FactionGame RP (Opis servera)

Započeo Snich, Avgust 26, 2012, 21:32:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Snich




www.fg-rp.info

● IP servera: 78.46.27.134:7778

● Owner: Snich_Falcone


● Co-Owner: Gigo_Scalleta aka нÏ...Dιgαâ,,¢

● Defualt script: BU-RP

● Modified script: FG-RP

Uvod

FactionGame server otvaran vise puta, ali zbog raznih nesporazuma sa suvlasnicima je zatvaran. Zadnje otvorenje FG servera se desilo u decembru 2011 godine i odlucio sam drzat server online, ali zbog problema u RL nisam ga vodio skoro 3 mjeseca, nakon cega odlucujem da se posvetim serveru i cjelokupnoj zajednici, da okupim team i sam vodim community. I eto, sve do danas se kao sto vidite trudimo i uzastopno radimo na tome da jednog dana dignemo ovu zajednicu na noge i uspijemo u nasim ciljevima. FactionGame server nema mnogo igraca, otprilike ima 10-15 aktivnih ali ja se nadam se ce se u neko skorije vrijeme broj podici akobogda.Sama administracije je podjeljena i pomoci ce vas u svakom slucaju na serveru, inace ja na serveru slabo kad odgovaram igracima, jer sam vecinom AFK, mada kada sam tu slobodno me pitajte sta zelite i dobit cete uvjek konkretan odgovor. Moram da priznam da postoji mnogo dusmana i osoba koji preziru mene i moju Zajednicu, ali bas zbog takvih ja i administracija i cjelokupni igraci FG servera ne odustajemo.Ma koliko god oni nas pokusavali da zaustave,mi se necemo predati.Da napomenem,FactioGame zejednica nije niti muslimanski,srpski,hrvatski nit' crnogorski server.Server je multietnicki gdje su dobrodosle sve nacije i nije bitno da li je owner musliman,srbin,hrvat ili crnogorac!



Register sistem

Registration system je sistem koji igracu koji se registruje na server prikaziva tutorial.
Izbacio sam SCM funkcije i ubacio Textdraw-ove zbog ljepseg izgleda i smanjenja SCM logova.
Sistem je radjen tako sto igracu prikaziva server i najosnovije lokacije sa ispisanim detaljima, dok se igrac moze vracati sa strelicama na onu osnovu koja ga interesuje.
System vjerovatno nije unikatan ali je radjen na jedinstven system.


Login Sistem

O login sistemu se nama bas puno sta za reci.To je klasicni login sistem kao i na vecini servera.Login ima lijepe td-ove kao sto mozete da vidite sa slike.

Sistem Firmi

Sistem firmi je odradjen po unikatnom sistemu.Postoji vise vrsta firmi.Firme se razlikuju po tome sto sve firme nemaju istu zaradu.Postoji firmi koje imaju zaradu 2$ a ima onih koje imaju zaradu 6$.Naravno zarada nije samo 2$ i 6$ vec je to samo primjer.U firmu mozete da ostavite svoj novac,a naravno mozete i da podignete novac koji je zaradjen u firmi.Na FactioGame serveru ima dovoljan broj firmi tako da ce biti dosta za sve igrace koji dodju,naravmo sistem je dynamičan pa se firme mogu dodavati ili brisati odmah na serveru.


Sistem Kuća

Sistem kuća je takodje dynamičan tako da necemo imati problema sa nedostatkom kuća.Svaka kuća posjeduje svoj sef.U njega cete moci da ostavite drogu,materijale,oruzje i pare.Glavna komanda za kuće je /house a sporedne su store sell buy checksafe load lociraj lock .Na FactioGame ne postoje kućna vozila jer je to nepotrebno.


Sistem Stanova

Sistem stanova se ne razlikuje puno od sistem-a kuća.Razlika u tome je samo sto je za sistem stanova glavna komanda /stan.Nema se sta pricati puno o tome.Takodje Stan sistem je dynamičan pa naće biti problema sa manjkom stanova.

OwnerShip Sistem

CoS Sistem je takodje dynamičan.Za sad u njemu nemaju bas sva auta ali ima ih dovoljno,ali nije problem dodati nova auta jer je sistem dynamičan.Kada kupite neko auto ili motor,automacki ce se spawn-ati ispred Auto/Moto salona.Nemam sta puno da pricam o njemu,evo slika pa sve vidite.


