ;)

Hvala. Što se tiče klime, jednostavno je, osušiš se brže, ako si baš mokar, možeš dobiti gripu, i onda moraš otići doktoru, piti lijekove i sl. A što se tiče mišljenja o mapi, i ja se slažem, a rekao sam već, citiram:
CitatŠto se tiče mape, sve sam nekako na brzinu sklepao, nije ispala kako sam se nadao da će ispasti.

Citat: Kroni poslato Januar 28, 2015, 14:03:00 POSLE PODNE
Znas sta mi je prvo kad dodjem na ovaj forum....
Prvo pogledam jesi neku sliku ili video dodao ovde, znaci big big respect

Hvala na podršci(?). Uskoro ću otvoriti facebook profil samo za samp, pa me možete tamo kontaktirati i sve vidjeti, a trenutno imam samo skype: elemental163
Poslednja Izmena: Januar 28, 2015, 14:21:54 POSLE PODNE od єʟєɱєƞτąʟ

Pošto se nekima nije svidjela prethodna mapa, počeo sam mapati novu. Prve slike su tu, bez tekstura, i ne vide se svi objekti.

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 29, 2015, 22:58:21 POSLE PODNE
Pošto se nekima nije svidjela prethodna mapa, počeo sam mapati novu. Prve slike su tu, bez tekstura, i ne vide se svi objekti.
http://i.imgur.com/yZyRPH4.jpg

Probaj malo da optimizujes mapu, radis sve iz delova tj. iz objekata 19 377 ( ne znam tacno tog drveta )..na primer mogao si sa objektom 8661 zamenim nekoliko tih objekata.. tj. zamenis 10 objekata jednim..manje laga i brze ucitavanje mapa  ;)

Videcemo kako ce na kraju ispasti, cekamo  :)

Ono sam ja napravio za svoj srw,samo kad dugo drifta.
Slicne ideje imamo.hahahahaa
Inace super.
Poslednja Izmena: Februar 06, 2015, 12:30:54 POSLE PODNE od X_G1

~Scritpter~Loading~75%~

~C++~Loading~40%~

~X_G1~Loaded~

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 29, 2015, 22:58:21 POSLE PODNE
Pošto se nekima nije svidjela prethodna mapa, počeo sam mapati novu. Prve slike su tu, bez tekstura, i ne vide se svi objekti.

Ja mislim da bi trebo radit mape kako se tebi svidi a ne kako ti drugi kazu!