Projekt BOS

Započeo JoeBullet v2.1, April 27, 2010, 23:10:41 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Eto posto mi je palo na pamet(i prije, a vjerujem i vecini vas), mislio sam da bi mogli napraviti open-source(otvoreni kod, svi mogu uredivati, dodavati, brisati "po zelji") gamemode projekt. Bio bi na GIT(github) ili SVN(google code) sustavu zbog lakseg uredivanja i spajanja. Naravno <<po zelji>> sam stavio u navodnike jer bi morali postojati administratori koji bi kontrolirati to sve(da ne nastane kaos i slicno). UreÄ'ivao bi se kada bi imali vremena, bio bi pravljen od 0. Stvar je sto bi CIJELI forum mogao sudjelovati te bi se tako pridonijelo kvaliteti, takoder za one skepticne - puno bi se moglo nauciti iz rada drugih te bi se tako i poboljsali skripteri(a svi znamo da je iskustvo i rad bolje od svih tutoriala). Za bug-tracker bi imali Mantis, jednostavno i pregledno sucelje. Naravno postojala bi pravila i red kako bi skripta bila najefikasnija i najbrze moguca(naravno tu bi trebali raditi "trade-off"-ovi izmedu performanca i memorije), ali detaljnije kasnije. Sada me zanima jeste li ZA ili PROTIV, molim jasan, citak i malo duzi komentar ako ste protiv ili neki prijedlog ako ste ZA(ili PROTIV, al nema smisla onda). Moram jos jednom napomenuti: ne bi se vrsio nikakv pritisak u smislu vremena, tako da se mozete pozabaviti i svojim stvarima i to.

[CH]grudvo


iYoko

Ja sam za. Dobra ideja, ali treba detaljnije organizirati.

Ovo je dobra ideja, jos bi ljepse bilo da se ukljuce i najbolji znaci djuro, correli itd...


meni se isto svida ova ideja...super bi to bilo....
Mnogi me znaju, a mnogi misle da znaju.

Podrzavam, samo ne znam koliko ce to funkcionirati... ::)

Citat: Soprano poslato April 28, 2010, 12:55:25 POSLE PODNE
Podrzavam, samo ne znam koliko ce to funkcionirati... ::)
Ovisi ko ce se ukljuciti...


Correlli

Citat: °|Chris|° poslato April 28, 2010, 07:17:18 PRE PODNE
Ovo je dobra ideja, jos bi ljepse bilo da se ukljuce i najbolji znaci djuro, correli itd...

Citat: Don Correlli poslato April 27, 2010, 22:28:58 POSLE PODNE
Citat: JoeBullet v2.1 poslato April 27, 2010, 22:06:03 POSLE PODNE
Eto sta ti mislis da mi napravimo open-source gamemode skriptu, tj. svi bi mogli sudjelovati u radenju(ali bi ipak trebali administratori). Projekt bi hostali pomocu GIT-a(github) ili SVN-a(google code),a bugove - Mantis. Naravno svatko bi radio koliko bi stigao. Eto sta ti mislis jeli to ostvarivo; bilo bi dobro imati takav projekt sto zbog daljnje promocije balkan-samp.a,a i zato da novi skripteri vide GM od 0, tj. taj open-source gm bio bi raden od 0. Sad to ce inace cini sporim, ali kada bi vise korisnika udruzilo to bi bilo "zacas" gotovo. NAravno trebali bi planovi i takve stvari, al zanima me sto mislis?

Često puta sam pomislio na sličnu stvar, ali takva stvar je teško ostvarljiva. Zamisli da se skupimo najbolji i najiskusniji SA:MP-PAWN skripteri sa Balkana da ostvarimo ovaj projekat, eto naprimjer ja, ti i zerocoolos i još koji skripter.

Za tebe ne znam ali ja i zerocoolos već imamo skriptu na kojoj radimo i kako bi sad mogli raditi na nekom opet-source gamemodu da bude dobar kad ne želimo dijeliti svoje jedinstvene ideje i skripte? I ja još nemam vremena za to, a posebno sada ne.