PayDay Sistem

Sistem PayDay-a je obican.Platu dobijate svakih 1h s tim da cete morati biti minimalno 40 minuta da bi dobili platu.Plate smo smanjili na minimum tako da bi bila bolja situacija u drzavnom budzetu.Sa svakom platom dobijat cete respekte,pomocu tih respekata cete moci dobijati veci level npr. ako skupite 8 respecata kucate /levelup i dobit cete 2. level.


Security Sistem

Prije par dana smo imali problema sa osobama koje su nam redovno rusile (gasile) server preko odredjenih funkcija(drivera).
Vise od 4 dana nisam znao sta da radim, jer su uzastopno server gasili, tako da su se igraci poceli odvikavat znajuci da ako udju na server, ugasice ga.
Obratio sam se mnogima za pomoc, ali mi niko nije davao rjesenje.
Odlucio sam napraviti SSS ili Server Security system koji se brani od svih vrsta flooda i server chras-a.
System se pokazao relativno dobrim, znaci otkad sam ga napravio, nijedanput mi nisu mogli ugasit server
System sam osobno izradio, sto zna moja administracija na FG serveru, i sve zahvale idu meni i mojoj administraciji.


Speedo Sistem

Speedometar ( Brzomjer ) je fino uradjen.Na brzomjeru cete moci da vidite koliko idete km/h,snagu vaseg vozila,ime vaseg vozila,koliko imate goriva i nova kontrola koja je skoro dodana jest kontrola vozila (R - N - D).Speedo se nalazi u donje desnom uglu,tako da nece smetati u bilo kakvim radnjama.


Sistem Registracije vozila

Kao sto sam naslov govori,radi se o registraciji vaseg vozila.Kada kupite vase vozilo,naravno ono nece biti registrovano,zato morate da odete u opstinu da bi registrovali vozilo.Ako vozite ne registrovano vozilo policija moze da vam naplati veliku kaznu i oduzme vozacku,zato bolje je da odete u opstinu i registrujete vase vozilo.Registracija kosta samo 200$.Da policajcu pokazete saobracajnu,morate da kucate /pokazisaobracajnu1 ili /pokazisaobracajnu2.Sve zavisi na kojem je slotu vozilo.



Zanimljivosti

Na FactionGame serveru cete moci naci puno zanimljivih stvari,neke od njih su TDM Event koji ce se pustati svaku vece ukoliko budu igraci htjeli.Na TDM eventu su napravljeni Teroristi i Vojska koji ratuju medjusobno.Obadvije strane imaju vozila pomocu kojih mogu lakse da napadaju i ubijaju.
Druga zanimljivost je Balon koji se nalazi kod plaže.Kada udjete u balon kucajte /launch i krecete u obilazak LS-a.Naravno nista nije dzaba,Obilazak balonom se placa 50$.Evo slika da vidite lokaciju balon-a i kako to sve izgleda.




Jos neke od zanimljivosti su Race Eventi.Na serveru ima preko 10 Race Eventa koji omogucuju igracima maximalnu zabavu.
Jos jedna fina zanimljivost koja je unikatna,na FactionGame serveru postoji textdraw koji vodi evidenciju o igracima na serveru.Na njemu pise koliko igraca ima trenutno na serveru i ukupan rekord igraca na serveru.


Evo jos jedna zanimljiva mapa koju mozete vidjeti na nasem spawn-u.



Spawn

Spawn se nalazi u jednom INT-u,tačnije kod aerodroma,uradjen je unikatan INT.Nakom izlazka iz INT-a spawn-ate se u staklenoj prostoriji.Sto da puno pricam,evo slike pa vidite.


Naravno odmah kod spawn-a nalazi se rent motora,tako da necete morati trčati 1 sat da nadjete sebi vozilo.


Banka

Banka, nadam se da svi znate za sta sluzi ali pojasnit cu malo.Dakle u banci mozete ostavljati/podizati novac,mozete novac prebacivati drugom korisniku na bankovni racun.U banci cete morati da kupite karticu da bi mogli podizati/ostavljati pare na bankomat.


Zgrada

Zgrada je takodje jedna nasa unikatna mapa kao i sve ostale.Nju smo pravili iz razloga sto smo napravili Stan Sistem pa da u njoj budu stanovi.Zgrada je prilicno velika sto cete vidjeti sa sledecih slika.


Burg

Burg je najcesce okupljaliste na skoro svakom serveru pa je i kod nas.Burg smo unikatno izmapali po svojoj zelji i nadamo se da ce vam se svidjeti.U burgu cete moci takodje da doruckujete,rucate i vecerate a naravno i da pijete.Burg sluzi za odmaranje gradjana,naime zlocinci to iskoristavaju tako sto pljackaju neduzne ljude dok odmaraju,pa ce zato uvijek policija da dežura kod burg-a da nebi doslo do nekih problema.Kao sto sam rekao,imamo unikatnu mapu burg-a koju cete vidjeti na sledecoj slici.



