Glavni razgovor #25

Započeo Blaeks, Jul 06, 2014, 20:03:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

Nisam Bio Vec Dosta dugo u SA:MP Svijetu i posjecujem stare Forume i vidim da je BS Sada Puno ljepsi Odlcian Dizajn,Tema Svaka Cast Decki :D

• My Maps:ShowRoom Eclipse
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=77337.0
• My Mods Ray Eclipse
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=76545.msg532450#msg532450

•Respect: Dinox,Blaeks,...Neno..., LuKsA, Nik Delgad,BloodMaster,нÏ...Dιgαâ,,¢,Levuâ,,¢,GЯG[4]â,,¢,ριnkmanâ,,¢,Boris,Joey,Benac, Dude,Ivan_Ino.pwn,C++,

Citat: Eclipse.exe poslato Februar 06, 2015, 15:02:54 POSLE PODNE
Nisam Bio Vec Dosta dugo u SA:MP Svijetu i posjecujem stare Forume i vidim da je BS Sada Puno ljepsi Odlcian Dizajn,Tema Svaka Cast Decki :D
drago mi je da si se setio foruma

Citat: Eclipse.exe poslato Februar 06, 2015, 15:02:54 POSLE PODNE
Nisam Bio Vec Dosta dugo u SA:MP Svijetu i posjecujem stare Forume i vidim da je BS Sada Puno ljepsi Odlcian Dizajn,Tema Svaka Cast Decki :D

Dobrodosao nazad ako ostajes i slazem se sa tobom da je odlican dizajn.
Ovo je nova tema i jos uvek se radi na njoj tako da ce biti jos bolja  :)

Ako neko ima vremena i želje neka posluša, dosta sam pesama ubacio
https://www.youtube.com/channel/UC6LMsQ7waW0zKOh2pOxzmQQ

Dje ste raja, evo i ja se sjetio da vidim sta ima, vidim nova tema, bilo je vala i vrijeme da se malo promijeni, ali na bolje :)
Nazalost, vidim da je malo losija posjecenost nego prije...
Just one more time.

Citat: \|Pacino|/ poslato Februar 07, 2015, 23:04:45 POSLE PODNE
Dje ste raja, evo i ja se sjetio da vidim sta ima, vidim nova tema, bilo je vala i vrijeme da se malo promijeni, ali na bolje :)
Nazalost, vidim da je malo losija posjecenost nego prije...
ahh, ne igraju više sampa toliko ljudi ko nekada.

Citat: \|Pacino|/ poslato Februar 07, 2015, 23:04:45 POSLE PODNE
Dje ste raja, evo i ja se sjetio da vidim sta ima, vidim nova tema, bilo je vala i vrijeme da se malo promijeni, ali na bolje :)
Nazalost, vidim da je malo losija posjecenost nego prije...
Oo pozdrav

pozdrav evo i mene nazad, opet bi otvorio server, pa me zanima dal se isplati, jel se jos uvijek igra
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

U proseku, slabije nego pre, to je neko moje misljenje.

Sve je vise servera, ako uopste tako mogu da se i nazovu, sa modovima koji su skinuti sa ovog, ili nekog slicnog samp foruma, i direktno uploadovani na GP.

Samo se promeni naziv servera, izbrisu creditsi, eventualno se doda TD na loginu na kojem pise novo ime "vlasnika" i upravo se po takvim serverima rasipaju igraci.

Prevelika borba za poziciju, sve je manje igraca koji igraju upravo radi same igrice, a sve vise likova koji upravo zbog te pozicije i otvaraju server.

Ako si bas zainteresovan da se opet upustis u tu pricu, dobro razmisli cime da privuces danasnje igrace, imajuci u vidu ovo sto sam prethodno naveo.

Vidim da dosta ljudi, iako uloze veliki trud zatvaraju server kroz par dana, to je verovatno neki pokazatelj.

Mozda i nisam u pravu, to je samo moje vidjenje danasnje samp scene, sa stanovista ozbiljnosti onih koji otvaraju servere.

Naravno, nije sve toliko crno, ima recimo par servera koji i dalje nekako opstaju.


Sve u svemu, broj novih servera je u porastu, kvalitet opada.

Nadam se da sam bar malo doprineo resenju tvoje dileme oko ponovnog otvaranja servera.





hahahaha dobro si to reko, ja otvorio prije par godina prvi server imo sam do 30 igraca al mod los, i problema s hostom.. drugi put otvorim, imo sam other dimension mod radio ga par mjeseci trudili se mi da bi imali desetak igraca... sad cu taj mod preuredit a i imam neki plan kako se dovuc igraca.... a i ovo s ch-om smjesno bogati, ugl.. hvala na odgovoru
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

Nista, ako zatreba nesto, slobodno javi.
I srecno s tim sto si naumio. :)
Poslednja Izmena: Februar 10, 2015, 01:51:12 PRE PODNE od Sergio

Citat: Sergio poslato Februar 10, 2015, 01:10:55 PRE PODNEPrevelika borba za poziciju, sve je manje igraca koji igraju upravo radi same igrice, a sve vise likova koji upravo zbog te pozicije i otvaraju server.

Oko 250 servera ima u BiH, Hrv, Srb. Kada sam vidio, nisam mogao vjerovati. Gledao sam na gametracker.rs, tako da je moguće da je par servera od hostova, ali je to opet prevelik broj.

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Februar 10, 2015, 10:47:19 PRE PODNE
Citat: Sergio poslato Februar 10, 2015, 01:10:55 PRE PODNEPrevelika borba za poziciju, sve je manje igraca koji igraju upravo radi same igrice, a sve vise likova koji upravo zbog te pozicije i otvaraju server.

Oko 250 servera ima u BiH, Hrv, Srb. Kada sam vidio, nisam mogao vjerovati. Gledao sam na gametracker.rs, tako da je moguće da je par servera od hostova, ali je to opet prevelik broj.

Upravo o tome i pricam, ali da su ti serveri konkurentni ne bi bilo problema, nego je na skoro svakom isti GM.

Naravno opet kazem, cast izuzetcima!

Ko je "sakupio" igrace, uradio je to u onom prelaznom periodu SAMP-a, kad jos nije bilo moderno da svako ima svoj server, vec se igralo radi uzitka koji sama igrica pruza.  :o

Medjutim danas kad se pogleda, skroz je drugacija situacija.

Nadam se da ce se nesto u skorije vreme promeniti na bolje, ali kako danas stvari stoje, ne daju mi razlog da budem veliki optimista po tom pitanju.


Citat: Crazyn3ss poslato Februar 10, 2015, 00:53:51 PRE PODNE
pozdrav evo i mene nazad, opet bi otvorio server, pa me zanima dal se isplati, jel se jos uvijek igra

Igra se ali da li se isplati to je teško reći...servera je puno, neki više neki manje uspješni. Više čak nije ni kvaliteta GM najbitnija. Moje mišljenje da danas veći broj igrača imaju rijetki serveri i to oni koji koliko toliko mogu ponuditi neku stabilnost igraču-u smislu da se neće ugasiti preko noći, da se administracija neće raziči i sl...Nažalost kako su se podijelili GM kako na ovom forumu tako i na drugima svatko ima priliku otvoriti server a to nije nikako dobro. Veliki broj njih čak sebe proziva i skripterima i tako a neznaju ni najosnovnije u pawnu odraditi. Kako je već netko naveo skoncentrirali su se na estetiku a sadržaj kod većine ostaje nepromijenjen(s tima da je kod većine i ta estetika upitna :D)...Većina ljudi ne shvaća da su se prije serveri mučili da bi došli do stalnih igrača koji će biti aktivni te i onda radili na tome da ih zadrže...Danas ekipa otvori i ako nema u prvih tjedan dnevni prosjek 30+ odustane. Jbg ako stvarno nešto hoćeš moraš se malo i pomučiti oko toga to je sva znanost:D.