[POMOC] sscanf problem

Započeo l0oky, Jul 04, 2012, 19:11:49 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Moja RP skripta ( nisam stavio specificno ime jos  :) )
Detaljan opis problema:

Ovako, tek sam poceo prije nekoliko dana raditi u Pawn-u a upoznat sam sa drugim programskim jezicima pa mi i nije nekakav problem raditi u Pawn-u, ali Pawn je ipak novost za mene.

Ovdje kao sto vidite ispod u kodu ID je parametar koji se treba ukucati nakon komande "/goto" (Pr. /goto 11). Problem je sada sto koji god ID ukucam u komandi uvjek mi izbaci 0 ( to sam uspio saznati tako sto sam ubacio test linije u kodu ispod.. ) npr.. playerid je 0, ja u komandi ukucam /goto 1 i sada posto ne vidi da je ID = 1 nego 0 ja se teleportujem na svoju lokaciju...

CMD:goto(playerid, params[])
{
   if(IsPlayerAdmin(playerid) || PlayerInfo[playerid][pAdminLevel] >= 1)
     {
        new ID, Str[64], test[128];
        if(sscanf(params, "i", ID)) SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "[KOMANDE]: /goto [playerid]");
        else if(IsPlayerConnected(ID) == 0) SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "["#COL_YELLOW"ERROR"#COL_RED"]: Taj igrac nije na serveru!");
        else
        {
            format(test,sizeof(test), "[TEST] id = %d, playerid = %d",ID,playerid); //<< test linija
print(test); //<< test linija
            new Float:x, Float:y, Float:z;
            GetPlayerPos(ID, x, y, z);
            SetPlayerPos(playerid, x+1, y+1, z);

        }
    }
    else
    {
        SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE,"["#COL_YELLOW"ERROR"#COL_RED"]: "#COL_RED"PRISTUP ZABRANJEN");
    }
    return 1;
}

nadam se je nesto bezveze i da necu imati nekih velikih problema u rjesavanju..  ::)

Hvala sto ste potrosili vremena citajuci ovaj post ..  :-*
Poslednja Izmena: Jul 04, 2012, 19:14:29 POSLE PODNE od l0oky

vlado_plavsic



vlado_plavsic

Mislio sam da uradis update plugina i inc-a jer za svaku verziju samp-a y_less(tvorac sscanf plugina) radi update kako bi ga prilagodio toj verziji.Verovatno koristis 0.3e server a 0.3d plugin. xD
Poslednja Izmena: Jul 04, 2012, 19:25:42 POSLE PODNE od Владимир Плавшић aka Plavša

Citat: Ð'ладимир Плавшић aka PlavÅ¡a poslato Jul 04, 2012, 19:24:22 POSLE PODNE
Mislio sam da uradis update plugina i inc-a jer za svaku verziju samp-a y_less(tvorac sscanf plugina) radi update kako bi ga prilagodio toj verziji.Verovatno koristis 0.3e server a 0.3d plugin. xD

E to je nesto sto nisam znao :D. HA ipak sam dobar programer haha, hvala puno <3