[Tut]kondicional IF (objasnjenje)

Započeo Riv3R4, Maj 25, 2013, 13:58:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo ovako mnogi neznaju sta je ustvari kondicional IF,ovdje cu vam objasniti Sta znaci kondicional IF, on je ujedno i prvi kondicional u engleskom jeziku i njega koristimo da izrazimo moguce dogaÄ'aje koji zavise od nekih drugih , uz kondicional if cesto stoji i else, tj ukoliko su tvrdnje netacne pa ga prebacujemo na neku drugu tvrdnju ili dogaÄ'aj evo neki primjer obicne recenice
Ako(IF) bude padala kisa necemo igrati tenis. ili na negleskom  (( If its rain , we will not play tennis )) IF znaci AKO evo primjer pawno koda ovo se cesto koristi u komandama


if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1 || PlayerInfo[playerid][pGameMaster] >= 1)// ukoliko(if) je igrac admin
{
//desava se odredjena radnja ukoliko je igrac admin
}
else //Ukoliko igrac nije admin
{
//radnja koja se desava ukoliko igrac nije admin
}
}

nadam se da ste skontali sta znaci kondicional IF
pozdrav




Poslednja Izmena: Maj 25, 2013, 13:58:44 POSLE PODNE od [Cyber]Master.amx



Citat: |LG|Yui_Sang poslato Maj 25, 2013, 15:11:01 POSLE PODNE
Fino pojasni ovo ovako
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1 || PlayerInfo[playerid][pGameMaster] >= 1)// ukoliko(if) varijabla padmin ili pgamemaster je pogolema od jedan onda radi kod dole
{
daj citaj sta ja objasnjavam :S i if nije varljidba vec kondicional





Citat: David (Sabljak) A.k.A SABO(T) poslato Maj 27, 2013, 07:18:58 PRE PODNE
Usput im objasni || i && posto koristis

To se zovu logički operatori
Tutorial je katastrofa.

Ja sam bio još prije kojih pola godine počeo raditi domaću wikipediju za PAWN jezik http://wiki.caffetopia.com.hr/index.php?title=Uvod_u_PAWN_skriptanje#if.2Fswitch - odustao sam jer već postoji ali sam kasno saznao
Poslednja Izmena: Maj 27, 2013, 11:19:11 PRE PODNE od Slay_
Kristijan Stipić

Citat: Slay_ poslato Maj 27, 2013, 11:17:38 PRE PODNE
Citat: David (Sabljak) A.k.A SABO(T) poslato Maj 27, 2013, 07:18:58 PRE PODNE
Usput im objasni || i && posto koristis

To se zovu logički operatori
Tutorial je katastrofa.

Ja sam bio još prije kojih pola godine počeo raditi domaću wikipediju za PAWN jezik http://wiki.caffetopia.com.hr/index.php?title=Uvod_u_PAWN_skriptanje#if.2Fswitch - odustao sam jer već postoji ali sam kasno saznao
kazes katastrofa jer si ti drugacije objasnjavao? ja sam objasnjavao ovdje sta je KONDICIONAL ako kontas?

DHV

*

Citat: [Cyber]Master.amx poslato Maj 27, 2013, 17:35:18 POSLE PODNE
Citat: Slay_ poslato Maj 27, 2013, 11:17:38 PRE PODNE
Citat: David (Sabljak) A.k.A SABO(T) poslato Maj 27, 2013, 07:18:58 PRE PODNE
Usput im objasni || i && posto koristis

To se zovu logički operatori
Tutorial je katastrofa.

Ja sam bio još prije kojih pola godine počeo raditi domaću wikipediju za PAWN jezik http://wiki.caffetopia.com.hr/index.php?title=Uvod_u_PAWN_skriptanje#if.2Fswitch - odustao sam jer već postoji ali sam kasno saznao
kazes katastrofa jer si ti drugacije objasnjavao? ja sam objasnjavao ovdje sta je KONDICIONAL ako kontas?

Kondicional da, ali u engleskom jeziku. U programiranju ga posmatraš kao logičku operaciju, odnosno uslov za nešto. Ako objašnjavaš "if" onda objasni i operatore koji se koriste uz nju a ne "ako je kiša nećemo ići napolje". Bog te tvoj, jesu zatupljeni na ovom forumu ali ne baš toliko.

Pa nije ovo forum za učenje engleskog jezika
Kristijan Stipić

Citat: Slay_ poslato Maj 27, 2013, 19:53:09 POSLE PODNE
Pa nije ovo forum za učenje engleskog jezika
uredu daj gledaj kondicional if moras znati engleski kako bi znao i programiranje ajd reci da nije tako mnogi koriste IF a neznaju sta je to ustvari...

DHV

*

Citat: [Cyber]Master.amx poslato Maj 27, 2013, 20:33:02 POSLE PODNE
Citat: Slay_ poslato Maj 27, 2013, 19:53:09 POSLE PODNE
Pa nije ovo forum za učenje engleskog jezika
uredu daj gledaj kondicional if moras znati engleski kako bi znao i programiranje ajd reci da nije tako mnogi koriste IF a neznaju sta je to ustvari...

Nope, drug iz odeljenja ima sve petice sem iz engleskog gde ima jedva 2. a ima uporedo samnom 5 iz programiranja. To ti neÅ¡to govori? OdreÄ'ene reči koje kroz ponavljanje nauči i papagaj moraju da se nauče iz engleskog, ali to nije kondicional. Kud sad da im objaÅ¡njavaÅ¡ ceo kondicional samo da bi shvatili uslove? Mnogo lakÅ¡e se objasni uz upotrebu tečnog Srpskog/Hrvatskog jezika kao Å¡to je EP uradio na njegovoj wiki stranici.

Pozdrav
Poslednja Izmena: Maj 27, 2013, 22:28:32 POSLE PODNE od Diskretni Heroj

Inače kad već pokušavaš ispast toliko pametan sa tim što navodiš da je to kondicional, zapravo nije. Nisam htio ništa pričati ali čak niti tu nisi u pravu IF je u engleskom statement i tako se zove i u programiranju jer stvara blok naredbi koje preko binarnog sustava računalo samo vidi true ili false, ako ne shvaćaš, provjeri sam: http://en.wikipedia.org/wiki/Statement_(logic)
Kristijan Stipić