[pitanje]privremeni ban

Započeo --Lood--, Decembar 08, 2012, 17:23:51 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Scripta koju koristim: od 0
Dio scripte: //
Opis problema:
E vako napravio sam privremeni ban ali ima jedan problem..
Znaci ako je sada 30.12.2011(primer)
i sada ja banujem igraca na 2 dana i sadakada se na ove dane tjs ovih 30 doda jos 2 dana ispade 32 dana a nijedan mesec nema 32 dana, e kako sada da namestim kada u ovom slucaju banujem igraca na 2 dana da mu predje u sledeci mesec..tjst da bude banovan do 1. sledeceg meseca...Ako kontate  ?:)...
Nekoristm nikakav include file, nije nijedan FS niti ista slicno eto da znaate..usput
ako ko ima kaav include da mi posalje veznao za vremensko davanje necega da posalje..


Hvala unapred :)

Pa ono bi trebalo da mu prenese ban u sledeci mesec, ako si radio po danima, onda bi trebalo da mu prenosi...

Stari covek

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Getdate
Pa kada mu uzmes datum pri banu sto onda ne poredis koji je dan da li je 30.
mislim:
if(Day == 30)
{
Month++;//Povecas za jedan mesec unapred
//E sada ako ide u sledeci mesec i sada da je 30. zadnji dan samo mu uzmes razliku izmedju Day i datuma koji ce biti kada mu dodas ove ostale dane (mislim Day + koliko_jos_dana) i dobices razliku i samim time i datum koji je to. To mozes uraditi i da poredis mesece pa znas koliko koji ima dana i tako da ce onda biti jos bolje
}

Radio sam u mom House System-u sto sam objavio na SAMP forumu sistem za kuce da se prodaju automacki ako vlasnika nema npr. 7 dana pa pogledaj tamo kako sam uradio za mesece i taj prelaz.
Poslednja Izmena: Decembar 09, 2012, 08:48:02 PRE PODNE od Gagi_

Citat: Gagi_ poslato Decembar 09, 2012, 08:47:18 PRE PODNE
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Getdate
Pa kada mu uzmes datum pri banu sto onda ne poredis koji je dan da li je 30.
mislim:
if(Day == 30)
{
Month++;//Povecas za jedan mesec unapred
//E sada ako ide u sledeci mesec i sada da je 30. zadnji dan samo mu uzmes razliku izmedju Day i datuma koji ce biti kada mu dodas ove ostale dane (mislim Day + koliko_jos_dana) i dobices razliku i samim time i datum koji je to. To mozes uraditi i da poredis mesece pa znas koliko koji ima dana i tako da ce onda biti jos bolje
}

Radio sam u mom House System-u sto sam objavio na SAMP forumu sistem za kuce da se prodaju automacki ako vlasnika nema npr. 7 dana pa pogledaj tamo kako sam uradio za mesece i taj prelaz.

to i koristim...msm getdate..kontas ono npr
ako igrac kuca pban 0 9
e onda

new mj, god, dan;
getdate(god, mj, dan);
PlayerInfo[id][pBanVreme] = dan+9..(samo u ovom slucaju..


ali ako stavim da povecaa za sledeci mesec...npr
za 1 mjesec..
Kako cu nda napravit proveru jer BANVreme se odnosi na dane..Jel trebam napraviti varijablu za banvreme mjesec i u ovom slucaju ce trebat i banvremegodina.. xD


I Gagi moze link od tvog house systema..
Video sma ga ali nisam nes puno zagledo ;)
Poslednja Izmena: Decembar 09, 2012, 09:02:44 PRE PODNE od --Lood--

Stari covek

Citat: --Lood-- poslato Decembar 09, 2012, 08:59:39 PRE PODNE
Citat: Gagi_ poslato Decembar 09, 2012, 08:47:18 PRE PODNE
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Getdate
Pa kada mu uzmes datum pri banu sto onda ne poredis koji je dan da li je 30.
mislim:
if(Day == 30)
{
Month++;//Povecas za jedan mesec unapred
//E sada ako ide u sledeci mesec i sada da je 30. zadnji dan samo mu uzmes razliku izmedju Day i datuma koji ce biti kada mu dodas ove ostale dane (mislim Day + koliko_jos_dana) i dobices razliku i samim time i datum koji je to. To mozes uraditi i da poredis mesece pa znas koliko koji ima dana i tako da ce onda biti jos bolje
}

Radio sam u mom House System-u sto sam objavio na SAMP forumu sistem za kuce da se prodaju automacki ako vlasnika nema npr. 7 dana pa pogledaj tamo kako sam uradio za mesece i taj prelaz.

to i koristim...msm getdate..kontas ono npr
ako igrac kuca pban 0 9
e onda

new mj, god, dan;
getdate(god, mj, dan);
PlayerInfo[id][pBanVreme] = dan+9..(samo u ovom slucaju..


