Korisne komande

Započeo Correlli, Maj 28, 2010, 16:52:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Opanak poslato Decembar 12, 2012, 23:53:30 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Decembar 11, 2012, 19:12:42 POSLE PODNE
if(!IsPlayerConnected(id)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Taj igrac nije na serveru"); od ove linije mi se sere
Zasto?
isplayerconnected je koristan samo u nekim situacijama, npr kada se koristi sscanf  sa r ili q parametrima, ne treba ti u vecini callbackova ili komandi.

Citat: [WI]...ρнιâ,,"â,,"ιρѕ... poslato Decembar 14, 2012, 11:19:28 PRE PODNE
Admini u scmu samo promenite admin levele
CMD:admini(playerid,params[])
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "{E0D31B}|LF:RPG|Admin Team");
foreach (Player, i)
{
if(PlayerInfo[i][pAdmin] >= 1 && PlayerInfo[i][pAdmin] < 7)
{
new admtext[64];
new string[256];
new sendername[MAX_PLAYER_NAME];
if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 6) { admtext = "{1B7AE0}Vlasnik"; }
else if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 5) { admtext = "{1B7AE0}Suvlasnik"; }
else if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 4) { admtext = "{1B7AE0}Head Admin"; }
else if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 3) { admtext = "{1B7AE0}Admin lvl 3"; }
else if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 2) { admtext = "{1B7AE0}Admin lvl 2"; }
else if(PlayerInfo[i][pAdmin] == 1) { admtext = "{1B7AE0}Admin lvl 1"; }
GetPlayerName(i, sendername, sizeof(sendername));
format(string, 256, "{ABABAB}%s {1B7AE0}( %s )", sendername, admtext);
SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, string);
}
}
return 1;
}


Komanda za napustanje automobila
CMD:napustiautomobil(playerid,params[])
{
if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid))
{
RemovePlayerFromVehicle(playerid);
TogglePlayerControllable(playerid, 1);
SCM(playerid,COLOR_GREY,"Izasao si iz auta.");
}
else
{
SCM(playerid,COLOR_GREY,"{E01B1B}[GRESKA]{FFFFFF}Nisi u autu/motoru!");
}
return 1;
}


/avozilo

CMD:avozilo(playerid, params[])
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3)  return SendClientMessage(playerid,COLOR_RED,"Moras biti minimalno admin lvl 3 da stvoris Adminsko vozilo");
    new Float:x, Float:y, Float:z, Float:angle;
    GetPlayerPos(playerid, x, y, z);
    GetPlayerFacingAngle(playerid, angle);
    new veh = CreateVehicle(411, x, y, z, angle, 3, 3, 60);
PutPlayerInVehicle(playerid, veh, 0);
    SCM(playerid,COLOR_GREY, "{1B8EE0}Stvorio si admin vozilo");
    ChangeVehicleColor(411, 3, 3);
    return 1;
}


Ovo su cmd iz mog moda od 0 :)
U ovo prvo komandi "admini" zasto koristis toliko string ? ta komanda ti je neoptimizirana. Maxilamalan Output/Input je 128 Imas sve u ovom tutorijalu http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=10871.0

Citat: [WI]...ρнιâ,,"â,,"ιρѕ... poslato Decembar 14, 2012, 16:10:22 POSLE PODNE
Navikao sam koristiti toliki string posto me mrzi brojati,a ako nekome smeta neka promeni string uopste me se netice...  ;)
Naviko si zato sto si stalno editao GF modove xD...

Citat: [WI]...ρнιâ,,"â,,"ιρѕ... poslato Decembar 14, 2012, 17:21:08 POSLE PODNE
Nisam editao GF modove xD Nego sam stalno vidjao takav string i naucila ruka da pise takav string :P
A koji si god ti server bio je GodFather edit(GF)... i kako onda nisi :O

pllopen , ako ne valja toliki string, objasni zasto?

vlado_plavsic

Citat: Blaeks poslato Decembar 14, 2012, 18:43:10 POSLE PODNE
pllopen , ako ne valja toliki string, objasni zasto?

