Pomoc oko vozila

Započeo stipo_grgic, April 02, 2010, 09:50:47 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozz, molio bih vas za jednu pomoc, novi sam tu i imam problema oko vozila, neznam gdje se tocno povecava broj vozila, jer ja kad dodam vozilo pomijesa mi se sve, sva vozila, a kad uklonim jedno vozilo i stavim drugo sve ok, problem je sto neznam gdje tocno i sta tocno trebam napraviti kad dodajem novo vozilo? Hvala unaprijed!

ovako pogledas na internetu id-ove auta i zapises one koje zelis ubacit...
Zatim pogledas id-ove boja na internetu te zapises one koje zelis da budu na rvom auto...
Evu uzet cu za primjer da si izabra infernusa (njegov id je 411) i da si izabra seÄ'u boju (njen id je 40)

Sad otides na kucni server ako ga imas a ako nemas na debug(bolje ja na kucni server).
Stvoris auto s komandom /veh id(auta) id(boja) id (boja) --->dva puta id boje jer mozes ako zelis kombinirati neke boje a ako zelis da bude jedna boja napises dva puta isti broj(tj. id)
Npr. smedji infernus ce biti /veh 411 40 40...
Sad kad si ga stvorio otidi do mjesta gdje zelis da se spawna i napisi /save infernus1 (ovo infernus1 jedan ti je opis da se nezbunis kasnije)...
Kada ga spremis(/save) izadji sa server ili iz debuga i otidi u mapu rockstargames,sanandreas i tu nadi savedpositions....
Udi u savedpositions i vidjet ces AddStaticVechile(neki bojevi)//infernus1
Kopiraj to i otidi u pawno otvori gamemog i klikni ctrl+f i napisi AddStatic
i ispod toga pastaj kopirano i to je to..


Kliknite-->registrirajte se i zaradite 
http://www.neobux.com/?r=neoreza

broj vozila ne povecavas...
samo nova vozila dodaj na kraj...
sve ti se pomijesa jer ti se pomijesaju IDevi vozila...

Reza znam ja to, sve ja ubacim, ali mi se pomijesa, probat cu ovako kao sto mi Sam kaze..

e to ti je mali problem u GameModovima kada dodas auto sve ti se pomjesa zato ak imas komandu /Oldcar ides u server i od svakog do svakog auta pises odl car i koje ti brojke izbaci stavis pod ovo
if(newcar == [b]165[/b] || newcar == [b]164[/b] || newcar == [b]163[/b] || newcar == [b]162[/b] || newcar == [b]161[/b] || newcar == 160 || newcar == 159 || newcar == 158 || newcar == [b]292 [/b]|| newcar == [b]291[/b] || newcar == [b]293[/b] || newcar == [b]290[/b])
{
    if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 5 ||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 5) { }
    else { WantedPoints[playerid]+=2; SetPlayerCriminal(playerid,255, "** Nisi clan LCN-a"); }

ovo if(newcar ==  tu pises te brojke ove sto su deblje to mjenjas
if(playerinfo je za koju org oces npr ovo je org lcn i ude neko od yakuza i dobit ce wanted npr kao krada vozila
else sta ce ti pisat i koliko ces dobit wanted pointsa

hahahha warning = demir
CitatLose,Lose,Lose,Lose Prelose 0/10 nema nista tu to je 1 sek rada..... za nas profesionalce i dobre scritpere ....

ja sam najaci scripter na balkan a mozda i u svijet to je za mene stotinka....

sta da idem svaki ama bas svaki auto /oldcar?  ???

EDIT: e gdje da tocno ubacim ovo?
Poslednja Izmena: April 02, 2010, 11:43:23 PRE PODNE od stipo_grgic

ispod public OnPlayerStateChange(playerid, newstate, oldstate)

hahahha warning = demir
CitatLose,Lose,Lose,Lose Prelose 0/10 nema nista tu to je 1 sek rada..... za nas profesionalce i dobre scritpere ....

ja sam najaci scripter na balkan a mozda i u svijet to je za mene stotinka....

jel ti mislis na ownership vozila ili obicna koja svi mogu voziti?

mislim da svi mogu voziti, addstaticvehicle  Ja dodam skroz na kraj npr /veh 522 1 1  NRG saveam i kopiram na kraj u skrkptu odnosno dodam i kad udjem u igricu auta budu pomijesana tj. vlasnici npr sjednem na neciji NRG pise vozilo na prodaju Blade, a kad zamijenim s nekim autom addstaticvehicle onda sve ok! Neznam sta je?

ako zelis za ORG/Bande onda ides /oldcar
a ako zelis da mogu i civili onda  sam stavljas ali opet e ti se svi auti pomjesat tak da ces morat one od ORG/Bandi /Oldcar ak imas komandu oldcar

hahahha warning = demir
CitatLose,Lose,Lose,Lose Prelose 0/10 nema nista tu to je 1 sek rada..... za nas profesionalce i dobre scritpere ....

ja sam najaci scripter na balkan a mozda i u svijet to je za mene stotinka....

A jeli bi mogao samo dodati vozilo nekako, da bude slobodan?

Mozes dodas ga samo tu di su ti ostali auti

hahahha warning = demir
CitatLose,Lose,Lose,Lose Prelose 0/10 nema nista tu to je 1 sek rada..... za nas profesionalce i dobre scritpere ....

ja sam najaci scripter na balkan a mozda i u svijet to je za mene stotinka....

Da, ja dodam ispod tih ostalih i kao sto sam rekao ingame mi se pomijesaju ID-ovi, to mene muci, pa kako da to sredim?

Funky

Ovako to je i meni bio problem ako ces dodavat negdje u sredinu aute sve ce ti se pomijesat. Ako ces na kraj testiraj dal ce ti se pomjesat nisam 100 posto siguran ako ce ti se pomjesat svaki auto koji dodas stavi za 1 vise id. npr ako je id 45 stavi 46.

najbolje da obrises to sve da te izbaci iz vozila ako nisi Yakuza itd pa kad sve zavrsis,onda to ponovo napravi...