[Tutorial] Brisanje default objekata sa MTA Editorom

Započeo [RST] Sexserghy ♥, Februar 03, 2013, 19:54:54 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Naziv tutoriala: Brisanje default objekata sa MTA Editorom
Izradio:  Sexserghy  ♥
Informacije: Znaci ovo je jednostavan tutorial u kojem cu vam objasniti kako izbrisati default gta objekte iz MTA Editora.
Youtube link: http://www.youtube.com/watch?v=Z6tFs39anOo&feature=youtu.be
Tutorial:

Prvo i osnovno trebat cete skinuti Notepad ++ ( Mozete ga skinuti ovdje! ).

1. Otidjite gdje ste instalirali vas MTA ( C:\Program Files\MTA San Andreas 1.3\server\mods\deathmatch\resources ) te u resoruces dodajte mapu pod nazivom "izbrisaniobjekti" - bez navodnika i razmaka. ( Slika! ).
2. Unutra napravite meta.xml ( Uzmite ga iz foldera od svojih mapa ) te isto tako napravite file deleted.lua ( Njega napravite pomocu notepada ++  ). ( Slika! ).
3. U meta.xml upisite sljedece ( Editate pomocu notepada ):
<meta>
     <min_mta_version client="1.3.1" server="1.3.1" />
     <script src="deleted.lua" type="server"/>
</meta>


Prva funkcija oznacava minimalnu verziju MTA clienta i servera kako bi ovo radilo.
Druga funkcija oznacava dokument u kojem ce biti spremljeni nasi izbrisani objekti.
4. U deleted.lua dodajete objekte koje zelite obrisati iz MTA Editora:

removeWorldModel( ID Objekta,Radius, Koordinata X, Koordinata Y, Koordinata Z)

5. Sve spremite te udjite u MTA Editor. Upalite chat sa slovom "T" i upisite /start izbrisaniobjekti
6. Ako vam se objekti odmah ne izbrisu odaljite se od toga mjesta te opet priblizite.

Primjer: Brisanje svjetionika. ( Slika prije! )

U deleted.lua sam dodao:

removeWorldModel( 6415,2, 154.2109, -1950.1953, 26.4063)
removeWorldModel( 6295,2, 154.2109, -1950.1953, 26.4063)


Usao na server te upisao u chat /start izbrisaniobjekti

Slika poslje!

Koordinate postojecih objekata uzimate preko Map Constructiona.

Komentar: Ako imate bilo kakvih pitanja ili ako zapnete negdje, pitajte ovdje.
Poslednja Izmena: Februar 09, 2013, 02:03:20 PRE PODNE od Sexserghy ♥



Citat: вιg вÏ...ηηу poslato Februar 03, 2013, 20:00:52 POSLE PODNE
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=58755.0
Ljock :)

I stvar je u tome sta im nisi objasnio kako da se napravi .lua fajl niti nista, a vjeruj mi trebas jer nece znati napraviti jer vidim u tvojoj temi da nisu napravili kak spada neki i zato im nece niti raditi.

I da stexi zahvaljujem nisam napomenuo da je ovo za najnoviju verziju.

Dobar TuT, mada ih dosta zna kako ovo uraditi, ali uvjek ima pocetnika ili onih sto nisu skontali bunny-ev TuT :D





Od kada je dodana komanda radi na svim verzijama niÅ¡ta se ne mjenja ako doÄ'e nova. Ne vidim razlog zaÅ¡to opet isti tutorial. I ako netko nezna radit fajlove to je čista sramota.
Poslednja Izmena: Februar 05, 2013, 13:08:06 POSLE PODNE od Nik Delgad




I nakon samog tutoriala i dalje ima clanova koji me upitivaju na PM kako izbrisati, zasto meni ne radi, i slicna pitanja te sam zadobio preko 20tak poruka samo vezanih uz brisanje objekata, pa sam odlucio napraviti tutorial putem Youtubea gdje u opisu imate i sam folder "izbrisaniobjekti" pa ga unzipate i stavite u resurse te "deleted.lua" editate sa notepad++ po vasoj zelji a ostatak je objasnjen u videu.

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=Z6tFs39anOo&feature=youtu.be

Tema je Sticky cisto jer mnogi nisu razumjeli drugi tutorial,a na ovom' ima video kako se to radi..ako neko i dalje ne konta nek' se ostavi ćoravog posla :-)


Citat: Sexserghy  ♥ poslato Februar 13, 2013, 17:27:15 POSLE PODNE
Citat: нÏ...Dιgαâ,,¢ aka Gigo poslato Februar 12, 2013, 23:52:30 POSLE PODNE
Tema je Sticky cisto jer mnogi nisu razumjeli drugi tutorial,a na ovom' ima video kako se to radi..ako neko i dalje ne konta nek' se ostavi ćoravog posla :-)

Umirem :-P

Ne čini to,ja postim :D

A dobro si i rekao, ako ovo ne skontaju, a onda je previse :D