Najjači mobitel na svijetu!

Započeo Don.Sergio, Avgust 25, 2012, 23:33:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Četvrtak, 16. kolovoza, rano poslijepodne u Pekingu. Gomila ljudi tiska se u redu ispred dvorane u kojoj će biti otkriven novi predmet želja. Nakon višesatna čekanja, na ulazu dobivaju narančaste majice koje većina odijeva. Ulaze u dvoranu i zauzimaju mjesta dok nervoza raste...

Ne, ovdje nije riječ o obredu sekte nego o prezentaciji novoga mobitela zbog kojeg se iPhone doima poput “male bebe”. No, ipak se ne može se reći da im Appleove medijske “seanse” nisu inspiracija. BaÅ¡ poput Stevea Joserver uklonjen!, samo bez crne dolčevite, na pozornici se pojavljuje Lei Jun, čelnik kineske kompanije Xiaomi koja stoji iza mobitela Mi-Two, trenutačno jednog od najbržih smartphonea u svijetu. Fotografije ureÄ'aja osmiÅ¡ljenog i proizvedenog u Kini pojavljuju se na ekranima. Jun maÅ¡e rukama pokazujući Å¡to to sve njegov proizvod ima i može. Publika ne skriva oduÅ¡evljenje bilo da je riječ o telefonu ili o njegovoj niskoj cijeni jer za samo 1999 yuana (oko 1900 kuna) na kineskom će se tržiÅ¡tu početkom listopada naći moćni telefon opremljen četverojezgrenim procesorom od 1,5 Ghz, velikim HD ekranom, kamerom od 8 megapiksela i najnovijom verzijom operativnog sustava MIUI. Za usporedbu, iPhone se u Kini prodaje po tri puta većoj cijeni dok se, po karakteristikama najbliži konkurent Mi-Two, Samsungov Galaxy SIII, može kupiti za 5000 yuana(jedanput viÅ¡e od Mi-Two).


Stoga i nije čudno veliko zanimanje Kineza za domaći proizvod koji se, nažalost, još neko vrijeme neće prodavati izvan Kine, ali bit će ga moguće naručiti preko interneta. Ne treba nimalo sumnjati da će Mi-Two ponoviti, a možda čak i nadmašiti uspjeh svoga prethodnika Mi-One predstavljenog prije nešto više od godinu dana. Prvi mobitel kompanije Xiaomi i dalje ruši sve rekorde u tolikoj mjeri da je gotovo i nemoguće zadovoljiti potražnju za njim. Jedan od posljednjih kontingenata od 150.000 komada preko interneta je rasprodan za samo 13 minuta. Uoči njegova predstavljanja zabilježeno je čak 300.000 predbilježbi, a dosad je ukupno prodano više od tri milijuna primjeraka


Iza telefona zbog kojih Kinezi sve manje mare za konkurenciju sa zapada stoji već spomenuta start-up kompanija Xiaomi Mobile. Prvi projekt bio im je softver MIUI koji predstavlja svojevrsni spoj Googleova Androida i Appleova iOS-a. U osnivanje tvrtke investitori su uložili 250 milijuna, a njezina danaÅ¡nja vrijednost procjenjuje se na četiri milijarde dolara. Rast prodaje Xiaomija najveći je na svijetu, tvrde njegovi čelnici. â€" Rastom mobilnog tržiÅ¡ta naÅ¡ poslovni model suočit će se s brojnim izazovima â€" rekao je čelnik i osnivač Xiaomija Lei Jun koji procjenjuje da će vrijednost kompanije u idućih pet godina narasti na 10 milijarda dolara. Lei smatra da će u ovoj godini prodati najmanje pet milijuna smartphonea, a cilj za iduću godinu im je dvostruko viÅ¡e. Očekivanja se čine realnima uzmemo li u obzir da će se moćni Mi-Two prodavati po cijeni koja je manja od cijene izrade i plasmana na tržiÅ¡te, a iznosi 2350 yuana. Tako će za Xiaomi početni gubitak po svakom prodanom telefonu biti 350 yuana (oko 330 kuna).

