Other Dimension | Otvaranje 15.07.2013 u 16:00h

Započeo Crazyn3ss, Jul 11, 2013, 22:36:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.




Uvod:
Postovani clanovi ovog foruma zelim vam predstaviti mod koji dolazi uz otvaranje Other Dimension RolePlay servera. Mod je raden od ciste nule, dodano je jako puno novih stvari koji ce nas server napravit zanimljivijim. Mod je raden od 4 mjeseca pa do sada. Ovde cu vam u najkracjim crtama opisat nas mod. Zahvljujem se strpljivim igracima i onima koji su pomogli u razvijanju ovog moda! Dosta je za uvod , krenimo u opis moda!




Karakteristike moda:
- sitem komandi: YCMD
- sistem cuvanja svega: Y_Ini
- plugins: streamer, sscanf
- puno unikatnih sistema




Anticheat:
Sto se tice anticheata, nisam bas imao bas dosta vremena da radim od nule. Pa sam odlucio uzet od Marka njegov BS AC. Trenutno nisam nista promjenio, iako planiram ga promjenit totalno i ubacit ga u mod, ili jednostavno sve u include. Sta sve moze ovaj AC: kicka za previsok ping, kicka ukoliko igrac posjeduje zabranjeno oruzije, anti Speed Hack, anti JetPack, anti Drive By, anti RCON Hack, cenzura, anti AirBrake, anti Bunny Hop, anti Money Hack, anti Health Hack, anti Armour Hack, anti Interior Hack, anti Fly Hack, anti Teleport [1] i [2](1 - meni | 2 - samp mapa), anti Vehicle Repair, anti Spam(chat samo), anti AFK. Mislim da ga svi znate i da netrebam nista pretjerano vise objasnjavat.




Registracija:
Sto se tice registracije nema nista novog. Morate ispuniti sve ovo: unijeti vasu lozinku, odabrati spol, unijeti broj vasih godina, unijeti e-mail, odabarti drzavu iz koje dolazite. Pri registraciji cete pogledati i tutorial o nasim pravilima servera. Takodjer prije ovog svega pogledat cete intro.




Spawn:
Spawn je na novoj lokaciji, koliko znam nitko tamo jos nije imao. Spawn je naravno i izmapan. Na spawnu imate kiosk, kafic, i rent bike. Ima i parking ukoliko nemate kucu ili stan pa da mozete parkirat svoje vozilo! Komanda za mjenjanje spawna je /promjenispawn. Mozete birat ukoliko imate kucu, stan, vikendicu, org baza!
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4 | Slika5




Vlasnistva:
Mozete dosta toga posjedovati. Ali dosta toga jos planiramo i ubaciti.
Posjedovati mozete: Kucu, Firmu, sFirmu, Stan, Vikendicu, Vozilo, Motor, Plovilo, Biciklu, Letjelicu.


Kuce:
Sistem kuca je na vrhunskoj razini, mozete dosta toga dobiti uz kucu. Kucu mozete rentat, pa zaradivat pare od vasih najaminka soba! Za kucu mozete imat i kucno vozilo, koje kad kupite morate narucit. Najprije mora vam admin uzet kordinate za vozilo, onda mozete i narucit i birat boju, Imate jako velik izbor vozila kojih mozete imati kao kucno vozilo. U kucu mozete ostvaljat drogu(kokain, travu) materiale, novac, i pet oruzja! Imaju 5 vrsti kuca: prikolica, mala kuca, srednja kuca, velika kuca, vila. Svaka vrsta ima svoj level i cijenu koji su potrebni za kupnju. Kuca ima oko 300 i sve se nalaze u LS-u! S komandom /kuca upravljate svojom kucom.
Slika1