Reko ti je covek sve. Max input/output u samp clientu je 128, tako da ti 130 cellova ostaje nesikorisceno? Ukoliko znas definiciju promenjljive sve ce ti biti jasno, ali ukoliko ne znas ona otprilike glasi:

Promenljiva je mesto u memoriji koja je pogodna za skladistenje podataka. Svaka promenljiva ima svoju random adresu u registrima(memoriji) tako da si bez veze definisao velicinu te promenljiva a neces da iskoristis 50% od nje? I 50% ce da ti ostane nizasta? Glupost! Nece ti pasti kruna s glave ako smanjis string s 258 na 50 ili vise a ucinices veliku uslugu pre svega sebi a kasnije i ostalima koji to budu koristili. Zamisli da svaki string definises s 258 c. ? Imas 100+ takvih promenjljivi i stvoris za 70% bezpotrebne memorije? I posle se zalite sto vam baguje mod i sto vam koci. Slusajte savete.

znam, nego ja pitam njega, to je pokupio od gagija pa prica ovde po forumu

Citat: Blaeks poslato Decembar 14, 2012, 19:29:25 POSLE PODNE
znam, nego ja pitam njega, to je pokupio od gagija pa prica ovde po forumu
Sta ja imam kupit od gagia ajde mi reci ? Ima tutorijal i sve je objasnjeno i ja sam mu rekao zasto ,a ti posto si glup to nije moja stvar. I boli mene ona stvar sto ces ti sada mene S.Modu kada ti krsis osnovna pravila ovog foruma tj skreno si sa teme. A i procitaj moj posti kad sa phillipsu odgovorio pa ces vidit da sam objasnio.

Citat: pllopen poslato Decembar 14, 2012, 21:21:57 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Decembar 14, 2012, 19:29:25 POSLE PODNE
znam, nego ja pitam njega, to je pokupio od gagija pa prica ovde po forumu
Sta ja imam kupit od gagia ajde mi reci ? Ima tutorijal i sve je objasnjeno i ja sam mu rekao zasto ,a ti posto si [cenzura] to nije moja stvar. I boli mene ona stvar sto ces ti sada mene S.Modu kada ti krsis osnovna pravila ovog foruma tj skreno si sa teme. A i procitaj moj posti kad sa phillipsu odgovorio pa ces vidit da sam objasnio.
nije znanje kada citas necije postove, nego kada ih razumes, i ti meni ne mozes da sam glup, ja mogu ovde calac da ti budem, i ne uzdizi se molim te :)

Citat: Blaeks poslato Decembar 15, 2012, 00:01:17 PRE PODNE
Citat: pllopen poslato Decembar 14, 2012, 21:21:57 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Decembar 14, 2012, 19:29:25 POSLE PODNE
znam, nego ja pitam njega, to je pokupio od gagija pa prica ovde po forumu
Sta ja imam kupit od gagia ajde mi reci ? Ima tutorijal i sve je objasnjeno i ja sam mu rekao zasto ,a ti posto si [cenzura] to nije moja stvar. I boli mene ona stvar sto ces ti sada mene S.Modu kada ti krsis osnovna pravila ovog foruma tj skreno si sa teme. A i procitaj moj posti kad sa phillipsu odgovorio pa ces vidit da sam objasnio.
nije znanje kada citas necije postove, nego kada ih razumes, i ti meni ne mozes da sam [cenzura], ja mogu ovde calac da ti budem, i ne uzdizi se molim te :)
KO TI SI NESTO RAZUMIO ? I TI MI MOZES DA CALE BUDES ? VIDIM DA SI DIJETE JER PRE JADNE SU TI FORE KOJE TI SAMO PRODAJES SVOJIMA VRSNJACIMA ,A KOD MENE TI TO NE PALI. "I DA TI SI NAJBOLJI SKRIPTER NA BALKANU TI SI SVE RAZUMIO SVAKA CAST."
I ZNAJ DOK TI GOD BUDES OVAKVE KOMENTARE DAVAO , DAVAT CU I JA JER NECES SE TI TU PRAVIT DA SI BOG I BATINA.

