[Pomoc]Win 8

Započeo ATL, Novembar 15, 2012, 14:01:16 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ATL

Znaci zanimam me kako da instaliram Windows 8, a da se neobrisu podaci(pjesme, slike, video itd...)

I zanima me koliko zauzima Win 8 rama?

Pa jednostavno ubaci cd pokreni i prati korake.Pojavit ce se pitanje dali zelis install windows ili u potpunosti ili zelis sacuvati podatke.Ako igras igre kao pes cod samp nemoj ga install jer windows 8 nije raden za igre vec samo za poslovne ljude.Tj. samo podatkovne radove

ATL

Meni je Don reko da igre manje stopaju, tj da su brze

Citat: Don.Sergio poslato Novembar 13, 2012, 21:50:59 POSLE PODNE
neznam, ali je 2x brza od 7, i igre manje stekaju


Igre jesu brze radi procesora ali windows nije raden za igre.Moje misljenje je da neinstalas sto neznaci da nesmijes.Ja ti dajem samo savjet na tebi je da odlucis

ATL

Citat: DJ Arki Brateee poslato Novembar 15, 2012, 14:17:32 POSLE PODNE
Igre jesu brze radi procesora ali windows nije raden za igre.Moje misljenje je da neinstalas sto neznaci da nesmijes.Ja ti dajem samo savjet na tebi je da odlucis

Pa procesor mi je 3 GHz i ima 2 jezgre....

To nebi bilo lose?

I koji je ovdje pravi Win 8 desktop?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/8e/Windows_8_Start_Screen.png/290px-Windows_8_Start_Screen.png

http://mazematlo.com/wp-content/uploads/2012/10/windows_8_for_xp_by_tutorialswindowsxp-d3eodum.jpg

Stari nmg da ti kazem u sk sam na mobu nemogu sad slike gledat.Odi na the pirate bay i tamo potrazi.Tamo su ti prave i editani paketi windowsa

ATL

Citat: [D-V] Shoorty poslato Novembar 15, 2012, 17:10:37 POSLE PODNE
Odes na thepiratebay, ukucas Windows 8, i stisnes ono za najgledanije.

Skines ga, narezes na DVD(4.7 GB) i odmah ce ti se pojaviti da instaliras, i ides next, kad te pita CUSTOM i jos nesto, ti odaberi drugo.

Samo da kazem bolji je od Win 7 i XP zajedno.

Oke, ubacim CD, resetiram komp i sta onda da pritisnem?

I de reci koji je pravi Win 8(prva ili druga slika)

ATL

Imam C, D(igre) i E(tamo su pjesme itd..)

Znaci da samo napravim kako si rekao, i da odaberem da se instalira u C dio?

ATL

Citat: #define Eagle   3а[Ð"]лЕ poslato Novembar 15, 2012, 17:52:08 POSLE PODNE
Citat: A.T.L. poslato Novembar 15, 2012, 17:50:05 POSLE PODNE
Imam C, D(igre) i E(tamo su pjesme itd..)

Znaci da samo napravim kako si rekao, i da odaberem da se instalira u C dio?


Ako u C nemas nista bitno , a sve ostalo sto ti je bitno je u d i u e onda formatiraj C.
Znaci kada instaliras izbaeri C i izaberi ispod opciju FORMAT.
I onda ce ga on celog izbristai i mozes slobodno instalirati sistem , ili ga zameni sa prethodnim.

Oke, a kako ga sprziti? Preko IMG Burna?

Znaci moram izmedju 2 funkcije(Update i Custom) odabrati Update?

ATL

Sad si me skroz zbunio, kako da instaliram win 8 a DA MI ostanu citavi podaci(D i E)?

Otvorio sam Img Burn i ima opcija Whrite image file to disc i Create  image file from disc

Koju da odaberem? I sta treba napravit kad ubacim CD, resetirati komp i pritisniti F5 moda?

ATL

Dobro, de samo reci kako da pokrenem instalaciju, treba resetirati komp i sta onda pritisnuti

I kako da prebacim na CD bez Img Burna?

ATL

Pa moram instalaciju prenjeti na DVD

Kad mi je buraz instalirao Win 7, ubacio je DVD, resetiro komp i pritisnio neku tipku(nesjecam se koju)

ATL


po meni je windows kopija 7 .....i nije za igrice ako hoces igrat win xp ili win 7

ATL