Ideja ti nije slaba, ali teško je ostvarljiva.

Pozdrav,
  Correlli

Citat: Don Correlli poslato April 27, 2010, 22:51:31 POSLE PODNE
Citat: JoeBullet v2.1 poslato April 27, 2010, 22:38:19 POSLE PODNE
U tome i je stvar: ne da rade odredeni dio ljudi koje neko odabere - nego bilo tko. Takoder kao sto vidis rekao sam "koliko bi stigao" znaci nije nuzno u 1 mjesec dovristi projekt niti se ocekuje pogotovo kada nitko ne bi imao taj projekt kao glavni. Eto u zadnje vrijeme i ja gubim na vremenu al opet 1-2 stvar lako se doda. Takoder moras se sjetiti da se svaka ideja moze prekopirati, znaci kada ti otvoris server sigurno ce netko kopirati ideju. Uzmi za primjer MTA:SA, tamo rade developeri koji isto rade i na drugima, cak neki imaju i svoj server(iako se ovom "BOS" projektu cini kao da nista ne moze pomoci), zapravo jako puno moze pomoci ako vidis neke ideje i nacine skriptanja i tako (mozda) poboljsas svoje i naucis druge kako kvalitetnije(i bolje) skriptati. Eto znam da se ne moze (i ne bude) odmah ostavarilo al eto ti odgovore na par pitanja. Znaci ne radi se tu o nekolicini skriptera nego mogucnosti da ovaj cijeli forum radi. Naravno pravila bi se neka morala slijediti, ali et...

Onda postaj na forum, da vidimo Å¡ta drugi misle o tome.

Pozdrav,
  Correlli

I još jedan od razloga što ja ne želim sudjelovati u ovom projektu: ako se skupimo dobri skripteri, onda sam siguran da ćemo napravit dobar open-source gamemod od 0. Svi će moći koristit taj gamemod i od jednom će doči navala servera sa tim gamemodom kojeg bi napravili. Biće gore od Godfather navale.
Poslednja Izmena: April 28, 2010, 13:04:44 POSLE PODNE od Don Correlli

Citat: °|Chris|° poslato April 28, 2010, 12:56:40 POSLE PODNE
Citat: Soprano poslato April 28, 2010, 12:55:25 POSLE PODNE
Podrzavam, samo ne znam koliko ce to funkcionirati... ::)
Ovisi ko ce se ukljuciti...

Hmmm ne znam bas... Sve mi se cini da ce to sve pasti na 3-4 skriptera, a ostali da nece nista raditi, mozda oce nesto u pocetku ali kasnije, cisto sumnjam. Ali treba probati, pa sta bude, smislit cemo nesto ako i ne bude islo dobro...

EDIT: I s tobom se slazem Correlli...
Poslednja Izmena: April 28, 2010, 13:02:17 POSLE PODNE od Soprano

zerocoolos

ja se slazem sa correlli-em, jer ako i krenemo raditi mod od nule, sta ce tko raditi!? Nas par, tu mislim samo na tebe Joe, Correllia, Johna, mozda plivu ako bude htio i recimo ja, cemo morati sve odraditi, nemojte me krivo shvatiti ali sta god da radimo ostali nece moci pratiti, a mi necemo imati vremena da jos njih usput ucimo. I recimo da sve to napravimo i stavimo svima dostupan mod, sta se onda dogadja, bas kao sto Correlli kaze bit ce navala servera sa tim modom i gore nego sa gf modom...

ja sam nedavno poceo raditi na novoj verziji moda za ch i tesko da cu stici u planiranom vremenu to napraviti, a kamoli se jos ukljuciti u rad na ovom projektu, da ne govorim da ja moram minimalno sat-dva dnevno provesti na ch forumu i koji minut na ch serveru da bi sve bilo u redu tamo, jer se ne moze server sam voditi...
Tu je dalje moj faks na kojem mi od 6.5 pocinju ispiti i traju do sredine sedmog mjeseca pa cu vecinom samo uciti...

