Korisne komande

Započeo Correlli, Maj 28, 2010, 16:52:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

c_pawn: stavio si string 256, od toga koristis 17 karaktera, preterao si, to moze biti i ovako if(dialogid == 1111)
{
if(response)
{
if (sscanf(params, "i", poruka)) return ShowPlayerDialog(playerid,1111,DIALOG_STYLE_INPUT,"Admin OOC Chat","Unesite vasu admin poruku","Posalji","Otkazi");
new dstring[17 + MAX_PLAYER_NAME];
format(dstring,sizeof(dstring),"Admin %s kaze: %s",ImeIgraca(playerid),inputtext);
SendClientMessageToAll(-1, dstring);
}
}

Citat: Blaeks poslato Maj 16, 2013, 21:23:58 POSLE PODNE
c_pawn: stavio si string 256, od toga koristis 17 karaktera, preterao si, to moze biti i ovako if(dialogid == 1111)
{
if(response)
{
if (sscanf(params, "i", poruka)) return ShowPlayerDialog(playerid,1111,DIALOG_STYLE_INPUT,"Admin OOC Chat","Unesite vasu admin poruku","Posalji","Otkazi");
new dstring[17 + MAX_PLAYER_NAME];
format(dstring,sizeof(dstring),"Admin %s kaze: %s",ImeIgraca(playerid),inputtext);
SendClientMessageToAll(-1, dstring);
}
}


Tenk ju for koreksn
Navikao pisati velike stringove hahaha
Mislim dakle Boze
Na Zari sve i svasta

if(strcmp(cmdtext,"/nagrade",true) == 0)
{
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1337)
{
ShowPlayerDialog(playerid,222,DIALOG_STYLE_LIST,"Nagrade za igrace","Dupli respekt\nLevel up\nDodeli svima 500k \nDodeli svima 100k","Aktiviraj","Otkazi");
}
else
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_YELLOW,"Nisi admin 1337-1338!");
}
return 1;
}

Ako bi mi neki mogo prebacit u YCMD (nisam pro u skriptanu ucim jos :r)

Hvala ti radi bez errora ali imam problem.
Kada kucam /nagrade izbaci dialog i dam primer igracima 500k pise pricekajte i ono ko da sam zaledjen i pise dobrodosli a ne dodje nista -.-"
a na strcmp mi je radilo normalno ://

Audio poruka za igrače, a ova komanda konkretno salje audio poruku onome ko kuca komandu.
Naravno stavio sam u zcmd i sscanf :D
CMD:amsg(playerid, params[])
{
//#pragma unused params
new text[128], string[400], sendername[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
if(sscanf(params, "s[128]", text)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/amsg [TEKST]");
format(string, sizeof(string), "http://translate.google.com/translate_tts?tl=bs&q=%s",text);
PlayAudioStreamForPlayer(playerid, string);
return 1;
}


Vidio sam negdje ovu FS pa sam samo ispravio komandu i sad radi, mada ne kontam Å¡ta ovdje ima za FS xd
Provjere, play za sve igrače, i tako te stvari ubacujete vi :D

Ovo nije vidilo korisnog al je dobro za sprdnju :D


KLIK :$
Poslednja Izmena: Oktobar 24, 2013, 00:32:42 PRE PODNE od Bvana Iz Lagune

Evo vidim da svi stavljate neke komande pa odlucio sam da i jastavim dvije ali nisam baš nešto male su i lagane ali su u ZCMD procesuru komandi:

jedna za zivot
CMD:zivot(playerid, params[])
{
    SetPlayerHealth(playerid, 99);
    SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFF, "Napunili ste si zivot");
    return 1;
}

i druga za novac
CMD:novac(playerid, params[])
{
    GivePlayerMoney(playerid, 10000);
    SendClientMessage(playerid, 0x33CCFFAA, "igracu si dao 10000$");
    return 1;
}
By Mato RP
Poslednja Izmena: Oktobar 31, 2013, 09:58:31 PRE PODNE od Matorp

Pa zasto nije dobro to su komande za pocetnike ali te komande nisu za rp sever bolje su za freeroam server ne?

Znaci ove dvije komande ne valjaju evo vam jedne poboljšanje ako si admin 1338 level da sve lijepo dobis:

CMD:admin(playerid, params[])
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdminLevel] < 1338) return SendClientMessage(playerid, 0xFF1700EC, "Nisi admin level 1338!!!");
    SendClientMessage(playerid, 0x33CCFFAA, "Uspjesno se se obukli,dobili zivot,dobili armour i promjenili skin u STAF!");
    SetPlayerHealth(playerid, 100);
    SetPlayerArmour(playerid, 100);
    GivePlayerMoney(playerid, 100000);
    SetPlayerSkin(playerid, 217);
    return 1;
}

NAPOMENA:trebate imati ZCMD procesor komandi i ovu boji 0x33CCFFAA ali vi mozete staviti koju hocete(zelite)
Poslednja Izmena: Novembar 11, 2013, 10:26:31 PRE PODNE od Matorp

Citat: Matorp poslato Novembar 11, 2013, 10:25:35 PRE PODNE
Znaci ove dvije komande ne valjaju evo vam jedne poboljšanje ako si admin 1338 level da sve lijepo dobis:

