[Pomoc]Convert 0.3e

Započeo moosy42o, Februar 23, 2013, 17:17:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Convert sam objekte sve lepo po tutu 0.3e i onda sam opet convert zato sto koristim streamer i ubacim u mod i nema ni jednog jedinog objekta   ??? (Kada samubacivao potrebne fajlove izostavio sam samo sscanf u plugins jer imam vec.... a .inc sam ubacio ! ) Sta da radim :P ?
[/center]

Konvertuj ručno. Bar ja tako radim i onda sam siguran da sam sve konvertovao kako treba. Ovako:

Kod mape uzmeš i konvertuješ preko nekog konvertera. www.convertffs.com ja koristim.

Kad konvertujeÅ¡ kopiraÅ¡ konvertovan kod u neki text editor. Ja koristim Notepad++  jer najbolje mijenja upisane vrijednosti.

Sad trebaš ući u MTA, otvoriti tu mapu i zapisati ID-ove 0.3c, d ili e objekata u MTA.

http://www.k-dst.de/kategorien.php  Na toj stranici naÄ'eÅ¡ objekte koje si koristio i zapiÅ¡eÅ¡ njihov ID.

U text editoru ideÅ¡ na Ctrl+H ( find and replace ). UpiÅ¡eÅ¡ ID nekog objekta koji si zapisao u MTA. NaÄ'eÅ¡ i zamjeniÅ¡ sa ID-om odgovarajućeg objekta kojeg si uzeo sa stranice.

Sve ID-ove zamijeniš i mapa je konvertovana. Kasnije testiraš i vidiš da li si šta propustio.