LS Police Department

LS-PD je mjesto gdje rade policajci.Naravno tu zavrsavaju i kriminalci koje policija uhapsi.Nema se sta mnogo pricati o tome,funkciju toga znate.Imamo unikatnu mapu PD-a koju cete vidjeti na slici,naravno i garaza PD-a je sredjena ali nisam uspio slikati,zato dodjite na server pa sve to detaljno vidite.


Park

Park je takodje jedna nasa unikatna mapa,pravljena je iz razloga da se igraci mogu malo odmoriti,i u parku da budu ako su AFK,da nebi bilo nekih nesporazuma sa drugim igracima.




Organizacije

● Los Santos Police Department - legalna



● Federal Bureau of Investigation - legalna



● Hitna Pomoc - legalna



● SAN News Studio - legalna



● La Cosa Nostra - ilegalna



● Grove Street Family - ilegalna



● The Escobar Cartel - ilegalna



● Yakuza Family - ilegalna



● Bahamas Bikers - ilegalna



Ja mislim da nema potrebe da opisujemo organizacije,jer vecina zna koja organizacije se cime bavi.



Poslovi



●Mehanicar



●Postar



●Cistac Ulica



●Raznosac Pice



●Kosac Trave





FactionGame server nema mnogo igraca, ali to nije rjesenje da se zatvori zajednica niti ce se zatvoriti. Evo vec par dana je katastrofalno stanje ali mi imamo u cilju dalje raditi kao i dosad i nadamo se da cemo jednog dana ostvarit nase ciljeve i kreirat jaku Zajednicu!
Svi koji zelite zaigrat na nasem severu, dodjite i uzivajte, ali naravno postujte pravila.

Ovo je samo osnovni opis FG-RP servera, nije u pitanju nikakvo otvaranje servera niti ista slicno!


● Credits: нÏ...Dιgαâ,,¢ aka Gigo - sastavio opis

Boris Spice


Snich

Hvala Borise.
Znaci napominjem again:
Nije u pitanju nikakvo otvaranje servera niti ista slicno, opis je radio Hudiga za FG forum i obojica smo odlucili objaviti opis FG-RP moda na Balkan SAMP. Znaci, cisto da malo vidite i procitate osnovu FG moda, mada je ovo vjerujte samo sitnica.

Mi vec radimo punom parom 4 mjeseca i nastavljamo tako, skripta ce biti apdejtovana svaku sedmicu (kao sto vecina zna, vidi i prati moj status apdejtovanja moda i cjelokupnog FG servera).

Hoho bogami ljepi opis.
Znam da nisi sretan sto sam komentiro ali nema veze.
Sve si mi ljepo rekao u PM... sretno i neka bude vise full server :)

WeeD


Odličan opis! Ovo je jedan od rijetkih dobrih servera..Sretno!  :)

[quote author=[OG:RP]SpawneR link=topic=51987.msg377056#msg377056 date=1346013772]
Sve je ekstra Snich. Ali mi nije jasno zasto ovako dobar server nema igraca  :'( :'( :'( :'(
[/quote]

Mnogima to nije jasno :)


Snich

[quote author=[OG:RP]SpawneR link=topic=51987.msg377056#msg377056 date=1346013772]
Sve je ekstra Snich. Ali mi nije jasno zasto ovako dobar server nema igraca  :'( :'( :'( :'(
[/quote]

I have no idea.
Vjerujem da ce biti igraca u skorijoj buducnosti, posto ce sad Hudiga mapat a vecina zna njegove mape, a ja cu skriptat kao i do sad.
Mapa kao i skripta igra veliku ulogu za jedan server...

Snich

Citat: Shoorty poslato Avgust 26, 2012, 23:11:04 POSLE PODNE
Fino al sistem firmi nije unikatan. PPC
PPC bussines je samo uzor, tacnije po njemu sam pravio svoj system.

Dobar opis  ;)
Respect: Gagi, Maki187, Phillips, TerminuS, Neno, Lepotic, [AL] K4[Я]!K3â,,¢, Gotti747

Predobar opis Snich svarno si maler nesto ti nece ali dako to bude bolje volio bi :)
Ulazim ti ponekad na server da imas igraca :)

Napoli-Best team in the world.


Napoli-Best fans in the world.