[FG] Zakljucan do daljnjeg

Započeo Snich, Avgust 10, 2012, 20:42:22 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Snich

Pozdrav.

Vec par dana imamo problema sa nekim parmacima koji preko raznih programcica ne samo FG server no i ostale servere napadaju, narusavajuci tok igre. Na pocetku su samo Fake-kill -ali igrace,  sto je dovodilo do drasticnih jailovanja, gubitaka novca i vecih wanted levela. Ubacio sam Anti Fake-killing skriptu i rijesio se datog problema, ali su nastali novi problemi, jendostavno pale, gase, restartuju server bez moje kontrole i bez kontrole ftp-a.
Mnogo servera ima isti ili slican problem i nemaju rijesenja.

Server sam bio primoran zakljucat, jer svakog casa ulaze razni tipovi pod raznim nickovima i ugase server ili ga restartaju.
Trenutno sam u nekom ocajnom fazonu jer neznam sta da radim, server sam zakljucao do daljnjeg, dok ne rijesim problem.

Ovim obavjestavam sve moje igrace i  clanove BS foruma, da se FG nije zatvorio niti ugasio, nego je zatvoren do daljnjeg.
Ukoliko neko ima neku soluciju ili rijesenje za ovaj problem, neka se javi u ovoj temi ...
Poslednja Izmena: Avgust 10, 2012, 20:42:46 POSLE PODNE od [FG] Snich

Probaj da postavis da na pocetku servera registruje neka imena i ako je ime neko glupo npr ( Konj_Glupi ili nesto slicno ), da automatski kicka, ja sam imao problema i znam ko to radi, ali ne zelim da izadjem frendove, neznam da li su oni na tvom srvu, pa onaj javi mi se na pm ako to nerijesis, i ubaci onaj AC balkan security ili junkbuster ..

Probaj na registraciji i loginu da ubacis par antibot pitanja,ako su igraci tvoji uz server onda im nece biti mrsko svaki put pri loginu kucati ta 2-3  pitanja. Ako nista ne uspijes zamoli Gigija za pomoc,ako si dobar sa njim..

Snich

Citat: [Egrotusi TDM] CadrRa poslato Avgust 10, 2012, 23:51:05 POSLE PODNE
Probaj na registraciji i loginu da ubacis par antibot pitanja,ako su igraci tvoji uz server onda im nece biti mrsko svaki put pri loginu kucati ta 2-3  pitanja. Ako nista ne uspijes zamoli Gigija za pomoc,ako si dobar sa njim..

Imam vec na registeru pitanja.
Fazon je sto igrac udje na server i srusi ga (ugasi).
Dobio sam informacije kako i testirao sam osobno.
Postoje .dll drajveri koji se ubace u SAMP direktorij, tamo gdje je smjesten GTA (2 drivera) nakon toga udjes na server koji oces i ugasis ga pritiskom CTRL+9.
Dovoljno je samo par puta stisnuti CTRL+9 da bi ugasili server. Ovo radi na svakom serveru, i Gigijev BU su par puta ugasili, barem sam tako cuo.

Jednostavno Promeni Hosting. ??? ???
Poslednja Izmena: Avgust 11, 2012, 02:47:45 PRE PODNE od |X:RP|Jovan Lucic



Citat: [FG] Snich poslato Avgust 11, 2012, 02:47:47 PRE PODNE
Citat: |X:RP|Jovan Lucic poslato Avgust 11, 2012, 02:45:35 PRE PODNE
Jednostavno Promeni Hosting :)
Mislim da to nema veze sa hostingom.  :-[
Pa kako mogu da restartuju server znaju ti Rcon ili Imaju tvoj panl trece nema :)


Snich

CitatPa kako mogu da restartuju server znaju ti Rcon ili Imaju tvoj panl trece nema

Ovo ti je trece.

CitatPostoje .dll drajveri koji se ubace u SAMP direktorij, tamo gdje je smjesten GTA (2 drivera) nakon toga udjes na server koji oces i ugasis ga pritiskom CTRL+9.
Dovoljno je samo par puta stisnuti CTRL+9 da bi ugasili server.

Ti kao da ne citas prethodne postove kralju...  8)

Citat: StjepanS poslato Avgust 11, 2012, 10:36:17 PRE PODNE
Napravi UCP registraciju preko foruma ili odobrenje racuna kao sto je na CH ..
I moj je ovo prijedlog... Makar, igracima je mrsko prelaziti preko ucp-a, pa cekati odgovor... Ali ti odluci
Btw, skolni onaj post, da nebi netko to netko opet ili poceo to radit...
Poslednja Izmena: Avgust 11, 2012, 10:40:42 PRE PODNE od [XRP] ColdPlay

Mrzim te ljubomorne gadove,ne uspije im server i onda idu praviti stetu drugima koji su svoju dusu dali da naprave dobar gamemode.Aj valjda ce se naci neko rijesenje i protiv toga :)

...Neno...

Citat: StjepanS poslato Avgust 11, 2012, 10:36:17 PRE PODNE
Napravi UCP registraciju preko foruma ili odobrenje racuna kao sto je na CH ..
Upravo ono.
Mozes napraviti kao sto je na CoA,nesto slicno,jeste da ce igracima biti mrsko sve to,ali lijepo samo napravis za odobrenje acca i rijeseno..

Ali nebi svakavi botovi igrali na serveru, tj, oni koji dmaju i krse rp pravila... Ta zns kako je na BURPG, bemti, non-rpera previse... Pregazi me auto, ja padnem na pod, on meni ''sta glumis''
Poslednja Izmena: Avgust 11, 2012, 12:58:13 POSLE PODNE od [XRP] ColdPlay

Snich

Siguran sam da ima drugo rijesenje sem UCP systema.
Mislim da UCP system nije potreban da se rijesi chras-.ovanje FG servera od strane igraca. I da imam UCP, kada potvrdim igraca, on olako opet moze da udje nan server i chras-uje bez i po muke kao i dosad, drugi razlog zasto UCP nije potreban jeste taj sto FG ima tek 20 redovnih igraca i mislim da nije potrebno "sad zasad" raditi UCP sto nije iskljuceno za buduce vrijeme...

Iskreno ja sam pobao "uz dogovor Ownera" na mnogim drugim serverima da ispobam ovaj "SAMP bug" i radi na svakom serveru, jer sam mislio da je do moje skripte ili hosta, no nije, jednostavno gasi svaki server.

Kontaktiraj hostera, mozda on ima prste u tome, promjeni RCON PW, promjeni FTP, provjeri ko ti ima admina, provjeri dal ti nesto ne crasha server, provjeri da nemas negdje u nekom loopu OnGameModeExit, a mozda je crashanje do hostera. Ugl. moze biti doslovno bezbroj razloga :D, no s cheatevima se to nemoze osim ako bi nekako uspjeli crashati server portanjem vozila do sebe (ko sto je CH imala nekad problem), ali i za to portanje ima rjesenja.
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Snich

CitatMa jok nije ti to od hostera,admina....To ti program,greka je u 3e sampu,ako nevjerujete dajte ip servera da vam pokazem da to radi program...
Pa da, postoji bug koji mnogi negativno iskoristavaju...