.::°[Ludi Grad DeathMach|NOVI MODE]°::.

Započeo Ludi Grad, Maj 14, 2010, 19:38:41 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Ludi Grad

Ludi Grad DM  nakon dugog vremena pocinje opet ispocetka, ali ovaj puta se ne zaustavljamo


Menu


**Predgovor** Vrati se na pocetak
Postovani,
Evo nakon dugog vremenskog perioda odkad se LG DM ugasio, od 15 maja ce biti opet u pogonu, i to sa drugim timom.. Mogu samo reci da ovaj put necemo odustajati i da cemo se boriti kako za Ime, Igrace tako i za popularnost... Takodjer da vam napomenem da od sada imamo veoma dobar scripting Team, kako za DM tako i za RPG, ali ovaj put posto otvaramo DM recicu samo da je ovaj Mode radio nama svima dobro pozanti Capone....
Pa da ne duzimo dalje sad cu vam malo opisati Ludi Grad [DM] server. Naime vec dugo postojeci, ali isto tako dugo vec nije u FUNKCIJI.......
-Ludi grad je balkanski server.... Dosta se razlikuje od drugih servera.... Ima dosta dobrih stvari koje garantiraju dobru zabavu! Ali da napomenem, da necemo tolerisati citere i prevarante, kao i vredjanje i nacionalizam!    
-Kao sto naziv servera kaze, ovo je death match server. Sto znaci death match?  Death match serveri poznatiji su kao serveri na kojima je cilj ubijanje, te najcesce krada auta, krada kasa, utrke i naravno death matchevi.

**Razvoj Death Matcha**  Vrati se na pocetak
Nakon naseg jedinog skriptera koji je bio na LG-u, nismo znali sta, gdje sad, niti da li cemo uopste vise moci uspjeti, ali hvala bogu nekako smo se izvukli iz te krize i naisli na nama dobro poznatog scriptera Capone-a koji je nekada cak i vodio Ludi Grad, ali sticajem okolnosti zbog raznih svadja i svacega sto se zbivalo u proslosti otisao je sa LG-a.... Ali da kazem isto da kada smo ostali bez glavnog skriptera, mogu cak reci da nijedan vjerni igrac nije rekao "necu vise igrati na LG, jebo vas vas server itd" sto je nasem vlasniku, ai svima ostalima dalo motivaciju da mozemo uspjeti i bili smo uvjereni da mozemo.... Dakle nakon odlaska scriptera, naisli smo na starog dobrog Caponea, koji se za ovo vrijeme pobrinuo oko Death Matcha i moda.... Naravno da nije sve zavrseno niti ce kad biti jer ce svako malo biti updateovi kojima cemo nadam se postati jos bolji....

**Registracija i Pravila**  Vrati se na pocetak
Prije svega trebate se registrirat sa svojim nickom. Registracija je veoma jednostavna. Kada uðete na server pojavit æe vam se dialog prozor u kojem trebate upisati vaš password (lozinku). Zatim æe te morati, da bi ušli u igru upisati isti taj password. Svaki put kad budete dolazili na server upisat æe te vaš password iz registracije.
To bi bio prvi korak.
kada se registrujete i prikljucite igri procitajte pravila jer su veoma važna ako ne zelite da imate ikakvih problema prilikom igranja. Ako ih budete kršili dobit ce te kick ili warn (upozorenje). 3 upozorenja i slijedi automatski ban zato ovo obavezno procitajte.
       