Citat: [DV] Vegas. poslato Decembar 15, 2012, 10:17:51 PRE PODNE
Citat: Blaeks poslato Decembar 15, 2012, 00:01:17 PRE PODNE
Citat: pllopen poslato Decembar 14, 2012, 21:21:57 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Decembar 14, 2012, 19:29:25 POSLE PODNE
znam, nego ja pitam njega, to je pokupio od gagija pa prica ovde po forumu
Sta ja imam kupit od gagia ajde mi reci ? Ima tutorijal i sve je objasnjeno i ja sam mu rekao zasto ,a ti posto si [cenzura] to nije moja stvar. I boli mene ona stvar sto ces ti sada mene S.Modu kada ti krsis osnovna pravila ovog foruma tj skreno si sa teme. A i procitaj moj posti kad sa phillipsu odgovorio pa ces vidit da sam objasnio.
nije znanje kada citas necije postove, nego kada ih razumes, i ti meni ne mozes da sam [cenzura], ja mogu ovde calac da ti budem, i ne uzdizi se molim te :)
Šta si se ti sinko utripovao, nije ti on dužan ništa objašnjavat. Digao si se jer si moderator pawn skriptanja, samo bezveze spamaš, pomno te pratim.
Get low!

Ne provociraj, on je moderator i moze da zahteva da se detaljno pojasne neke stvari!
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

neko je trebao to da im kaze...

komanda kick, YCMD + SSCANF YCMD:kick(playerid, params[], help)
{
#pragma unused help
if(GetPVarInt(playerid, "Admin") == 0) return SCM(playerid, RED, "Nisi ovlasten!");
new string[128];
new igrac, razlog[48];
if(!sscanf(params, "us[48]", igrac, razlog))
{
if(igrac != INVALID_PLAYER_ID)
{
format(string, sizeof(string), "Kikovao si: %s || Razlog: %s", Imeigraca(igrac), razlog);
SCM(playerid, -1, string);
format(string, sizeof(string), "Kikovan si od %s || Razlog: %s", Imeigraca(playerid), razlog);
SCM(igrac, -1, string);
Kick(igrac);
}
else return SCM(playerid, -1, "Igrac nije online!");
}
else return SCM(playerid, -1, "Koristi: /kick [ID/DioImena] [Razlog]");
return 1;
}

//i trebace vam svakako stock za uzimanje igracevog imena

stock Imeigraca(playerid)
{
new name[MAX_PLAYER_NAME];
    GetPlayerName(playerid,name,sizeof(name));
    for(new i = 0; i < MAX_PLAYER_NAME; i++)
    {
        if(name[i] == '_') name[i] = ' ';
    }
    return name;
}
u ovoj komandi je koriscen Per player variable sistem ali vi to svakako mozete promeniti u obicne varijable ukoliko ih koristite  :)

*BUMP* ^^
Komanda: /givemoneytoall
Potrebno: ZCMD, SSCANF I FOREACH

#define SCM SendClientMessage


CMD:givemoneytoall(playerid, params[])
{
if(IsPlayerAdmin(playerid))
{
new novac;
if(sscanf(params, "d", novac)) return SCM(playerid, -1, "KORISTI: /givemoneytoall <novac>");
GiveMoneyToAll(novac);
SCM(playerid, -1, "Dao si lovu svima");
}
else SCM(playerid, -1, "ERROR: NISI ADMIN");
return 1;
}




stock GiveMoneyToAll(money)
{
  foreach(Player,i)
  {
GivePlayerMoney(i, money);
  }
  return true;
}



Nadan se da će nekome koristit, hh.

Sta je ovo?
- Ovo je komanda, sa kojom mozete dati nekom igracu odredjen broj helti.

- Koji include-ovi su mi potrebni?
Potrebni includeovi su : ZCMD, SSCANF.
CMD:sethp(playerid, params[])
{
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3) return SCM(playerid, red, "Niste ovlasceni.");
new igr, hp;
if(sscanf(params, "ui", igr, hp))  return SCM(playerid, red, "{F57607}CMD: {00C3FF}/sethp [ID] [Kolicina]");
SetPlayerHealth(igr, hp);
return 1;
}
RESPECT :
Vegas & C++