"Trebam nešto" - tema

Započeo vlado_plavsic, Avgust 16, 2012, 20:15:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Admin Sistem.. neki prosti sa /ah /aduty i ta sranja mala :D

Citat: Jiky poslato April 11, 2020, 21:21:41 POSLE PODNE
Admin Sistem.. neki prosti sa /ah /aduty i ta sranja mala :D
Izvuci iz nekog moda svaki mod to ima
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU


Citat: vlado_plavsic poslato Avgust 16, 2012, 20:15:55 POSLE PODNE
Stara Tema #1
Stara Tema #2

Moze neko pomoc
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(4215) : warning 219: local variable "X" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(4215) : warning 219: local variable "Y" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(4215) : warning 219: local variable "Z" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(133146) : error 017: undefined symbol "playerid"
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(133146) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(133146) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(133146) : error 001: expected token: ";", but found "]"
C:\Users\trajk\Desktop\cc\gamemodes\CoCRP.pwn(133146) : fatal error 107: too many error messages on one line

Pozdrav,
   Balkan SA:MP Team

Citat: Jesteibice poslato April 13, 2020, 19:51:05 POSLE PODNE
Treba mi ovako nesto kao sto je na videu: https://www.youtube.com/watch?v=HVn3ZhqXWeI

Napravis taj textdraw i ubacis u mod (pazi da bude player)

Kada si to uradio, napravis novu funkciju

[pawn]DajIgracuNovac(playerid, kolicina)
{
   GivePlayerMoney(playerid, kolicina);
   PlayerTextDrawShow(playerid, TvojNovacTD[playerid]);
   new string[12];
   format(string, 12, "%d", kolicina);
   PlayerTextDrawSetString(playerid, TvojNovacTD[playerid], string);
   defer NekiTimer(playerid); //Timer od 5 sekundi koji ce sakriti taj textdraw
}

timer NekiTimer[5000](playerid) //Ovo je timer od 5 sekundi, kada prodje 5 sekundi, textdraw ce se sakriti
{
   PlayerTextDrawHide(playerid, TvojNovacTD[playerid]);
}[/pawn]

Treba mi komanda koja ce igracu dodeliti odredjenu sumu novca prilikom registera ali ne u samom registeru nego da kada se spawna mora da upise tu komandu kako bi dobio i da kada pokusa sledeci put da to uradi da mu iskoci poruka vec ste dobili pocetnu pomoc , tako nesto komanda bi se zvala pocetnapomoc :D

Citat: #ТHΞV1ЛЛΛϾHΛ_ poslato April 15, 2020, 19:21:49 POSLE PODNE
Treba mi komanda koja ce igracu dodeliti odredjenu sumu novca prilikom registera ali ne u samom registeru nego da kada se spawna mora da upise tu komandu kako bi dobio i da kada pokusa sledeci put da to uradi da mu iskoci poruka vec ste dobili pocetnu pomoc , tako nesto komanda bi se zvala pocetnapomoc :D
Objasnio sam ti na disc. skripteru  :D

Citat: Galardo poslato April 15, 2020, 19:25:33 POSLE PODNE
Objasnio sam ti na disc. skripteru  :D
Jesi kako nisi , ovako je to izgledalo , stavi ovo na ono , ovo ubaci onde tamo stavi to i haj zdravo :D treba mi ceo kod kako bi to izgledalo ili neka komanda koja je priblizna toj :)

Citat: #ТHΞV1ЛЛΛϾHΛ_ poslato April 15, 2020, 19:21:49 POSLE PODNE
Treba mi komanda koja ce igracu dodeliti odredjenu sumu novca prilikom registera ali ne u samom registeru nego da kada se spawna mora da upise tu komandu kako bi dobio i da kada pokusa sledeci put da to uradi da mu iskoci poruka vec ste dobili pocetnu pomoc , tako nesto komanda bi se zvala pocetnapomoc :D

U enumu igraca dodas nesto tipa pUzeoNovac, dodas tu varijablu pod cuvanjem i ucitavanjem igraca.

