[Pomoc]Ime

Započeo R0x0r|CRO, Jul 04, 2012, 23:41:38 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Nije vazno
Opis problema: Ovako napravio sam da provjeri jeli igracu ime u obliku Ime_Prezime.Na non-rp ime radi odlicno,a na RP Ime kicka i home server se ugasi.
Dio skripte:    new namestring = strfind(plname, "_", true);
if(namestring == -1)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW2, "|//AC| Vase ime nije prihvatljivo.");
SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW2, "//AC| Vase ime mora biti u formatu Ime_Prezime.");
Kick(playerid);
return 1;
}

Koji je najbolji samp server?Hm.... Mislim da je ovaj CBS ROLEPLAY 95.168.218.155:7777

Citat: David99 poslato Jul 04, 2012, 23:46:44 POSLE PODNE
Probaj ovo
GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
                  GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
                  format(string, sizeof(string), "%s je kikovan od admina zbog NONRP imena", giveplayer);
                  ABroadCast(COLOR_YELLOW,string,4);
                  format(string, sizeof(string), "Account vam je zakljcuan zbog NONRP imena ( vase ime nije u formatu Ime_Prezime ili je uvredljivo ili nepodobno za ostale igrace )");
                  SendClientMessage(giveplayerid, COLOR_LIGHTRED, string);
                    PlayerInfo[giveplayerid][pLocked] = 1;
                    SacuvajIgraca(giveplayerid);
                    Kick(giveplayerid);
                }
            }
Ne radi,izvadit cu iz drugog moda.Lock

Koji je najbolji samp server?Hm.... Mislim da je ovaj CBS ROLEPLAY 95.168.218.155:7777

stock LosNickCheck(playerid)
{
new ime[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, ime, sizeof(ime));
if(IsPlayerNPC(playerid)) return 1;
  {
if(strfind(ime,"_") != -1)
{
if(ime[0] >= 'A' && ime[0] <= 'Z')
    {
for(new x =1; x < strlen(ime); x++)
{
if(ime[x] == '_')
{
    if(ime[x +1] >= 'A' && ime[x +1] <= 'Z') return true;
else
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_LIGHTRED, "Kick: Los nick, mora biti Ime_Prezime formata!");
Kick(playerid);
}
}
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_LIGHTRED, "Kick: Los nick, mora biti Ime_Prezime formata!");
Kick(playerid);
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_LIGHTRED, "Kick: Los nick, mora biti Ime_Prezime formata!");
Kick(playerid);
}
}
return 1;
}


kikat ce lika ako prvo pocetno slovi nije veliko, ili ako prezime ne pocne velikim slovom te ako nema onu crticu za razmak .... Jos si mozes dodati za brojeve da kika(samo strfind korisits)
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !