Važna obavijest

Započeo Correlli, Jun 29, 2010, 17:03:22 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Correlli

Citat: www.sa-mp.com, forum.sa-mp.com
It's our duty to inform the SA-MP community that the servers that run the SA-MP web site and forum have become the target of a hacker.

On the 6th of June 2010, a hacker, whose IP address originated from France, exploited the software that runs the SA-MP forum and installed a back door on our servers. This back door was then used, illegally, to download a large amount of data from our servers.

The data downloaded includes user information from the forum and wiki. Even though the password information stored in the database is encrypted, we would still like to urge anyone who is registered on the SA-MP forum to consider this very important notice:

If you have used the same password on the SA-MP forum anywhere else, especially on any e-mail accounts, we urge you to change those passwords immediately!

Unfortunately, it is not safe to bring back the forum or wiki at this stage. We are collecting and preserving evidence of the attack for submission to authorities and to aid in their investigations.
Poslednja Izmena: Jun 29, 2010, 17:05:13 POSLE PODNE od Don Correlli

I kad ce zavrsitit stim istragama  ::)

Ja neznam na koji sam se mail registriro -.-

Hahahahhaha a ja tu Å¡ifru koristim i svugdje drugdje xD osim na FB xDD
Perfect Life

Nikad zaboravit: Razor, rk01, Capone, GooD, WixxeR, ShoX, Trmka, Leon, putic, Suki,Dane,  eRasmos, EMIR,Dupi, Doda, N1xYy, Nedac, Ena, Apo LUksa, Max, Amina, Jovana,Don Corleone,  Shooter, GOCA, Kukac..

L u d i   G r a d DM <3 2008-2012

Ah koda će uzimat od mene mejl koda sam ja nešto tamo na samp forumu. -.-




Citat: Nik Delgad poslato Jun 29, 2010, 18:01:53 POSLE PODNE
Ah koda će uzimat od mene mejl koda sam ja nešto tamo na samp forumu. -.-
Pa nece TEBE hackat nego forum i databazu foruma... *facepalm*

Da je drugi tip hacka, dakle za ulazenej u tudje acc-e vjerojatno nebi zatvori cjeli forum i cjeli wiki...



    O meni:
    Geek, gamer, i internet freak :) , bavim se web-designom, umjetnoscu, game developmentom.

    Mape:
    Tutoriali: [/list]

    Citat: Nik Delgad poslato Jun 29, 2010, 18:01:53 POSLE PODNE
    Ah koda će uzimat od mene mejl koda sam ja nešto tamo na samp forumu. -.-
    potpis...
    ja imam isti pass svugdje,ali necu mijenjati...
    jer imam na samp forumu oko 15 postova,bas ce ici na mene xD...

    hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, kad neznaju staviti dobru zastitu to je xD

    Correlli

    Citat: Mario Velickovski poslato Jun 29, 2010, 18:14:38 POSLE PODNE
    hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, kad neznaju staviti dobru zastitu to je xD

    Oni imaju bolju zaštitu nego itko od vas ovdje na Balkanu. Dobra zaštita ne znači da ti neće ništa biti.

    Nez

    *

    Citat: Don Correlli poslato Jun 29, 2010, 18:16:35 POSLE PODNE
    Citat: Mario Velickovski poslato Jun 29, 2010, 18:14:38 POSLE PODNE
    hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, kad neznaju staviti dobru zastitu to je xD

    Oni imaju bolju zaštitu nego itko od vas ovdje na Balkanu. Dobra zaštita ne znači da ti neće ništa biti.
    kakvu to oni imaju zastitu na webhostu bolju od vecine na balkanu?  :)
    uozbiljite se :(

    Correlli

    Citat: Nez poslato Jun 29, 2010, 19:01:37 POSLE PODNE
    kakvu to oni imaju zastitu na webhostu bolju od vecine na balkanu?  :)

    Biko kakvu da imaju, bolja je od ovih što ih ovdje na Balkanu koriste pokretači servera za svoje sajtove i forume (ako i koriste koju), jer koliko znam sa:mp forum je hostan na ServerFFS, a ServerFFS stvarno ima dobru kvalitetu i zaštitu.

    Čekaj oni sad stvarno misle tog koji je hakirao strpat u zatvor?? Jer mozda je to neko ovako bezveze napravio... a oni se u to uživili kao da je svijet propao...

    Correlli

    Citat: [SA]Chris poslato Jun 29, 2010, 19:41:08 POSLE PODNE
    Čekaj oni sad stvarno misle tog koji je hakirao strpat u zatvor?? Jer mozda je to neko ovako bezveze napravio... a oni se u to uživili kao da je svijet propao...

    Napadi na SA:MP sajt, forum i master-server listu se dešavaju već duže vremena i ne vjerujem da to netko radi onako "bezveze". Hakera zvanog "n3ptun0" su već strpali u zatvor koliko znam, a i ovog će nadam se.


    Citat: Don Correlli poslato Jun 29, 2010, 20:31:18 POSLE PODNE
    Citat: [SA]Chris poslato Jun 29, 2010, 19:41:08 POSLE PODNE
    Čekaj oni sad stvarno misle tog koji je hakirao strpat u zatvor?? Jer mozda je to neko ovako bezveze napravio... a oni se u to uživili kao da je svijet propao...

    Napadi na SA:MP sajt, forum i master-server listu se dešavaju već duže vremena i ne vjerujem da to netko radi onako "bezveze". Hakera zvanog "n3ptun0" su već strpali u zatvor koliko znam, a i ovog će nadam se.
    Da bas sam sad to pročitao, pa ok ako ih stalno ometa treba tako...