**Komande**  Vrati se na pocetak
Na serveru imamo mnoštvo komandi. Slijede neke najvažnije komande:
Komande vezane za biznis: /buybiz (kupovanje biznisa) /sellbiz (prodaja biznisa) /bizupgrade (Dodavanje nekih stvari u biz kao što su health, armor, naravno i to ce vas koštati!) /bizwithdraw (dizanje novca sa vaseg biza)
Komande vezane za kuce: /buyhouse (kupovanje kuce) /sellhouse (prodaja kuce) /houseupgrade (Dodavanje nekih stvari u kuæu. To može biti health (zdravlje), armor (pancirka), kamera (Za gledanje raceova, za gledanje šta se dogaða po gradu, oko vaše kuce)). /carupgrade (Dodavanje novih auta u vašu kuæu. Kucajte /carupgrade i pojavit æe vam se lista dostpunih auta. Sa svakim levelom dobit ce te veci meni. Svako auto košta 100 000 $ i bit ce vam isporuceno u roku od 24h.
Komande vezane za banku: /withdraw (dici novac sa bankovnog raèuna) /deposit (staviti novac na bankovni raèun)/loan (ugovor) /wiretransfer [nick] (staviti vecu sumu novca na neèiji raèun!)
Ostale komande: /report (prijava cheatera) /pomoc (ako imate neki problem kucajte tu komandu i adminstratori ce vam odgovoriti u najkracem moguæem roku) /contract (ucjenite nekoga, prvi koji ubije vašeg neprijatelja dobit ce novac)
Napomena: Ovo su samo neke od komandi. Na serveru imamo mnogo više!

**Biznisi i Kuce**  Vrati se na pocetak
Biznisi: Naravno svako želi da ima svoj biznis i da zaradjuje više novca. To možete sa tzv. biznisima. Oni se bave prodajom oruža najviše pošto je DM server. Naravno tu imamo i banku koja najviše zaradjuje!
Kako kupiti biznis?
Biznis kupite tako što ce te stati na marker i kucati /buybiz. Svaki biznis ima odredjenu sumu novca i level (npr. level 15. i 12 000 000$). Morate ispunjavati te uslove da bi mogli kupiti biznis! Naravno kasnije ga možete i prodati po istoj cijeni po kojoj ste ga i kupili (komandom /sellbiz). U biz možete dodati health i armor sa komandom /bizupgrade. Kada kupac dodje kod vas kucat ce /buygun i otvorice vam se meni( novi prozor u kome cete moci izabrati koje oruzje hocete).
Kuce: Na serveru imamo i kuce. Naravno i sa njima možete zaraditi mnogo novca tako što ce te iznajmiti sobu sa komandom /rentroom. Naravno vi prije toga morate kucati /setrentable 1 i /setrent i napišete cijenu sobe. Svakom platom æe te dobiti i novac od svakog vašeg podstanara. U kucu takodjer možete stavit neke stvari. To radite sa komandom /houseupgrade. Izlistat ce vam se menu iz kojeg izaberete šta vi želite. Neke od upgrade stvari su health, armor, kamere (možete naruciti kamere oko kuce, svuda po gradu, za gledanje Deathmatcha, za gledanje race-a ili za gledanje odredjenog igraca. Naravno kada kupite kucu, možete naruèiti i vaš automobil, motocikl, helikopter ili avion. To sve ce te uspjeti sa komandom /carupgrade, tu imate još nekoliko komandi vezanih za automobile kao što su /carcolor i sl.

**Misije i Leveli**  Vrati se na pocetak
Misije
Na serveru imamo i mnoge misije kao Å¡to su deathmatch, race, kradja auta, krada kase, wank (masturbacija ili drkanje), isplata i jos dosta zanimljivih misija..