â€" Ne bojimo se jer očekujemo da će se troÅ¡ak izrade telefona vrlo brzo smanjiti pa ćemo vjerojatno biti i na dobitku â€" istaknuo je Lei
SPECIFIKACIJE:
OS: Android (4.1)
Dimenzije: 126 x 62 x 10.2 mm
Tezina: 145 g
Ekran:4.3 incha IPS LCD
Rezolucija: 720 x 1280 pixels (342 ppi)
Baterija: 2000 mAh
Procesor:Quad core, 1500 MHz, (4 jezgre)
Ram: 2gb
Interna memorija: 16 GB
Jedan slot za MicroSD karticu
Kamera: 8MP 1920x1080 (1080p HD) (30 fps), 1280x720 (720p HD) (90 fps)
Prednja kamera: 2MP
GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
Internet: 3G,2G,42.2 Mbit/s MAX
Navigacija: GPS, A-GPS
Bluetooth: 4.0
Wi-Fi
Jezik:ENG


Ako koga zanima prodajem mobitel http://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/xiaomi-mi-two-najjaci-mobitel-svijetu-oglas-5822787
Ja sam sebi vec narucio :)
Official promotional video
http://www.youtube.com/watch?v=NDu7RxWTfd4&feature=player_embedded
Poslednja Izmena: Avgust 25, 2012, 23:33:52 POSLE PODNE od Don.Sergio
Old School
Since: 2011

I novi iP ga doslovno posere bez prolema... Razlog: OS... Iphone ce imati 4 jezgre na 800Mhz sto je iOSu cist dovoljno...

A i taj MiJuAj koristim na Desire HD-u i jedini komentar -->  :'(


I ajde reci u kojoj aplikaciji cu ja osjetit tih 1.5 Ghz i 4 jezgre?
Poslednja Izmena: Avgust 25, 2012, 23:55:03 POSLE PODNE od [UG] Viktor
Stay hungry, Stay foolish  :)

Kakva je situacija u Hrvatskoj i na Balkanu rijetko si tko to može šriuštit dat za mobitel 5.000 kn.Mobitel je vrh,al neznam koliko je kvalitetan :)

inace nikada cuo za marku telefona tako da ne vjerujem nesto u taj telefon

nedavno sam citao nesto da je izbaceno par telefona sa ovakvim specifikacijama + imaju kameru po 32 mpx i po 32+ gb memorije

Citat: [BG]Mayer poslato Avgust 25, 2012, 23:54:52 POSLE PODNE
Kakva je situacija u Hrvatskoj i na Balkanu rijetko si tko to može šriuštit dat za mobitel 5.000 kn.Mobitel je vrh,al neznam koliko je kvalitetan :)
Cijena ce biti 1900kn ali ovo je pretprodaja zato je tolika cijena
Citat: [UG] Viktor poslato Avgust 25, 2012, 23:53:53 POSLE PODNE
I novi iP ga doslovno posere bez prolema... Razlog: OS... Iphone ce imati 4 jezgre na 800Mhz sto je iOSu cist dovoljno...

A i taj MiJuAj koristim na Desire HD-u i jedini komentar -->  :'(


I ajde reci u kojoj aplikaciji cu ja osjetit tih 1.5 Ghz i 4 jezgre?
Novog iphone-a jos nema tako da ovaj sad vodi igru!
Citat: Ricky_Danzel poslato Avgust 25, 2012, 23:57:09 POSLE PODNE
inace nikada cuo za marku telefona tako da ne vjerujem nesto u taj telefon

nedavno sam citao nesto da je izbaceno par telefona sa ovakvim specifikacijama + imaju kameru po 32 mpx i po 32+ gb memorije
Izvor http://www.vecernji.hr/vijesti/za-miphone-kine-appleov-iphone-tek-je-mala-beba-clanak-445579
Njegov prethodnik je prodan u vise od 13milijona primjeraka, a citajte, ovaj tek u pretprodaji biljezi 3milijona prodanih
Poslednja Izmena: Avgust 25, 2012, 23:59:43 POSLE PODNE od Don.Sergio
Old School
Since: 2011

Ovo ne vodi igru, jer je dostupno samo u Kini...