Kada si to uradio, default ce ta vrednost biti 0, tako da kada otkuca komandu stavis:

[pawn]PlayerInfo[playerid][pUzeoNovac] = 1;[/pawn]

Zatim pri vrhu te komande:

[pawn]if(PlayerInfo[playerid][pUzeoNovac] == 1) return SendClientMessage(playerid, -1, "Vec si uzeo pocetni novac!");[/pawn]

Cela komanda bi izgledala ovako, prosto, lako i jednostavno

[pawn]CMD:pocetninovac(playerid, params[])
{
   if(PlayerInfo[playerid][pUzeoNovac] == 1) return SendClientMessage(playerid, -1, "Vec si uzeo pocetni novac!"); //Provera da li je vec uzeo novac
   GivePlayerMoney(playerid, 10000); //Ovde koliko novca zelis dati
   PlayerInfo[playerid][pUzeoNovac] = 1; //Stavljamo varijablu na 1 tako da vise ne moze uzimati novca
}[/pawn]

@V01D hvala brt namesteno :D
Desilo mi se situacija , upisem komandu prvi put i radi normalno i kad pokusam opet pise vec ste uzeli ali kada se ponovo ulogojem i upisem komandu opet mogu da uzmem pare pa sam namestio na OnPlayerSpawn [pawn]PlayerInfo[playerid][pUzeoNovac] = 1;[/pawn] samo u svojoj verziji kako je podeseno i u enumu sam prvenstveno stavio sa 1 pa nije radilo i stavio sam na 0 i radi sve super :D

Citat: Simec poslato April 17, 2020, 15:17:39 POSLE PODNE
Trebam hitno skriptera koji je voljan da pomogne preko anydeska za vozilo sistem, hvala unapred!

Napravis lepo temu ovde LINK
Lepo postavis kod, sta te muci napises koji deo koda ne radi kako treba i eto ga

Citat: Simec poslato April 17, 2020, 15:17:39 POSLE PODNE
Trebam hitno skriptera koji je voljan da pomogne preko anydeska za vozilo sistem, hvala unapred!
Ajde malo da procitas pravila?

treba mi komanda za /otpad, da određena mafija moze prodati samo privatno vozilo na tom mjestu u djelove, tuđe aute i da dobije 30% od salonske cijene..
[pawn]CMD:otpad( playerid, params[] ) {

        if(PlayerInfo[playerid][xClan] == 11 || PlayerInfo[playerid][xLider] == 11) return GRESKA( playerid, "Samo mafia !" );
        if( !IsPlayerInAnyVehicle( playerid ) ) return GRESKA( playerid, "Niste u vozilu!" );
        if( TipVozila[ vehicle ] != PRIVATE_VEHICLE ) return GRESKA( playerid, "Nisi u privatnom vozilu" );
      return 1;
     }
        if( !IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, 1646.7411, -2116.7144, 13.5547 ) ) return GRESKA( playerid, "Niste na mjestu za prodaju vozila" );
       DajIgracuNovac( playerid, 150000 );
      SCM( playerid, -1, "Prodali ste vozilo na otpad i dobili ste 150.000$");
      new c = PlayerInfo[ id ][ xVoziloID ][ 0 ];
      GRELLA_DestroyVehicle( VehicleInfo[ c ][ vID ] );

    return true;[/pawn]
vehprice je cjena salonska
:)

Citat: Sinner.man poslato April 19, 2020, 14:04:06 POSLE PODNE
treba mi komanda za /otpad, da određena mafija moze prodati samo privatno vozilo na tom mjestu u djelove, tuđe aute i da dobije 30% od salonske cijene..
[pawn]CMD:otpad( playerid, params[] ) {

        if(PlayerInfo[playerid][xClan] == 11 || PlayerInfo[playerid][xLider] == 11) return GRESKA( playerid, "Samo mafia !" );
        if( !IsPlayerInAnyVehicle( playerid ) ) return GRESKA( playerid, "Niste u vozilu!" );
        if( TipVozila[ vehicle ] != PRIVATE_VEHICLE ) return GRESKA( playerid, "Nisi u privatnom vozilu" );
      return 1;
     }
        if( !IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 3.0, 1646.7411, -2116.7144, 13.5547 ) ) return GRESKA( playerid, "Niste na mjestu za prodaju vozila" );
       DajIgracuNovac( playerid, 150000 );
      SCM( playerid, -1, "Prodali ste vozilo na otpad i dobili ste 150.000$");
      new c = PlayerInfo[ id ][ xVoziloID ][ 0 ];
      GRELLA_DestroyVehicle( VehicleInfo[ c ][ vID ] );

    return true;[/pawn]
vehprice je cjena salonska

Racunajuci da je salonska cena "vehprice", dodjosmo do proste proporcije da izracunamo 30% od toga :

[pawn]new Float:Procenat = (3*vehprice)/10;[/pawn]

Nadam se da si ovo trazio, posto nisam znao kako ti se krecu cene vozila, mislio sam da postoji mogucnost da bude float, tacnije broj sa zarezom, mada, ako to ne bi bio slucaj:

[pawn]new Procenat = (3*vehprice)/10;[/pawn]

Onda samo:

[pawn]DajIgracuNovac(playerid, Procenat);[/pawn]

Admin Sistem.. moze AL1 do AL6 ili tako nes.. ne znam izvuci iz nekog gamemoda zato trazim :D