DeathMatch
Pojasnjenje:   Dakle, na DM (death match) mozete ici 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, dm ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem cete dobit informacije, te ce vam pocetak dm-a biti iznacen crvenim kvadraticem na vasem gps-u. (Pocetak svakog DMa je kod Glavnog Ammua) Kada stanete u crveni krug, koji vam je oznacen na gps-su (crvenim kvadraticem) portat ce vas na poziciju na kojoj cete cekati pocetak. Kada se nakupi 2 igraca, pocinje odbrojavanje do pocetka, tj. 60 sekundi otkako se nakupe 2 igraca. Pokupio sam neke ideje s officialnog sa:mp foruma a to je i ovaj RP GunShop system.Vrlo je praktican za upotrebu.Za sada ovaj system koristi oko 5 GS-a u LS-u ali nadogradnja ovog systema je jako jednostavna tako da uz malo vremena svaki GS moze koristiti ovaj system.Vlasnik GS-a moze odredjivati cijenu puske,ali ne i amma tj municje kao ni borj metaka koji igrac moze kupiti prilikom same kupnje oruzija koja se obavlja kada igrac pritisne "Enter".
Race
Pojasnjene:   Na race-u je cilj da prvi zavrÅ¡ite trku. Tu morate imati veliki drivingskill (sposobnost). Naravno na trci necete biti vi samo nego vas nekoliko koji ce te se boriti za novac i exp+1. Kao i u Deathmatchu vi ce te opet moci da progonite pobjednika nekoliko minuta i da uzmete njegov novac. Ako vam pobjegne cekajte drugu priliku!Dakle, utrkivati se mozete 2 puta u jednom satu. Kao svaka misija, utrka ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem cete dobiti informacije o trci, te ce vam biti oznacen pocetak utrke crvenim kvadraticem na vasem gps-u. Odvezete se do oznacene tocke, te predete preko crvenoga kruga kako bi se "prijavili" za utrku. Kada dodu minimalno 2 trkaca pocet ce odbrojavanje do pocetka utrke, tj. 60 sekundi otkako dodu bar 2 igraca. Kada pocne utrka, cilj je proci krzo takozvane "Checkpointe" koji ce vam biti oznaceni na vasem gps-u crvenim kvadraticem. Na svakoj utrci ima od 5-20ak Checkpointa, te na kraju cilj. Prva 3 trkaca dobivaju novce kao nagradu. Nakon 4 pobjede u utrkama dobivate 1 bod iskustva!
Kradja Auta
Pojasnjene:   Kao svaka misija, za kradu auta ima najava, dobit cete sms od frenda, u kojem ce pisati detalji o kradi, te ce auto koji trebate ukrasti biti oznacen Zutim kvadraticem na vasem gps-u. Morate sjest u auto. Kada sjednete u autu prikazati ce vam se nova oznaka na gps-u (Ovog puta crvene boje) gdje morate odvest auto do kupca. Kada udete sa autom unutar crvenog kruga, oznacenog na vasem gps-u, izadete iz auta. Zatim cete dobit odreden broj novaca. Takoder kada uspjesno izvrsite 4 krade dobivati 1 bod iskustva.
Kradja Kase
Pojasnjene:   Kao svaka misija, krada kase ima najavu, dobit cete sms od frenda, u kojem ce pisati detalji o kradu, te ce kasa koju trebate ukrasti biti oznacena crvenim kvadraticem na vasem gps-u. Morate stati unutar crvenog kruga, oznacenog na vasem gps-u (unutar tog kruga bit se neka kutija), zatim cete dobiti put do sigurne kuce, bit ce oznacena crvenom bojom na gps-u. Kada odvezete kasu do crvenog kruga, izidite iz auta te stanice unutar kruga da predate kasu. Nakon 4 uspjesne pljacke dobivati 1 bod iskustva!
Wank (masturbacija ili drkanje)
Pojasnjene:   Na misiji masturbacija cilj je da Å¡to viÅ¡e i brže kliknete lijevim klikom miÅ¡a. Naravno tu æe imat mnogo takmièara se morate biti veoma brzi.
Isplata
Pojasnjene:   U misiji isplata cilj je da Å¡to prije ukradete isplatu koju æe vam poslati server. Dobit æe te odreðenu sumu novca i postati enemyno1 (javni neprijatelj broj jedan), vi æe te morati pobjeæi igraèima koji æe vas ganjati da bi vam oteli isplatu i exp+1.
Leveli
Kako biti veci level?
Na serveru naravno imamo levele. Leveli se sakupljaju radjenjem misija, dobijanjem paydaya (Svakih sat vremena je payday, dobit ce te odredjenu sumu novca i exp+1. Sa vecim levelom veca je i plata.) Kada skupite dovoljno iskustva upisete /buylevel.. Kako znati kada imam dovoljno bodova iskustva za lvl? Upisite /level, tu vam se nalaze sve statistike od acca koje vam trebaju
Sta dobijate vecim levelom?
Svakim kupljenim levelom dobijate i upgrade poene (komanda je /upgrade). Sa upgrade poenima možete dodat sebi health, armor, oruže, stuff (droga, pivo, vino, vodka) da imate na spawnu (pocetku igre, radjanju). Upgrade poene možete restartovati komandom /resetupgrades. Takodje dobijate mogucnost kupovine boljih kuca, bizova i auta....
                                                                   
