Trazim pomoc od ljudi dobre volje.

Započeo rafa, Jun 05, 2010, 23:56:19 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kao sto vidite nov sam ovde, i od raznih ljudi sam cuo da cu ovde najbrze i najlakse nauciti skriptati, do sada znam samo neke osnove osnova u skriptanju, i trebala bi mi pomoc od nekih iskusnih skriptera koji mi zele pomoci, dajte linkove od nekih tema o pocetku skriptanja, slabo mi ide engleski tako da sam i dosao ovde da bih nasao pomoc na nasem jeziku, dakle zelim nauciti sve o skriptanju, znam da zvuci malo glupo, ali mi treba neko strucan koji ce da me uvede u sve to, hvala

Brate nisam ja neki iskusan skripter, naime neznam ni ja nista skriptat.
Eto tu mozes naci sve sto ti treba - http://balkan-samp.com/forum/index.php?board=27.0 .
Otale i ja ucim i zasad sve stima :D

-NEW GENERATION Rising From Ashes-
http://www.ng-samp.org

Ma u redu je to sa TUTovima, meni je nekako u tutovima vise samo copy/paste, potrebno mi je da prvo naucim sustinu na koji nacin se skripta, valjalo bi kada bi negde imale one osnove kao sto ima na samp-wiki samo prevedeno, dakle na koji nacin se prave komande, dialozi i to a ne da neko da u cod-u sta treba gde da se kopira..ima li to negde ?

Edit: I da evo imam jos jedno pitanje, posto pocinjem sa skriptanjem da li je bolje da to sto ucim radim na nekom vec postojecem gamemodu, ili lepo sve korak po korak da radim na praznoj skripti, ja mislim da je bolja ova druga opcija, jer cu tako sve preciznije nauciti sta kazete?
Poslednja Izmena: Jun 06, 2010, 00:22:57 PRE PODNE od rafa

ja kazem da bez engleskoj jezika nemoj niti pokusavati  ;)
prvo nauci engleski pa onda probaj skriptat ;)

Ok, nisam ja rekao da nemam pojma engleski, nego da mi malo slabije ide, uglavnom razumem, ali kada sam pitao gde cu naci nabolju pomoc u vezi scriptanja na nasem jeziku rekli su mi ovde, tako da ovde pitam nekog da li je zeljan da mi pomogne, preko xfirea ili MSNa, sve lepo korak po korak

nastoe

Nitko nemože nauciti umjesto tebe, nitko nije naucio preko noci svi smo ostaviti sate i sate uceci PAWN jezik neki vise neki manje, tako i ti moras NITKO ti nece nista objasnjavati nego moras sam shvatiti ;)

Naravno da moram sam shvatiti, ali mi je potrebno da mi neko kaze odakle da pocnem, sta da radim, znam da ce svi reci da prevodim skriptu al sta osim toga, moze li neko odgovoriti na ono gore, mogu li negde naci uopsteno o pawno jeziku kako se sta radi i sve to, ali na nasem.

nastoe

Citat: rafa poslato Jun 06, 2010, 00:58:26 PRE PODNE
Naravno da moram sam shvatiti, ali mi je potrebno da mi neko kaze odakle da pocnem, sta da radim, znam da ce svi reci da prevodim skriptu al sta osim toga, moze li neko odgovoriti na ono gore, mogu li negde naci uopsteno o pawno jeziku kako se sta radi i sve to, ali na nasem.
Za pocetak pocni citati tutoriale, savjetujem ti da NE POCINJES sa GF ( RP ) modovima

U redu, citam TUTove, ali sta....a zasto da ne pocinjem sa RP skriptama, bas sam planirao raditi RP skriptu jer me samo to zanima a ostalo (DM,stunt,fun) to me ne zanima, moze li malo objasnjenje i jos nesto vezano za moj pocetak skriptanja...sta jos uz gledanje TUTova

nije bitno s kojim modom pocinjes,uzmi bilo koji...
i samo nemoj poceti sa prevoÄ'enjem jer to nije scriptanje...
prvo procitaj osnove na samp wiki...