Sto je Spam !?!?

Započeo [LB]Weite.psd, Maj 27, 2010, 23:27:05 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Posto sam primetio da dosta ljudi nezna sta je spam, pa da objasnim kolko mogu.

Nekada davno, u dobar anticke grcke i rima, mesto okupljanja svih ljudi su bili trgovi.Na tim trgovima ljudi su pricali, razmenjivali misljenja, i sl.Vremenom, kako je tehnologija napredovala, stvorio se internet a za njim i forumi.Forumi su isto kao i trgovi za vreme starih narode, gde ljudi mogu da dodju i da razgovaraju o necemu.Postoje razne vrste foruma, sa raznom temom itd.Vremenom ljudi su poceli da mere koliko je ko ostavio poruka na forumu (popularni postovi), a brojem poruka bi se dokazivao njegov trud i vreme koje je proveo na forumu.Nesto kao njegov respekt na forumu.Tu se i pojavio SPAM!

Sta je Spam!?

To su poruke koje nemaju nikakvu korist, nevrede nicemu, a tu su samo da bi izjasnili necije misljenje (u vecini slucajeva) onih koji se ni nepitaju...To su poruke koje nemaju veze sa temom...Poruke koje ni na koji nacin nemogu da vrede necemu, nemogu biti iskoristene.

Kako se javlja spam?

Spam ljudi rade svesno, ali moze se desiti i nesvesno!Nesvesno da u svakoj temi covek iznosi svoje neko misljenje gde to uopste nije pozeljno, da radi offtopic, potvrdjuje neciji odgovor.Primer: Neko pita nesto, jedan clan mo odgovori, zatim dodje "spamer" i ponovo odgovori na to isto pitanje ili kaze npr "uze mi rec iz usta"...

Svi ljudi zele da imaju veliki broj postova kako bi dokazali ko su i sta su na forumu, ali clan se ceni prema broju kvalitetnih poruka, a ne spamova.Ako imate 10.000 postova, a spamate u svakoj temi nece ljudi reci repsekt, nego ce reci "gle onog spamera!"
Zato pisite kvalitetne poruke, a ne bezvezne!

Izvor GeForce


Isuse ja nevjerujem Å¡to čitam??? Weite ti se javljaÅ¡, pa prvi si meÄ'u spammerima, isuse nemogu vjerovat...kako mozes ovdje govorit sto je spam kad ni sam neznas...