Ako mozes raditi ovo i skupiti ekipu, ja ti zelim srecu u tome i napravite dobar mod!

Citat: zerocoolos poslato April 28, 2010, 13:12:38 POSLE PODNE
ja se slazem sa correlli-em, jer ako i krenemo raditi mod od nule, sta ce tko raditi!? Nas par, tu mislim samo na tebe Joe, Correllia, Johna, mozda plivu ako bude htio i recimo ja, cemo morati sve odraditi, nemojte me krivo shvatiti ali sta god da radimo ostali nece moci pratiti, a mi necemo imati vremena da jos njih usput ucimo. I recimo da sve to napravimo i stavimo svima dostupan mod, sta se onda dogadja, bas kao sto Correlli kaze bit ce navala servera sa tim modom i gore nego sa gf modom...

ja sam nedavno poceo raditi na novoj verziji moda za ch i tesko da cu stici u planiranom vremenu to napraviti, a kamoli se jos ukljuciti u rad na ovom projektu, da ne govorim da ja moram minimalno sat-dva dnevno provesti na ch forumu i koji minut na ch serveru da bi sve bilo u redu tamo, jer se ne moze server sam voditi...
Tu je dalje moj faks na kojem mi od 6.5 pocinju ispiti i traju do sredine sedmog mjeseca pa cu vecinom samo uciti...

Ako mozes raditi ovo i skupiti ekipu, ja ti zelim srecu u tome i napravite dobar mod!

Slazem se Djuro.

Citat: zerocoolos poslato April 28, 2010, 13:12:38 POSLE PODNE
ja se slazem sa correlli-em, jer ako i krenemo raditi mod od nule, sta ce tko raditi!? Nas par, tu mislim samo na tebe Joe, Correllia, Johna, mozda plivu ako bude htio i recimo ja, cemo morati sve odraditi, nemojte me krivo shvatiti ali sta god da radimo ostali nece moci pratiti, a mi necemo imati vremena da jos njih usput ucimo. I recimo da sve to napravimo i stavimo svima dostupan mod, sta se onda dogadja, bas kao sto Correlli kaze bit ce navala servera sa tim modom i gore nego sa gf modom...

ja sam nedavno poceo raditi na novoj verziji moda za ch i tesko da cu stici u planiranom vremenu to napraviti, a kamoli se jos ukljuciti u rad na ovom projektu, da ne govorim da ja moram minimalno sat-dva dnevno provesti na ch forumu i koji minut na ch serveru da bi sve bilo u redu tamo, jer se ne moze server sam voditi...
Tu je dalje moj faks na kojem mi od 6.5 pocinju ispiti i traju do sredine sedmog mjeseca pa cu vecinom samo uciti...

Ako mozes raditi ovo i skupiti ekipu, ja ti zelim srecu u tome i napravite dobar mod!
Ja podržavam taj projekat. Ali se slažem i sa djurom važnija je škola od SAMPa :D
Now on CroHerza Roleplay/DM.

Nikad zaboravit: rk01, Capone, GooD, WixxeR, ShoX, Trmka, Leon, putic, Suki,Dane,  eRasmos, EMIR,Dupi, LUksa, Max, Amina, Jovana,Don Corleone,  Shooter..

Ludi Grad <3...

Nekad Ludi Grad Head Admin..

RazoR aka Razor_Sky aka RazoRSkY aka DestinY aka MoneY aha The Game aka Laquilla....

Correlli

Svi podržavate taj projekat, ali dali ste spremi i da li znate skriptati efikasno i tako da će skripta raditi na najboljoj brzini? Ili ste samo spremni koristiti ovaj gamemod od 0?

Jer koliko poznam ljude na ovom forumu, večina njih jedva čeka da doÄ'e do nekog jedinstvenog gamemoda a da pri tome ne urade baÅ¡ niÅ¡ta.