Firme i sFirme
Firme su firme sa interijerom, a sFirme su firme bez interijera. Kod nas ima oko 100 firmi i sfirmi. Vi mozete posjedovat jednu firmu i jednu sfirmu. Ima dosta vrsti firmi i sfirmi(PR: optika, kafic, kiosk, restorani, gun shopvi, 24/7 marketi, disco, clothes shopovi....). Komanda kojom upravljate firmom je /firma ili /sfirma ovisi sta posjedujete.
Slika1 | Slika2



Stanovi i vikendice:
Stanova ima oko 150 svi se nalaze u LS-u. Stanom upravljate jednom komandom a to je /stan. Cijene stanova i nisu tako velike. Mocete ih kupit nakon 10-ak sati igranja. Vikendice se nalaze u okolnim selima LS-a, ima oko 100. Vikendicom upravljate jednom komandom a to je /vikendica. Takodjer i njih ce biti lagano kupiti!
Slika1 | Slika2


Vozila:
Imaju 3 autosalona, rasporedeni su po kvaliteti i po cijena auta. Tako imamo jefitni salon, srednjo-skupi salon, i skupi salon. Za skupa vozila ce vam trebat dosta vremena da skupite novca kako bi mogli kupiti neki auto u istom salonu. U jeftinom salonu cete moci ubrzo kupiti vozilo jer se cijene krecu od 25k$-50k$. Komanda je /v. Komanda je u dialogu.
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4 | Slika5 | Slika6


Motori i bicikle
Postoji jedan motosalon i jedan salon bicikala. Mozete kupiti sve motore osim policijskog. U motosalonu mozete kupiti i kacigu za motore. Komanda je /mo. Sve bicikle cete mocu kupiti. Cijene su prava sitnica, Mozete ih kupiti  za koji sat igranja na serveru. Moze vam u pocteku posluziti za prijevoz u gradu. Komanda je /bi.
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4


Plovila i letjelice:
Ovo ce vam biti tesko za kupiti, jer to samo imaju najbogatiji. Mocete kupit camac koji je nesto jeftniji od ostalih plovila. No ovo ce vam biti i potrebno ukoliko budete radili neke poslove kojima treba ici do nekakvih otoka ili brodova. Komande su /pl i /le.
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4






Poslovi:
Na nasem serveru trenutno ima 16 poslova. Ja cu vam sad samo neke opisat, iako svaki posao je unikatan i ima nesto novo, sto nema niko. Vremenom ce se poslovi dodavat. Poslovi su: diler droge, farmer, diler oruzja, odvjetnik, detektiv, vlakovodja, bus vozac, taxi vozac, bolnicar, gradjevinar, kamiondija, postar, kosac trave, pilot, komunalac, mehanicar.


Diler droge:
Ovo je mozda i najzanimljiviji posao. Mozete dosta toga za radit. Mozete uzgajat travu ili kupovat kokain. Travu sadite na mjestu i gdje se zaposlite. Ima 8 polja vi maksimalno mozete posaditi 2. Jedno polje raste 5 minuta, kad trava naraste do pola bit cete obavjesteni, takodjer i kad naraste do kraja. Kad uberte travu morate je susit. Susara se nalazi hali blizu tih polja, Takodjer i susara je unikatna. Kokain morate ici kupiti na brod. Kupujete od kolumbijskog diler. Kad kupite opet morate ici u susaru kako bi preradili ovu drogu. Kasnije to sve mozete prodavat, ali se pazite polcicije.
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4


Farmer
Ovaj posao je prosiren nego kako se on ubicajeno i radi. Od sada mozete orati, vrsiti, bacati gnojivo, i voziti mlijeko po trgovinama. Prije odvoza mlijeka, mlijeko morate najprije pomust od krava koje se nalaze na farmi. Krava ima 5 komada, kad pomozete vozite po trgovinama. Ovaj posao je dobar za pocetnike.
Slika1 | Slika2 | Slika3


Vlakovodja
Jako unikatan posao. Kod nas mozete da prevozite teret i putnike. To mozete birat sta cete, kod tereta imate naftu i hranu. Prvo pokupite naftu ili hranu na izmapanim stanicama. I na kraju odvezete to na odredeno mjesto. Naravno kod stanica morate pazit na brzinu jer necete proc kroz CP.
Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4


Za sad cu vam samo ta tri posla predstavit. Iako je svaki na svoj nacin unikatan i ima nesto novo. No to cete vidjeti i otkriti na serveru. Na poslovima smo ulozili mnogo truda, i mape su jako dobre takodjer i unikatne. Potpuno nove lokacije za vecniu poslova.




