[TUT]Kako ubaciti mod u GTA

Započeo Dacho, Jul 06, 2012, 23:27:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako evo objasnjenje kako ubaciti neke modove na SAmp poput skinova, vozila, hudova, oruzja itd.
Prvo sto trebate je neki program za ubacivanje ja koristim IMGpro meni je najbolji:
Download link: http://www.mediafire.com/?ndvbmfm6fxo11ea
Kad skinete IMgpro raspakujtega i instalirajtega, nakon toga trebate skinuti neki mod po zelji ja inace skidam sa Gtainside:
Link: http://www.gtainside.com/en/news.php
kad skinete neki mod raspakujtega obicno imate dff i txd fajl (Npr. ako skinete mod za turismo auto imacete turismo.dff i turismo.txd).
Nakon toga pokrenete img pro kliknete na FILE oznaceno je na slici:



kad ste kliknuli na FILE otidjite na open ,zatim locirajte gde ste instalirali svoj GTA i tamo nadjite folder models (Primer:  D:\Program Files\GTA\models ) kada udjete u models,izaberite stavku pod nazivom "gta3" kada ste izabrali kliknite dugme OPEN, kao sto je na slici uradjeno: 


Sledi ubacivanje vasih modova ,idite na EDIT zatim udjite u FIND i upisite naziv modela koji ste skinuli,u mom slucaj je to "turismo.dff" i "turismo.txd"  ,prvo cemo upisati "turismo.dff" (bez navodnika) ,kada to ukucate kliknite na FIND,kada vam pronadje stavku u mom slucaju "turismo.dff" kliknite desni klik,zatim idite DELETE..Tako isto uradite i sa drugom stavkom u mom slucaju "turismo.txd" .

Slika kada smo kucali "turismo.dff" i kliknuli FIND ,ovako cete dobiti



Slika kada radimo DELETE na stavki "turismo.dff" ,ovako to izgleda


Kada ste obrisali "turismo.dff" i "turismo.txd" (U MOM SLUCAJU) ..Onda idemo ubaciti vase modove koje ste skinuli..
Idemo na dugme COMMANDS zatim biramo dugme  ADD,kada to uradite otvorice vam prozor,tu nadjite svoje modele ,u mom slucaju to su "turismo.dff" i "turismo.txd"  ,prvo cemo ubaciti "turismo.dff" pa onda "turismo.txd" (mada je redosled nebitak)..KADA STE DODALI OBE STAVKE I "turismo.dff" i "turismo.txd" mozete izaci iz svega,i igrati svoj SAmp :)

Slika kada smo isli u Commands i birali stavku ADD,ovako to izgleda



Slika kada smo dobili novi prozor u kome biramo nasu stavku i otvaramo je,u mom slucaju to je "turismo.dff"


KADA STE SVE URADILI MOZETE UZIVATI U SVOM NOVOM AUTU :)








TUT MADE BY: ParalizatoR.

Molim vas da ne kopirate ovaj tut i postavljate na druge forume kao svoj tutorial! HVALA
Citat: Marley poslato Jun 16, 2012, 17:11:23 POSLE PODNE
Kurcina  :P

Citat: Dude poslato Jun 16, 2012, 17:14:21 POSLE PODNE
čobane šta je ovo?

Respect for David (Sabljak) A.k.A SABO(T)

Odlican tut.

Koji je najbolji samp server?Hm.... Mislim da je ovaj CBS ROLEPLAY 95.168.218.155:7777

Citat: pro.faca poslato Jul 07, 2012, 10:20:45 PRE PODNE
vec to koristim odavno :D

On to nije pisao samo zbog tebe,ima onih koji ne znaju !

Odlican TUT ! :)


Bezveze, 4/10.. i jos si radio preko img toola, preko samia je lakse..

Citat: [NV] Speedyâ,,¢ poslato Jul 07, 2012, 23:11:37 POSLE PODNE
Bezveze, 4/10.. i jos si radio preko img toola, preko samia je lakse..

Prihvatam svakakve kritike,samo mi reci razliku izmedju ta 2 toola i zasto je bolji? U ostalom ako znas napraviti bolje,slobodno izvoli!  :P
Citat: Marley poslato Jun 16, 2012, 17:11:23 POSLE PODNE
Kurcina  :P

Citat: Dude poslato Jun 16, 2012, 17:14:21 POSLE PODNE
čobane šta je ovo?

Respect for David (Sabljak) A.k.A SABO(T)

Ja sam dodao i sada mi sjebalo GTA nece da mi udje ninajdedan srv niti u moj mod i u singleplayer.

Citat: Don Eagle poslato Jul 08, 2012, 00:32:10 PRE PODNE
Ja sam dodao i sada mi sjebalo GTA nece da mi udje ninajdedan srv niti u moj mod i u singleplayer.

Imas li kakav  eror ili nesto? Ili ti samo udje u igru i onda izadje ?
Citat: Marley poslato Jun 16, 2012, 17:11:23 POSLE PODNE
Kurcina  :P

Citat: Dude poslato Jun 16, 2012, 17:14:21 POSLE PODNE
čobane šta je ovo?

Respect for David (Sabljak) A.k.A SABO(T)

Moze Link Moda :P

• My Maps:ShowRoom Eclipse
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=77337.0
• My Mods Ray Eclipse
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=76545.msg532450#msg532450

•Respect: Dinox,Blaeks,...Neno..., LuKsA, Nik Delgad,BloodMaster,нÏ...Dιgαâ,,¢,Levuâ,,¢,GЯG[4]â,,¢,ριnkmanâ,,¢,Boris,Joey,Benac, Dude,Ivan_Ino.pwn,C++,

Citat: Don Eagle poslato Jul 08, 2012, 00:32:10 PRE PODNE
Ja sam dodao i sada mi sjebalo GTA nece da mi udje ninajdedan srv niti u moj mod i u singleplayer.
Ima svakavih modova od nekih crasha od nekih laga a neki rade super ja se lično bavim pravljenjem modova od auta,skinova do paintjobova i nekad kad napravim sve ono crasha u igrici i jbg brisi sta ćes.

A umjesto delete moze se ici odma na replace,kraci postupak za jedan klik  :D  :D .Pohvale


Citat: [SOC]ParalizatoR. poslato Jul 08, 2012, 00:34:20 PRE PODNE
Citat: Don Eagle poslato Jul 08, 2012, 00:32:10 PRE PODNE
Ja sam dodao i sada mi sjebalo GTA nece da mi udje ninajdedan srv niti u moj mod i u singleplayer.

Imas li kakav  eror ili nesto? Ili ti samo udje u igru i onda izadje ?

Ne ja sam skinuo bently u hteo da ga stavim umesto waghingtona, ali sam izbrisao i washington.dff i .txd i sada mi neradi gta , a neznam kako da vratim ovaj .txt.

Resio sam problem nego skino sam ferari model i sada imam 4 .txd fajal akoji da ubacim ili sve da ih ubacim??

Citat: Don Eagle poslato Jul 08, 2012, 18:57:57 POSLE PODNE
Resio sam problem nego skino sam ferari model i sada imam 4 .txd fajal akoji da ubacim ili sve da ih ubacim??
Ne mozes ubaciti sve,jer ako ubacis jedan .txd file,svaki naredni koji ubacis zamjenit ce ti se sa tim prvim,a to ti je textura,boja auta,tetovaze i to  :D