[Tut]Pravljenje Posla pevac

Započeo Cimbur, Januar 06, 2013, 23:13:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima, ovo je moj treci tut, u njemu cu vam objasniti kako da napravite posao pevac, ovaj posao sam pravio sa zvoj RP mod od nule, tako da cu na neki nacin ovo izvuci iz moda, ali opet sam ga ja pravio, tako da krenimo :)

1.Za ovaj Tutorial, trebace nam include : ZCMD, on ce nam sluziti za pravljenje komande u sistemu CMD-a :)

2.Prvo sto cemo uraditi, je to da cemo na pocetku, kod svih ostalih new-ova, dodati i ove :
new peva[MAX_PLAYERS];  // Ovo nam pokazuje, da ukoliko vec pevamo, necemo moci da iskoristimo opet tu komandu
new vecnekopeva; //Ovo nam pokazuje, da ukoliko vec drugi clan peva, necemo mi moci da pevamo dok on ne zavrsi


2.Napravicemo public i forward :
forward PevaTime(playerid);
public PevaTime(playerid)
{
peva[playerid] = 0; //Stavlja nam da vise ne pevamo, tako da cemo moci ponovo da pevamo,
GivePlayerMoney(playerid,500);//Daje igracu platu, kada otpeva pesmu,
SCM(playerid,-1,"Završio si sa pevanjem i zaradio 500$"); // Salje poruku igracu, da je uradio svoj posao,
StopAudioStreamForPlayer(playerid); //Gasi radio,
SetPlayerSpecialAction(playerid, SPECIAL_ACTION_NONE); //Gasi nam animaciju.
return 1;
}


3.Sada, napravicemo komandu da se zaposlimo :
CMD:zaposlise(playerid, params[])
{
if(PlayerInfo[playerid][pJob] >= 1) return SCM(playerid, -1, "Vec imate posao, {FFFFFF}kucajte /otkaz da das otkaz na starom poslu."); //Ukoliko igrac vec ima posao, salje mu poruku da je zaposlen,
{
PlayerInfo[playerid][pJob] = 1; // Namesta igracu da se zaposlio,
SCM(playerid, -1, "Cestitamo! Zaposlili ste se kao {FFFFFF}Pevac."); // Salje poruku igracu, cestita mu,
SCM(playerid, -1, "Da pocnete da pevate, ukucajte {FFFFFF}/pevaj"); // takodje pomaze igracu kako da peva
}
return 1;
}


4. Napravicemo otkaz komandu :
CMD:otkaz(playerid, params[])
{
if(PlayerInfo[playerid][pJob] == 0) return SCM(playerid,-1,"Vi niste zaposleni, da se zaposlite ukucajte /zaposlise."); // Salje igracu poruku da ukoliko nije zaposlen, moze da se zaposli
PlayerInfo[playerid][pJob] = 0; // Namesta igracu da vise nije pevac,
SCM(playerid,-1,"Dao si otkaz."); // Salje igracu poruku da je dao otkaz
return 1;
}


5. Zavsrni korak, napravicemo komandu /pevaj :
CMD:pevaj(playerid, params[])
{
if(PlayerInfo[playerid][pJob] == 1) // Proverava da li je igrac zaposlen,
{
if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 9.0, 2154.8408,-91.1059,2.7129)) return SCM(playerid, -1, "Niste na bini"); //Proverava da li je igrac na bini
if(peva[playerid] == 1) return SCM(playerid, -1, "Vi vec pevate, kada zavrsite sa pevanjem, zapocnite opet."); // Salje poruku igracu da ukoliko peva, ne moze opet to da ucini,
if(vecnekopeva == 1) return SCM(playerid, -1, "Vec neko peva, tako da je bina zauzeta."); // Salje poruku igracu, da vec neko peva, i da je bina zauzeta,
SetTimerEx("PevaTime",180000,true,"d",playerid); //Stavlja igracu da 3 minuta ima animaciju, i da ce posle tri minuta dobiti 500$
SCM(playerid, -1, "Poceli ste da pevate, sada sacekajte 2 minuta, i dobicete Vasu platu"); // Salje igracu poruku da je poceo da peva
peva[playerid] = 1;
TogglePlayerControllable(playerid,1);
SetPlayerSpecialAction(playerid, SPECIAL_ACTION_DANCE1);//Daje igracu animaciju
foreach(Player, i)
{
StopAudioStreamForPlayer(i);
PlayAudioStreamForPlayer(i, "http://balkan.dj.topstream.net:8070/listen.pls", 2154.8408,-91.1059,2.7129, 40.0, 1); // Pusta radio svim igracima
}
}
return 1;
}