**Bande i Sistem Bandi**  Vrati se na pocetak
Ovaj put na nasem serveru ce biti samo dvije bande i to Hell Gods i Gang Bang koje ce naravno ratovati sami protiv sebe i policije... Ali ovaj put smo i napravili jedan sistem za bande koji cu vam opisati u sledecih nekoliko recenica..
Dakle radi se o tome da ce bande u svojim bazama imati biz i banku u kojoj ce moci kupovati oruzje za sebe i tako trositi novac za svoju bandu, a pare ce moci dizati samo lider bande.. Takodjer je tako i sa Bankom, clanovi bandi ce moci stavljati svoje pare u kasu bande i tako skupljati pare za svoju bandu, a isto samo lider ce moci dizati.... Banku smo napravili ne iz tog razloga sto smo vidjeli od drugih servera nego iskljucvo jer nam je pala na pamet ideja da sada bande same za sebe kupuju auta, motore, helise i druga vozila u svoje baze, isto tako moze kupiti neku novu ogradu, i sto ljepse uraditi svoju bazu, ali to ce moci kupiti samo lider bande jer ce novac za auta, uredjivanje bande ici iskljucivo iz banke od neke bande....

**Ludi Grad DeathMatch Team**  Vrati se na pocetak
Administracija
E ovoga puta smo se odlucili na nesto skroz drugo u vezi sa adminima, na serveru ce u pocetku biti samo cetiri admina koji su na testnoj fazi, znaci njihovo stanje se moze poboljsati i pogorsati (povecati im se adm level i smanjiti) Tako da ovaj put trazimo prave admine (pod tim podrazumjevamo malo starije igrace, koji su iskusni, znaju dosta cmd, realni su, koji nece nekoga povrijediti na serveru itd) Tako da ako mislite da i vas trebamo testati mozete se prijaviti na nasem Forumu
Napomena: trenutno smo izabrali 4 admina koje cemo testati u narednih 7-10 dana, pa ko se prvi prijavi za admina moze prije doci na red za testanje.....
Death Match Scripting team
Posto smo krenuli ispocetka morali smo traziti i sav novi Team, Death Match server sada skripta samo iskusni Capone, dok RPG skriptaju sada dva isto veoma iskusna skriptera ExtremePower i Joe Bullet...Da napomenem samo da i Nik Delgad isto skripta za Ludi Grad IV:MP server.... Takodje se i vi mozete prijaviti za neki od Scripting Team da li DM ili RPG to je sada na vama da odlucite... Za DM Scripting Team se mozete prijaviti OVDJE, dok za RPG Scripting Team se mozete prijaviti OVDJE
Death Match Mapping Team
Kako i za Scripting tako i za Mapping Team se moze prijaviti ko hoce i tako doprinjeti sto ljepsem izgledu servera, tako i vecoj popularnosti nama, a i sebe... Prijave za DM Mapping Team mozete pogledati OVDJE dok za RPG Mapping Team mozete pogledati OVDJE


**Ostalo**  Vrati se na pocetak
Evo na kraju i da kazem nesto vise o otvaranju servera i "Novom LG-u"  :P:
Dakle svecano otvaranje ce se odrzati 15. maja 2010 godine sa pocetkom u 17:55h (molimo vas da tad udjete) jer ce se tacno u 18h odrzati vatromet i voljeli bi da tada svi prisustvujemo.... Pozivamo sve zainteresovane koji bi se zeljeli zabaviti i izigrati na nasem serveru... Ovaj put nema niko prednosti ni stari ni novi igraci nego su svi jednaki kako za igranjem tako i sa administracijom  ;)