Organizacije:
Na serveru ce biti 2 legalne organizacije i 1 ilegalna organizacija:
- Policija
- CNN
- Hitman



Policija
Nova lokacija, ovo mislimo da je dobro jer svima je dosadila ona stara zgrada. Tako da kod nas ima nova zgrada nova lokacija i to puno bolje izgleda. Interijer je uobicajen. Nismo pretrpavali ih vozilima svakakvim. Takodjer imate garazu i krov na kojem je helic.
Slika1 | Slika2 | Slika3


CNN i Hitman
CNN ima isto novu lokaciju gdje niko nema. Sve se dobro uklopilo. Hitman se nalazi u obliznjem selu, imaju bazu i vozila i helic koji im je potreban. Pomocu komande /laptop mogu sve sazanti o svojoj meti. Ali to sve vec znate tako da nije potrebno to opisivati. Slike necu stavlljat vidjet cete na serveru!

Bande/mafije:
Na serveru ce biti 2 bande i 1 mafija:
- GSF
- FYB
- SCN

GSF i FYB
To su bande, imaju svoje baze, tocnije ne bas baze nego nekakva okupljalista, gdje imaju svoju kucu i par vozila. U kuci imaju oruzarnciu gdje jeftinije nabavljaju oruzja!

SCN
Jedina mafija na serveru. Imaju veliku kucu, bazu finu sredenu i sva dobra vozila. Oni su jedni od najbogatih organizacija na serveru. Takodjer i oni imaju oruzarnicu u interijeru. Oni imaju i helic, dok ostale bande nemaju.
Slika1 | Slika2


Lider sistem
Napravili smo sistem kako bismo olaksali sebi a i liderima kako da lakse vode svoju organizaciju. Ako je igrac off vi cete moci vidjeti njega na popisu clanova. Mozete ga izbaciti iz organizacije, a da on nije na serveru. Lideri mafija i bandi imaju komandu s kojom pozivaju igraca u war tako ga isto mogu i izbaciti iz wara. Head administratori takodjer mogu ubacivati/izbacivati clanove iz oragnizacija. Mogu smjenjivat lidere i kad nisu na serveru.




Donator sistem
Za doniranje dobijate VIP donator bodove koje mozete zamijeniti za razne stvari, npr novac, respekte...
Ali mozete vi uzet level donator s tim dobijate neke ovlasti mozete i vozit aute koji ima u LS-u samo za donatore.




Eventi
Evente organiziraju gamehelperi i admini. Njima je olaksano ovo vodenje evenata. Mogu birati odredena vozila za evente gdje su potreban vozila. U sljedecim updateima ce se dodavat jos eventa. Takodjer u eventima mozete zaradit i neki novac.




Stats
Stats je u textdrawima. Nije nesto sto nije vec videno ali nije ni za bacit. Upravljate misem. Gasi se klikom na zatvori stats.
Slika1




Glavne lokacije na serveru:
Burg: Slika1 | Slika2 | Slika3

Vjecnica: Slika1 | Slika2

Banka: Slika1 | Slika2 | Slika3

Kolodvor: Slika1 | Slika2 | Slika3 | Slika4




Ostalo na serveru:
- war za mafije/bande
- zatvor jos ne viden
- jako puno dobrih komandi za igrace
- i jos puno toga




Zakljucak:
Vrijeme je da ovaj opis privedem kraju. Dosta toga sam vam pokazao ali ostalo vi morate vidjeti tako sto cete doci na otvaranje. U mod smo ulozili dosta truda a i vremena. Pa ovim putem vas sve pozivam da dodete u subotu 13.07.2013 u 19:00h na otvaranje novog RolePlay servera. Kad dodete uvjerit cemo vas da ostanete da zaigrate na nasem serveru jer najveca je zabava kod nas! Oprostite na greskama zurio sam u pisanju.




