[Pomoc] problem sa /mo prodaj

Započeo [GU:RP] ivica 156, Jul 09, 2012, 18:56:49 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:znaci recimo igrac novi ude koji nikad nije bio na srv i kad ode /mo prodaj prvi put dobije novce a drugi put kad ide /mo prodaj onda ne dboije kako da rijesim to da ne dobije nikak ak nea motor
Detaljan opis problema:
Dio skripte:
else if(strcmp(x_nr,"prodaj",true) == 0)
{
    if (Bikelist[playerid][bTyp]!=-1)
    {
        new price = (BikeBuylist[Bikelist[playerid][bTyp]][Price]/5)*2;
        if (IsPlayerInVehicle(playerid,Bikelist[playerid][Carid])) { RemovePlayerFromVehicle(playerid); }
            JB_GivePlayerMoney(playerid, price);
        DestroyVehicle(Bikelist[playerid][Carid]);
Bikelist[playerid][bTyp]=-1; Bikelist[playerid][mX]=0.0; Bikelist[playerid][mY]=0.0; Bikelist[playerid][mZ]=0.0;
Bikelist[playerid][mRotation]=0.0; Bikelist[playerid][Status]=0; Bikelist[playerid][Lock]=0; Bikelist[playerid][Carid]=-1;
Bikelist[playerid][Color1]=-1; Bikelist[playerid][Color2]=-1; Bikelist[playerid][mod1]=-1; Bikelist[playerid][mod2]=-1;
Bikelist[playerid][mod3]=-1; Bikelist[playerid][mod4]=-1; Bikelist[playerid][mod5]=-1; Bikelist[playerid][mod6]=-1;
Bikelist[playerid][mod7]=-1; Bikelist[playerid][mod8]=-1; Bikelist[playerid][mod9]=-1; Bikelist[playerid][mod10]=-1;
Bikelist[playerid][mod11]=-1; Bikelist[playerid][mod12]=-1; Bikelist[playerid][mod13]=-1; Bikelist[playerid][mod14]=-1;
Bikelist[playerid][mod15]=-1; Bikelist[playerid][mod16]=-1; Bikelist[playerid][mod17]=-1; Bikelist[playerid][Paintjob]=-1;
MotoSave(playerid);
format(string,128,"* Uspjesno si prodao svoj motor za {FFFFFF}$%i!",price);
SendClientMessage(playerid, YELLOW, string);
    }
    else { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Nemas motor!"); }
    return 1;
}
}
return 1;
}

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

najvjerovatnije ti je u provjeri if(Bikelist[playerid][bTyp] != -1) vidi kako si stavio da mu postavlja Bikelist[playerid][bTyp] prilikom registracije na server :)


onda stavi da ti postavlja to na -1 jer recimo imas
new varijabla ;
ovo varijabla je jednako nicemu nema nikakvu vrijednost ali je ipak razlicito od -1 :) nadam se da si shvatio

ovako kod mene ide vako spremanje da stavim vako

format(var, 64, "Vozilo=%s\n", if(Bikelist[playerid][bTyp] != -1);fwrite(hFile, var);

a sta ce ti provjera u ovom , stavis da ti vozilo -1 ako nema , i onda u onplayer connect stavis da ti je
Bikelist[playerid][bTyp] = stavis da ucita vozilo


ne kontam sta zelis reci da ovo stavim pod onplayerconnect

Bikelist[playerid][bTyp] = -1;


e imam jos jedan problem sada al nezz dal smijet to tak radit stavio sam za farbanje vozila znate pod /v ali mi se desi da mi nema vozila inace sta je bilo sa oboji je da je prebarbam u crno i neradi ali radilo mi je spremanje za vozilo i sadd odjednom sam doda novo oboji koje radi,ali mi nema vozila kad sam osao relog koda je nestalo

Citat: dock poslato Jul 10, 2012, 01:52:34 PRE PODNE
tako je.. :)

pa i nije bas tako :) jer ce ti onda svakom igracu nebitno dali imao ili nemao motor stavljati da nema :/
u on player conect stavi da ucitava iz korisnickog fajla i daj mi onaj dio gdje ti spasava/kreira fajl prilikom registracije na server ili gdje vec to spasavas
Poslednja Izmena: Jul 10, 2012, 12:41:43 POSLE PODNE od Phat-Jo[.pwn]

ma lol radi mi sve to da sprema ali kad sam ubacio novo u /v oboji ja obojim motor i radi odem relog nema ga a kad sam makeo to oboji koje radi i vratio staro onda je sve normalno

jel zna mozda a netko ispricavam se na DP