Site: www.ludi-grad.org
Forum: www.ludi-grad.org/forum
CS Forum: www.ludi-grad.org/cs
Death Match IP: 188.40.57.132:7704
Role Play IP: 188.40.57.132:7710
CS 1.6 IP: 188.40.66.75:27701

s Postovanjem,
            Ludi Grad Team
           

Poslednja Izmena: Maj 15, 2010, 14:39:41 POSLE PODNE od [LG] $°-°PaYnE°-°$

nastoe

To te ja pitam MAX care, sutra otvaranje ljudi dolazite ekipa je za 5

Sada svi koji su pljuvali po LG ce vidjeti zapravo sta je LG ;) :P

CitatNa serveru imamo i mnoge misije kao Å¡to su deathmatch, race, kradja auta, krada kase, wank (masturbacija ili drkanje), isplata i jos dosta zanimljivih misija..
hahahahahhahahahahahaha
Poslednja Izmena: Maj 14, 2010, 19:42:13 POSLE PODNE od [LG]ExtremePower

M-Gun

Auuuu opis je prejjeben xD svaka cast iako mi se niej citav dao citati odlican :D


nastoe

Hvala ljudi, moramo se Maxu zahvaliti na svemu sta radi za Ludi-Grad jer fkt je pravedan i trudi se, covjece svaki skripter ludog grada ima svoja 2 hosta i svega ++ gle kako se trudi stvarno max zasluzio si PUNO igraca
Poslednja Izmena: Maj 14, 2010, 19:44:15 POSLE PODNE od [LG]ExtremePower

Svaka cast.
Mislim da je to, to, ocu reci da cete sada uspijeti 100%  ;) ;)
Zelim vam puno srece,veselja i zabave, mozda navratim da vidim.
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

M-Gun


Citat: <=[♫]M-Gun[♫]=> poslato Maj 14, 2010, 19:44:28 POSLE PODNE
Zaboravio sam reci...naravno da dolazim ;)
Zaboravio sam ja tebi reci da smanjiš spam, ovo ti je ozbiljna opomena, malo sam gledao teme, u svakoj temi ti, iYoko i jos neki imate bar 3-5 postova, smirite se jer sam ozbiljan

Max ispričavam se na ovom jer si se stvarno potrudio oko teme
Poslednja Izmena: Maj 14, 2010, 19:52:43 POSLE PODNE od °|Chris|°

nastoe

Citat: <=[♫]M-Gun[♫]=> poslato Maj 14, 2010, 19:44:28 POSLE PODNE
Zaboravio sam reci...naravno da dolazim ;)
Hhahahahahhaha onda si mogao edit, hahahah ja u zivotu nisam vidio spamera ko tebe ja da sam admin ja bi tebi ban dao za vijeke

@Filipo: Hvala, puno se toga promijenilo sada Joe Bullet & Ja skriptamo pa cemo se malo vise potruditi, a ovaj DM skripta Capone


nastoe

I da Max zaboravio si napisati da Nik Delgad radi IV:MP Mode  :)

Ludi Grad

Citat: °|Chris|° poslato Maj 14, 2010, 19:46:56 POSLE PODNE
Citat: <=[♫]M-Gun[♫]=> poslato Maj 14, 2010, 19:44:28 POSLE PODNE
Zaboravio sam reci...naravno da dolazim ;)
Zaboravio sam ja tebi reci da smanjiš spam, ovo ti je ozbiljna opomena, malo sam gledao teme, u svakoj temi ti, iYoko i jos neki imate bar 3-5 postova, smirite se jer sam ozbiljan

Max ispričavam se na ovom jer si se stvarno potrudio oko teme

Ma np Chris radis svoj posao  ;) 

Citat: [LG]ExtremePower poslato Maj 14, 2010, 19:50:46 POSLE PODNE
I da Max zaboravio si napisati da Nik Delgad radi IV:MP Mode  :)
Ispravljeno...... Bebo(nik) oprostim nisam namjerno  :-*  :P

Citat: <=[♫]M-Gun[♫]=> poslato Maj 14, 2010, 19:41:39 POSLE PODNE
Auuuu opis je prejjeben xD svaka cast iako mi se niej citav dao citati odlican :D

Dolazim!
MAP:

[MAP]Mall Caffe Bar
[MAP]Predsjednikova kuća
[MAP]Zatvor






Respect: Correlli, Momak, Zic, Nik, Blood, Neno, joxy, Hawks, Soprano ...

I ovaj opis ste ukrali s CH foruma i prilagodili sebi,stvarno mene je vise sramota govorit sta sve kradete s CH!
:'(
Vulpes pilum mutat, non mores!!!!!!

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno