[Pomoc] Dialog

Započeo [NG | RP] Almir, Avgust 06, 2012, 23:06:41 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:BU
Problem:Eh ovako ubacio sam port iz techlanda radi sve ono ime sve sam promjenio i sada hocu da ja ubacim neki dijalog i tu mi se izlistaju npr komande za vozilo i da ja u dialogu zakljucam/otkljucam auto prodam igracu prodam na autopijacu itd....
SAMO AKO MOZE DA MI OBJASNITE A NE DA MI DATE TUTORIJAL O TIM DIALOZIMA JER TO SAM MILION PUTA GLEDAO I OPET NE KONTAM
Slike://
Dio skripte://

ako znas i engleski lako ces povezati sve to :)

ShowPlayerDialog se sastoji od

playerid - id igraca
dialogid - id/broj dialoga - ovo ce ti trebati kasnije
dialog stila - imas 4 stila to su
     DIALOG_STYLE_MSGBOX - ovaj se koristi za ispis neke poruke ovo recimo mozes koristit za ispis pravila servera 
     
     
     DIALOG_STYLE_INPUT - koristi se za unos nekog texta s ovim mozes neki pm sistem , mozes za razne stvari tvoja masta je granica :)
     

     DIALOG_STYLE_LIST - ovo u biti kreira listu (kao na slici)
     

    DIALOG_STYLE_PASSWORD - ovo je isto kao i DIALOG_STYLE_INPUT samo je unos zasticen tj na ekranu se ne ispisuju slova vec * veoma korisno za login i register :)
   

nakon dialog stila imas

naslov - ispis u gornjem djelu dialoga
sadrzaj - suvisno za objasnjavat
button 1 - tipka jedan
button 2 - tipka dva

____________________________________-
OnDialogResponse

kao sto i mozes pretpostaviti ovo se poziva nakon sto dialog da neki odgovor. dialog daje odgovor kada pritisnemo jednu od tipik (button 1 i button 2 )

njegovi property su

(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[])

igracev id - koji je igrac koristio dialog
dialogid - koji je dialog koristen , prepoznaje po id-u/broju dialoga
response - provjerava dali ima odgovora / koju tipku je pritisnuo igrac (button 1 ili button 2 )
listitem - koristi se ako si koristio DIALOG_STYLE_LIST te odredjuje koji red je kliknuo igrac
inputtext - koristi se kod DIALOG_STYLE_INPUT i DIALOG_STYLE_PASSWORD

sada kad znas sta je sta lagano pocnes sa dialozima
recimo imas dialog

ShowPlayerDialog(playerid,5431,DIALOG_STYLE_INPUT,"Poruka","Molimo vas upisite vase ime."."Uredu","Odustani");

ovaj dialog je style input znaci igrac unosi neku informaciju i njegov id je 5431 sad napravis sta da se desi na odgovor dialoga (OnDialogResponse)

prvo ces napraviti provjeru gdje se provjerava dali je taj dialog pokrenuo igrac

if(dialogid == 5431)
{

// zatim napravis provjeru koju tipku je pritisnuo igrac , ukoliko igrac pritisne tipku 1 dobijamo povratnu informaciju true (istina / tacno ) ukoliko igrac pritisne tipku dva dobijamo povratnu informaciju false(ne tacno)
if(!response)  // ! ispred neceg znaci da suprotno od tog a response je po defaultu true , te bi ovo u prevodu znacilo , ukoliko nemamo odgovor sto bi znacilo da igrac ne zeli odgovoriti na ovaj dialog u ovom slucaju pitanje je bilo Kako se zovete
  {
     SendClientMessage(playerid,neka boja, "Niste nam rekli svoje ime :( .");
  }
if(response) // sada nemamo ! sto znaci ako ima odgovora
{
   SendClientMessage(playerid,neka boja, "Vase ime je : ");
   SendClientMessage(playerid,neka boja, inputtext); // ispisuje unos korisnika  , ima i drugih metoda za ispis al da te ne davim sad tim posto vidim da si pocetnik :)
}

}

eto to je to ukratko xD nadam se da sam bar malo pomogao :)
Poslednja Izmena: Avgust 07, 2012, 04:04:40 PRE PODNE od Phat_Jo[.pwn]


N0NE