ali ako stavim da povecaa za sledeci mesec...npr
za 1 mjesec..
Kako cu nda napravit proveru jer BANVreme se odnosi na dane..Jel trebam napraviti varijablu za banvreme mjesec i u ovom slucaju ce trebat i banvremegodina.. xD


I Gagi moze link od tvog house systema..
Video sma ga ali nisam nes puno zagledo ;)

Pa zapamti mu dan i mesec kada je banovan i do kada ce biti banovan isto tako i pri ulazu na server ako je proslo to vreme onda samo unban odradis. Bar je tako moje misljenje. Aj mozda i godinu da pamtis ako se desi da ga banujes blizu nove godine
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=321388

EDIT:
Evo ti jos jedna ideja da ne moras mnogo provera praviti (ovo je moglo i sa obicnim nizovima uradiit isto ali nz ni sam sto sam zapeo za visedimenzionalne):
new Mesec[][1] =
{
//Samo poredjaj sve mesece
    {31},
    {29},
    {31}
};

new mj, god, dan;
getdate(god, mj, dan);
if(Day == Mesec[mj-1][0])
{
//Mesec[mj-1][0] ovo ti je broj dana u tom mesecu
//I ovde sada sacuvas mesec koji je + 1 da bi dobio taj sledeci mesec, a ostalo sve isto...
}
Poslednja Izmena: Decembar 09, 2012, 09:49:37 PRE PODNE od Gagi_

Citat: [WI] Gagi_ poslato Decembar 09, 2012, 09:06:40 PRE PODNE
Citat: --Lood-- poslato Decembar 09, 2012, 08:59:39 PRE PODNE
Citat: Gagi_ poslato Decembar 09, 2012, 08:47:18 PRE PODNE
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Getdate
Pa kada mu uzmes datum pri banu sto onda ne poredis koji je dan da li je 30.
mislim:
if(Day == 30)
{
Month++;//Povecas za jedan mesec unapred
//E sada ako ide u sledeci mesec i sada da je 30. zadnji dan samo mu uzmes razliku izmedju Day i datuma koji ce biti kada mu dodas ove ostale dane (mislim Day + koliko_jos_dana) i dobices razliku i samim time i datum koji je to. To mozes uraditi i da poredis mesece pa znas koliko koji ima dana i tako da ce onda biti jos bolje
}

Radio sam u mom House System-u sto sam objavio na SAMP forumu sistem za kuce da se prodaju automacki ako vlasnika nema npr. 7 dana pa pogledaj tamo kako sam uradio za mesece i taj prelaz.

to i koristim...msm getdate..kontas ono npr
ako igrac kuca pban 0 9
e onda

new mj, god, dan;
getdate(god, mj, dan);
PlayerInfo[id][pBanVreme] = dan+9..(samo u ovom slucaju..


ali ako stavim da povecaa za sledeci mesec...npr
za 1 mjesec..
Kako cu nda napravit proveru jer BANVreme se odnosi na dane..Jel trebam napraviti varijablu za banvreme mjesec i u ovom slucaju ce trebat i banvremegodina.. xD


I Gagi moze link od tvog house systema..
Video sma ga ali nisam nes puno zagledo ;)

Pa zapamti mu dan i mesec kada je banovan i do kada ce biti banovan isto tako i pri ulazu na server ako je proslo to vreme onda samo unban odradis. Bar je tako moje misljenje. Aj mozda i godinu da pamtis ako se desi da ga banujes blizu nove godine
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=321388

EDIT:
Evo ti jos jedna ideja da ne moras mnogo provera praviti (ovo je moglo i sa obicnim nizovima uradiit isto ali nz ni sam sto sam zapeo za visedimenzionalne):
new Mesec[][1] =
{
//Samo poredjaj sve mesece
    {31},
    {29},
    {31}
};

new mj, god, dan;
getdate(god, mj, dan);
if(Day == Mesec[mj-1][0])
{
//Mesec[mj-1][0] ovo ti je broj dana u tom mesecu
//I ovde sada sacuvas mesec koji je + 1 da bi dobio taj sledeci mesec, a ostalo sve isto...
}


Sacu pogledat FS a ovo zaa mjesec. Znaci trebam napraviti pBanVrijemeMesec..primer
A ovo sto si napiso to je isto kao da sam odma u CMD proverio
npr
new vreme//ovo nek bude variabla ono kda koristim sscanf i ono na kolko ce ga banovati
getdate(god, mj, dani);
if(dani+vreme > 30)
{
mj ++
}


jeli sada trebam napravit varijablu za banmesec ?
pa da bude
if(dani+vreme > 30)
{
PlayerInfo[id][pBanMjesec]++
}
i onda namestim kada se connetuje
getdate...
if(mj < PlayerInfo[playerid][pBanMesec]
{
kick(playerid).
}
... ?
EDIT:Video sma tvoju FS znai trebam napraviti i BanMesec :)
i ti si stavio MonthEnter.. :)

Poslednja Izmena: Decembar 09, 2012, 14:50:58 POSLE PODNE od --Lood--