A i da ne velim, da se to kod nas neće prodavat, za 5000 kn se dade kupit pravi mobilni telefon. Android nece iskoristit ovo, Appovi ce radit jednako brzo i na HoXu i Na SIII i na ovom...
Stay hungry, Stay foolish  :)

Citat: [UG] Viktor poslato Avgust 26, 2012, 00:00:59 PRE PODNE
A i da ne velim, da se to kod nas neće prodavat, za 5000 kn se dade kupit pravi mobilni telefon. Android nece iskoristit ovo, Appovi ce radit jednako brzo i na HoXu i Na SIII i na ovom...
Kao sta sam u prethodnom postu reko
Citat: Don.Sergio poslato Avgust 25, 2012, 23:58:21 POSLE PODNE
Cijena ce biti 1900kn ali ovo je pretprodaja zato je tolika cijena
Old School
Since: 2011

Dakle nece se uopce prodavati... Pa daj to nije realno... Nitko to nece kupot bas zbog niske cijene i vjerivatno nekvalitete, pise ciji je proc unutra mozda? Da ne ispadne ko i s Tegrom...

Pricekajmo testove!

A mozda i je najjaci, al nije i najbrzi!
Poslednja Izmena: Avgust 26, 2012, 00:11:58 PRE PODNE od [UG] Viktor
Stay hungry, Stay foolish  :)


Mislim da je ovakav mobilni potpuno bespotreban i da je cisto izivljavanje, jeste jak, al sta koj k. da radis sa takvim mobilnim ?
Bacanje para... ne podnosim takve novine, danas tehnologija zatupljuje ljude i cini ih nesposobnim, jer sad ista ta tehnologija sve radi umesto ljudi -.-
Poslednja Izmena: Avgust 26, 2012, 00:15:03 PRE PODNE od [BR]Maki187

[quote author=
Maki187 link=topic=51921.msg376633#msg376633 date=1345932841]
Mislim da je ovakav mobilni potpuno bespotreban i da je cisto izivljavanje, jeste jak, al sta koj k. da radis sa takvim mobilnim ?
Bacanje para... ne podnosim takve novine, danas tehnologija zatupljuje ljude i cini ih nesposobnim, jer sad ista ta tehnologija sve radi umesto ljudi -.-
[/quote]
Slazem se , ali lepo je imati telefon sa dosta mogucnosti ;)
ODSUTAN

Cekamo testiranja, pa cemo vidjeti
Old School
Since: 2011

Citat: Daniel Zero poslato Avgust 26, 2012, 00:08:02 PRE PODNE
Ovo jace od mog kompa :O
Takodjer :D
Nevalja ovo kupovat dok ga ne isprobate u vlastitim rukama
[Spamer na dužnosti! Ne ometaj!]

Citat: |BURPG| Trivette! poslato Avgust 27, 2012, 14:46:23 POSLE PODNE
Citat: Daniel Zero poslato Avgust 26, 2012, 00:08:02 PRE PODNE
Ovo jace od mog kompa :O
Takodjer :D
Nevalja ovo kupovat dok ga ne isprobate u vlastitim rukama

Tako je, da nebi bilo kako i sa SGSIII. UreÄ'aj ko da je od drva napravljen... Sve Å¡kripi ko da je ureÄ'aj za 100 kn a ne za 6k kn
Stay hungry, Stay foolish  :)

Moraju se hvalit kad su ga platili...
Stay hungry, Stay foolish  :)