Korisne komande

Započeo Correlli, Maj 28, 2010, 16:52:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Poslednja Izmena: Oktobar 10, 2011, 17:21:42 POSLE PODNE od Marijo B. - K4[Я]!K3™

moze mi neko pomoci kako da napravim svoj vatromet :P

Citat: LuxBvs poslato Novembar 01, 2011, 22:14:57 POSLE PODNE
moze mi neko pomoci kako da napravim svoj vatromet :P
Fulao si temu..
ovdje samo postas korisne komande a ako trebas vatromet  trazis u temi trebam nesto.

Evo i od mene jedna komanda,ovo je komanda za uzeti oruzje iz hangara


if (strcmp("/paket1", cmdtext, true, 10) == 0)
{
if (PlayerToPoint(6.5, playerid,2449.7114,-1768.8617,13.5882)) // Koordiante gde igrac moze uzeti oruzje(Naravno to mozete promeniti u svoje)!
    {
      SendClientMessage(playerid, -1, ""COL_WHITE"Uzeli ste opremu za bandu i platili "COL_RED"10000$"); // Poruka koju igrac dobije kada uzme
      SafeResetPlayerWeapons(playerid);
SafeGivePlayerWeapon(playerid, 8, 20); // Oruzje katana
SafeGivePlayerWeapon(playerid, 22, 600); // Oruzje neki pistolji
SafeGivePlayerWeapon(playerid, 25, 600); // Mislim da je deagle
SafeGivePlayerWeapon(playerid, 31, 600); // M4 oruzje
SafeGivePlayerMoney(playerid, -10000); // Novac koliko igrac plati kada iskuca komandu
      GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
      format(string, sizeof(string), "* %s stavlja ruku iza kauca i uzima oruzje.", sendername); // Poruka koju vodi ljudi u blizini njega(I to mozete menjat
      ProxDetector(30.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
    }
    else { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Nisi u kuci za uzet oruzje.");} // Ovo je poruka kada igrac nije na checkpointu(I to mozete menjat)
  }

Å ta ako netko nema GF? ProxDetector? JunkBuster? PlayerToPoint?
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Ja sam naveo primer za GF edite,ako neko ne koristi GF i ako ga ova komanda zanima neka mi se javi na PM ne vidim razlog za dizanje toliko panike?

Citat: Blaeks_Biofor poslato Decembar 22, 2011, 12:47:03 POSLE PODNE
Ja sam naveo primer za GF edite,ako neko ne koristi GF i ako ga ova komanda zanima neka mi se javi na PM ne vidim razlog za dizanje toliko panike?

Nisi napomenio da je za GF i njegove edite i nediže niko paniku nepiši glup0sti.
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Pozdrav!
Pošto radim mod od nule, imao sam malih problema s admin systemom, tj. nije mi se save, ako bi se save bilo bi cijelo vrijeme admin lvl 1.Uglavnom,napravio sam jednu komandu kojoj provjeravate koji ste admin level.



POTREBNO:

ZCMD (include)

DEFINE:

#define NARANCASTA 0xFF9900AA



KOMANDA:


CMD:pa(playerid, params[])
{
new string[24];
format(string, sizeof(string), "Admin Level: {FFFFFF} %d", PlayerInfo[playerid][pAdminLevel]);
SendClientMessage(playerid, NARANCASTA, string);
return 1;
}



PlayerInfo[playerid][pAdminLevel]


To promjenite kako ste Vi stavili u Vaš mod.

U GF-u se stavlja pAdmin.





Nisam testirao na sva admin levela, jer nisam uopće napravio komandu da se napravi admin, nego sam preko Scriptfiles.

sTrumF3

.
Poslednja Izmena: Mart 05, 2012, 17:56:54 POSLE PODNE od sTrumF3

Å ta je to? Samo mu Å¡alje poruku , ionako nije korisna komanda ::)

sTrumF3

.
Poslednja Izmena: Mart 05, 2012, 17:57:03 POSLE PODNE od sTrumF3

Citat: sTrumF3 poslato Mart 05, 2012, 10:16:54 PRE PODNE
Eo mala Command-a /deagle,nisam siguran..Pravim PRVU commandu koji mogu samo admini koristiti neznam jel radi posto sada odma direkto je radim :)
KOMANDA
Mozda Radi haha :)
if(strcmp(cmd,"/deagle",true)==0)
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 1||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 2||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 3||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 4||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 5||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 6||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 7||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 8||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 9||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 10||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 11)
    {
                        GivePlayerWeapon(playerid,24,50)
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Dobio si Deagle...");
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTRED, "Nisi Admin !");
}
return 1;
}

To i nije tako korisno ali moze se izvuci nesto iz toga. Probaj malo da se bavis za ZCMD procesorom komandi, ili YCMD probaj na google potraziti to.
Ne bi' sada da padam kada sam stigao dovde...
Sta god da se desi , zauvek ostacu ovde
Ostacu ovde...Zauvek ostacu ovde...
Ne zelim nigde da odem ... Jer najlakse je uspeti al najteze je ostati covek !!!

Citat: sTrumF3 poslato Mart 05, 2012, 10:16:54 PRE PODNE
Eo mala Command-a /deagle,nisam siguran..Pravim PRVU commandu koji mogu samo admini koristiti neznam jel radi posto sada odma direkto je radim :)
KOMANDA
Mozda Radi haha :)
if(strcmp(cmd,"/deagle",true)==0)
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 1||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 2||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 3||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 4||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 5||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 6||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 7||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 8||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 9||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 10||PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 11)
    {
                        GivePlayerWeapon(playerid,24,50)
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Dobio si Deagle...");
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTRED, "Nisi Admin !");
}
return 1;
}

Nista korisno strcmp te c/p iz GF
jos si zaboravio ; kod GivePlayerWeapon fix:
CMD:deagle(playerid, params[])
{
if(!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, -1,"Nisi ovlasten za koristenje ove komande");
GivePlayerWeapon(playerid, 24, 500);
return 1;
}

eo nista posebno ako nekome zatreba  :P


new afk[MAX_PLAYERS] = 0;
new Text3D:AfkMessage[MAX_PLAYERS];

YCMD:afk(playerid,params[],help)
{
#pragma unused params
#pragma unused help
if(afk[playerid] == 0)
{
    TogglePlayerControllable(playerid, 0);
      AfkMessage[playerid] = Create3DTextLabel("Igrac je AFK\nNe ometaj ga!", 0xFF0000AA, 0, 0, 0, 20.0, 0, 1);
      Attach3DTextLabelToPlayer(AfkMessage[playerid], playerid, 0.0, 0.0, 0.6);
    ShowPlayerDialog(playerid, 4455, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "AFK", "Sada si afk! Freezan si i imas text label iznad glave\nDa obavesti ostale igraca da nisi za racunarom!", "U redu", "");
afk[playerid] = 1;
return 1;
}
else if(afk[playerid] == 1)
{
    TogglePlayerControllable(playerid, 1);
    Delete3DTextLabel(AfkMessage[playerid]);
    ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_POTVRDA, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "AFK", "Dobrodosao nazad u igru!!!", "U redu", "");
afk[playerid] = 0;
return 1;
}
return 1;
}


Igrac zeli da ode afk, dobije text label iznad glave da znaju da je afk, i bude freezan kada se vrati makne se text label :D

dodajte i pod OnPlayerDisconnect


Delete3DTextLabel(AfkMessage[playerid]);


da ne ispadne neki bug
Poslednja Izmena: Mart 09, 2012, 17:43:08 POSLE PODNE od dock

Ima stotinu takvih skripti tako da nije nešto korisno.