UŁtimatum Biografija server [Procitajte]

Započeo [UT:RP]Cuky, Decembar 09, 2012, 05:17:56 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo se odnosi od mog pocetka s mojim serverima ! (Druga imena su bila)..




U zelji da se Ultimatum kreira u jedno stanje drustvene multietnicke zajednice, polako i dospjevamo do tog cilja.
Ultimatum(stara imena,Exotic Wordl,Green star,Elektro Balkan Zone,znaju stari igraci imena)zajednica je nastala 2011 godine, ali tada nismo bili nesto na "visem glasu" kao sto smo sada.
S obzirom da postoji mnogo zajednica koji su takoreci bolji od nase, mi smo uistinu zadovoljni svojim radom
i kompletan Administracijski tim se trudi i zalaze da igracu pruzi sto bolju zelju i volju da ostane na nasoj zajednici.
Kao i svaka druga "ozbiljnija" zajednica, licno ja sam podjelio pojedine clanove Administracije na njihov postupak i dio rada,
znaci vecina clanova ima svoje zaduzenje i posao.

Vecina zna da sam ja mnogo puta otvarao server i isto toliko i zatvarao, moram da priznam da nikad nisam imao ozbiljniju namjeru za vodjenje zajednice kao sto sada imam,
pa je vjerovatno to i bio uzrok za gasenje servera vise puta.
U toku otvaranja Ultimatum servera/zajednice zadnji put, odlucio sam krenuti kako treba i s ciljem da trajemo, pa se tako i desilo.
UT zajednica je imala prednost od strane mnogih osoba koji su mi davali moralnu podrsku, jer su znali nacin mog skriptanja i znali su da ce nesto biti od nase zajednice, ukoliko se nastavi kontinuirani rad i apdejt skripte.

Server je nekako zvanicno otvoren prije 3-4 mjeseci sa v2.0 skriptom koju sam sve do tad doradjivao, a sada je tek v2.8 update i ako Bog da, planiram i dalje apdejtovat.
Sjecam se da na otvorenju nije bilo mnogo igraca, vecina nije htjela da dodje iz tog razloga jer su mislili da i ovaj put nema nista od UT servera, moram da priznam da u pocetna 2 mjeseca nije islo nikako,
nije bilo igraca na sever, na forumu skroz slaba posjeta, ali ja nisam odustajao od skriptanja, kao ni moja Administracija od mene.
Sjecam se da smo imali max slotove 20 i jedva smo punili 10 igraca dnevno, ali se tjekom vremena stanje popravljalo jer sam ulagao mnogo vremena u server sa svojom Administracijom i na kraju se trud isplatio.
Igraci su pristizali sa vise servera, narocito sa BU, bilo mi je mnogo drago, vecinom su to igraci koje sam ja poznavao sa tog servera i koji i danas igraju na UT.
Kada sam napravio system "Players status" sve je nekako pocelo da ide ka brdu, system je snimao i cuvao rekord igraca sa dinamicnim principom rada, nije bilo potrebno podesavati nista, system se sam realizovao.

U toku dana je bilo 10-25 igraca, dok je uvece stizalo do 25.
je UT zvanicno krenuo kako treba.
Preko dana je bilo 20-25 igraca.

Vec smo mozda mjesec Servera, nas rekord je 50 online igraca, ja sam i prezadovoljan radom zajednice i prezadovoljan svojim igracima, posto znam koliko cijene i vole UT community.
   
U toku ovih 2 mjeseci (otkako UT aktivno/neaktivno radi), desavalo se mnogo toga, i rusenja UT servera, raznih fake kill napada...mnogo toga, ali svi znaju da ja nisam odustajao, da sam zastitio server i da sam se trudio i zalagao sa UT zajednicu, sto cu i dalje ciniti.
BU-ovci nemojte mislit da je UT losa kopija BU servera, samo zato sto koristim defualt GTARP (BU) skriptu.
Uskoro vise !
Cijelu procitajte na forumu : http://www.ultimatumrp.smfnew.com/index.php?board=6.0