CMD:admin(playerid, params[])
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdminLevel] < 1338) return SendClientMessage(playerid, 0xFF1700EC, "Nisi admin level 1338!!!");
    SendClientMessage(playerid, 0x33CCFFAA, "Uspjesno se se obukli,dobili zivot,dobili armour i promjenili skin u STAF!");
    SetPlayerHealth(playerid, 100);
    SetPlayerArmour(playerid, 100);
    GivePlayerMoney(playerid, 100000);
    SetPlayerSkin(playerid, 217);
    return 1;
}

NAPOMENA:trebate imati ZCMD procesor komandi i ovu boji 0x33CCFFAA ali vi mozete staviti koju hocete(zelite)

HP, i Armor stavi na 9999 ili 999 da ga uopste ne mogu ubiti jer ce se HP i ARMOR non stop sami vracati na full.
Novac je nepotreban ovde. Zbog abusa itd...

Citat: [AG:RP] Vito Georgiev poslato Novembar 12, 2013, 10:04:20 PRE PODNE
if(PlayerInfo[playerid][pAdminLevel] < 1338)
Znači ovo će imat samo admin level veći od 1338 ? Ako sam skontao.

1338 i veci leveli ako postoje

Citat: Correlli poslato Jul 30, 2010, 15:58:13 POSLE PODNE
Pobrisao sam sve postove u ovoj temi, jer 99% njih su bili za Godfather skriptu, a onaj 1% su bile komande koje se nisu vrijedne nazivati "korisnim".

Od sad naprijed kad budete postali korisne komande u ovu temu, onda gledajte da komanda stvarno bude korisna, a ne komanda kao iz Godfather skripte do koje može svako doći i izvaditi tu komandu sa malo znanja.
Znači da Godfather komande nisu korisne, jedino ako ste napravili svoju komandu za Godfather/Godfather edit i da je stvarno korisna za tu skriptu, ali onda morate napisati da je ta komanda SAMO za tu skriptu.


Ako komanda izgleda ovako (PRIMJER):
/* zcmd. */
command(mojakomanda, playerid, params[])
{
        #pragma unused playerid
        new
                    mojVarijabl[2];
        mojVarijabl[0] = strval(params);
        mojVarijabl[1] = izracunajFunkcija(mojVarijabl[0]);
        return mojVarijabl[1];
}


Znači u ovoj komandi nepoznata je command() (zcmd procesor) funkcija i izracunajFunkcija (naša funkcija) i to morate navesti, jer za početnika ta komanda ništa ne znači ako ne zna koje su to funkcije i gdje ih treba tražiti.

Morate staviti link do funkcije ako nije vaša, ali ako je vaša, onda je stavite u post:
/* moja funkcija. */
stock izracunajFunkcija(vrijednost)
{
        new
                    ukupno;
        ukupno = ((vrijednost + 5) * 10);
        return ukupno;
}


Link do zcmd procesora - http://zeex.pastebin.ca/1650602
Korištenje:
Stavite zcmd.inc fajl u vašu mapu \pawno\include\ i ubacite ovo na početak vaše skripte (najbolje je odma iza #include <a_samp>):
#include <zcmd>


Tako nekako bi to trebalo izgledati.

Pozdrav,
   [cenzura]

Napravio sam sve isto kao i ti i stavio sam command:eject(playerid,params[])
i kada idem provjeriti dali valja skripta kaze warning eject i command kao da nisu korištene,u čemu je problem?

ajde kris ponasaj se, nemoj da psujes, jos jedna opomena i letis sa tog mesta, i ovako si bio upozorivan a i dalje pametujes

Citat: yui_sang poslato Decembar 02, 2013, 23:11:02 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Novembar 12, 2013, 15:53:07 POSLE PODNE
ajde kris ponasaj se, nemoj da psujes, jos jedna opomena i letis sa tog mesta, i ovako si bio upozorivan a i dalje pametujes
Ti se ponasaj lepoto

Kris nemas potrebe za dual acc-om. :)

Nemoj vise postati besmislene postove.
Poslednja Izmena: Decembar 02, 2013, 23:18:57 POSLE PODNE od [BR] Ralph

YCMD:sethp(playerid, params[], help)
{
    #pragma unused help
    #pragma unused params
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3) return SCM(playerid, red, "Niste ovlasceni.");
    new igr, hp;
    if(sscanf(params, "ui", igr, hp))  return SCM(playerid, red, "{F57607}CMD: {00C3FF}/sethp [ID] [Kolicina]");
    SetPlayerHealth(igr, hp);
    return 1;
}


Sigurno ste se zapitali cemu ova komanda sluzi?
E pa evo vam odgovor, ona daje adminima mogucnost, da stave nekom igracu odredjen Health, znaci kada smo ubacili u pawno, idemo IG, i kucamo komandu /sethp [ID igraca] [Kolicina], to bi bilo to :)
RESPECT :
Vegas & C++

Citat: David (Sabljak) A.k.A SABO(T) poslato Januar 13, 2014, 13:18:42 POSLE PODNE
Nije korisno al pohvale na copy/pasteu :)
Korisno je - tu i tamo :)
- Inace ovo sam radio jos pre za jedan forum SAMP isto, i sad posto dugo nista ovde nisam postavio, odlucio sam ovo, tako da nemoj misliti da je C/P :)
RESPECT :
Vegas & C++