Ime servera: Other Dimension RolePlay
Web stranica: www.other-dimension.com
IP servera: 109.230.228.3:7804
Vlasnici: Amino i Crazyn3ss
Otvorenje: Subota 13.07.2013 u 19:00h
Poslednja Izmena: Jul 14, 2013, 13:15:37 POSLE PODNE od Crazyn3ss
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


Citat: C++ poslato Jul 11, 2013, 22:43:33 POSLE PODNE
Odlican opis sretno

hvala trebat ce nam sreca :D
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!



Čestitke , potrudio si se oko moda, puno sreće ti želim ... volim ljude koji se trude oko skripte ali nažalost takvi nikad ne uspiju, a botovi koji uzmu mod ubace, ne promjene ni ime i imaju igrače , nažalost.

PS; Posjetit ću vas da vidim kakva je skripta :)

Citat: [EG]Fa®kiaSâ,,¢ poslato Jul 12, 2013, 00:25:30 PRE PODNE
Čestitke , potrudio si se oko moda, puno sreće ti želim ... volim ljude koji se trude oko skripte ali nažalost takvi nikad ne uspiju, a botovi koji uzmu mod ubace, ne promjene ni ime i imaju igrače , nažalost.

PS; Posjetit ću vas da vidim kakva je skripta :)


istina, al mi cemo se reklamirat kolko god mozes pritom necemo odustajat i trudit se, a i imamo ozbiljnu administraciju..

Hvala svima
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


Citat: Ivica i Marica poslato Jul 12, 2013, 01:20:32 PRE PODNE
Odličan opis svakako cu vas posjetit :)

hvala, samo dodji
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!


ado97


hvala vam, nadam se da cete doc na otvaranje
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

Nemam sta reci osim ODLICNO,i ovako se vidi da ste dosta truda ulozili u njega,no jedino mi se malo ne svidja banka kako izgleda,ali sve u svemu je odlicno!Nazalost ne mogu doci na otvaranje jel sam na moru,a kad se vratim nadam se da ce te biti jos tu!.Mozes mi samo reci stats-e jel delite il ne?No iako delite nekima ce biti dobro,no meni bih bilo bolje da naprimer igrac igra do lvl 2 pa tek onda stats ili slicno..A mozda i da ne vracate


Respect:ColdPlay,Artie,dnjl.

Citat: Willyâ,,¢ poslato Jul 12, 2013, 19:11:47 POSLE PODNE
Nemam sta reci osim ODLICNO,i ovako se vidi da ste dosta truda ulozili u njega,no jedino mi se malo ne svidja banka kako izgleda,ali sve u svemu je odlicno!Nazalost ne mogu doci na otvaranje jel sam na moru,a kad se vratim nadam se da ce te biti jos tu!.Mozes mi samo reci stats-e jel delite il ne?No iako delite nekima ce biti dobro,no meni bih bilo bolje da naprimer igrac igra do lvl 2 pa tek onda stats ili slicno..A mozda i da ne vracate

necemo ko ostali serveri davat odma lvl 3 i nesto para, nego svi od pocetka, ali mocete i u pocteku nesto posjedovat, a statse od drugi servera, jos razmisljam nisam siguran sta cu s tim.
bicemo mi jos tu, HVALA!
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

Odlican opis,mod je zaista unikatan sto se vidi i po slikama :D Svaka cast skripteru i maperu za ulozen trud! Sretno ;)
Pozz od Mr.Saxobeat-a :D