To bi bilo to za ovaj tutorial, ako vam nesto ne radi, javite se ispod! :)
Takodje, puno hvala LockeR-u! :)
Poslednja Izmena: Januar 07, 2013, 10:58:34 PRE PODNE od Cimburovic
RESPECT :
Vegas & C++

Dobar tutorijal i jako lijepo objasnjen. No predlazem ti da predes na pisanje vecih tutorijala to bi sigurno puno pomoglo drugim igracima :)

Citat: pllopen poslato Januar 06, 2013, 23:24:14 POSLE PODNE
Dobar tutorijal i jako lijepo objasnjen. No predlazem ti da predes na pisanje vecih tutorijala to bi sigurno puno pomoglo drugim igracima :)
Hvala na komentaru! :) Inace, nisam ni ja toliki "profesionalac", nego sam zeleo da podelim sa vama, posto ce i RP mod od nule ici na Balkan Samp :)
RESPECT :
Vegas & C++

Citat: murkan poslato Januar 07, 2013, 10:53:31 PRE PODNE
Možeš li nam dati kodove bine.
Kodovi ne moraju da budu sa bine, mozes to sam srediti, izmapas i nadjes kodove :)
RESPECT :
Vegas & C++

Citat: murkan poslato Januar 07, 2013, 10:59:30 PRE PODNE
Bilo bi poželjno da nam daš.
Druze, nisam lud da mapam :)
Potrudi se malo ;)
RESPECT :
Vegas & C++

Citat: murkan poslato Januar 07, 2013, 11:07:53 PRE PODNE
Izvini onda.
Mislio sam da ti imaš svoju.
Ionako možda nekom nebi odgovarala mapa
Tacno tako :)
Inace ja pravim RP mod, ali ne u Los Santosu, tako da i ako dam mapu, nece valjati :)
RESPECT :
Vegas & C++

dobro je,pohvale za tut samo tako nastavi


znam da ce tixor da mi preti zbog ovog, ali nisi procitao pravila
CitatNe pišite više sledeće tutorijale:
            - Izrada bilo kakvog posla ili uopÅ¡te "posla".
a inace tutorijal kao tutorijal je dobar, objasnio si dobro, ali vise si iskopao iz moda neke stvari, nisi definisao pJob, nisi definisao PlayerInfo, i tako te stvari, 6/10

Citat: Blaeks poslato Januar 07, 2013, 13:14:38 POSLE PODNE
znam da ce tixor da mi preti zbog ovog, ali nisi procitao pravila
CitatNe pišite više sledeće tutorijale:
            - Izrada bilo kakvog posla ili uopÅ¡te "posla".
a inace tutorijal kao tutorijal je dobar, objasnio si dobro, ali vise si iskopao iz moda neke stvari, nisi definisao pJob, nisi definisao PlayerInfo, i tako te stvari, 6/10
Ne znam, nisam siguran, ali koliko sam video, sinoc je Tixor pregledavao temu, i nista nije pisao, tako da moze i nece da zakljuca :)
- E tu si pravu, nisam objasnio za pJob, ali dobro, valjda ce neko skontati :D
RESPECT :
Vegas & C++

Citat: Blaeks poslato Januar 07, 2013, 13:14:38 POSLE PODNE
znam da ce tixor da mi preti zbog ovog, ali nisi procitao pravila
CitatNe pišite više sledeće tutorijale:
            - Izrada bilo kakvog posla ili uopÅ¡te "posla".
a inace tutorijal kao tutorijal je dobar, objasnio si dobro, ali vise si iskopao iz moda neke stvari, nisi definisao pJob, nisi definisao PlayerInfo, i tako te stvari, 6/10
Neću ti pretit ni ništa, super da si to vidio.

Citat: Cimburovic poslato Januar 07, 2013, 13:16:46 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Januar 07, 2013, 13:14:38 POSLE PODNE
znam da ce tixor da mi preti zbog ovog, ali nisi procitao pravila
CitatNe pišite više sledeće tutorijale:
            - Izrada bilo kakvog posla ili uopÅ¡te "posla".
a inace tutorijal kao tutorijal je dobar, objasnio si dobro, ali vise si iskopao iz moda neke stvari, nisi definisao pJob, nisi definisao PlayerInfo, i tako te stvari, 6/10
Ne znam, nisam siguran, ali koliko sam video, sinoc je Tixor pregledavao temu, i nista nije pisao, tako da moze i nece da zakljuca :)
- E tu si pravu, nisam objasnio za pJob, ali dobro, valjda ce neko skontati :D

Pregledao sam samo otvorio jer sam igrao lola, sad san se diga i pregledava teme. ;)
Lock.